Alexandru Stanila, Mediafax

261 articole publicate pe Mediafax 70 in sept. 2019
30 sept. 2019 Meci de coşmar pentru Venus Williams: Americanca a fost eliminată de la Beijing, după ce a ratat două mingi de meci - VIDEO
30 sept. 2019 Jucătorii Spartei Praga, obligaţi de fani să se dezbrace după meciul cu Viktoria Plzen
30 sept. 2019 Vlad Achim, Viitorul Constanţa: Când ne apropiem de primul loc, arbitrajul ne dezavantajează
29 sept. 2019 Ianis Hagi a reuşit o „dublă” şi a oferit o pasă decisivă în meciul lui Genk cu St. Truiden | VIDEO
29 sept. 2019 Naomi Osaka s-a calificat în turul secund al turneului din Beijing
29 sept. 2019 Momente tensionate la Beijing. Simona Halep şi-a acuzat propriului staff: Se zice un haide când sunt la conducere, ziceţi ceva!
29 sept. 2019 Momente tensionate la Beijing. Simona Halep şi-a acuzat propriul staff: Se zice un haide când sunt la conducere, ziceţi ceva!
29 sept. 2019 Eugen Neagoe îi va lua locul lui Dan Alexa la Astra Giurgiu
29 sept. 2019 Simona Halep o va întâlni pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, în turul secund din Beijing
28 sept. 2019 Simona Halep a împlinit 28 de ani. Românca a primit un mesaj în limba română de la Rafael Nadal cu ocazia aniversării
28 sept. 2019 Simona Halep a împlinit 28 de ani. Sportiva a primit un mesaj în limba română de la Rafael Nadal cu ocazia aniversării
28 sept. 2019 Ernesto Valverde, antrenor FC Barcelona: Discuţiile acestea despre Neymar nu se mai termină
28 sept. 2019 Bogdan Vintilă, antrenor FCSB: Mihai Pintilii este accidentat şi va lipsi cel puţin patru săptămâni
28 sept. 2019 Simona Halep o va înfrunta pe Rebecca Peterson, în primul tur din Beijing
28 sept. 2019 Înfrângere la Tashkent. Sorana Cîrstea a pierdut finala, după ce a cedat în faţa belgiencei Alison Van Uytvanck
27 sept. 2019 La mulţi ani, Simona Halep! Românca, felicitată de Darren Cahill, la aniversarea a 28 de ani
24 sept. 2019 Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Wuhan
24 sept. 2019 Gheorghe Hagi: Lăsaţi publicul din România să aleagă cine va fi selecţioner. Eu rămân acasă şi lupt
23 sept. 2019 Neymar a înscris golul decisiv pentru PSG în partida cu Olympique Lyon, scor 1-0
20 sept. 2019 Simona Halep şi-a anunţat prezenţa în premieră la turneul de la Charleston, din aprilie 2020
19 sept. 2019 Rezultatele zilei de miercuri, din grupele Ligii Campionilor: Cum s-a încheiat una dintre cele mai aşteptate partide, cea dintre PSG şi Real Madrid
19 sept. 2019 Echipele de start pentru meciul CFR Cluj-Lazio, din grupele Europa League
19 sept. 2019 CFR Cluj-Lazio, scor 0-1, în minutul 25. Bastos a deschis scorul pentru italieni
19 sept. 2019 CFR Cluj-Lazio, scor 2-1, în minutul 75. Omrani îi duce pe ardeleni în avantaj
19 sept. 2019 CFR Cluj-Lazio, scor 2-1, în Europa League. Ardelenii trec pe primul loc în grupa E
18 sept. 2019 Simona Halep va participa la turneul WTA de la Moscova, din luna octombrie
18 sept. 2019 E OFICIAL: Ce stadion va găzdui finala Ligii Campionilor din 2023
16 sept. 2019 Analist TV, concediat după ce a făcut o remarcă rasistă la adresa unui cunoscut jucător de fotbal
16 sept. 2019 UEFA i-a învăţat pe fani cum să pronunţe numele lui Nicolae Stanciu
16 sept. 2019 România a ratat calificarea în optimile de finală ale Campionatului European de volei masculin
15 sept. 2019 Tenis de masă: Cristian Pletea şi Hunor Szocs, medaliaţi cu argint în proba de dublu masculin de la Paraguay Open
15 sept. 2019 Dan Nistor, Dinamo: Daniel Popa are ruptură. Gazonul de pe Arena Naţională este penibil
15 sept. 2019 Universitatea Craiova-FCSB, din etapa a noua a Ligii 1, se joacă astăzi. Ora meciului
15 sept. 2019 Patricia Ţig s-a calificat pe tabloul principal al turneului de la Seul
15 sept. 2019 Pep Guardiola, antrenor Manchester City: Felicitări, Liverpool! Sunteţi campioni. E abia septembrie
15 sept. 2019 Doliu în lumea fotbalului: A murit fostul antrenor Rudi Gutendorf, care deţine un record mondial în materie de echipe pregătite
15 sept. 2019 Buzărnescu, Begu, Bogdan şi Ţig şi-au aflat adversarele de la turneul din Seul
14 sept. 2019 Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în semifinalele turneului de la Hiroshima
14 sept. 2019 Gheorghe Hagi: Mi-aş dori să mă mai pot bucura de noi succese cu Galatasaray
14 sept. 2019 România a pierdut al doilea meci de la Campionatul European de volei masculin, contra Bulgariei
14 sept. 2019 Simona Halep poate primi un bonus de un milion de dolari din partea WTA
13 sept. 2019 Naomi Osaka a încetat colaborarea cu antrenorul Jermaine Jenkins
13 sept. 2019 Lionel Messi: Aş accepta invitaţia la cină a lui Cristiano Ronaldo
13 sept. 2019 Darren Cahill: Simona Halep, înseamnă că renunţi la desert de anul viitor?
13 sept. 2019 Cristian Pletea a obţinut medalia de branz la Openul din Paraguay la tenis de masă
13 sept. 2019 Bianca Andreescu s-a retras de la turneul din Osaka
13 sept. 2019 Au fost puse în vânzare biletele pentru meciul Insulele Feroe-România, din preliminariile EURO 2020
10 sept. 2019 Echipele de start pentru meciul Danemarca U21-România U21, din preliminariile EURO 2021
10 sept. 2019 Danemarca U21-România U21, scor 1-0, la pauză. Nordicii au înscris după trei minute
10 sept. 2019 Naţionala U21 a României, învinsă în preliminariile EURO 2021. Nordicii au dominat partida, însă tricolorii au luptat până la final
09 sept. 2019 Simona Halep, depăşită de Bianca Andreescu şi a coborât pe locul 6 WTA
06 sept. 2019 Un stadion de la EURO 2008, din Austria, a fost transformat temporar într-o pădure/ VIDEO
05 sept. 2019 Simona Halep: Staff-ul medical m-a sfătuit să nu joc săptămâna viitoare
05 sept. 2019 Echipele de start pentru meciul România - Spania, din preliminariile EURO 2020
05 sept. 2019 A început meciul România-Spania, din preliminariile EURO 2020
05 sept. 2019 A început meciul România-Spania, din preliminariile EURO 2020: Scor 0 - 1. Sergio Ramos a înscris din lovitură de la 11 metri
05 sept. 2019 România-Spania, scor 0-1, la pauză. Tătăruşanu a avut şapte intervenţii salvatoare
05 sept. 2019 România-Spania, scor 1-2, în minutul 58
05 sept. 2019 România-Spania, scor 1-2, în minutul 59. Florin Andone a înscris pentru tricolori
05 sept. 2019 România-Spania, scor 1-2, în minutul 90. Florin Andone a înscris pentru tricolori/ Spaniolul Diego Llorente a fost eliminat
05 sept. 2019 România-Spania, scor 1-2, la final de meci. Florin Andone a înscris singurul gol al tricolorilor
05 sept. 2019 România a căzut pe locul 4 în grupa F de calificare la EURO 2020, după înfrângerea în faţa Spaniei
05 sept. 2019 Cosmin Contra, după România-Spania, 1-2: E clar că am avut prea mult respect în prima repriză
04 sept. 2019 Roger Federer, eliminat în sferturile de finală de la US Open
04 sept. 2019 Serena Williams s-a calificat în semifinalele turneului de la US Open: Sportiva a egalat un record deţinut de Simona Halep
04 sept. 2019 Moment de suflet pe Arena Naţională, la meciul România-Spania, în memoria fiicei lui Luis Enrique
03 sept. 2019 Ianis Hagi: Am realizat că am un tată faimos când l-am văzut că era oprit pe stradă sau la aeroport
02 sept. 2019 Naomi Osaka, numărul 1 WTA, eliminată în optimile de finală de la US Open
01 sept. 2019 Bogdan Lobonţ, numit antrenor secund la echipa naţională a României
01 sept. 2019 Fostul fotbalist Arjen Robben a înotat opt kilometri la un eveniment caritabil