Luminiţa Turcu, News.ro

1963 articole publicate pe News.ro 308 in iul. 2018
31 iul. 2018 Scoţianul Kevin Clancy arbitrează meciul Vitesse - FC Viitorul
31 iul. 2018 Preşedintele federaţiei spaniole spune că Newcastle l-a propus pe Rafael Benitez pentru funcţia de selecţioner
31 iul. 2018 Rusul Serghei Ivanov arbitrează meciul FCSB - Rudar Velenje, din Liga Europa
31 iul. 2018 Axel Witsel a efectuat vizita medicală la Borussia Dortmund şi urmează să semneze pentru 20 de milioane de euro
31 iul. 2018 Sepsi l-a transferat pe mijlocaşul belarus Aleksandr Karniţki
31 iul. 2018 Antrenor Malmo: Scorul de 1-0 din tur cu CFR Cluj este foarte bun, dar şi periculos; Nu trebuie doar să ne apărăm
31 iul. 2018 Internaţionalul muntenegrean Nemanja Misujkovici va juca la FC Hermannstadt
31 iul. 2018 Real Madrid va întâlni AC Milan la 11 august, la trofeul Santiago Bernabeu
31 iul. 2018 Caroline Wozniacki s-a retras de la turneul de la Washington
31 iul. 2018 Florin Andone a debutat la Brighton în meciul amical cu OGC Nice
31 iul. 2018 Ana Bogdan a eliminat-o pe Ekaterina Makarova şi s-a calificat în turul doi la Washington
29 iul. 2018 La 39 de ani, Claudio Pizarro a semnat cu Werder Bremen pentru a cincea oară
29 iul. 2018 Estonul Ott Tänak a câştigat Raliul Finlandei
29 iul. 2018 Italianul Matteo Berrettini s-a impus la Gstaad, reuşind să obţină primul titlu al carierei
29 iul. 2018 Qiang Wang a câştigat turneul de la Nanchang, primul titlu WTA al carierei
29 iul. 2018 Finala adolescentelor de la Moscova a fost câştigată de Olga Danilovici
29 iul. 2018 Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Ungariei
29 iul. 2018 Nikoloz Basilaşvili, venit din calificări, s-a impus la turneul de la Hamburg
29 iul. 2018 CS Universitatea Craiova, învinsă de Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1-0, în Liga I
29 iul. 2018 Alvaro Morata a devenit tată de gemeni
29 iul. 2018 Derbiul FCSB - Dinamo a început; La meci asistă aproximativ 24.000 de spectatori
29 iul. 2018 Andrei Ivan a marcat pentru Rapid Viena în campionatul Austriei
29 iul. 2018 Formaţia Antwerp, antrenată de Ladislau Boloni, a debutat cu victorie în noua ediţie a campionatului belgian
29 iul. 2018 UPDATE - Derbiul FCSB - Dinamo a început; La meci asistă aproximativ 24.000 de spectatori/ Torţe aruncate în teren de fanii dinamovişti. Meciul a fost întrerupt aproximativ trei minute
29 iul. 2018 Norvegianul Alexander Kristoff a câştigat ultima etapă a Turului Franţei
29 iul. 2018 UPDATE - Derbiul FCSB - Dinamo - La meci asistă aproximativ 24.000 de spectatori/ Torţe aruncate în teren de fanii dinamovişti. Meciul a fost întrerupt aproximativ trei minute/ Scorul la pauză este 1-1
29 iul. 2018 Echipa feminină de fotbal a României, învinsă în finala Balaton Cup
29 iul. 2018 UPDATE - Derbiul FCSB - Dinamo -FCSB a remizat cu Dinamo, scor 3-3, în derbiul etapei a doua a Ligii I; Florinel Coman a marcat de două ori/Torţe aruncate în teren de fanii dinamovişti. Meciul a fost întrerupt aproximativ trei minute
29 iul. 2018 UPDATE - FCSB a remizat cu Dinamo, scor 3-3, în derbiul etapei a doua a Ligii I/Torţe aruncate în teren de fanii dinamovişti. Partida a fost întreruptă trei minute/ Reacţii după meci
26 iul. 2018 Tite rămâne selecţioner al Braziliei până în 2022
26 iul. 2018 Schürrle revine în Premier League; El a semnat pe două sezoane cu Fulham
26 iul. 2018 Iranianul Jahanbakhsh la Brighton pentru 19 milioane de euro, cel mai scump transfer din istoria clubului englez
26 iul. 2018 Juventus Torino a învins Bayern Munchen, scor 2-0, la International Champions Cup
26 iul. 2018 Larry Nassar spune că a fost agresat în închisoare şi a acuzat o judecătoare că a fost părtinitoare
26 iul. 2018 Gary Stempel, numit selecţioner interimar al naţionalei statului Panama
26 iul. 2018 Dinamo l-a transferat pe fundaşul belgian Kino Delorge
26 iul. 2018 TAS a respins apelurile a trei sportive ruse
26 iul. 2018 Preşedintele DFB recunoaşte că a gestionat greşit cazul Ozil
26 iul. 2018 Programul etapei a treia a Ligii I
26 iul. 2018 Portarul Robert Green, fost internaţional englez, a semnat un contract pe un sezon cu Chelsea
26 iul. 2018 Irina Bara, învinsă de Sevastova, ratează calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Moscova
25 iul. 2018 CS Universitatea Craiova l-a achiziţionat pe fundaşul Isaac Donkor
25 iul. 2018 Andrea Pirlo va fi secundul lui Roberto Mancini la naţionala Italiei
25 iul. 2018 Guizhou Zicheng, echipa antrenată de Dan Petrescu, eliminată în sferturile de finală ale Cupei Chinei
25 iul. 2018 Serena Williams, supusă din nou unui control antidoping, consideră că este victima unei discriminări
25 iul. 2018 Golul francezului Pavard din meciul cu Argentina, cel mai frumos de la CM
25 iul. 2018 Şi Jiangsu Suning, antrenată de Cosmin Olăroiu, a fost eliminată în sferturile Cupei Chinei
25 iul. 2018 Nairo Quintana a câştigat etapa a XVII-a a Turului Franţei
25 iul. 2018 Olympique Marseille, amendă de 100.000 de euro pentru incidentele produse de fani la meciurile din Liga Europa; În cazul unei recidive, OM riscă excluderea din competiţii
25 iul. 2018 Gigi Becali: Am ofertă şi din Liga 1, de la două echipe pentru Alibec; Mâine fac actele
25 iul. 2018 Ludogoreţ a remizat cu echipa ungară Vidi, scor 0-0, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Ligii Campionilor
25 iul. 2018 Leonardo revine la AC Milan în calitate de director sportiv
24 iul. 2018 Deschamps, Dalici şi Zidane, printre nominalizaţii la Trofeul FIFA - The Best pentru cel mai bun antrenor al anului
24 iul. 2018 Cristiano Ronaldo, Messi, Griezmann şi Mbappé, printre nominalizaţii pentru cel mai bun jucător FIFA-The Best
24 iul. 2018 Julian Alaphilippe a câştigat etapa a 16-a a Turului Franţei
24 iul. 2018 Joachim Low nu ştia nimic despre retragerea lui Ozil din naţionala Germaniei
24 iul. 2018 Astra Giurgiu i-a achiziţionat pe fundaşul Mike Cestor şi mijlocaşul Dylan Bahamboula
24 iul. 2018 CFR Cluj a fost învinsă de Malmo, scor 1-0, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Ligii Campionilor
24 iul. 2018 Edi Iordănescu: Am produs prea puţin fotbal
24 iul. 2018 FC Barcelona l-a achiziţionat pe Malcolm de la Girondins Bordeaux, pentru 41 de milioane de euro
24 iul. 2018 PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a învins FC Basel, scor 2-1, în turul al doilea preliminar al LC
24 iul. 2018 Simona Halep va participa la Connecticut Open
23 iul. 2018 Un portar argentinian a fost înjunghiat mortal; Printre suspecţi se află şi un fotbalist de la o altă echipă
23 iul. 2018 Programul etapei a doua a Ligii I: FCSB - Dinamo se joacă, duminică, de la ora 21.00
23 iul. 2018 Kevin De Bruyne va deveni tată pentru a doua oară
23 iul. 2018 Parchetul spaniol vrea redeschiderea anchetei în cazul transplantului de ficat al lui Eric Abidal
23 iul. 2018 Federaţia germană respinge acuzaţiile de rasism formulate de Ozil, după ce a apărut într-o fotografie cu Erdogan
23 iul. 2018 Parma va evolua în Serie A în sezonul viitor cu o penalitate de cinci puncte
23 iul. 2018 Italianul Davide Massa arbitrează FC Viitorul - Vitesse; turcul Hüseyin Göçek delegat la Rudar Velenjie-FCSB
23 iul. 2018 Rugbistul Mihăiţă Lazăr a semnat cu FC Grenoble Rugby
23 iul. 2018 Probleme la nocturna stadionului din Mediaş; Începutul reprizei a doua a partidei Gaz Metan-Concordia întârziat; La Mediaş plouă torenţial
23 iul. 2018 Doi pugilişti britanici, plasaţi în detenţie preventivă la Ibiza pentru viol în grup
23 iul. 2018 Repriza a doua a meciului Gaz Metan - Concordia a început cu o întârziere de 20 de minute
23 iul. 2018 Gaz Metan Mediaş a învins Concordia Chiajna, scor 2-1, în Liga I; Golul victoriei a fost marcat în ultimul minut
23 iul. 2018 Ryan Lochte, suspendat 14 luni pentru încălcarea regulamentului antidoping
23 iul. 2018 Meciul CS Universitatea Craiova - Poli Iaşi în pericol de a nu se disputa, din cauza unor probleme la instalaţia de nocturnă
23 iul. 2018 Pleşca: Recunosc, a fost gol la Gorobsov
23 iul. 2018 Meciul CS Universitatea Craiova - Poli Iaşi a început cu o întârziere de 48 de minute, din cauza unor probleme la instalaţia de nocturnă
23 iul. 2018 Preşedintele Federaţiei Spaniole de Fotbal, suspectat de deturnare de fonduri
23 iul. 2018 CS Universitatea Craiova şi Poli Iaşi au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al primei etape a Ligii I
23 iul. 2018 Devis Mangia: Un punct este mai bun decât nimic. Noi trebuie să muncim mai mult şi să reuşim să înscriem
22 iul. 2018 Neymar: Nu m-am dus la CM să fiu faultat, ci să lupt cu adversarii; Criticile la adresa mea au fost exagerate
22 iul. 2018 Martina Hingis s-a căsătorit pentru a doua oară
22 iul. 2018 Rafael Marquez şi-a anunţat retragerea din activitate la 39 de ani
22 iul. 2018 James Rodriguez va rămâne la Bayern Munchen
22 iul. 2018 Nikola Dabanovici din Muntenegru arbitrează meciul CFR Cluj - Malmo, din turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor
22 iul. 2018 Ana Maria Popescu, în semifinale la CM de scrimă
22 iul. 2018 Miraitowa şi Someity, numele mascotelor pentru Jocurile Olimpice şi Paralimpice de la Tokyo, din 2020
22 iul. 2018 Paulo Bento a fost demis de la echipa chineză Chongqing Dangdai Lifan
22 iul. 2018 Borussia Dortmund oferă 20 de milioane de euro pentru Axel Witsel
22 iul. 2018 Alizé Cornet a câştigat turneul de la Gstaad
21 iul. 2018 Dorin Rotariu va juca în Olanda, la AZ Alkmaar
21 iul. 2018 Thierry Henry, favorit să preia Aston Villa
21 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu a fost învinsă de Petra Martici şi a ratat calificarea în finală la BRD Bucharest Open
21 iul. 2018 Sebastian Vettel, în pole position la Marele Premiu al Germaniei
21 iul. 2018 Anastasija Sevastova, în finală la BRD Bucharest Open după abandonul Polonei Hercog
21 iul. 2018 Bratu: Mă aştept de la jucători să aibă o reacţie bună pe tot parcursul campionatului; Nimeni nu mai vrea să joace în play-out
21 iul. 2018 UPDATE - Anastasija Sevastova, în finală la BRD Bucharest Open după abandonul Polonei Hercog
21 iul. 2018 Omar Fraile a câştigat etapa a 14-a a Turului Franţei
21 iul. 2018 FC Hermannstadt a obţinut prima victorie în Liga I, după 1-0 cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
21 iul. 2018 Lucian Rusandu şi Alexandru Tudor, arbitrii meciurilor de duminică din Liga I
21 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu şi Raluca Olaru, eliminate în semifinale la dublu, la BRD Bucharest Open
21 iul. 2018 Bayern Munchen a învins Paris Saint-Germain, scor 3-1, la International Champions Cup
21 iul. 2018 FCSB, debut cu înfrângere în noul sezon al Ligii I, scor 1-0, cu Astra Giurgiu
21 iul. 2018 Dică: Nu a mers nimic azi
21 iul. 2018 Llullaku, după ce i-a imitat pe Xhaka şi Shaqiri: Nu a fost nicio provocare
21 iul. 2018 Marius Măldărăşanu: Este un rezultat bun, dar nu are valoare dacă nu continuăm şi în etapa a doua
21 iul. 2018 Mihai Stoica: Rar mi-a fost aşa jenă; Jucătorii noştri ar trebui să se uite cu jenă multă în conturi
17 iul. 2018 Maradona a preluat şefia clubului belarus Dinamo Brest şi vrea să-l cunoască pe Aleksandr Lukaşenko
17 iul. 2018 Mbappe, numele unui taur argentinian prezentat la Expoziţia rurală din Buenos Aires
17 iul. 2018 Pavard, Ronaldo, Kroos şi Messi, printre nominalizaţii pentru cel mai frumos gol de la CM
17 iul. 2018 Usain Bolt, aproape de semnarea unui contract cu echipa australiană de fotbal Central Coast Mariners
17 iul. 2018 Octavian Goga, prezent la cinci meciuri de la Cupa Mondială în calitate de Comisar FIFA
17 iul. 2018 Tim Cahill şi-a anunţat retragerea din naţionala Australiei
17 iul. 2018 Biletele pentru derbiul FCSB - Dinamo, puse în vânzare online; Un bilet la peluză costă 15 lei
17 iul. 2018 Alexis Sanchez nu a putut merge cu Manchester United în SUA deoarece are probleme cu viza
17 iul. 2018 Heimir Hallgrimsson nu mai este selecţionerul Islandei
17 iul. 2018 Penedo: A fost o mare experienţă pentru noi, cei din Panama, ne-am bucurat mult de acest Mondial
16 iul. 2018 Cristiano Ronaldo a efectuat vizita medicală la Juventus Torino
16 iul. 2018 Staţie de metrou din Londra, redenumită staţia Gareth Southgate pentru 48 de ore
16 iul. 2018 FC Botoşani l-a transferat pe portarul austriac Martin Fraisl
16 iul. 2018 BRD Bucharest Open: Irina Bara a învins-o pe Alexandra Cadanţu şi a acces pe tabloul principal
16 iul. 2018 Chivu, antrenor la echipa Under 14 a clubului Internazionale Milano
16 iul. 2018 Miriam Bulgaru, eliminată în primul tur la BRD Bucharest Open
16 iul. 2018 Naţionala Croaţiei a revenit la Zagreb; 100.000 de oameni sunt aşteptaţi la defilarea din capitala croată
16 iul. 2018 Campionii mondiali au sosit la Paris; Urmează defilarea pe Champs-Elysees şi recepţia de la Palatul Elysee- VIDEO
16 iul. 2018 Irina Begu şi Andreea Mitu, în sferturi la dublu la BRD Bucharest Open
16 iul. 2018 LPF: CSM Politehnica Iaşi a semnat un contract cu deţinătorul logo-ului FC Politehnica Iaşi şi a primit dreptul de folosire al acestuia
16 iul. 2018 Alexandra Dulgheru, învinsă de Pauline Parmentier în primul tur la BRD Bucharest Open
16 iul. 2018 Cristiano Ronaldo, prezentat la Juventus: Venirea aici este un pas important în cariera mea; Jucătorii de vârsta mea merg de obicei în Qatar sau China
16 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu şi Raluca Olaru, în sferturi la dublu la BRD Bucharest Open
16 iul. 2018 Sute de mii de persoane au fost prezente pe Champs-Elysees la defilarea campionilor mondiali. Jucătorii au fost primiţi de Macron - VIDEO
16 iul. 2018 Thierry Henry nu va mai fi consultant pentru Sky Sports
16 iul. 2018 Elena Gabriela Ruse, eliminată de Polona Hercog în primul tur la BRD Bucharest Open
15 iul. 2018 Noua campioană mondială la fotbal va fi desemnată astăzi, după finala Franţa - Croaţia
15 iul. 2018 Echipa Franţei va fi primită luni seară la Palatul Elysee
15 iul. 2018 Grand Prix-ul Germaniei la Motociclism: Jorge Martin, învingător la Moto3; Brad Binder s-a impus la Moto2
15 iul. 2018 Vladimir Putin a predat emirului Qatarului organizarea Cupei Mondiale din 2022
15 iul. 2018 Felipe Anderson la West Ham pentru 40 de milioane de euro, cel mai scump transfer din istoria clubului englez
15 iul. 2018 Marc Marquez a câştigat Grand Prix-ul Germaniei la MotoGP
15 iul. 2018 Andreea Prisăcariu şi Nicoleta Dascălu, eliminate în turul doi al calificărilor la BRD Bucharest Open
15 iul. 2018 Finala Cupei Mondiale, dintre Franţa şi Croaţia, a început
15 iul. 2018 John Degenkolb a câştigat etapa a noua a Turului Franţei
15 iul. 2018 UPDATE: Finala Cupei Mondiale a început: Franţa conduce Croaţia, scor 1-0
15 iul. 2018 Franţa conduce Croaţia, scor 1-0, în finala Cupei Mondiale; Mandzukici a marcat în proprie poartă
15 iul. 2018 Franţa conduce Croaţia, scor 2-1; Griezmann a transformat un penalti acordat după consultarea sistemului VAR
15 iul. 2018 UPDATE: Finala Cupei Mondiale: la pauză, Franţa conduce Croaţia, scor 2-1
15 iul. 2018 Franţa - Croaţia, scor 2-1 la pauză, în finala Cupei Mondiale
15 iul. 2018 Croaţia a egalat Franţa în finala Cupei Mondiale; Perisici a marcat în minutul 28
15 iul. 2018 Franţa conduce Croaţia, scor 3-1; Pogba a marcat în minutul 59
15 iul. 2018 Trei suporteri au intrat pe teren la finala Cupei Mondiale
15 iul. 2018 UPDATE: Finala Cupei Mondiale: a început repriza a doua, Franţa conduce Croaţia, scor 3-1
15 iul. 2018 UPDATE: Finala Cupei Mondiale: Franţa conduce Croaţia, scor 4-2
15 iul. 2018 Croaţia a redus din diferenţă în finala Cupei Mondiale cu Franţa, scor 4-2
15 iul. 2018 Franţa conduce Croaţia, scor 4-1; Mbappe a majorat scorul în minutul 65
15 iul. 2018 Franţa a câştigat Cupa Mondială
15 iul. 2018 Didier Deschamps, al treilea din istorie campion mondial ca antrenor şi jucător
15 iul. 2018 UPDATE: Franţa a învins Croaţia, scor 4-2, şi a câştigat Cupa Mondială la fotbal. Sute de mii de francezi sărbătoresc la Paris VIDEO
15 iul. 2018 Căpitanul Franţei, Hugo Lloris, a primit trofeul Cupei Mondiale de la preşedintele FIFA, Gianni Infantino
15 iul. 2018 Luka Modrici, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale
15 iul. 2018 Griezmann: Nu ştiu pe ce lume sunt. Sunt atât de fericit
15 iul. 2018 Franţa, a doua cea mai tânără echipă care câştigă CM, după Brazilia în 1970
15 iul. 2018 Mbappe: Drumul a fost lung, dar a meritat, suntem mândri că am făcut francezii fericiţi
15 iul. 2018 Jorge Sampaoli a fost demis de la naţionala Argentinei
15 iul. 2018 UPDATE: Franţa a învins Croaţia, scor 4-2, şi a câştigat Cupa Mondială la fotbal. Sute de mii de francezi au sărbătorit la Paris VIDEO
15 iul. 2018 Fanii croaţi au sărbătorit pe străzi, în ciuda eşecului cu Franţa
15 iul. 2018 CM: 90.000 de persoane au celebrat victoria Franţei la Paris - VIDEO
14 iul. 2018 Belgia şi Anglia se întâlnesc astăzi în meciul pentru locul 3 la Cupa Mondială
14 iul. 2018 CFR Cluj şi CS Universitatea Craiova joacă, sâmbătă, pentru primul trofeu al sezonului, Supercupa României
14 iul. 2018 Enzo Zidane, împrumutat de FC Lausanne la Rayo Majadahonda, în a doua ligă spaniolă
14 iul. 2018 Andreea Amalia Roşca a câştigat turneul ITF de la Torino
14 iul. 2018 Dylan Groenewegen a câştigat etapa a opta a Turului Franţei
14 iul. 2018 Eden Hazard, jucătorul meciului Belgia - Anglia
14 iul. 2018 Angelique Kerber a câştigat turneul de la Wimbledon, după ce a învins-o pe Serena Williams în două seturi; Kerber a obţinut al treilea titlu de Grand Slam din palmares
14 iul. 2018 Deschamps: În finală avem nevoie de seninătate, încredere şi concentrare
14 iul. 2018 Belgia a egalat recordul Franţei şi Italiei, cu zece marcatori diferiţi la Cupa Mondială
14 iul. 2018 Martinez: Plecăm cu un sentiment de victorie, acest bronz este extrem de important în istoria fotbalului belgian
14 iul. 2018 Serena Williams: Angelique Kerber a fost mai bună, dar eu am parcurs un drum incredibil pentru a vedea din nou lumina
14 iul. 2018 Southgate: Sunt foarte mândru de jucătorii mei
14 iul. 2018 Kerber: Eu am câştigat meciul, nu l-a pierdut Serena
14 iul. 2018 Jucătorii echipei CFR Cluj au primit Supercupa României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu
14 iul. 2018 Deac: Cred că arătăm destul de bine, echipa este formată
14 iul. 2018 Mangia: Acum e important ca fanii noştri să înţeleagă că avem nevoie de ei
14 iul. 2018 Mitriţă: Este o seară tristă, ne doream acest trofeu
11 iul. 2018 A doua finalistă a Cupei Mondiale va fi stabilită miercuri, după meciul Croaţia - Anglia
11 iul. 2018 Finala Cupei Mondiale, transmisă pe Stade de France, înainte de concertul cuplului Beyonce-Jay Z
11 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu şi Irina Begu, eliminate în sferturi la dublu la Wimbledon
11 iul. 2018 Arbitru din Insulele Feroe pentru meciul Racing Union FC - FC Viitorul
11 iul. 2018 Senegal: O avocată a solicitat amânarea unui proces pentru a urmări Franţa, "singura naţională africană încă prezentă la CM"
11 iul. 2018 Novak Djokovici, în semifinale la Wimbledon pentru prima oară din 2015
11 iul. 2018 Peter Sagan a câştigat etapa a cincea a Turului Franţei
11 iul. 2018 Roger Federer, eliminat de Kevin Anderson în sferturi la Wimbledon după ce a condus cu 2-0 la seturi
11 iul. 2018 Fundaşul Ionuţ Balaur, achiziţionat de Dunărea Călăraşi
11 iul. 2018 Un sindicat de la Fiat face apel la grevă după transferul lui Cristiano Ronaldo la Juventus
11 iul. 2018 Claudiu Keşeru a marcat pentru Ludogoreţ în preliminariile Ligii Campionilor
11 iul. 2018 Nadal l-a învins pe Del Potro în cinci seturi şi s-a calificat în semifinale la Wimbledon
11 iul. 2018 Croaţia a învins Anglia, scor 2-1, după prelungiri, şi s-a calificat pentru prima oară în finala Cupei Mondiale
11 iul. 2018 Franţa - Croaţia, finala Cupei Mondiale, duminică, la Moscova
11 iul. 2018 Ivan Perisici, jucătorul meciului Croaţia - Anglia
10 iul. 2018 Prima finalistă a Cupei Mondiale va fi desemnată marţi, după meciul Franţa - Belgia
10 iul. 2018 FC Barcelona l-a achiziţionat pe brazilianul Arthur, care va avea o clauză de reziliere de 400 de milioane de euro
10 iul. 2018 Amendă de 15.000 de franci elveţieni pentru Ognjen Vukojevici după mesajul "Glorie Ucrainei!"
10 iul. 2018 Jorge Sampaoli rămâne deocamdată selecţioner al Argentinei
10 iul. 2018 FC Botoşani, învinsă de Dinamo Kiev, scor 1-0, în cantonamentul din Austria
10 iul. 2018 Fostul preşedinte al FC Barcelona, Sandro Rosell, acuzat de fraudă fiscală
10 iul. 2018 Fernando Torres a anunţat că va juca la echipa japoneză Sagan Tosu
10 iul. 2018 FC Sevilla nu este de acord cu disputarea Supercupei Spaniei într-o singură manşă
10 iul. 2018 Copiii salvaţi din peştera din Thailanda nu vor putea asista la finala Cupei Mondiale
10 iul. 2018 Alexandra Cadanţu, în turul doi la turneul ITF de 100.000 de dolari de la Budapesta
10 iul. 2018 Polemică în Serbia după ce Novak Djokovici a declarat că susţine Croaţia la CM; Djokovici, insultat de un deputat
09 iul. 2018 Luis Enrique este noul selecţioner al Spaniei
09 iul. 2018 Karolína Pliskova, eliminată în optimi la Wimbledon; Nicio jucătoare din Top 10 nu se mai află în competiţie
09 iul. 2018 Karolína Pliskova, eliminată în optimi la Wimbledon; Niciuna dintre favoritele din Top 10 nu se mai află în competiţie
09 iul. 2018 Ognjen Vukojevici, exclus din delegaţia Croaţiei de la CM, după mesajul "Glorie Ucrainei!"
09 iul. 2018 Ralf Rangnick revine ca antrenor la RB Leipzig
09 iul. 2018 Angelique Kerber şi Julia Goerges, în sferturi la Wimbledon
09 iul. 2018 Jack Wilshere a semnat un contract pe trei sezoane cu West Ham United
09 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu şi Irina Begu, în sferturi la Wimbledon la dublu
09 iul. 2018 Turul Franţei: Echipa BMC a câştigat proba contratimp, Greg Van Avermaet este noul purtător al tricoului galben
09 iul. 2018 Serena Williams s-a calificat în sferturi la Wimbledon
09 iul. 2018 Supercupa Spaniei se va disputa la 12 august, în Maroc
09 iul. 2018 Turcul Cuneyt Cakir arbitrează semifinala CM dintre Anglia şi Croaţia
09 iul. 2018 FCSB, învinsă de PAOK Salonic, scor 2-1, în stagiul de pregătire din Olanda
09 iul. 2018 Nadal, în sferturi la Wimbledon pentru prima oară din 2011
09 iul. 2018 Raluca Olaru, eliminată în turul doi la dublu mixt, la Wimbledon
09 iul. 2018 Şi Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în turul doi la dublu mixt, la Wimbledon
08 iul. 2018 Fernandinho, victima insultelor rasiste după autogolul din meciul cu Belgia
08 iul. 2018 Croaţia: Mii de persoane au sărbătorit pe străzi calificarea în semifinalele Cupei Mondiale - VIDEO
08 iul. 2018 Luka Modrici: A fost încă un meci dramatic pentru noi; Acum avem timp să ne pregătim de semifinale
08 iul. 2018 Stanislav Cercesov, mândru de jucătorii ruşi în ciuda eliminării de la CM: Întreaga ţară s-a îndrăgostit de noi
08 iul. 2018 Buzărnescu, Begu, Niculescu şi Olaru joacă luni la dublu feminin şi dublu mixt la Wimbledon
08 iul. 2018 Fundaşul rus Serghei Ignaşevici se retrage din activitate la 38 de ani
08 iul. 2018 Petiţie în Uruguay pentru ca o şcoală să poarte numele lui Oscar Washington Tabarez
08 iul. 2018 Sandro Rosell dezminte că ar fi cumpărat ilegal un ficat pentru Abidal, pentru transplantul din 2012
08 iul. 2018 L'Equipe: Europa se îndreaptă spre o "cvadruplă" istorică la CM
08 iul. 2018 Fernando Hierro nu mai este selecţioner al Spaniei; El nu va mai fi nici director sportiv
08 iul. 2018 Tite a primit propunerea de a continua ca selecţioner al Braziliei
06 iul. 2018 Sferturile de finală ale Cupei Mondiale încep vineri cu Uruguay-Franţa şi Brazilia - Belgia
05 iul. 2018 Oscar Ramirez nu mai este selecţionerul naţionalei din Costa Rica
05 iul. 2018 FC Viitorul, învinsă de Legia Varşovia, scor 5-2, în meci de pregătire în Polonia
05 iul. 2018 FIFA, "dezolată" de declaraţiile lui Maradona, după meciul Columbia - Anglia
05 iul. 2018 Vladimir Petkovic va rămâne selecţioner al Elveţiei
05 iul. 2018 Ronaldo: Dacă valorez doar 100 de milioane de euro, atunci înseamnă că nu sunt apreciat
05 iul. 2018 FC Botoşani, învinsă de Olympiakos Pireu, scor 5-0, într-un meci amical
05 iul. 2018 Contractul selecţionerului Japoniei nu va mai fi prelungit
05 iul. 2018 Record: Transferul lui Ronaldo la Juventus este o chestiune de ore
05 iul. 2018 Guti pleacă de la Real Madrid şi va fi secundul lui Senol Gunes la Beşiktaş
05 iul. 2018 A patra schimbare va fi posibilă şi în cupele europene, în caz de prelungiri
04 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu, în turul trei la Wimbledon
04 iul. 2018 Sorana Cîrstea, eliminată de Evghenia Rodina, în turul doi la Wimbledon
04 iul. 2018 Inter Milano l-a achiziţionat pe Lautaro Martinez (20 de ani) pentru 20 de milioane de euro
04 iul. 2018 Real Madrid dezminte un acord cu PSG pentru Kylian Mbappe
04 iul. 2018 Karolina Pliskova, adversara Mihaelei Buzărnescu în turul trei la Wimbledon
04 iul. 2018 Alexandra Dulgheru, venită din calificări, învinsă de Venus Williams în turul doi la Wimbledon
04 iul. 2018 Laurenţiu Rus şi-a reziliat contractul cu CFR Cluj
04 iul. 2018 Nou coechipier pentru Ştefan Radu la Lazio; Silvio Proto a semnat pe trei sezoane
04 iul. 2018 Cristiano Ronaldo îşi caută casă la Torino (Marca)
04 iul. 2018 Monica Niculescu, în turul doi la Wimbledon, la dublu
04 iul. 2018 Caroline Wozniacki, eliminată în turul doi la Wimbledon
04 iul. 2018 Caroline Wozniacki, eliminată în turul doi la Wimbledon; Halep rămâne numărul 1 mondial şi după turneul londonez
04 iul. 2018 FCSB, remiză în primul amical al verii, scor 1-1, cu FC Bruges
04 iul. 2018 Simona Halep va evolua, joi, în jurul orei 17.00, în turul doi la Wimbledon
04 iul. 2018 CFR Cluj, victorie cu Jagiellonia, scor 3-0, în meci amical
03 iul. 2018 CM: Ultimele calificate în sferturi se decid astăzi după meciurile Suedia - Elveţia şi Columbia-Anglia
03 iul. 2018 Maradona se oferă să antreneze gratis naţionala Argentinei
03 iul. 2018 Joachim Löw rămâne selecţioner al Germaniei
03 iul. 2018 Chipciu: Am venit la Sparta să câştig titlul, sunt obişnuit cu presiunea
03 iul. 2018 John Obi Mikel a jucat pentru Nigeria în meciul cu Argentina, deşi aflase că tatăl lui a fost răpit
03 iul. 2018 Keisuke Honda şi-a anunţat retragerea din naţionala Japoniei
03 iul. 2018 Garbine Muguruza şi Angelique Kerber, în turul doi la Wimbledon
03 iul. 2018 Marius Copil, eliminat în primul tur la Wimbledon
03 iul. 2018 Suedia a învins Elveţia şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale
03 iul. 2018 Emil Forsberg, jucătorul meciului Suedia - Elveţia
03 iul. 2018 Wimbledon: Petra Kvitova, eliminată în primul tur; Dominic Thiem, abandon în meciul cu Baghdatis
03 iul. 2018 Alexandra Dulgheru, Mihaela Buzărnescu şi Sorana Cîrstea joacă, miercuri, în turul doi la Wimbledon
03 iul. 2018 Halep: Nu e uşor niciodată să câştigi primul meci după ce te impui la un Grand Slam; Sunt foarte bucuroasă
03 iul. 2018 Maria Şarapova, eliminată în primul tur la Wimbledon
03 iul. 2018 Anglia a învins Columbia la loviturile de departajare şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale
03 iul. 2018 Programul partidelor din sferturile de finală ale Cupei Mondiale
03 iul. 2018 Harry Kane, jucătorul meciului Anglia - Columbia
02 iul. 2018 Cavani este "momentan menajat" şi nu a făcut teste suplimentare pentru a se stabili gravitatea accidentării sale
02 iul. 2018 Quique Sanchez Flores, Luis Enrique sau Michel, printre posibilii selecţioneri al Spaniei
02 iul. 2018 Venus Williams, în turul doi la Wimbledon, unde va juca împotriva Alexandrei Dulgheru
02 iul. 2018 Brazilia s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale, după ce a învins Mexic, scor 2-0; Neymar şi Firmino au marcat
02 iul. 2018 Neymar, jucătorul meciului Brazilia - Mexic
02 iul. 2018 Irina Begu, eliminată de o jucătoare de pe locul 204 WTA în primul tur la Wimbledon
02 iul. 2018 Simona Halep, Monica Niculescu, Ana Bogdan şi Marius Copil joacă, marţi, în primul tur la Wimbledon
02 iul. 2018 Juan Carlos Osorio despre faulturile asupra lui Neymar: Mi se pare o ruşine pentru fotbal să pierdem atâta timp cu un jucător
02 iul. 2018 Serena Williams în turul doi la Wimbledon, Grigor Dimitrov, eliminat în runda inaugurală
02 iul. 2018 Victorie pentru Dinamo în primul amical din Polonia
02 iul. 2018 Belgia s-a calificat în sferturile de finală ale CM, după 3-2 cu Japonia; Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+4; Belgienii au revenit de 0-2
02 iul. 2018 Mihaela Buzărnescu s-a calificat în turul doi la Wimbledon
02 iul. 2018 Eden Hazard, jucătorul meciului Belgia - Japonia
02 iul. 2018 Belgia s-a calificat în sferturile de finală ale CM, după 3-2 cu Japonia; Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+4; Belgienii au revenit de la 0-2
02 iul. 2018 Belgia - Brazilia, al treilea sfert de finală al Cupei Mondiale
01 iul. 2018 Cupa Mondială - optimi: Meciurile Spania - Rusia şi Croaţia - Danemarca au loc duminică