667 articole publicate pe Antena 3 140 in ian. 2012
29 ian. 2012 Serie A: Inter Milano pierde surprinzător la Lecce
29 ian. 2012 Horia Tecău, campion la dublu mixt la Australian Open
29 ian. 2012 Portughezul Augusto Inacio, noul antrenor al echipei FC Vaslui
29 ian. 2012 Danemarca a învins Serbia la Belgrad şi a câştigat titlul european la handbal
29 ian. 2012 Serbia a cucerit titlul european la polo
29 ian. 2012 Ligue 1: Daniel Niculae a marcat două goluri împotriva fostei sale echipe
29 ian. 2012 Guinea a reuşit scorul turneului la Cupa Africii, 6-1 cu Botswana
29 ian. 2012 NBA: Los Angeles Lakers pierde în faţa lui Milwaukee Bucks, scor 89-100
29 ian. 2012 Arsenal a revenit senzaţional de la 0-2 şi s-a calificat în turul 5 al Cupei Angliei
29 ian. 2012 Barcelona s-a împiedicat de Villarreal şi e la şapte puncte în spatele lui Real Madrid
29 ian. 2012 Finală memorabilă la Australian Open: Djokovic l-a învins pe Nadal după aproape şase ore de joc
28 ian. 2012 Liverpool a învins cu 2-1 pe Manchester United, în turul 4 din Cupa Angliei
28 ian. 2012 Ciprian Marica a marcat o dublă pentru Schalke la primul meci ca titular din acest sezon
28 ian. 2012 Cupa Africii: Gabon şi Tunisia s-au calificat în sferturile de finală
28 ian. 2012 Tottenham şi Everton, primele echipe calificate în turul 5 al Cupei Angliei
28 ian. 2012 Dwyane Wade a revenit pe teren şi a ajutat-o pe Miami Heat să obţină a treia victorie consecutivă
28 ian. 2012 Victoria Azarenka câştigă Australian Open şi urcă pe primul loc în ierarhia WTA
27 ian. 2012 Viorel Hizo a fost dat afară de la FC Vaslui. Sabău, posibilul înlocuitor
27 ian. 2012 Horia Tecău s-a calificat în finala de dublu mixt de la Australian Open
27 ian. 2012 Valencia s-a calificat în semifinalele Cupei Regelui şi o va întâlni pe FC Barcelona
27 ian. 2012 Costa de Fildeş, în sferturile Cupei Africii. Sudan a câştigat primul punct după 36 de ani
27 ian. 2012 Djokovic îl învinge pe Murray într-un meci epic şi se califică în finala Australian Open
27 ian. 2012 România - Turkmenistan 4-0, într-un meci amical disputat în Antalya
27 ian. 2012 AC Milan va juca împotriva lui Juventus în semifinalele Cupei Italiei
27 ian. 2012 Boston Celtics câştigă în Orlando, după ce a fost condusă cu 27 de puncte
26 ian. 2012 Liverpool revine pe Wembley după 16 ani: „Cormoranii” s-au calificat în finala Cupei Ligii
26 ian. 2012 Horia Tecău şi Robert Lindstedt au avut o minge de meci, dar au ratat calificarea în finala de la Australian Open
26 ian. 2012 Napoli a învins cu 2-0 pe Inter Milano şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei
26 ian. 2012 NBA: Lakers câştigă în faţa lui Clippers. Bulls, prima înfrângere pe teren propriu
26 ian. 2012 FC Barcelona s-a calificat în semifinalele Cupei Regelui, după 2-2 acasă cu Real Madrid
26 ian. 2012 Senegal este prima echipă eliminată de la Cupa Africii
26 ian. 2012 Victoria Azarenka şi Maria Sharapova vor juca finala feminină de la Australian Open
26 ian. 2012 Rafael Nadal l-a învins pe Roger Federer şi este primul finalist de la Australian Open
25 ian. 2012 Ghana şi Mali au debutat cu victorii la Cupa Africii
25 ian. 2012 Petra Kvitova şi Maria Sharapova se vor întâlni în semifinale la Australian Open
25 ian. 2012 Juventus este prima echipă calificată în semifinalele Cupei Italiei
25 ian. 2012 O echipă din liga a treia s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei
25 ian. 2012 Novak Djokovic l-a învins pe David Ferrer şi s-a calificat în semifinale la Australian Open
24 ian. 2012 Un fotbalist englez a primit o amendă record pentru o postare homofobă pe Twitter
24 ian. 2012 Orlando Magic a marcat doar 56 de puncte în meciul cu Boston Celtics, record negativ în istoria francizei
24 ian. 2012 Cupa Africii: Victorii la debut pentru Gabon şi Tunisia
24 ian. 2012 Kim Clijsters a învins-o pe Caroline Wozniacki şi s-a calificat în semifinale la Australian Open
24 ian. 2012 Ibrahimovic a fost desemnat cel mai bun jucător din Serie A, la Oscarurile fotbalului italian
24 ian. 2012 Rafael Nadal s-a calificat în semifinale la Australian Open şi va juca împotriva lui Roger Federer
24 ian. 2012 Roger Federer câştigă meciul 1.000 al carierei şi se califică în semifinale la Australian Open
24 ian. 2012 Tecău şi Lindstedt s-au calificat în semifinale la Australian Open. Begu şi Niculescu, eliminate în sferturi
23 ian. 2012 NBA: Miami Heat şi Los Angeles Lakers pierd surprinzător pe teren propriu
23 ian. 2012 Jose Mourinho, fluierat pentru prima oară în carieră de fanii propriei echipe
23 ian. 2012 S-au stabilit sferturile de finală feminine la Australian Open. Serena Williams a fost eliminată
23 ian. 2012 New England Patriots şi New York Giants se vor întâlni în a 46-a ediţie din Super Bowl
23 ian. 2012 Perechile Tecău-Lindstedt şi Begu-Niculescu, în sferturile de finală de la Australian Open
23 ian. 2012 Costa de Fildeş a debutat cu victorie la Cupa Africii. Angola câştigă cu Burkina Faso
23 ian. 2012 Balotelli, din nou protagonist în Premier League: A marcat golul victoriei şi şi-a calcăt un adversar pe faţă
20 ian. 2012 Monica Niculescu a fost învinsă de Caroline Wozniacki şi a ratat calificarea în optimile de la Australian Open
20 ian. 2012 LeBron l-a învins pe Kobe: Miami Heat a câştigat cu 98-87 meciul cu Los Angeles Lakers
20 ian. 2012 Roger Federer şi Rafael Nadal s-au calificat fără probleme în optimile de finală de la Australian Open
20 ian. 2012 Pepe şi-a cerut scuze pentru că l-a călcat pe mână pe Messi: „Nu a fost intenţionat”
20 ian. 2012 Horia Tecău şi Robert Lindstedt s-au calificat în optimile de finală ale Australian Open
20 ian. 2012 Valencia este cu un pas în semifinalele Cupei Regelui, după 4-1 cu Levante
20 ian. 2012 Inter câştigă cu 2-1 meciul cu Genoa şi se califică în sferturile Cupei Italiei
19 ian. 2012 Sorana Cârstea, a doua româncă în turul 3 la Australian Open. Tecău şi Hănescu merg mai departe la dublu
19 ian. 2012 NBA: Oklahoma City Thunder, învinsă surprinzător de Washington Wizards
19 ian. 2012 AC Milan s-a calificat cu emoţii în sferturile de finală ale Cupei Italiei
19 ian. 2012 Novak Djokovic s-a calificat fără emoţii în turul 3 la Australian Open
19 ian. 2012 Un alt El Clasico, acelaşi rezultat: FC Barcelona câştigă cu 2-1 pe Santiago Bernabeu
19 ian. 2012 Serena Williams a obţinut victoria 500 a carierei şi s-a calificat în turul 3 la Australian Open
18 ian. 2012 Conducerea Stelei şi Ministerul Apărării s-au înţeles: Roş-albaştrii vor reveni în Ghencea
18 ian. 2012 Neuchatel Xamax, exclusă din campionatul Elveţiei din cauza neregulilor financiare
18 ian. 2012 Monica Niculescu s-a calificat în turul 3 la Australian Open şi va juca împotriva liderului mondial
18 ian. 2012 UEFA a anunţat echipa ideală a anului 2011
18 ian. 2012 NBA: Chicago Bulls îşi păstrează invincibilitatea pe teren propriu, după 118-97 cu Phoenix Suns
18 ian. 2012 Australian Open: John Isner, victorie dramatică în faţa lui David Nalbandian. Argentinianul a acuzat arbitrajul
18 ian. 2012 Rafael Nadal şi Roger Federer s-au calificat în turul 3 la Australian Open
18 ian. 2012 Queens Park Rangers a câştigat primul meci în Cupa Angliei după 11 ani, 1-0 cu MK Dons
15 ian. 2012 La Liga: Real Madrid câştigă cu emoţii la Mallorca şi încheie turul pe primul loc
15 ian. 2012 România a pierdut în Belarus şi a ratat calificarea la barajul pentru CM de handbal masculin
15 ian. 2012 Ligue 1: Pasă decisivă pentru Bănel Nicoliţă. PSG, a doua victorie consecutivă cu Ancelotti pe bancă
15 ian. 2012 Mutu a reuşit o dublă împotriva Novarei şi a ajuns la 101 goluri marcate în Serie A
15 ian. 2012 Kobe Bryant a marcat din nou peste 40 de puncte, dar Lakers a pierdut duelul cu Clippers
14 ian. 2012 Ricardo Quaresma a fost victima unui jaf armat în Lisabona
14 ian. 2012 Premier League: Scholes a revenit cu gol pe Old Trafford
14 ian. 2012 Kobe Bryant, de neoprit: Al treilea meci consecutiv cu cel puţin 40 de puncte marcate
14 ian. 2012 Irina Begu şi Monica Niculescu au câştigat finala de dublu de la Hobart
13 ian. 2012 Viktor Kassai a fost desemnat cel mai bun arbitru al lumii în 2011
13 ian. 2012 Românii şi-au aflat adversarii de la Australian Open: Sorana Cârstea o va întâlni pe Samantha Stosur
13 ian. 2012 Dwight Howard a stabilit un nou record în NBA: Cele mai multe aruncări libere într-un meci
13 ian. 2012 Barcelona a învins cu 2-1 la Pamplona şi va juca cu Real Madrid în sferturile Cupei Regelui
13 ian. 2012 Irina Begu şi Monica Niculescu s-au calificat în finala de dublu de la Hobart
13 ian. 2012 Românul Ştefan Popescu a debutat cu gol la Cesena, dar Napoli s-a calificat în sferturile Cupei Italiei
12 ian. 2012 Robert Kubica nu mai scapă de ghinioane: Polonezul a căzut pe gheaţă şi şi-a fracturat piciorul
12 ian. 2012 Olympique Lyon s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Franţei, după 2-1 cu Lille
12 ian. 2012 NBA: A doua înfrângere consecutivă pentru Miami Heat. Campioana câştigă în Boston
12 ian. 2012 Tottenham câştigă restanţa cu Everton şi o egalează la puncte pe Manchester United
12 ian. 2012 Valencia şi Espanyol s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Regelui
12 ian. 2012 Întâlnire de gradul zero: Fanii lui Liverpool l-au ironizat pe Samir Nasri, după meciul direct din Cupa Ligii
12 ian. 2012 Fostul stelist Cyril Thereau a calificat-o pe Chievo în sferturile de finală ale Cupei Italiei
12 ian. 2012 Manchester City a pierdut al doilea meci consecutiv acasă, 0-1 cu Liverpool
11 ian. 2012 Lazio s-a calificat cu emoţii în sferturile de finală ale Cupei Italiei
11 ian. 2012 România a învins Belarusul cu 25-22, în preliminariile CM de handbal masculin
11 ian. 2012 Kobe Bryant a marcat 48 de puncte, iar Lakers a câştigat cu 99-83 în faţa lui Phoenix Suns
11 ian. 2012 Olympique Marseille s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Franţei, după 3-0 cu Caen
11 ian. 2012 Floyd Mayweather l-a provocat pe Manny Pacquiao prin intermediul Twitter-ului
11 ian. 2012 Real Madrid a învins cu 1-0 la Malaga şi o aşteaptă pe Barcelona în sferturile Cupei Regelui
10 ian. 2012 Impresarul lui Carl Froch negociază pentru două meciuri cu Lucian Bute în 2012
10 ian. 2012 Eric Cantona vrea să candideze pentru preşedinţia Franţei
10 ian. 2012 NBA: Carmelo Anthony aduce a treia victorie consecutivă pentru New York Knicks
10 ian. 2012 Thierry Henry a revenit cu gol la Arsenal: Francezul a adus victoria „tunarilor” cu Leeds
09 ian. 2012 Lionel Messi a câştigat pentru a treia oară consecutiv Balonul de Aur
09 ian. 2012 Carlo Ancelotti a obţinut o victorie dramatică la debutul pe banca lui PSG
09 ian. 2012 Marcel Butuza, lider la clasa Maraton după prima jumătate a Dakar 2012
09 ian. 2012 Viorel Duru ameninţă că sezonul viitor al Ligii I ar putea începe cu mai puţine echipe
09 ian. 2012 Echipele de Formula 1, sfătuite să boicoteze Marele Premiu al Bahrainului
09 ian. 2012 Napoli a învins la Palermo cu 3-1, în ultimul meci al etapei din Serie A
09 ian. 2012 CSM Târgovişte a câştigat Cupa României la baschet feminin
09 ian. 2012 NBA: Oklahoma City obţine a treia victorie consecutivă şi îşi consolidează primul loc în Vest
09 ian. 2012 Un nou scandal de corupţie în fotbal: Preşedintele federaţiei din Israel, interogat de poliţie
06 ian. 2012 Federer, Nadal, Tsonga şi Monfils, în semifinalele Qatar Open
06 ian. 2012 Valencia învinge la limită pe Sevilla, în meciul tur din optimile de finală ale Cupa Regelui
06 ian. 2012 Dinamo i-a transferat pe Curtean şi pe Strătilă. Bicfalvi, aproape rezolvat
06 ian. 2012 NBA: Miami Heat câştigă după trei reprize de prelungiri în Atlanta. Lakers şi Mavericks, învinse din nou
06 ian. 2012 Thierry Henry se întoarce la Arsenal: Francezul va evolua două luni pentru „tunari”
06 ian. 2012 Roger Federer s-a retras de la Qatar Open, din cauza unor probleme la spate
05 ian. 2012 FC Barcelona a învins cu 4-0 pe Osasuna, în meciul tur din optimile de finală ale Cupei Regelui
05 ian. 2012 Roger Federer a obţinut a 19-a victorie consecutivă şi s-a calificat în sferturi la Doha
05 ian. 2012 NBA: Fără Dwyane Wade, Miami Heat învinge clar pe Indiana Pacers
05 ian. 2012 Bogdan Stancu a marcat un supergol, iar Orduspor a remizat cu Fenerbahce
05 ian. 2012 Încă un transfer pentru Steaua: Ovidiu Dănănae a semnat cu roş-albaştrii
05 ian. 2012 Manchester United a pierdut clar la Newcastle. Portarul lui Everton a marcat golul sezonului
04 ian. 2012 Manchester City şi-a revenit după înfrângerea cu Sunderland: A învins cu 3-0 pe Liverpool
04 ian. 2012 Luminiţa Huţupan revine în poarta Oltchimului la 40 de ani
04 ian. 2012 NBA: Chicago Bulls a recuperat un handicap de 19 puncte şi a obţinut a patra victorie consecutivă
04 ian. 2012 Real Madrid a întors senzaţional rezultatul şi a învins cu 3-2 pe Malaga, în Cupa Regelui
04 ian. 2012 Roger Federer şi Rafael Nadal s-au calificat în turul 2 la Qatar Open
04 ian. 2012 Costa Rica a fost confirmată ca adversară a Ţării Galilor în meciul memorial Gary Speed
04 ian. 2012 Steaua îi mai dă o lovitură lui Dinamo: L-a transferat pe Paul Pârvulescu