Mihai Molnar, Adevarul

515 articole publicate pe Adevarul 66 in oct. 2014
31 oct. 2014 Ebola a speriat şi fotbalul. marocul nu mai vrea să organiezeze Cupa Africii
29 oct. 2014 Klas Ingesson, „pădurarul“ care a câştigat bătăliile, dar a pierdut războiul. Cum şi-l aminteşte Prunea pe suedez
29 oct. 2014 Cluburile de fotbal vor ca meciurile de la Mondialul din Qatar să se joace în aprilie
28 oct. 2014 Mircea Sandu: „După mine, potopul“. Ce acuzaţii îi aduce „Naşul“ actualului şef al FRF şi replica lui Răzvan Burleanu
28 oct. 2014 Cupa României: Rezervele Stelei, calificare în ultimul minut, cu CSMS Iaşi
28 oct. 2014 Dinamo, eliminată din Cupa României de o grupare din liga secundă
27 oct. 2014 Arbitrajul scandalos al lui Istvan Kovacs, de la ASA-Steaua, analizat de foştii şefi ai CCA. Ce spun Huzu şi Crăciunescu
26 oct. 2014 Simona Halep, învinsă de Serena şi de propriul fair-play. Ce-a reuşit românca în 2014, cel mai bun an din carieră
25 oct. 2014 VIDEO Totul despre Real - Barcelona, azi, 19.00. Messi poate doborî un record important chiar pe terenul rivalei
25 oct. 2014 Real - Barcelona 3-1. Revenire remarcabilă a „albilor“, catalanii „ucişi“ de faze fixe şi erori personale
24 oct. 2014 Se ştiu posibilele adversare ale lui Halep, în semifinalele Turneului Campioanelor
24 oct. 2014 Astra, după Celtic: Patronul Niculae a pus tunurile pe unii jucători, preşedintele Dinu Gheorghe a acuzat arbitrajul
24 oct. 2014 VIDEO Tottenham – Asteras 5-1. Golul incredibil al lui Lamela şi un alt „Moţi“
24 oct. 2014 Şarapova, eliminată de la Turneul Campioanelor, după ce-a câştigat prea târziu cu Radwanska
24 oct. 2014 Oficialii lui Şahtior Doneţk au vorbit despre situaţia lui Mircea Lucescu
24 oct. 2014 „Struţo-cămila“ găsită de UEFA în cazul „Drona“. Cum au fost penalizate Serbia şi Albania pentru incidentele de la Belgrad
23 oct. 2014 Cum o poate elimina Halep pe Serena de la Turneul Campioanelor, vineri, în urma meciului cu Ivanovici
23 oct. 2014 Halep s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor, după cinci minute din meciul Serena-Bouchard
22 oct. 2014 Calcule. Simona Halep are nevoie de o formalitate pentru calificarea în semifinalele „Turneului Campioanelor“
22 oct. 2014 Cristiano Ronaldo, mai prolific decât FC Liverpool. Programul meciurilor de astăzi, din grupele Ligii Campionilor
22 oct. 2014 Statisticile unui meci istoric, Halep - Serena, 2-2 la aşi, 2-7 la duble greşeli
22 oct. 2014 Cum a comentat Serena Williams înfrângerea dură primită de la Halep
22 oct. 2014 Visul Simonei, coşmarul Serenei. De ce a învins Halep şi cum a pierdut Williams
21 oct. 2014 Pep Guardiola, reîntâlnire cu foştii coechipieri, Totti şi De Rossi. Programul meciurilor de azi, din Liga Campionilor
21 oct. 2014 Ce-l aşteaptă pe Oscar Pistorius la închisoarea din Pretoria
20 oct. 2014 George Puşcaş, atacantul român care face furori la „tineretul“ lui Inter Milano. 13 goluri în 5 etape, hattrick cu Milan
20 oct. 2014 VIDEO Arena lui Şahtior Doneţk, bombardată: „A fost un incident cinic“
20 oct. 2014 Victorie pentru Contra: 2-1 în deplasare, cu Sociedad, cu două goluri în prelungiri reuşite de un fost jucător al Astrei
20 oct. 2014 VIDEO Schemă de lupte greco-romane, sau cel mai clar penalty neacordat
19 oct. 2014 QPR - Liverpool: patru goluri în ultimele opt minute şi un jucător legendar
19 oct. 2014 Piţurcă începe din tribună. Ce urmează pentru antrenorul român şi când va debuta pe banca lui Al-Ittihad
18 oct. 2014 „Afemeiatul“ Kyle Lafferty, inamicul public nr. 1 pentru România. Povestea controversatului golgheter nord-irlandez
16 oct. 2014 Cine este Pironkova, adversara Irinei Begu, în sferturi, la Moscova
15 oct. 2014 Cum s-a ajuns ca o dronă şi un banner naţionalist să provoace suspendarea unui meci. Kosovo, NATO, paşapoarte americane, puţin fotbal şi multă politică
14 oct. 2014 Povestea naţionalei Islandei. Cum au ajuns nişte „pescari“ fotbalişti
14 oct. 2014 VIDEO Argentina a făcut show în Hong-Kong, scor 7-0. Leo Messi, o „dublă“ şi o pasă de gol, în 30 de minute
14 oct. 2014 Finlanda – România. Echipa de start a tricolorilor: fără Sânmărtean şi cu patru modificări faţă de partida cu Ungaria
14 oct. 2014 Preliminarii Euro 2016: Irlanda de Nord a învins în Grecia, scor 2-0, Ungaria a câştigat, la limită, în Insulele Feroe
14 oct. 2014 VIDEO 41 de ani de la cea mai mare victorie a României. Chiar cu Finlanda
14 oct. 2014 VIDEO Bătaie generală între jucători, la Serbia-Albania, meci suspendat. Cauza: o dronă şi un steag al provinciei Kosovo
13 oct. 2014 Care este punctul forte al Finlandei, în viziunea lui Miodrag Belodedici
13 oct. 2014 CE 2016: Islanda,„minunea“ din preliminarii. A învins Olanda, 2-0, şi e prima într-o grupă de foc
13 oct. 2014 Odegaad, puştiul-minune al Norvegiei. A debutat împotriva Stelei în cupele europene, acum e cel mai tânăr jucător în preliminariile unui European
13 oct. 2014 O muncă riscantă. Atac cu bombă asupra sediului arbitrilor din Cipru
13 oct. 2014 Under 21 / Macedonia - România, scor 2-1, într-un amical jucat la Skopje
11 oct. 2014 România – Ungaria 1-1. Reacţii: Cum a explicat Piţurcă egalul şi ce le-a transmis jucătorilor
11 oct. 2014 LIVETEXT România – Ungaria / Echipa de start a României. Chiricheş, fundaş dreapta, surpriză în atac
11 oct. 2014 România – Ungaria 1-1. Reacţiile jucătorilor: Ce-au spus Sânmărtean, Chipciu şi Rusescu
11 oct. 2014 INFOGRAFIE Romania - Ungaria, episodul 24. Istorie, curiozităţi, valoarea loturilor şi echipele probabile
10 oct. 2014 Ce-a declarat Oleg Protasov, la revenirea, după nouă ani, în Liga I
10 oct. 2014 Încă un eşec la under 19, Sandu îl desfiinţează pe noul selecţioner: „Cine e Isac ăsta? N-a lucrat, doar i-a cărat geanta lui Arsene Wenger“
10 oct. 2014 Pal Dardai, selecţionerul Ungariei, l-a prezentat pe cel mai bun jucător al său: „Are un stâng de care românii trebuie să se teamă“
10 oct. 2014 Larisa Iordache, medalie de argint la Campionatul Mondial de Gimnastică de la Nanning
10 oct. 2014 Preliminarii CE 2016: Chiellini, două goluri şi un autogol, în Italia - Azerbaidjan (2-1). Olanda, chinuită de Kazahstan. Rezultatele de vineri
10 oct. 2014 Isăilă, demis de la Astra. Oleg Protasov, noul antrenor
08 oct. 2014 Debut după ce l-a „demolat“ pe Hagi. Naţionala sub 19 ani, încă o ruşine „obişnuită“, 0-1 cu Cipru
06 oct. 2014 Alexandru Ioniţă III, fost junior al Rapidului, a decedat într-un accident de maşină
06 oct. 2014 Romario a ajuns senator în Brazilia
06 oct. 2014 Naţionala sub 19 ani a României începe drumul spre Euro 2015
06 oct. 2014 RonalTRE. Încă un record egalat de Cristiano Ronaldo
06 oct. 2014 Sorana Cîrstea, victorie după patru eşecuri consecutive
06 oct. 2014 Cum a explicat fanul rapidist gestul rasist făcut la adresa lui Wellington
02 oct. 2014 LIVETEXT Liga Europa: Dinamo Kiev - Steaua, „clasicul“ din Estul Europei. Echipele de start
01 oct. 2014 „Balaurul“ Moţi, faţă în faţă cu „dragonii“ de la Real Madrid. Cum arată cel mai controversat tricou al ibericilor. Programul meciurilor de azi, din Ligă
01 oct. 2014 Rebrov, antrenorul lui Dinamo Kiev: „Îmi amintesc cum Steaua ne-a bătut la scor“
01 oct. 2014 VIDEO Lucescu şi „blestemul“ minutului 90. Topul celor mai ghinioniste meciuri din cariera antrenorului român