Ramona-Ioana Pop, eMaramures

640 articole publicate pe eMaramures 65 in apr. 2015
30 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Adriana Nechita: "Ma bucur ca am reusit sa ramanem concentrate pana la finalul meciului" (VIDEO)
29 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Paula Ungureanu: "Le dedic suporterilor aceasta cupa. Au fost fantastici si le multumesc inca o data"
29 apr. 2015 RUGBY - CHALLENGE CUP - Ambitionati de sicanele rusilor, campionii Romaniei merg la intalnirea cu Enisey Krasnoyarsk cu gandul la victorie (VIDEO)
28 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Valentina Ardean Elisei marturiseste ca a incercat sa nu se gandeasca la scor la ultima aruncare de la 7m (VIDEO)
28 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Eliza Buceschi: "Voi lupta pentru aceasta echipa pana in ultima secunda a fiecarui meci atat timp cat voi fi aici!" (VIDEO)
27 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Tone Tiselj: "Acest meci a fost unul dintre cele intense din viata mea. Savurez astfel de partide..."
27 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Valentina Ardean Elisei marturiseste ca a incercat sa nu se gandeasca la scor la ultima aruncare de la 7m
26 apr. 2015 A RAMAS CUPA IN BAIA MARE - Castigarea Cupei Romaniei, editia 30, un nou episod din povestea de iubire dintre HCM si suporterii sai
25 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - Sa inceapa spectacolul!
25 apr. 2015 RUGBY - De la rusi vine ploaia, spune cantecul; de la rusi vin, insa, si betele in roate...
25 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - HCM Baia Mare castiga semifinala cu Universitatea Neptun Constanta jucand economicos, cu gandul la finala de maine
25 apr. 2015 ACTUALIZARE - FINAL 4 CUPA ROMANIEI - CSM Bucuresti, prima echipa calificata in finala
25 apr. 2015 ACTUALIZARE - FINAL 4 CUPA ROMANIEI - HCM Baia Mare si CSM Bucuresti, calificate in finala
25 apr. 2015 ACTUALIZARE - FINAL 4 CUPA ROMANIEI - CSM Bucuresti, prima echipa calificata in finala. HCM Baia Mare – CSU Neptun Constanta, scor la pauza 14-10
25 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - SCM Craiova, "campioana unei mari iubiri" baimarene, a condus 51 de minute CSM Bucuresti, dar pierde semifinala
24 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - Tone Tiselj: "Castigarea Cupei Romaniei este urmatorul nostru obiectiv. Este o mare provocare" (VIDEO)
24 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - Din poarta HCM Baia Mare razbate optimismul (VIDEO)
24 apr. 2015 SPORTUL PENTRU TOTI - Circa o suta de copii (si parintii lor) descopera - azi si maine - ca baschetul baimarean este... jucaus
23 apr. 2015 HANDBAL - Luminita Dinu-Hutupan, cel mai bun portar al lumii din toate timpurile, in staff-ul tehnic al HCM Baia Mare! (VIDEO)
22 apr. 2015 HANDBAL - Dupa infrangerea din Bacau, capitanul Minaurului, Andrei Grasu, promite: "Veti vedea o alta echipa pe teren propriu!"
22 apr. 2015 RUGBY - Returul dintre Enisey Krasnoyarsk si CSM Stiinta Baia Mare se joaca la Soci
21 apr. 2015 HANDBAL - Lars Walther: "Trebuie sa luptam din greu pentru fiecare gol - asta este reteta noastra pentru viitor" (VIDEO)
16 apr. 2015 EUROPEAN RUGBY CHALLENGE CUP - "Zimbrii" de la CSM Stiinta, raniti inainte de confruntarea cu "ursii" siberieni (VIDEO)
16 apr. 2015 HANDBAL - O simpla formalitate: HCM Baia Mare - CSM Unirea Slobozia 30-20 (16-8)
15 apr. 2015 COPII CARE VISEAZA MEDALII - Luca face zilnic naveta Seini - Baia Mare dat fiind ca se antreneaza pentru o medalie olimpica la inot
11 apr. 2015 EXCLUSIVITATE - Catalin Chereches: "Cred ca este momentul sa invatam!"
10 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Elena Gjeorgjievska: "Trebuie sa le demonstram ca suntem mai bune!" (VIDEO)
10 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Tone Tiselj: "Fetele deja sunt niste invingatoare. Dar ce e important este ca vor sa obtina si mai mult!" (VIDEO)
09 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Barbara Arenhart: "Daca ne relaxam o singura secunda, rusoaicele vor profita" (VIDEO)
08 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Mesajul lui Maricel Voinea pentru handbalistele de la HCM: "Le doresc mult-mult succes, le tin pumnii si sper sa ajunga in Final Four, la Budapesta!" (VIDEO)
08 apr. 2015 A VENIT CUPA IN BAIA MARE - Peter Tatai: "Astept sa castig si al doilea trofeu cu HCM Minaur" (VIDEO)
07 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Alexandru Dedu: "Am mari sperante ca in meciul retur se poate intampla un lucru bun pentru echipa noastra!"
07 apr. 2015 A VENIT CUPA IN BAIA MARE - Nikola Eklemovic: "Poate veni orice echipa. Chiar si una de top din Europa. O vom bate si pe aceasta cu asa un public!"
06 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Tone Tiselj, despre victoria contra Dinamo-Sinara: "A fost unul din cele mai slabe meciuri ale noastre. Sunt trist din cauza acestui lucru"
06 apr. 2015 SFERTURILE DE FINALA - Tone Tiselj, despre victoria contra Dinamo-Sinara: "A fost unul din cele mai slabe meciuri ale noastre. Sunt trist din cauza acestui lucru"
06 apr. 2015 A VENIT CUPA IN BAIA MARE - Lars Walther: "A fost o atmosfera fantastica, vom tine minte acest lucru pentru tot restul vietii noastre"
05 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - Sa ramana cupa in Baia Mare! HCM Minaur si Pandurii Tg. Jiu joaca azi finala, de la ora 17.00
05 apr. 2015 ALTCEVA DECAT CRONICA MECIULUI - Dupa 16 ani de asteptare, artificii la festivitatea de premiere si artificii in sufletul celor care iubesc legenda Minaur
04 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Campioanele Romaniei au trait periculos: conduse in minutul 59, victorioase in minutul 60!
04 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - Dupa un meci nebun, HCM Minaur castiga cu 25-24 semifinala cu HCM Constanta si intalneste in finala echipa din Targu Jiu
03 apr. 2015 RUGBY - CSM Stiinta Baia Mare, neinvinsa de mai bine de sapte ani pe terenul propriu, are (si) maine o invincibilitate de aparat
03 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Tone Tiselj: "Fetele sunt constiente acum ca pot juca impotriva oricarei echipe din lume, implicit impotriva gruparii din Volgograd" (VIDEO)
03 apr. 2015 RUGBY -
03 apr. 2015 FINAL 4 CUPA ROMANIEI - Dupa 16 ani, HCM Minaur Baia Mare poate din nou castiga Cupa Romaniei (VIDEO)
02 apr. 2015 SFERTURI DE FINALA - Marturisirea Elizei: “Speram sa nu ne oprim aici!” (VIDEO)
01 apr. 2015 HANDBAL - HCM Baia Mare pierde meciul de la HC Odorhei si inregistreaza prima infrangere din 2015
01 apr. 2015 RUGBY - CSM Stiinta Baia Mare si Timisoara Saracens RCM-UVT se vor afla sambata fata in fata pe stadionul "Lascar Ghinet" (VIDEO)