Daniel Neacsu, Opinia Timisoarei

2225 articole publicate pe Opinia Timisoarei 60 in feb. 2021
28 feb. 2021 SCM Timisoara intra in linie dreapta cu pregatirile pentru Cupa Romaniei
27 feb. 2021 S-au multumit cu putin. Politehnica Timisoara vine cu doar un punct de la Slobozia
27 feb. 2021 Ripensia Timisoara, o noua remiza in campionat dupa ce a fost condusa
26 feb. 2021 Ripensia Timisoara, meci foarte dificil cu echipa din Miercurea Ciuc. Banatenii tintesc totusi victoria
26 feb. 2021 Politehnica Timisoara a zburat spre Slobozia pentru a castiga trei puncte
25 feb. 2021 Handbalistii de la Poli Timisoara sunt in cadere libera. De vina sunt infectarile cu Covid de la echipa
25 feb. 2021 Copiii din Timis, provocati sa faca sport intr-un proiect european
25 feb. 2021 Performanta de exceptie pentru Benjamin Bodo de la CSU Politehnica Timisoara. Dupa aurul la floreta, a venit si un argint la spada
24 feb. 2021 Repetitie pentru Slobozia. Politehnica Timisoara a invins intr-un amical Dumbravita
23 feb. 2021 O jucatoare de la Becicherecu Mic, atacantul anului in fotbalul feminin romanesc
23 feb. 2021 Romania castiga ultimul meci din preliminariile Euro. Doua jucatoare din judetul Timis au evoluat impotriva Croatiei
22 feb. 2021 Etapa buna pentru Poli Timisoara. Echipa suporterilor e pe locul 2 si va juca un amical inainte de deplasarea la Slobozia
22 feb. 2021 Veste buna de sub panouri. Timisoara va organiza turnee din returul Ligii nationale de baschet
22 feb. 2021 Un singur jucator de la Timisoara convocat la nationala pentru dubla cu Bosnia din preliminariile Campionatului European de futsal
21 feb. 2021 Ripensia Timisoara smulge un punct la Buftea cu un gol marcat in minutul 93
21 feb. 2021 CFR Timisoara, eliminata din Cupa Romaniei de Imperial Wet Miercurea Ciuc. Urmeaza turneul de promovare
20 feb. 2021 CFR Timisoara, la prima victorie in fata unei echipe din Liga 1. Timisorenii sunt in sferturile Cupei Romaniei. Foto
20 feb. 2021 Ripensia Timisoara, misiune foarte dificila in meciul de debut din 2021. Joc in deplasare contra Rapidului
19 feb. 2021 Benjamin Bodo de la CSU Politehnica Timisoara a castigat titlul national la floreta
19 feb. 2021 Covidul nu ii lasa in pace. Antrenamente… online pentru handbalistii de la Poli Timisoara
19 feb. 2021 CFR Timisoara merge la Miercurea Ciuc pentru meciurile din Cupa Romaniei. Banatenii ar putea intalni o fosta campioana
18 feb. 2021 Prima finala castigata. Mai raman patru. ASU Politehnica Timisoara, victorie importanta cu Buzaul
17 feb. 2021 Start din Top 4 pentru Poli Timisoara. Banatenii au urcat un loc dupa anularea rezultatelor lui Turris Turnu Magurele
17 feb. 2021 Intariri pentru noul sezon. Un jucator experimentat si unul de mare perspectiva au semnat cu SCM Timisoara
16 feb. 2021 Ripensia Timisoara se va baza pe trei jucatori noi in sezonul de primavara
16 feb. 2021 Incepe lupta istorica pentru play-off. Politehnica Timisoara deschide sezonul de primavara cu un meci pe stadionul Dan Paltinisanu
15 feb. 2021 Vulturii au plecat in Polonia. Trei oameni de la Timisoara sunt la lotul echipei nationale de baschet
13 feb. 2021 SCM Timisoara a gasit inlocuitor pentru Lewis Stalworth, fortat sa se retraga in acest sezon din cauza unei accidentari
13 feb. 2021 Ripensia Timisoara a incheiat seria partidelor amicale cu o remiza la Resita
12 feb. 2021 SCM Timisoara si-a aflat adversara din sferturile Cupei Romaniei la baschet. Tablou foarte dificil
12 feb. 2021 Cand ocaziile se razbuna. ASU Politehnica Timisoara, la o jumatate de ora de o calificare istorica. Statistica partidei
12 feb. 2021 Amicalul intre cele doua nume istorice, Ripensia si CAO, a fost adjudecat de gruparea din Timisoara
11 feb. 2021 Jandarmeria are din nou un dinte impotriva Politehnicii Timisoara. Libertate pentru suporteri
11 feb. 2021 Astra Giurgiu, sperietoarea echipelor din Timisoara. Poli a fost invinsa dramatic in Cupa Romaniei
10 feb. 2021 Sacrificiu si ambitie. Povestea ultimei mari campioane a Timisoarei, gimnasta Andreea Ulmeanu. Foto
10 feb. 2021 Gata pregatirea, sa inceapa partida. Politehnica Timisoara, meci important in Cupa impotriva Astrei
09 feb. 2021 Ripensia Timisoara a contabilizat un nou succes amical. De aceasta data a invins Hunedoara
09 feb. 2021 La cativa milimetri de un mare succes. SCM Timisoara pierde dramatic duelul de la Cluj cu liderul campionatului
09 feb. 2021 CFR Timisoara va juca in martie turneul de promovare in prima liga de futsal. Timisorenii isi cunosc si adversarul din Cupa
08 feb. 2021 Victorie imensa pentru CSM Lugoj. Banatencele au rapus liderul primei ligi de volei feminin
08 feb. 2021 SCM Timisoara a condus aproape trei sferturi de meci Steaua. Nu a fost indeajuns, bucurestenii castigand un joc important
07 feb. 2021 CFR Timisoara incheie en-fanfare turneul de la Arad. Timisorenii merg in optimile Cupei Romaniei
06 feb. 2021 Victorie muncita pentru CFR Timisoara in al doilea meci de la Arad. Un nou set in fata Isalnitei
06 feb. 2021 O echipa din Timis se poate lauda cu trei jucatoare convocate la echipa nationala
06 feb. 2021 SCM Timisoara va juca la Cluj ultimul turneu din turul campionatului de baschet
05 feb. 2021 5 februarie, ziua in care se nasc fotbalisti celebri: Hagi, Cristiano, Neymar. Pe lista se afla si un jucator din Timisoara
05 feb. 2021 Ripensia Timisoara, 4-4, dar nu ca la teatru. Banatenii au ratat cu Pandurii un 11 metri in minutul 94
05 feb. 2021 CFR Timisoara, victorie in primul meci oficial din 2021. Un prim pas si spre optimile Cupei Romaniei. Foto
04 feb. 2021 Ripensia Timisoara pierde amicalul cu Resita
04 feb. 2021 CFR Timisoara reia partidele oficiale din liga secunda de futsal. Formatia de la Gara Mare vrea si o calificare in Cupa
04 feb. 2021 In sfarsit, fara emotii. SCM Poli Timisoara bate Vasluiul pe semicerc
03 feb. 2021 Politehnica Timisoara a facut instructie cu Pandurii in ultimul amical al alb-violetilor
03 feb. 2021 Remiza pentru Poli Timisoara in primul meci oficial din 2021. Timisorenii au ratat victoria in ultimul minut
03 feb. 2021 Luptatorul din Timisoara, super campion in Asia, aproape necunoscut acasa. Alex Bublea, povestea performantei nascuta dintr-o copilarie chinuita. Video
03 feb. 2021 Romania pierde doua puncte mari in Macedonia de Nord la futsal. Un fost jucator al Timisoarei, pe lista marcatorilor
02 feb. 2021 Mai greu cu aradenii, dar e bine cand se termina cu bine. Ripensia Timisoara, din victorie in victorie in jocurile de pregatire
02 feb. 2021 Din nefericire, un jucator de baza al SCM Timisoara, nevoit sa isi intrerupa contractul
02 feb. 2021 Handbalistii de la Poli Timisoara, la primele meciuri oficiale din 2021
01 feb. 2021 La Becicherecu Mic a fost reinstalat antrenorul cu care echipa timiseana obtinea argintul national
01 feb. 2021 Noi teste la mijloc de saptamana pentru divizionarele secunde din Timisoara