2009
2008

Theodor Jumătate, Gazeta Sporturilor

2315 articole publicate pe Gazeta Sporturilor 38 in iun. 2016
30 iun. 2016 E ora lui Big Sam! Proaspăt transferat la Barcelona, Umtiti va fi titular în meciul cu Islanda
28 iun. 2016 VIDEO Inima Italiei bate cel mai tare » Azzurrii sunt o forță la EURO 2016: au eliminat campioana, 2-0 cu Spania
28 iun. 2016 Discuție dură la pauza meciului cu Irlanda în vestiarul Franței: "Suntem niște zerouri! Ne trezim odată?"
28 iun. 2016 Generosul Payet » Două gesturi emoționante făcute de francez duminică, la Lyon
28 iun. 2016 Selecționerul Ungariei dezvăluie cum a reușit să lase o impresie plăcută la EURO 2016: ”Noi n-am abandonat fotbalul”
27 iun. 2016 VIDEO Dezlănțuiți » Belgienii au fost irezistibili pe final de meci, 4-0 cu Ungaria, revanșându-se după marile ratări din prima repriză
27 iun. 2016 VIDEO Griezmagnifique! Atacantul francez a renăscut, la fel ca întreaga Franță, într-o repriză secundă incendiară, 2-1 cu Irlanda
26 iun. 2016 VIDEO Brexit! N-o să suferim! Țara Galilor a eliminat-o pe Irlanda de Nord, 1-0, după un meci plictisitor decis de un autogol
26 iun. 2016 Belgienii sunt impresionați de evoluția maghiarilor la EURO: ”Leicester a Europei”
25 iun. 2016 Croații visează la un parcurs de senzație la EURO: "Nu ne e frică de nimeni"
25 iun. 2016 Irlandezilor nu le mai pasă de "mâna lui Henry", acel henț al francezului care le-a interzis insularilor CM 2010: "La dracu, au trecut 7 ani! S-a dus!"
23 iun. 2016 VIDEO Scut croat antipenalty » Cum l-au derutat jucătorii lui Cacici pe Ramos la faza loviturei de pedeapsă
22 iun. 2016 VIDEO Payet nu va uita reușita din meciul cu noi: ”Golul marcat românilor îmi va rămâne în minte”
22 iun. 2016 Expulzat de două ori! Francezii l-au prins din nou pe naționalistul rus pe care îl evacuaseră din țară
21 iun. 2016 Sabotați și azi de ultrași? Fanii radicali croați vor să provoace incidente și la Bordeaux
18 iun. 2016 Francezul Rami l-a descris pe vârful Albaniei: "Sadiku aleargă ca un nebun"
18 iun. 2016 VIDEO Furtuna de fotbal » Furia Roja s-a dezlănțuit aseară, făcând spectacol în fața unui adversar prea fragil pentru Euro, 3-0 cu Turcia
18 iun. 2016 VIDEO Czech mate! Uluitor sfârșit de meci. Mașina de fotbal croată a condus cu 2-0, dar cehii au egalat în prelungiri într-un final incendiar!
17 iun. 2016 De Biasi și-a încurajat jucătorii după meciul eroic cu Franța: "Îi batem pe români!"
16 iun. 2016 VIDEO 6 minute incredibile! Franța și-a asigurat calificarea abia pe finalul meciului cu Albania, scor 2-0
15 iun. 2016 VIDEO Aszalt alb! Calificați după 44 de ani la Euro, maghiarii câștigă chiar de la primul meci: 2-0 cu Austria
15 iun. 2016 Selecționerul Albaniei are o victorie și un egal cu Franța în ultimele amicale: "O bărcuță poate juca feste unui transatlantic"
15 iun. 2016 Iniesta contra tuturor » Fantasticul iberic s-a luptat cu 7 adversari în același timp la 1-0 cu Cehia
14 iun. 2016 VIDEO Un Pique de emoție » Spania a marcat abia pe final cu Cehia pentru o victorie la limită, 1-0
12 iun. 2016 Lacrimile geniului rebel care-ți taie răsuflarea » Dimitri Payet, portret de erou: a renăscut cu România!
10 iun. 2016 Lunetiștii » "Tricolori", atenție unde faceți faulturi! Franța are doi fotbaliști ași la loviturile libere
10 iun. 2016 Pronostic pesimist din partea lui Gică Popescu: "România va fi eliminată în grupe"
09 iun. 2016 Turnul Giroud » Vârful lui Arsenal îl face uitat pe Benzema: e mai profilic sub comanda lui Deschamps
07 iun. 2016 FOTO "Legendă" la Ajax » Ogăraru a jucat în meciul Real Legends - Ajax Legends 3-1 din Corazon Classic
07 iun. 2016 Evra le-a dezvăluit francezilor cum s-ar putea împiedica de România: "Dacă unul singur va fi star, vom intra direct în zid"
06 iun. 2016 VIDEO Francezii, ridicați în slăvi de presa din Hexagon după victoria cu Scoția, 3-0: "Mașini de război"
06 iun. 2016 Păziți non-stop de trupele de elită » Franța va fi o lună sub asediu: jucătorii lui Deschamps vor fi supravegheați non-stop
03 iun. 2016 Ministrul sportului a reacționat la acuzația lui Benzema: "Nu e apartheid! Singura culoare e albastrul!"
03 iun. 2016 Poliția cere închiderea fan-zone-ului din Paris! Prefectul Michel Cadot susține că agenții sunt epuizați după luni de confruntări cu protestatarii pe străzile capitalei
02 iun. 2016 Toți se plâng de rasism! Și Benzema! "Deschamps a cedat presiunii unei părți rasiste a Franței"
02 iun. 2016 Speriați de șocanta Franța » Nemții sunt alarmați: "Acest Euro, într-o țară paralizată de greve și de proteste, va fi o provocare pentru toți fanii"
01 iun. 2016 VIDEO Multiple erori! Stoperii lui Deschamps au greșit iar: Franța s-a impus, dar a luat două goluri de la Camerun: 3-2
01 iun. 2016 FOTO Asediu! » Trei simulări de atac terorist într-o singură zi la Stade de France