Luminiţa Turcu, News.ro

1964 articole publicate pe News.ro 287 in mar. 2019
31 mar. 2019 Atletco Madrid, victorie cu Deportivo Alaves, scor 4-0, în LaLiga
31 mar. 2019 Alegeri locale în Turcia; Erdogan încearcă să evite înfrângeri în marile oraşe
31 mar. 2019 AC Milan a fost învinsă de Sampdoria Genova, scor 1-0, în Serie A; Unicul gol a fost marcat în secunda 33
31 mar. 2019 Formaţia Strasbourg a câştigat Cupa Ligii Franţei
31 mar. 2019 LeBron James nu va mai juca până la finalul sezonului din NBA
31 mar. 2019 Baschetbalistul leton Kristaps Porzingis este acuzat de viol; Reprezentanţii jucătorului din NBA neagă acuzaţiile
31 mar. 2019 Israelul a redeschis punctele de trecere către Fâşia Gaza
31 mar. 2019 Paul Gascoigne, ovaţionat pe noul stadion al echipei Tottenham
31 mar. 2019 Cutremur cu magnitudinea de 6,2 în Ecuador
31 mar. 2019 Oana Gavrilă a pierdut finala turneului ITF de la Tabarka
31 mar. 2019 Thierry Neuville a câştigat Raliul Corsicii
31 mar. 2019 UTA Arad a învins Sportul Snagov, scor 3-1, în Liga II
31 mar. 2019 Cicâldău: Vom lupta până la capăt, chiar dacă e o distanţă mare faţă de primul loc
31 mar. 2019 Teja: Îi felicit pe jucătorii mei; La noi orice meci este important, este decisiv, se vrea campionatul, se vrea un trofeu
29 mar. 2019 Irina Bara a ratat calificarea în semifinale la Canberra
29 mar. 2019 Tricoul cu numărul 20 purtat de Manu Ginobili la San Antonio Spurs a fost retras
29 mar. 2019 După doar trei luni, John Arne Riise demisionează de la Birkirkara FC
29 mar. 2019 Van Dijk suferă după ce Solskjaer a fost numit antrenor principal la Manchester United; Va trebui să se mute din locuinţa norvegianului
29 mar. 2019 Van Dijk are de suferit după ce Solskjaer a fost numit antrenor principal la Manchester United; Va trebui să se mute din locuinţa norvegianului
29 mar. 2019 Reprezentativa Under 18 a României, două meciuri amicale cu selecţionata similară a Slovaciei
29 mar. 2019 Campioana Braziliei la surf a murit după ce a fost lovită de un fulger
29 mar. 2019 Radu Petrescu arbitrează meciul CFR Cluj - Astra, din etapa a treia a play-off-ului Ligii I
28 mar. 2019 Meciul Concordia Chiajna - Dunărea Călăraşi, din etapa a 5-a a play-out-ului Ligii I, se va disputa la 12 aprilie
28 mar. 2019 Tim Cahill se retrage din activitate la 39 de ani
28 mar. 2019 Mircea Rednic: Eu cred că Nistor ar fi putut să şi joace la naţională, dar, dacă antrenorul a decis altceva, nu vreau să critic şi nu vreau să comentez
28 mar. 2019 Rednic despre Tamaş: Eu l-am dorit şi în Arabia Saudită, dar preşedintele clubului a aflat de problema pe care o are şi a vrut să evite acest lucru
28 mar. 2019 UEFA a deschis o procedură disciplinară contra Irlandei, după ce fanii au aruncat în teren cu mingi de tenis la meciul cu Georgia
28 mar. 2019 Programul tricolorilor U21 la EURO 2019
28 mar. 2019 Michel Preud'homme, antrenor Standard: Răzvan Marin merită transferul la Ajax
28 mar. 2019 Cătălin Popa arbitrează meciul Dinamo - FC Hermannstadt, din etapa a treia a play-out-ului Ligii I
28 mar. 2019 Suspendarea lui Mansur Calar, fotbalist acuzat că a rănit adversari cu o lamă de ras, a fost redusă la 20 de meciuri
28 mar. 2019 Lucas Hernandez, operat la genunchiul drept, ar putea lipsi de la pregătirile noii sale echipe, Bayern Munchen
28 mar. 2019 Fundaşul Daniele Rugani şi-a prelungit şi-a prelungit contractul cu Juventus
28 mar. 2019 Fundaşul Daniele Rugani şi-a prelungit contractul cu Juventus
28 mar. 2019 Gonzalo Higuain se retrage din naţionala Argentinei
26 mar. 2019 Naţionala României joacă, marţi, la Cluj, cu Insulele Feroe, în preliminariile Euro-2020
26 mar. 2019 Qiang Wang, adversara Simonei Halep în sferturi la Miami
26 mar. 2019 Răzvan Marin va pleca la Ajax Amsterdam pentru cinci sezoane şi 12 milioane de euro - presă
26 mar. 2019 Luptătorul MMA Conor McGregor şi-a anunţat retragerea din activitate
26 mar. 2019 Cristiano Ronaldo s-a accidentat la meciul Portugaliei cu Serbia: Nu sunt îngrijorat, revin în două săptămâni
26 mar. 2019 Simona Halep după meciul cu Venus Williams: Voi zâmbi toată noaptea! Sunt foarte fericită că am revenit în sferturi la Miami
26 mar. 2019 Gheorghe Mulţescu revine la Petrolul Ploieşti
26 mar. 2019 Real Madrid neagă orice interes pentru Kylian Mbappe
26 mar. 2019 FC Dinamo anunţă încheierea raporturilor contractuale cu fundaşul stânga englez Jordan Mustoe.
26 mar. 2019 Paula Ungureanu pleacă de la CSM Bucureşti
26 mar. 2019 Ucraina riscă să piardă două meciuri la masa verde după ce l-a folosit pe Junior Moraes, fost jucător la Gloria Bistriţa, cu Portugalia şi Luxemburg
26 mar. 2019 Manchester City va participa la o competiţie amicală în China
26 mar. 2019 UEFA a deschis o procedură disciplinară contra Muntenegrului pentru insulte rasiste la meciul cu Anglia
26 mar. 2019 Documentar despre Nicolas Anelka pe Netflix în 2020
26 mar. 2019 Norvegia a remizat cu Suedia, scor 3-3, după ce condus cu 2-0; Spania a trecut de Malta, scor 2-0
26 mar. 2019 Preliminarii Euro-2020: Italia a învins Liechtenstein, scor 6-0
26 mar. 2019 Ianis Hagi: Azi nu aveam altă opţiune decât victoria
26 mar. 2019 Keşeru: Am avut dorinţa maximă de câştiga azi
26 mar. 2019 Puşcaş: 4-1 e bine, dar nu trebuie să ne îmbătăm cu apă rece, avem meciuri mult mai grele
25 mar. 2019 Tanzania, ultima echipă calificată la CAN 2019
25 mar. 2019 Mourinho: Zidane este cel mai bun antrenor pentru Real Madrid
25 mar. 2019 O femeie a murit după ce a fost călcată în picioare înainte de meciul Zimbabwe - Congo
25 mar. 2019 Stephan El Shaarawy şi Cristiano Piccini s-au accidentat şi ratează meciul Italiei cu Liechtenstein
25 mar. 2019 Ionuţ Radu nu va evolua în meciul naţionalei de tineret cu Danemarca
25 mar. 2019 Tatăl lui Neymar spune că fiul lui negociază prelungirea contractului cu PSG
25 mar. 2019 Jucătorii care vor să plece de la Chelsea, blocaţi de club
25 mar. 2019 Simona Halep a câştigat premiul Fed Cup Heart Award
25 mar. 2019 Cosmin Contra le răspunde celor care l-au criticat după meciul cu Suedia: Cine vorbeşte mai bine ar lua CV-ul meu şi l-ar analiza; La naţională nu ne dăm bătuţi
25 mar. 2019 Simona Halep a câştigat Fed Cup Heart Award
25 mar. 2019 Contra: Nu mai există echipă mică în Europa în momentul de faţă şi fiecare meci trebuie să îl tratăm cu cea mai mare seriozitate
25 mar. 2019 "Tricolorii" au efectuat antrenamentul oficial înaintea meciului cu Insulele Feroe
25 mar. 2019 România U21 încheie cu victorie stagiul de pregătire din Spania, scor 1-0, cu Danemarca
25 mar. 2019 Turcia a învins Moldova, scor 4-0, în preliminariile Euro-2020
25 mar. 2019 Bianca Andreescu a abandonat în setul doi cu Anett Konvateit, din optimi, la Miami
25 mar. 2019 Preliminarii Euro-2020: Anglia, victorie cu Muntenegru, scor 5-1; Franţa a învins Islanda, scor 4-0
25 mar. 2019 Bianca Andreescu a abandonat în setul doi cu Anett Kontaveit, din optimi, la Miami
24 mar. 2019 Turcu Halil Umut Meler arbitrează meciul România - Insulele Feroe
24 mar. 2019 CFR Cluj, remiză cu Gaz Metan Mediaş, scor 0-0, într-un meci amical
24 mar. 2019 Chindia Târgovişte a învins Daco-Getica, scor 4-2, în Liga II
24 mar. 2019 "Tricolorii mici" s-au întâlnit cu Marcelo la Marbella - FOTO
24 mar. 2019 Preliminariile Euro-2020: Rusia a învins Kazahstan, scor 4-0; Ţara Galilor a trecut de Slovacia, scor 1-0
24 mar. 2019 Raluca Olaru şi Darija Jurak, calificate în sferturi la dublu, la Miami Open
24 mar. 2019 CE de tir: Echipa naţională feminină a câştigat locul 3
24 mar. 2019 ASU Poli Timişoara, victorie cu Petrolul Ploieşti, scor 3-0, în Liga II
24 mar. 2019 Kingsley Coman acuză dureri lombare şi nu va juca în meciul Franţei cu Islanda
24 mar. 2019 Ungaria a învins vicecampioana mondială Croaţia, scor 2-1, în preliminariile Euro-2020
24 mar. 2019 Tricolorii s-au antrenat la Cluj-Napoca înaintea meciului de marţi cu Insulele Feroe
24 mar. 2019 Universitatea Cluj - FC Argeş, scor 0-0, în Liga II; Clujenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 42
24 mar. 2019 Germania a învins Olanda, scor 3-2, în preliminariile Euro-2020
23 mar. 2019 Mihaela Buzărnescu, eliminată de Alize Cornet în turul doi la Miami Open
23 mar. 2019 Polona Hercog, adversara Simonei Halep în turul trei la turneul de la Miami
23 mar. 2019 Halep: Cred că am făcut cel mai bun meci al meu
23 mar. 2019 Lionel Messi, accidentat, nu va evolua în meciul Argentinei cu Maroc
23 mar. 2019 Patinaj artistic: Gabriella Papadakis şi Guillaume Cizeron, campioni mondiali la dans pentru a patra oară
23 mar. 2019 Selecţionerul Venezuelei vrea să demisioneze, apreciind că echipa naţională a devenit foarte politizată
23 mar. 2019 Los Angeles Lakers, echipa lui LeBron James, a ratat calificarea în play-off-ul NBA
23 mar. 2019 "Tricolorii" vor evolua în roşu la meciul cu Suedia
23 mar. 2019 Javier "Chicharito" Hernández s-a căsătorit cu modelul Sarah Kohan
23 mar. 2019 Laura Coman, campioană europeană la puşcă aer comprimat
23 mar. 2019 Rezultate din Liga II
23 mar. 2019 Cristina Dinu, eliminată în semifinale la turneul ITF de la Antalya
23 mar. 2019 Christian Panucci nu mai este selecţionerul Albaniei
23 mar. 2019 Malta a învins Insulele Feroe, scor 2-1, în grupa F de calificare la Euro-2020
23 mar. 2019 Keşeru: Cred că în partea a doua am ieşit puţin mai îndrăzneţi de la cabine
23 mar. 2019 Chipciu: Este o înfrângere dureroasă; Ne-a lipsit mai multă încredere.
23 mar. 2019 Tudor Băluţă: Puteam obţine cel puţin un egal, nu ne-am ridicat la nivelul dorit în prima repriză
23 mar. 2019 Răzvan Marin: Cred că am avut momente de joc foarte bune, mai ales după pauză, şi am dominat Suedia la ea acasă
22 mar. 2019 Monica Niculescu s-a calificat în turul doi la Miami Open
22 mar. 2019 Simona Halep va evolua, vineri noapte, cu Taylor Townsend în turul doi la Miami Open
22 mar. 2019 Samuel Eto'o vrea să antreneze naţionala Camerunului
22 mar. 2019 Ibrahimovici, accidentat la tendonul lui Ahile, revine marţi la antrenamente
22 mar. 2019 La 15 ani, Cori Gauff a câştigat primul meci la un turneu WTA
22 mar. 2019 Naţionala SUA, victorie cu Ecuador, scor 1-0, în meci amical
22 mar. 2019 Cristina Dinu s-a calificat în semifinale la turneul ITF de la Antalya
22 mar. 2019 Istvan Kovacs, delegat la partida dintre Franţa şi Islanda, din preliminariile Euro-2020
22 mar. 2019 Fostul internaţional englez Adam Johnson, condamnat în 2016 la închisoare pentru "activitate sexuală cu o minoră", a fost eliberat
22 mar. 2019 Federaţia Internaţională de patinaj artistic susţine că Mariah Bell nu a avut nicio intenţie de a o accidenta pe Lim Eun-soo
22 mar. 2019 Falcao a adus victoria Columbiei în meciul amical cu Japonia, scor 1-0
21 mar. 2019 Fundaşul Trent Alexander-Arnold, accidentat, nu va evolua în meciurile Angliei cu Cehia şi Muntenegru
21 mar. 2019 Chinezii Sui Wenjing şi Han Cong, campioni mondiali la perechi la CM de patinaj artistic
21 mar. 2019 Un fost internaţional columbian a fost arestat pentru trafic de droguri
21 mar. 2019 Lucian Bute: Mi-am incheiat cariera de boxer. Moment emoţionant în viaţa mea dar sunt ferm convins că am luat decizia cea mai bună
21 mar. 2019 Juventus Torino preferă să meargă în China şi nu în SUA pentru a-l proteja pe Cristiano Ronaldo
21 mar. 2019 Mama lui Sala crede că gruparea Cardiff City trebuie să plătească suma pentru transferul fiului său
21 mar. 2019 Renato Sanches, mai puţin utilizat în acest sezon, spune că nu este fericit la Bayern Munchen
21 mar. 2019 "Tricolorii" au efectuat ultimul antrenament înaintea plecării spre Suedia
21 mar. 2019 Fostul internaţional croat Igor Tudor va prelua echipa Udinese
20 mar. 2019 Sancţiune pentru Internazionale Milano după scandările rasiste la adresa lui Kessie (AC Milan)
20 mar. 2019 Un antrenor camerunez a fost răpit în timp ce se ducea la antrenamentul echipei sale
20 mar. 2019 Paco Jemez va prelua Rayo Vallecano
20 mar. 2019 Kevin De Bruyne va fi impresariat de firma lui Jay-Z
20 mar. 2019 Lucian Bute îşi va anunţa astăzi retragerea din activitate
20 mar. 2019 FIFA a înregistrat plângerea FC Nantes contra Cardiff City privind transferul lui Sala
20 mar. 2019 Preliminariile CE încep joi; Capitala va găzdui meciuri la ediţia aniversară din 2020
20 mar. 2019 Căpitanul echipei Fortuna Dusseldorf şi-a prelungit contractul pentru încă un an
20 mar. 2019 Debut ratat de tricolori la Turul de Elită; România Under-17 învinsă de Austria, scor 5-1
20 mar. 2019 Romelu Lukaku nu va evolua în meciurile cu Rusia şi Cipru
20 mar. 2019 Echipa naţională U19 a pierdut primul meci la Turul de Elită; scor 0-5 cu Irlanda
20 mar. 2019 Antrenorul camerunez, răpit în timp ce mergea la centrul de pregătire, a fost eliberat
20 mar. 2019 Sepsi OSK şi CS U Craiova, penalizate financiar cu câte 5.000 de lei de Comisia de Disciplină a FRF
19 mar. 2019 Casillas vrea să rămână la FC Porto până la 40 de ani
19 mar. 2019 Omagiu adus victimelor de la Christchurch la meciul Angliei cu Cehia, din 22 martie
19 mar. 2019 Alfred Schreuder îl va înlocui pe tehnicianul Julian Nagelsmann la Hoffenheim
19 mar. 2019 Deschamps: Nu m-ar deranja să continui până la Cupa Mondială din Qatar
19 mar. 2019 "Tricolorii" au exersat finalizările la antrenamentul de marţi
19 mar. 2019 TAS a dat dreptate PSG în conflictul cu UEFA privind fair-play-ul financiar
19 mar. 2019 FRF: 9 jucători convocaţi de Contra pentru meciurile cu Suedia şi Insulele Feroe ar putea evolua şi la CE de tineret
19 mar. 2019 Antrenorul echipei Everton, amendat cu 14.000 de euro pentru un conflict cu arbitrul la meciul cu Newcastle
19 mar. 2019 Simona Halep va evolua şi la dublu la turneul de la Miami; Ea va face pereche cu germana Julia Goerges
19 mar. 2019 Petrolul Ploieşti, victorie cu Energeticianul, scor 2-0, în Liga II
19 mar. 2019 Kyros Vassaras, întâlnire cu tricolorii pe teme de arbitraj
19 mar. 2019 Kizito, împrumutat de Poli Iaşi la Shakhter Karagandy
14 mar. 2019 Bernardo Silva şi-a prelungit contractul cu Manchester City
14 mar. 2019 Charlie Whiting, directorul de competiţii FIA, a murit la 66 de ani din cauza unei embolii pulmonare
14 mar. 2019 Elina Svitolina a eliminat-o pe Marketa Vondrousova şi s-a calificat în semifinale la Indian Wells
14 mar. 2019 Niko Kovac: Meritam să pierdem, Liverpool a fost echipa mai bună
14 mar. 2019 Jürgen Klopp: Am jucat un fotbal bun, am fost puternici şi cred că i-am impresionat pe cei de la Bayern
14 mar. 2019 Neymar ar putea fi suspendat trei meciuri în Liga Campionilor, după ce a criticat arbitrajul de la meciul cu Manchester United
14 mar. 2019 Programul etapelor a 3-a şi a 4-a - play off-out din Liga I
14 mar. 2019 Lionel Messi a obţinut a 476-a victorie cu FC Barcelona şi l-a egalat pe Xavi
14 mar. 2019 Simona Halep va participa la turneul de la Stuttgart; Şi Angelique Kerber şi Naomi Osaka vor fi prezente
14 mar. 2019 Primul transfer pentru Zidane: Real Madrid l-a achiziţionat pe Militao de la FC Porto pentru 50 de milioane de euro
14 mar. 2019 Copa America din 2022 va avea loc în Argentina şi Columbia
13 mar. 2019 Culio, suspendat două jocuri şi amendat cu 2900 de lei de Comisia de Disciplină a FRF
13 mar. 2019 Lista tricolorilor U21 din străinătate convocaţi pentru amicalele cu Spania şi Danemarca; Ivan şi Nedelcearu revin la echipa lui Rădoi
13 mar. 2019 El Confidencial: Zidane va avea un salariu de 12 milioane de euro net pe an
13 mar. 2019 Finala Cupei României va avea loc la 25 mai, la Ploieşti
13 mar. 2019 Fosta jucătoare de tenis Casey Dellacqua, fost număr 3 mondial în proba de dublu, a devenit mamă pentru a treia oară
13 mar. 2019 FRF: Indicatori pentru fotbalul amator
13 mar. 2019 Burleanu: Ne vom bate să obţinem trei puncte în Suedia şi alte trei în Feroe, astfel încât să fim mai liniştiţi pentru dubla din iunie
13 mar. 2019 Giuseppe Iachini a fost demis de la Empoli
13 mar. 2019 Zece răniţi şi cinci arestări la Barcelona după ciocniri între fanii de la Olympique Lyon şi FC Barcelona
13 mar. 2019 Lindsey Vonn, în ediţia din mai a Sports Illustrated Swimsuit Issue
13 mar. 2019 Bianca Andreescu îşi continuă parcursul triumfal la Indian Wells; A eliminat-o în sferturi pe Muguruza în 52 de minute
13 mar. 2019 FC Barcelona, în sferturile Ligii Campionilor, după 5-1 cu Olympique Lyon; Messi a marcat de două ori
13 mar. 2019 Liverpool a eliminat Bayern Munchen, scor 3-1, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor
12 mar. 2019 Cristiano Ronaldo: Campionatul Italiei este foarte greu pentru un atacant
12 mar. 2019 Simona Halep spune că i-ar plăcea să joace într-un film cu Julia Roberts şi ascultă melodiile lui Pharrell Wiliams - VIDEO
12 mar. 2019 Fostul atacant brazilian Coutinho, campion mondial în 1962, a murit la 75 de ani
12 mar. 2019 FIFA a prelungit suspendarea preşedintelui federaţiei de fotbal afgane, acuzat de violenţe sexuale împotriva unor jucătoare
12 mar. 2019 Simona Halep spune că i-ar plăcea ca rolul ei într-un film să fie jucat de Julia Roberts şi ascultă melodiile lui Pharrell Wiliams - VIDEO
12 mar. 2019 Zidane va avea un buget de 350 de milioane de euro pentru transferuri la Real Madrid
12 mar. 2019 Salah ar prefera să câştige mai degrabă campionatul Angliei decât Liga Campionilor
12 mar. 2019 Neuer: Meciul cu Liverpool este ca o finală pentru noi, Allianz Arena va fi în flăcări
12 mar. 2019 Bruno Labbadia nu va mai antrena VfL Wolfsburg din sezonul viitor
12 mar. 2019 PSG, victorie, scor 4-0, cu Dijon, în meci restanţă din campionatul Franţei
12 mar. 2019 Bianca Andreescu s-a calificat în sferturi la Indian Wells, unde va evolua contra Garbinei Muguruza
12 mar. 2019 Florin Mergea şi Frank Dancevic, în sferturi la dublu, la turneul challenger de la Drummondville
12 mar. 2019 Manchester City, în sferturile Ligii Campionilor după o victorie zdrobitoare cu Schalke 04, scor 7-0; Aguero a marcat de două ori
12 mar. 2019 Juventus Torino, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după 3-0 cu Atletico Madrid; Cristiano Ronaldo a marcat golurile torinezilor
12 mar. 2019 Raluca Olaru şi Darija Jurak, eliminate în sferturi la dublu, la Indian Wells
11 mar. 2019 Marketa Vondrousova a eliminat-o pe Jelena Ostapenko şi va fi adversara Simonei Halep în optimi la Indian Wells
11 mar. 2019 Raluca Olaru şi Darija Jurak, calificate în sferturi la dublu, la Indian Wells
11 mar. 2019 Balotelli a adus victoria echipei Olympique Marseille în meciul cu OGC Nice, din Ligue 1
11 mar. 2019 Serena Williams a abandonat meciul cu Garbine Muguruza din turul trei de la Indian Wells din cauza unui virus
11 mar. 2019 Ciclista americană Kelly Catlin, triplă campioană mondială la ciclism, s-a sinucis. Ea avea 23 de ani
11 mar. 2019 FRF: 2.300 de bilete pentru fanii români la meciul Suedia - România
11 mar. 2019 Ciclista americană Kelly Catlin, triplă campioană mondială, s-a sinucis. Ea avea 23 de ani
11 mar. 2019 Arbitri din Olanda şi Franţa la meciurile de marţi, din returul optimilor Ligii Campionilor
11 mar. 2019 Alexandru Deaconu, observator la meciul Bayern Munchen - Liverpool
11 mar. 2019 Firea anunţă construirea unei Săli Polivalente la Bucureşti cu o capacitate de 20.000 de locuri; Costul estimat - 138 milioane de euro
11 mar. 2019 Fostul secretar general al federaţiei kenyene de fotbal, printre victimele accidentului Ethiopian Airlines
11 mar. 2019 Neymar, în atenţia Fiscului spaniol
11 mar. 2019 Louis van Gaal se retrage din activitate
11 mar. 2019 Sorin Cârţu a fost numit preşedinte la Universitatea Craiova
11 mar. 2019 Flavius Stoican, vot de încredere din partea Consiliului Director de la Poli Iaşi
11 mar. 2019 Firea anunţă construirea unei Săli Polivalente în Bucureşti cu o capacitate de 20.000 de locuri; Costul estimat - 138 milioane de euro
09 mar. 2019 Simona Halep, mesaj pentru femei după meciul cu Strycova: Trebuie să credeţi că puteţi reuşi orice
09 mar. 2019 Athletic Bilbao, remiză cu Espanol Barcelona, scor 1-1, în LaLiga
09 mar. 2019 George Găman şi Sebastian Colţescu arbitrează meciurile de sâmbătă, din Liga I
09 mar. 2019 Gabriela Ruse s-a calificat în finala de simplu de la Yokohama
09 mar. 2019 Venezuela va denunţa SUA la ONU pentru pana uriaşă de curent
09 mar. 2019 Serena Williams a câştigat duelul fostelor număr 1 mondial cu Victoria Azarenka
09 mar. 2019 Vicepreşedintele federaţiei spaniole, acuzat de deturnare de fonduri, a demisionat
09 mar. 2019 Sportiva chineză Liu Hong a stabilit un record mondial la 50 km marş
09 mar. 2019 Cinci persoane au murit în Florida în urma prăbuşirii unui avion de mici dimensiuni
09 mar. 2019 Liga II: UTA Arad a învins ACS Poli Timişoara, scor 2-1
09 mar. 2019 Gaz Metan Mediaş a învins FC Hermannstadt, scor 2-0, în play-out-ul Ligii I; Sibienii au avut doi jucători eliminaţi
07 mar. 2019 Irina Begu, eliminată de Bianca Andreescu în primul tur la Indian Wells
07 mar. 2019 Indian Wells: Halep şi Buzărnescu şi-au aflat adversarele din turul doi
07 mar. 2019 LeBron James l-a depăşit pe Michael Jordan şi a devenit al patrulea cel mai bun marcator din istoria NBA
07 mar. 2019 Thomas Tuchel: Nu ştiu să explic ce s-a întâmplat, am nevoie de o zi-două de odihnă
07 mar. 2019 Solskjaer: Suntem foarte mândri, am făcut un meci incredibil
07 mar. 2019 Gianluigi Buffon va rămâne la Paris Saint-Germain şi în sezonul viitor
07 mar. 2019 Fotbalistul din Bahrain deţinut 70 de zile în Thailanda va deveni cetăţean australian
06 mar. 2019 WTA: Simona Halep, nominalizată pentru titlul de jucătoarea lunii februarie
06 mar. 2019 Sorana Cîrstea a ratat calificarea pe tabloul principal la Indian Wells
06 mar. 2019 Sergio Ramos filma pentru documentarul său în timp ce Real Madrid era eliminată de Ajax din Liga Campionilor
06 mar. 2019 Wesley Sneijder şi Yolanthe Sneijder-Cabau divorţează după 9 ani de căsnicie
06 mar. 2019 As: Solari nu va mai continua la Real Madrid din sezonul viitor; Bale, Isco şi Marcelo vor pleca
06 mar. 2019 CFR Cluj - Astra Giurgiu şi Universitatea Craiova - FC Viitorul, în semifinalele Cupei României
06 mar. 2019 Manchester United vrea să-l achiziţioneze pe Paulo Dybala şi oferă 140 de milioane de euro
06 mar. 2019 Antrenorul echipei Tottenham, suspendat şi amendat după o altercaţie cu un arbitru
06 mar. 2019 Universitatea Craiova, penalitate financiară de 22.500 lei după meciul cu Astra
05 mar. 2019 Halep va evolua direct în turul doi la Indian Wells cu Barbora Strycova sau o jucătoare venită din calificări
05 mar. 2019 Calificări Indian Wells: Sorana Cîrstea în turul doi, Monica Niculescu eliminată
05 mar. 2019 Mauro Icardi i-a transmis lui Spalletti că nu se simte pregătit să joace cu Eintracht Frankfurt
05 mar. 2019 Thorsten Fink, demis de la Grasshopper Zürich; Echipa se află pe ultimul loc în campionatul Elveţiei
05 mar. 2019 Înainte de a reveni la Paris, Neymar a fost prezent la carnavalul de la Rio
05 mar. 2019 Mama jucătorului nigerian Samuel Kalu a fost răpită; Recompensa cerută este de circa 37.000 de euro
05 mar. 2019 Proprietarii grupării Manchester City vor să investească într-un club din India
05 mar. 2019 Gigi Becali, amendat cu 15.000 de lei după declaraţiile cu privire la o eventuală obligaţie de a face o echipă feminină la FCSB
05 mar. 2019 Pogramul etapei a II-a din play-off-ul/play-out-ul Ligii I
05 mar. 2019 Meciul Spania U21 - România U21 se joacă la Granada
05 mar. 2019 Mijlocaşul ofensiv Serge Gnabry şi-a prelungit contractul cu Bayern Munchen
05 mar. 2019 Mama jucătorului nigerian Samuel Kalu a fost eliberată
04 mar. 2019 Petruţa Iugulescu şi Mihaela Ţepuşă, delegate în Liga Campionilor la fotbal feminin
04 mar. 2019 Un fotbalist a murit după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din campionatul Gabonului
04 mar. 2019 Tragerea la sorţi pentru semifinalele Cupei României are loc miercuri
04 mar. 2019 Solari, după ce Mourinho a spus că ar putea reveni la Real Madrid: Echipa aceasta are mai mulţi pretendenţi ca Julia Roberts
04 mar. 2019 Alexis Sanchez va fi indisponibil între şase şi opt săptămâni
04 mar. 2019 Universitatea Cluj a învins ASU Poli Timişoara, scor 1-0, în Liga II
04 mar. 2019 Victorie pentru Al Wasl, echipa lui Laurenţiu Reghecampf, în Liga Campionilor Asiei
04 mar. 2019 Massimiliano Allegri a vrut să demisioneze de la Juventus după meciul cu Napoli
04 mar. 2019 Astra Giurgiu a învins Universitatea Craiova, scor 2-1, în ultimul meci din ultima etapă a sezonului regulat al Ligii I
04 mar. 2019 Clasamentul Ligii I înaintea play-off-ului şi play-out-ului Ligii I
03 mar. 2019 FC Hermannstadt a învins Poli Iaşi, scor 2-0, în ultima etapă a sezonului regulat a Ligii I
02 mar. 2019 Giovani Dos Santos va pleca de la Los Angeles Galaxy
02 mar. 2019 Espanol Barcelona - Real Valladolid, scor 3-1, în LaLiga; Wu Lei, primul chinez care marchează în campionatul Spaniei
02 mar. 2019 Remiză între Tottenham şi Arsenal, scor 1-1, în campionatul Angliei
02 mar. 2019 Unul dintre cei mai căutaţi narcotraficanţi spanioli a fost arestat în Bulgaria
02 mar. 2019 Empoli şi Parma, scor 3-3, în Serie A
02 mar. 2019 Roger Federer a câştigat turneul de la Dubai, titlul 100 al carierei
02 mar. 2019 Bundesliga: Leipzig a învins FC Nurnberg, scor 1-0; Schalke 04 a pierdut cu Düsseldorf, scor 0-4
02 mar. 2019 Florin Andone a adus victoria echipei Brighton în meciul cu Huddersfield, scor 1-0, din Premier League
02 mar. 2019 Italia: Poliţia a arestat un important şef al mafiei napoletane
02 mar. 2019 Italia: Poliţia a arestat un important şef al mafiei napolitane
02 mar. 2019 Trump spune că adversarii lui se folosesc de "aiureli" pentru a-l îndepărta
02 mar. 2019 FCSB, remiză cu FC Voluntari, scor 2-2, în Liga I
02 mar. 2019 Mbappé, "dublă" pentru PSG în victoria cu echipa Caen din Ligue 1
02 mar. 2019 AC Milan a învins Sassuolo, scor 1-0, şi a urcat pe locul 3 în Serie A
02 mar. 2019 “Vestele galbene”, actul 16: Aproximativ 40.000 de manifestanţi în toată Franţa
02 mar. 2019 Bayern Munchen, victorie zdrobitoare cu Borussia Monchengladbach, scor 5-1, în Bundesliga
02 mar. 2019 Marius Avram, Ovidiu Haţegan şi George Rădulescu arbitrează meciurile de duminică, din Liga I
02 mar. 2019 Lazio Roma, cu Ştefan Radu integralist, a învins AS Roma, scor 3-0, în Serie A