2225 articole publicate pe Opinia Timisoarei 55 in oct. 2016
31 oct. 2016 De Halloween, jucatorii lui ACS Poli Timisoara s-au speriat de brazilianul Barbosa
30 oct. 2016 CFR Timisoara bate lejer Real Craiova si isi confirma primul loc din Superliga
29 oct. 2016 Se poate! Poli Timisoara invinge dramatic, dar meritat la Calarasi
29 oct. 2016 Timisoara Saracens arata care e cea mai buna echipa din Romania, in meciul cu Steaua
29 oct. 2016 Spectacol total la GRAND PRIX TIMISOARA – CONSTRUCTIM 2016! Vezi lista cu castigatorii etapei! GALERIE FOTO
29 oct. 2016 Remiza, dupa patru victorii la rand pentru Informatica Timisoara
28 oct. 2016 Vor sa isi refaca moralul cu Steaua. Timisoara Saracens intalneste liderul din Cupa Regelui
27 oct. 2016 Campioana, meci greu la Timisoara. Astra, victorie chinuita cu Becicherecu Mic
27 oct. 2016 Inca un esec la un singur gol diferenta pentru SCM Poli Timisoara
26 oct. 2016 Fara probleme! Poli Timisoara merge mai departe dupa o victorie la Mioveni, cu Targoviste
26 oct. 2016 Cine e pe primul loc? CFR! CFR! Timisoara, prima la mijlocul turului din Superliga
25 oct. 2016 Nu a fost sa fie! Poli Timisoara invinsa de Pandurii in Cupa Romaniei
25 oct. 2016 Timisoara Saracens are sansa sa revina in lupta pentru locul 1 in Cupa Regelui. Derby cu Steaua!
24 oct. 2016 Fara bani, dar cu sperante! Poli Timisoara se intareste si in staff si in atac
23 oct. 2016 CFR Timisoara trece rapid si prin ‘halta’ Targoviste si ajunge… pe locul doi
22 oct. 2016 Invinsi in ultimul minut. Poli Timisoara pierde la Bucuresti dupa ce a condus aproape tot meciul
22 oct. 2016 Victorie muncita pentru BC Timisoara! In meciul cu Pitestiul, s-a auzit „ragetul” Leului din Banat
22 oct. 2016 Doar un punct castigat de Poli Timisoara cu Satu Mare! Dar un punct frumos
21 oct. 2016 Instructie! Ca pe maidan. Informatica si-a aratat adevarata valoare in meciul cu ‘lanterna’ campionatului. FOTO
21 oct. 2016 ACS Poli Timisoara mai aduce 3 puncte (ne)sperate. Victorie mare la Chiajna
21 oct. 2016 Debut bun si pe teren propriu pentru baschetbalistele de la SCM Timisoara
20 oct. 2016 Un 0-0 viu intre CFR Timisoara si Navobi Iasi! Primele puncte pierdute in acest sezon la Gara Mare
20 oct. 2016 Timisoara Saracens, invinsa la Paris. Banatenii nu au jucat rau, dar au pierdut clar
18 oct. 2016 Adversar accesibil! Handbalistii de la SCM Poli Timisoara joaca in baraj cu slovenii din Ribnica
17 oct. 2016 Warriors Timisoara a castigat Trofeul Dacilor la principalele categorii de varsta
17 oct. 2016 Ce victorie! ACS Poli Timisoara invinge a doua oara in aceasta tomana Viitorul lui Hagi
16 oct. 2016 BC Timisoara a rezistat doar 15 minute in fata Stelei
16 oct. 2016 Un Rambo pentru Lei! Jucator cu nume pentru BC Timisoara
15 oct. 2016 Regal de rugby pe Stadionul ‘Dan Paltinisanu’! Edinburgh s-a impus la debutul Timisoarei in competitie
15 oct. 2016 Seara extraordinara pentru handbalul din Timisoara! Poli bate si in retur OIF Arendal si merge mai departe
15 oct. 2016 Flavius Biea, invingator prin KO! Vezi pe cine a invins in ”Noaptea Campionilor – Bombardament in arena”
15 oct. 2016 Umiliti in Colentina. Violetii de la ASU Poli Timisoara, pusi la colt de liderul Juventus
14 oct. 2016 Timisoara – Edinburgh, vazut prin ochii antrenorilor nationalei Romaniei, fosti tehnicieni ai gruparii scotiene
14 oct. 2016 Derby de Timisoara la volei! CSU Poli versus Agroland, sau cum sa revitalizezi un sport deosebit
13 oct. 2016 Doar un pas pana in prima liga! Varianta imbunatatita a Agroland Timisoara, gata sa faca un sezon istoric
13 oct. 2016 Are doar 15 ani, dar este as la… RALIU! Afla-i povestea lui Darco Pelici, un pilot din Timisoara de care o sa mai auzi
12 oct. 2016 Timba Timisoara incepe noul sezon cu un singur gand: promovarea
12 oct. 2016 Asta este Poli Timisoara! Spectacol pe semicerc contra Turdei
11 oct. 2016 Romania a scapat victoria printre degete in Kazahstan! Egal pe un teren nerecomandat sportivilor
11 oct. 2016 Victorie conturata in ultimele secunde pentru Timisoara
11 oct. 2016 Cate o medalie de fiecare culoare pentru Sorin Cazacu din Timisoara la Mondialele de powerlifting
10 oct. 2016 Doar locul 7 pentru Romania, in proba de floreta echipe, la etapa de Cupa Mondiala de la Timisoara
09 oct. 2016 CFR Timisoara invinge la Baia Mare si urca pe locul 2 in Superliga feminina de fotbal
08 oct. 2016 I-au salutat cu ‘cinciul’! Victorie tricolora in Armenia. Mai multi jucatori din Timisoara, martori oculari
08 oct. 2016 Blestemul ultimului sfert de ora. Poli Timisoara pierde din nou pe final de meci
08 oct. 2016 Victorie mare la handbal, pe terenul vikingilor. Timisoara se impune in Norvegia
07 oct. 2016 Medalii pentru sportivii din Timisoara la Cupa Romaniei de floreta
06 oct. 2016 Fara pauza pentru Poli Timisoara! Violetii de pe semicerc pleaca in Norvegia
05 oct. 2016 Mai greu decat era de asteptat! Handbalistii de la Poli se impun la limita la Satu Mare
05 oct. 2016 Galop de sanatate pentru „Lei”! Timisoara inscrie peste o suta de puncte la Baia Mare
04 oct. 2016 Set la unu pentru Poli Timisoara. Baietii in ghete inving Pancota si merg in 16-imile Cupei
02 oct. 2016 Egal neamical! Poli Timisoara ramane fara victorie acasa dupa o remiza cu Steaua
02 oct. 2016 TGV-ul din Banat! Fetele de la CFR Timisoara, victorie astronomica impotriva Fair-Play Bucuresti!
01 oct. 2016 Esec in ultimele minute. ASU Poli Timisoara vine cu mana goala si de la Afumati
01 oct. 2016 Timisoara pierde doar o mica batalie! Banatenii invinsi in Cupa Regelui de Stiinta Baia Mare