Diana Ene, HotNews

822 articole publicate pe HotNews 237 in sept. 2019
30 sept. 2019 ​VIDEO AC Milan - Fiorentina 1-3 / A treia înfrângere consecutivă pentru gazde
30 sept. 2019 VIDEO Sevilla - Real Sociedad 3-2 / Echipa lui Lopetegui a urcat pe locul 6 în La Liga
30 sept. 2019 VIDEO Rennes, adversara CFR-ului în Europa League, a remizat cu Marseille (scor 1-1)
30 sept. 2019 WTA Beijing: Raluca Olaru și Alison Riske, eliminate în primul tur al probei de dublu
30 sept. 2019 ATP Tokyo: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, eliminați în runda inaugurală
30 sept. 2019 VIDEO Novak Djokovic, confruntare inedită a greilor în ringul de sumo - Ce a reușit liderul mondial
30 sept. 2019 VIDEO Acțiune individuală de manual - Alex Collado (Barcelona B), gol de senzație după ce și-a umilit adversarii
30 sept. 2019 WTA Beijing: Bianca Andreescu s-a calificat în premieră la Turneul Campioanelor, după victoria cu Aliaksandra Sasnovich
30 sept. 2019 ​Liga 1: CFR Cluj vs Universitatea Craiova, derbiul etapei a 13-a (Programul complet al meciurilor)
30 sept. 2019 CM Rugby: Scoția rămâne în cărți pentru calificare, după ce a învins Samoa, scor 34-0
30 sept. 2019 Eden Hazard vrea să își relanseze sezonul la Real Madrid: "Am nevoie de un gol, o pasă decisivă. Știu că sunt un jucător foarte bun"
29 sept. 2019 Ianis Hagi a reușit o "dublă" și a dat o pasă de gol în meciul St. Truiden - Genk (scor 3-3)
29 sept. 2019 CM Atletism: Alin Firfirică s-a calificat în finala probei de disc
29 sept. 2019 VIDEO Derby fără goluri pe Wanda Metropolitano, între Atletico Madrid și Real Madrid
29 sept. 2019 LiveText Simona Halep vs Rebecca Peterson (de la ora 08:50)
29 sept. 2019 Sergio Ramos riscă o suspendare, după ce l-a insultat pe un arbitru asistent de la meciul Atletico - Real
29 sept. 2019 Simona Halep, calificată pentru a șasea oară consecutiv la Turneul Campioanelor
29 sept. 2019 ​CM Rugby: Țara Galilor a învins Australia (scor 29-25); Georgia, victorie categorică în fața Uruguayului (scor 33-7)
29 sept. 2019 Liga 2: Rapid, doar 0-0 cu Metaloglobus după ce a jucat din minutul 13 cu un om în plus
29 sept. 2019 WTA Beijing: Ekaterina Alexandrova, adversara Simonei Halep în turul doi
29 sept. 2019 Formula 1, MP al Rusiei: "Dublă" Mercedes - Lewis Hamilton, a noua victorie a sezonului
29 sept. 2019 WTA Beijing: Elina Svitolina, Naomi Osaka, Angelique Kerber și Sloane Stephens s-au calificat în turul doi (Rezultatele zilei)
29 sept. 2019 Portarul Ștefan Târnovanu (19 ani) de la Poli Iași va evolua la FCSB din sezonul viitor
29 sept. 2019 ATP: Alex de Minaur a obținut la Zhuhai al treilea titlu din actualul sezon; Pablo Carreno Busta a câștigat turneul de la Chengdu
29 sept. 2019 VIDEO Lazio - Genoa 4-0 / Ștefan Radu, gol superb în poarta apărată de Ionuț Radu
29 sept. 2019 Liga 1: Academica Clinceni - FCSB 0-3
29 sept. 2019 CE Handbal (f): România, a doua victorie în preliminarii (25-20 cu Insulele Feroe)
29 sept. 2019 Liga 1: CFR Cluj, victorie la scor de neprezentare cu Gaz Metan Mediaș
28 sept. 2019 ​ITF Valencia: Irina Bara s-a calificat în semifinale
28 sept. 2019 VIDEO Villarreal - Betis 5-1 / Demonstrație de forță a gazdelor după ce în minutul 67 era 1-1
28 sept. 2019 Benjamin Mendy a trimis o scrisoare către FA, în care arată că nu s-a simţit ofensat de postarea lui Bernardo Silva
28 sept. 2019 Formula 1: McLaren revine la motoarele Mercedes din 2021 (BBC)
28 sept. 2019 LiveScore Sorana Cîrstea vs Alison Van Uytvanck (de la ora 11:00) / Sorana luptă pentru trofeul de la Tashkent după 11 ani
28 sept. 2019 VIDEO CE Volei masculin: Serbia, în finală după ce a învins echipa Franței
28 sept. 2019 WTA Beijing: Rebecca Peterson (53 WTA), adversara Simonei Halep în primul tur
28 sept. 2019 VIDEO CM Rugby: Japonia, victorie istorică în fața Irlandei (scor 19-12) - Niponii, aproape de sferturi
28 sept. 2019 WTA Wuhan: Aryna Sabalenka a câștigat trofeul pentru al doilea an consecutiv
28 sept. 2019 Formula 2: Juan Manuel Correa, supus unei operații de peste 10 ore în care medicii vor încerca să-i salveze piciorul drept
28 sept. 2019 Liga 2: Turris, prima înfrângere a sezonului (2-3 cu FC Argeș); UTA Arad, scorul zilei (6-0 cu Daco-Getica) - Rezultate complete
28 sept. 2019 WTA Beijing: Surprinzătoarea Ostapenko - Letona a eliminat-o pe Karolina Plsikova în primul tur
28 sept. 2019 Formula 1, MP al Rusiei: Charles Leclerc, al patrulea pole position consecutiv
28 sept. 2019 WTA Beijing: Partida Simona Halep vs Rebecca Peterson se va disputa duminică, de la ora 09:00
28 sept. 2019 ​Liga 1: Antrenorul Costel Enache și-a dat demisia, după ce Hermannstadt a fost învinsă de FC Botoșani, scor 0-1
28 sept. 2019 VIDEO Getafe - Barcelona 0-2 / Ter Stegen, pasă de gol pentru Suarez; Firpo, prima reușită pentru catalani
28 sept. 2019 CM Atletism: O atletă a ajuns la spital după ce a participat la maraton; Sportivii s-au plâns de caniculă la competiţia din Qatar
28 sept. 2019 ITF Valencia: Irina Bara, învinsă categoric în semifinale
28 sept. 2019 VIDEO Bordeaux - PSG 0-1 / Neymar, decisiv încă o dată pentru parizieni
28 sept. 2019 Juventus și Inter rămân neînvinse în Serie A; Cristiano Ronaldo a revenit cu gol
28 sept. 2019 Bundesliga: Bayern Munchen, victorie la limită cu ultima clasată; Dortmund, doar egal cu Werder Bremen (Rezultatele zilei)
28 sept. 2019 Liga 1: Chindia Târgovişte - Astra 1-0 / A doua victorie consecutivă în campionat pentru echipa lui Moldovan
28 sept. 2019 Premier League: Victorii pentru Liverpool, Manchester City și Tottenham; "Cormoranii" au punctaj maxim după șapte etape
25 sept. 2019 Efectul rezultatelor slabe - Echipele din România vor fi excluse din Europa League din 2021 și vor juca în Europa Conference League
25 sept. 2019 Simona Halep, după accidentarea de la Wuhan: "Pare un pic diferită, dar este în aceeaşi zonă" (unde a suferit o hernie de disc)
25 sept. 2019 VIDEO Barcelona - Villarreal 2-1 / Griezmann și Arthur au înscris golurile victoriei în primele 15 minute
25 sept. 2019 VIDEO Brescia - Juventus 1-2 / Victorie cu emoții pentru campioană, după ce gazdele au înscris în minutul 4
25 sept. 2019 VIDEO Cupa Ligii Angliei: Eliminare rușinoasă pentru Tottenham - A fost învinsă la penalty-uri de o echipă din Liga a 4-a (Rezultatele serii)
25 sept. 2019 Pep Guardiola, după ce Bernardo Silva a fost acuzat de rasism: "Mendy este ca un frate pentru el. Ei glumesc tot timpul."
25 sept. 2019 CM Atletism: România, reprezentată de zece sportivi la Doha; Alin Firfirică ţinteşte podiumul
25 sept. 2019 WTA Wuhan: Ashleigh Barty, Elina Svitolina și Aryna Sabalenka s-au calificat în sferturi
25 sept. 2019 VIDEO Rugby: Uruguay, prima victorie la Cupa Mondială după 16 ani (30-27 cu Fiji)
25 sept. 2019 WTA Tashkent: Monica Niculescu, învinsă categoric de Alison Van Uytvanck în optimi
25 sept. 2019 România va organiza Euro U19 în 2021 - Bucureşti, Ploieşti şi Voluntari, orașele gazdă
25 sept. 2019 ATP Zhuhai: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturile probei de dublu
25 sept. 2019 Eugenie Bouchard și marile speranțe: "M-am săturat să pierd. Voi fi gata pentru sezonul următor"
24 sept. 2019 ​FIFA The Best: Contra a votat cu Messi, Tătăruşanu cu Salah - Care au fost alegerile lui Messi şi Ronaldo
24 sept. 2019 CE Volei masculin: Rusia, campioana en-titre, eliminată de Slovenia în sferturi
24 sept. 2019 Fostul pugilist Carl Froch crede "sută la sută" că Pământul este plat: "NASA foloseşte imagini generate de computer şi fiecare este diferită"
24 sept. 2019 Jose Mourinho: "Probabil că meritam să fiu demis de la Manchester United. Acum, ei sunt mai rău ca înainte"
24 sept. 2019 WTA Tashkent: Irina Begu și Lidziya Marozava s-au calificat în sferturile probei de dublu
24 sept. 2019 Tenis: Sabine Lisicki, fostă finalistă la Wimbledon, suferă de mononucleoză
24 sept. 2019 Cele 17 motive pentru care Messi este cel mai bun din lume
24 sept. 2019 WTA Wuhan: Ashleigh Barty, în optimi după victoria cu numărul 46 în acest sezon
24 sept. 2019 Victor Pițurcă își impune dorințele la Craiova - Gazonul va fi schimbat și va costa 300.000 de euro
24 sept. 2019 CM Rugby: Rusia, prima echipă eliminată după ce a fost învinsă de Samoa (scor 34-9)
24 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: Copiii sub 14 ani, acces gratuit la meciul România vs Norvegia
24 sept. 2019 WTA Wuhan: Pliskova, victorie în două seturi cu Anisimova; Bencic, eliminată (Programul optimilor)
24 sept. 2019 Cupa României: Dinamo s-a calificat în optimi (3-1 cu UTA Arad); Gaz Metan Mediaș, eliminată de Foresta Suceava (scor 2-1)
23 sept. 2019 ​VIDEO Sevilla - Real Madrid 0-1 / Real, prima victorie după 4 ani pe "Ramón Sánchez Pizjuán"
23 sept. 2019 VIDEO Lyon - PSG 0-1 / Neymar a marcat golul victoriei în minutul 87
23 sept. 2019 WTA Tashkent: Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi
23 sept. 2019 WTA Wuhan: Caroline Wozniacki a părăsit competiția în primul tur
23 sept. 2019 Rugby: Englezul Andy Robinson, noul selecţioner al României - "Obiectivul principal este calificarea echipei la CM 2023"
23 sept. 2019 WTA Tashkent: Irina Begu, eliminată în primul tur după un meci de mare luptă cu Tereza Martincova
23 sept. 2019 WTA Wuhan: Încă o favorită eliminată - Angelique Kerber, învinsă în primul tur de Monica Puig
23 sept. 2019 Unde poate duce o glumă pe Twitter: Bernardo Silva, anchetat de rasism după o postare care-l viza pe coechipierul Benjamin Mendy
23 sept. 2019 WTA Wuhan: Kvitova și Sabalenka, în optimi; Kerber, Wozniacki, Sevastova și Vekic, eliminate în primul tur (Rezultatele zilei)
20 sept. 2019 ​Europa League: Victorii pentru Manchester United, Arsenal, AS Roma și PSV; Dudelange și Wolfsberger, suprizele serii (Rezultate complete)
20 sept. 2019 VIDEO "Festivalul" autogolurilor în Europa League - Opt jucători au înscris în propria poartă
20 sept. 2019 ​Ciclism: Eduard Grosu, învingător în etapa a doua a Turului Slovaciei; Belgianul Yves Lampaert, noul lider al cursei
20 sept. 2019 Liga 1: FCSB vs CFR Cluj, derbiul etapei a zecea (Programul complet al meciurilor)
20 sept. 2019 WTA Wuhan: Simona Halep va juca direct turul doi cu învingătoarea dintre Barbora Strycova și Xiyu Wang
20 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: Cosmin Contra a anunțat lista preliminară a stranierilor pentru meciurile cu Insulele Feroe şi Norvegia
20 sept. 2019 ​Liga 2: Universitatea Cluj, victorie categorică pe teren propriu cu Petrolul Ploiești (scor 4-0)
20 sept. 2019 VIDEO Europa League: Claudiu Keşeru, desemnat cel mai bun jucător din prima etapă a grupelor
20 sept. 2019 ​Liga 1: Programul etapei a 12-a - Meciul FCSB vs Dinamo se va disputa pe 5 octombrie
20 sept. 2019 Liga Campionilor, baschet (m): CSM Oradea a ratat calificarea în turul 2 şi va continua în FIBA Europe Cup
20 sept. 2019 VIDEO Laver Cup: Europa vs Restul lumii 3-1 / Victorii pentru Stefanos Tsitsipas și echipa Roger Federer/Alexander Zverev
19 sept. 2019 ​Formula 1: Robert Kubica va părăsi echipa Williams la finalul sezonului
19 sept. 2019 LiveText CFR Cluj vs Lazio (de la ora 19:55) / Echipele de start
19 sept. 2019 Patrick Mouratoglou: "Cred că timpul o favorizează pe Serena Williams. Cu cât va fi mai în formă, cu atât va fi mai periculoasă"
19 sept. 2019 Dan Petrescu: "Trebuia să marcăm mai multe goluri, Billel nu a fost concentrat. În prima repriză a mai fost un penalti clar"
19 sept. 2019 Simone Inzaghi, după ce Lazio a fost învinsă de CFR Cluj: "Meritam mai mult. Arbitrul nu ar fi trebuit să acorde acel penalti"
18 sept. 2019 ​Champions League: PSG vs Real Madrid și Atletico Madrid vs Juventus, printre cele mai așteptate dueluri ale serii (Programul televizărilor)
18 sept. 2019 PREZENTARE CM Rugby: Turneul debutează vineri, cu 20 de echipe la start; România, absentă pentru prima dată în istorie
18 sept. 2019 VIDEO Liga Campionilor Asiei: Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, s-a calificat în semifinale
18 sept. 2019 Ancelotti l-a liniștit pe Jurgen Klopp după înfrângerea suferită de Liverpool: "Dacă pierzi la Napoli, vei câştiga Champions League"
18 sept. 2019 Korea Open: Ana Bogdan, eliminată în optimi după ce a câștigat cu 6-0 primul set și a servit pentru meci în decisiv
18 sept. 2019 VIDEO Erling Braut Haland (19 ani), cel mai tânăr jucător care debutează cu un hat-trick în Champions League, după anul 2004
18 sept. 2019 WTA Osaka: Naomi Osaka și Angelique Kerber s-au calificat în sferturi (Rezultatele zilei)
18 sept. 2019 VIDEO Piţurcă ameninţă că mută echipa de pe Oblemenco din cauza gazonului: "Trebuie să se ia măsuri cât mai repede"
17 sept. 2019 Start în Champions League: Dortmund vs Barcelona, meciul serii; Liverpool, duel cu Napoli (Programul televizărilor)
17 sept. 2019 Gică Hagi vrea să treacă la un alt nivel cu FC Viitorul: "Nu mai vindem jucători în România, la nicio echipă"
17 sept. 2019 VIDEO Bianca Andreescu, desemnată jucatoarea lunii august în circuitul WTA
17 sept. 2019 WTA Osaka: Garbine Muguruza, eliminată în primul tur - Spaniola nu a mai câștigat un meci din luna mai (Rezultatele zilei)
17 sept. 2019 Korea Open: Patricia Maria Țig, calificată în optimi după un meci de trei ore
17 sept. 2019 FOTO Adidas a prezentat mingea oficială pentru faza grupelor din Champions League
16 sept. 2019 ​VIDEO Verona - AC Milan 0-1 / Piatek a adus victoria cu un gol din penalty; Gazdele, în inferioritate numerică din minutul 21
16 sept. 2019 Turneul Campioanelor: Karolina Pliskova, a doua jucătoare calificată la competiția de la Shenzhen
16 sept. 2019 Liga Campionilor, polo (m): CSM Oradea s-a calificat în turul al treilea; Steaua Bucureşti, eliminată
15 sept. 2019 ​VIDEO Barcelona - Valencia 5-2 / Dublă pentru Suarez; Ansu Fati și Frenkie de Jong, gol și pasă de gol în primele șapte minute
15 sept. 2019 WTA Seul: Patricia Ţig și Ana Bogdan au ajuns pe tabloul principal; Jaqueline Cristian, eliminată în ultimul tur al calificărilor
15 sept. 2019 VIDEO Inter, punctaj maxim după trei etape (1-0 cu Udinese)
15 sept. 2019 WTA Hiroshima: Nao Hibino, campioană atât în proba de simplu, cât şi la dublu
15 sept. 2019 VIDEO Tyson Fury a ajuns la spital după ce l-a învins pe Otto Wallin
15 sept. 2019 VIDEO Pep Guardiola, antrenor Manchester City: "Felicitări, Liverpool! Sunteți campioni. E abia septembrie"
15 sept. 2019 Nanchang: Rebecca Peterson a câştigat primul titlu WTA din carieră
15 sept. 2019 ​Champions League: Ovidiu Hațegan va arbitra meciul Borussia Dortmund vs FC Barcelona
15 sept. 2019 Alex Cicâldău și-a prelungit contractul cu Universitatea Craiova până în 2025
15 sept. 2019 CE Volei (m): România, a treia înfrângere în Grupa A
15 sept. 2019 WTA Zhengzhou: Karolina Pliskova a cucerit al patrulea titlu în acest sezon
15 sept. 2019 Baschet masculin: Spania, noua campioană mondială (95-75 cu Argentina)
15 sept. 2019 Liga 2: FC Argeș - Rapid 0-2 / Echipa lui Pancu a urcat pe locul 5
15 sept. 2019 ​MotoGP: Marc Marquez a câştigat Marele Premiu din San Marino - Al șaptelea succes din acest sezon pentru spaniol
15 sept. 2019 LiveScore Craiova vs FCSB (de la ora 21:00) / Echipele de start
15 sept. 2019 Alin Firfirică, al cincilea atlet român calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo
15 sept. 2019 VIDEO Slovenul Primoz Roglic (Jumbo-Visma) a câştigat Turul Spaniei
14 sept. 2019 ​WTA Hiroshima: Mihaela Buzărnescu, eliminată de Nao Hibino în semifinale
14 sept. 2019 Szczecin challenger: Florin Mergea şi Andrei Begemann au fost învinși în semifinalele probei de dublu
14 sept. 2019 ​VIDEO Falcao, debut cu gol la Galatasaray; Columbianul a adus trei puncte campioanei Turciei
14 sept. 2019 Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic şi Andy Murray şi-au confirmat prezenţa la prima ediţie a ATP Cup
14 sept. 2019 ​WTA Seul: Patricia Maria Ţig, Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian, în turul al doilea al calificărilor; Alexandra Cadanţu, eliminată
14 sept. 2019 ​WTA Zhengzhou: Karolina Pliskova și Petra Martic, finalistele competiției
14 sept. 2019 CM Baschet: SUA a terminat pe locul 7 - cea mai slabă clasare din istoria lor în competiţie
14 sept. 2019 CM Volei feminin U18: România a încheiat competiția pe locul 6, la 26 de ani de la ultima participare la acest nivel
14 sept. 2019 VIDEO Real Madrid - Levante 3-2 / Dublă pentru Benzema; Eden Hazard a debutat pentru "galactici"
14 sept. 2019 Liga 2: Pas greșit pentru liderul Turris (1-1 cu CSM Reșița); Dunărea Călărași, victorie cu U Cluj (scor 3-2) - Rezultatele zilei
14 sept. 2019 Ianis Hagi: "Multă lume greşeşte când mă compară cu tata. El a fost un veritabil număr 10"
14 sept. 2019 VIDEO Wolverhampton - Chelsea 2-5 / Tammy Abraham, trei goluri şi un autogol
14 sept. 2019 VIDEO PSG - Strasbourg 1-0 / Neymar, execuție de senzație din foarfecă în prelungiri
14 sept. 2019 Manchester City, învinsă de nou-promovata Norwich (scor 3-2) - "Cetățenii" nu mai pierduseră în campionat din ianuarie
14 sept. 2019 Bundesliga: Dortmund, victorie clară cu Bayer Leverkusen (4-0); RB Leipzig și Bayern Munchen au încheiat la egalitate (1-1) - Rezultatele zilei
14 sept. 2019 Liga 1: Dinamo - FC Botoșani 1-1
14 sept. 2019 VIDEO Alexandru Mitriţă a marcat golul victoriei în partida New York City - San Jose Earthquakes 2-1
11 sept. 2019 ​Volei feminin: România s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial Under 18
11 sept. 2019 WTA Hiroshima: Patricia Maria Ţig, eliminată de Laura Siegemund în optimi după un meci de trei ore
11 sept. 2019 Marca: Novak Djokovic ar putea să nu mai joace în acest an - Sârbul riscă să piardă locul 1 ATP
11 sept. 2019 UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva Federației franceze de fotbal
11 sept. 2019 Dan Petrescu: "Îmi doresc să fiu cândva antrenorul echipei naționale. Aș da orice"
11 sept. 2019 Mirel Rădoi, după înfrângerea cu Danemarca: "Dacă egalam era nemeritat. Singurul vinovat sunt eu"
11 sept. 2019 Istanbul challenger: Marius Copil, victorie dificilă cu Rayane Roumane (446 ATP) - A pierdut un set la 0
10 sept. 2019 ​WTA Hiroshima: Mihaela Buzărnescu s-a calificat în optimi
10 sept. 2019 Euro 2021, preliminarii: Danemarca - România (19:30) / Un nou început pentru "tricolorii mici" - Rădoi: "Trebuie să lăsăm deoparte ce a fost în vară"
10 sept. 2019 Patrick Mouratoglou: "Sunt sigur că Serena Williams va mai câștiga turnee de Grand Slam"
10 sept. 2019 CM Baschet (m): Argentina, în semifinale după ce a învins-o pe Serbia
09 sept. 2019 ​Clasamentul WTA: Simona Halep a coborât pe locul 6; Bianca Andreescu a urcat pe 5 (salt de 10 poziții)
09 sept. 2019 Clasamentul ATP: Rafael Nadal s-a apropiat la 640 de puncte de liderul Novak Djokovic; Roger Federer completează podiumul
09 sept. 2019 VIDEO Rafael Nadal, copleșit de emoții după al 19-lea trofeu de Grand Slam: "A fost un meci nebun. Victoria asta este atât de importantă pentru mine"
09 sept. 2019 Alexandru Chipciu, dur după meciul cu Malta: "Habar nu avem să pasăm. I-am zis şi lui Contra"
09 sept. 2019 Daniil Medvedev s-a împăcat cu fanii de la US Open: "Datorită vouă m-am luptat ca un nebun. Vreau să vă mulţumesc din adâncul inimii mele"
09 sept. 2019 ​WTA Nanchang: Monica Niculescu a abandonat în primul tur, în setul decisiv al meciului cu Lara Arruabarrena
09 sept. 2019 Mats Wilander, despre recordul de Grand Slam-uri: "Federer va juca încă cel puțin doi ani, va încerca să-l oprească pe Nadal"
09 sept. 2019 VIDEO Franța, ironizată de Federația din Andorra după gafele de la meciul cu Albania
06 sept. 2019 Robert Moreno: "Ne-ar fi plăcut să jucăm tot meciul aşa cum am făcut-o în prima repriză"
06 sept. 2019 US Open: Nicholas David Ionel, calificat în semifinalele probei de dublu la juniori
06 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: Rezultatele serii - Suedia și Norvegia, victorioase în grupa României; Italia s-a impus în Armenia (scor 3-1)
06 sept. 2019 Maradona va antrena echipa Gimnasia La Plata, în prima ligă din Argentina
06 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: Meciul România vs Malta va fi condus de o brigadă din Croația
06 sept. 2019 Gheorghe Hagi, după meciul cu Spania: "Ne-am bătut de la egal la egal din minutul 60"
06 sept. 2019 CE Tenis de masă: Echipa feminină a României s-a calificat în semifinale și și-a asigurat o medalie
06 sept. 2019 VIDEO Turul Spaniei: Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), încă o etapă câștigată; Primož Roglic (Jumbo - Visma) se menține tricou roșu
06 sept. 2019 CFR Cluj a anunţat lotul de jucători pentru grupele Europa League
06 sept. 2019 ​US Open: Columbienii Juan Sebastian Cabal şi Robert Farah au câştigat proba de dublu
06 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: Rezultatele serii - Germania, învinsă de Olanda pe teren propriu (scor 4-2)
05 sept. 2019 ​US Open: Rafael Nadal și Matteo Berrettini, adversari în semifinale; Italianul l-a învins pe Gael Monfils după un meci de patru ore
05 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: România vs Spania (21:45) / Un stadion arhiplin și speranțe la un rezultat pozitiv
05 sept. 2019 VIDEO Bianca Andreescu, după calificarea în semifinale la US Open: "Cineva să mă ciupească. Sigur e adevărat?"
05 sept. 2019 Gael Monfils, învins de Berrettini după ce a salvat patru mingi de meci: "Am dat totul. Am servit rău, dar am jucat cu inima"
05 sept. 2019 VIDEO Bianca Andreescu, revenirea de la 0-1 la seturi cu Mertens și calificarea în semifinalele US Open: "Cred că merit să fiu aici și sper să pot merge până la capăt"
05 sept. 2019 US Open: Nicholas David Ionel, calificat în sferturile probei de dublu la juniori
05 sept. 2019 US Open: Programul semifinalelor de pe tabloul feminin - Partida Bencic vs Andreescu se va juca vineri, după ora 03:30
05 sept. 2019 ​Liga 1: Fundașul croat Ante Puljic a revenit la Dinamo
05 sept. 2019 Vicente del Bosque: "Dacă aş fi club, nu l-aş transfera pe Neymar. E un jucător minunat, dar nu-l plac din alte motive"
05 sept. 2019 Fotbal: Angus MacDonald (Hull City) suferă de cancer la colon - "Voi fi pregătit să lupt și să mă întorc pe teren"
05 sept. 2019 CE Tenis de masă: Echipa masculină României a ratat calificarea în sferturi
05 sept. 2019 WTA a anunțat motivul retragerii Simonei Halep de la Zhengzhou - Românca a acuzat dureri la glezna stângă
05 sept. 2019 CE Tenis de masă: Echipa masculină a României a ratat calificarea în sferturi
04 sept. 2019 Cosmin Contra, înaintea duelului cu Spania: "Avem nevoie de o zi perfectă și de puțin noroc, iar ei trebuie prindă o zi slabă"
04 sept. 2019 România vs Spania - Jucătorii vor purta banderole negre și va fi ținut un moment de reculegere în memoria fiicei lui Luis Enrique
04 sept. 2019 Rod Laver și soluția pentru a opri derapajele lui Nick Kyrgios: "Poate o suspendare este singura variantă"
04 sept. 2019 VIDEO Plantaţie de cannabis, descoperită cu ajutorul elicopterului din care se filmează Turul Spaniei
04 sept. 2019 Martina Navratilova: "Simona Halep are o problemă în a gestiona victoriile și în a-și păstra calmul după ce obține un succes major"
04 sept. 2019 Capitolul la care România stă cel mai bine înainte de duelul cu Spania - Cum îi caracterizează antrenorul portarilor pe Tătărușanu, Niță și Radu
03 sept. 2019 Naomi Osaka, eliminată de la US Open și fără locul 1 WTA: "Sunt tristă, dar simt că am învățat atât de multe în timpul acestui turneu"
03 sept. 2019 Bianca Andreescu, după victoria cu Taylor Townsend: "Sunt foarte fericită, dar turneul nu s-a terminat încă. Cred că pot face mai mult"
03 sept. 2019 CFR Cluj, încă un transfer - Kevin Boli a revenit la gruparea din Gruia
03 sept. 2019 Ianis Hagi, despre cum se pregătește pentru meciul cu Spania și de ce va fi specială întâlnirea de pe Arena Națională: "Nu am mai jucat pe un stadion așa de plin"
03 sept. 2019 Mats Wilander după ce Djokovic și Medvedev au fost huiduiți de publicul de la US Open: "Spectatorii vor doar să se distreze"
02 sept. 2019 Villarreal - Real Madrid 2-2 / Bale a înscris două goluri, dar a fost eliminat pe final de meci
02 sept. 2019 VIDEO Genoa, victorie cu Fiorentina (scor 2-1) - Ionuț Radu a oferit o pasă de gol
02 sept. 2019 Florin Andone ar putea ajunge la Galatasaray - Clubul din Turcia a anunțat că negociază transferul românului de la Brighton
02 sept. 2019 US Open: Elina Svitolina, calificată în premieră în sferturile de la Flushing Meadows
02 sept. 2019 US Open: Raluca Olaru şi Franko Skugor, eliminați în turul al doilea al probei de dublu mixt
02 sept. 2019 VIDEO Premier League: Arsenal - Tottenham 2-2 / "Tunarii" au revenit de la 0-2
01 sept. 2019 Simona Halep, Sorana Cîrstea şi Ana Bogdan, amendate de organizatorii US Open
01 sept. 2019 Box feminin: Lăcrămioara Perijoc, medaliată cu aur la Europenele din Spania
01 sept. 2019 VIDEO US Open: Naomi Osaka, în optimi după ce a cedat doar trei game-uri; Cori Gauff, în lacrimi la finalul meciului
01 sept. 2019 US Open: Rafael Nadal, Alexander Zverev și Gael Monfils, calificați în optimi; Nick Kyrgios, eliminat de Andrey Rublev (Program optimi)
01 sept. 2019 US Open: Raluca Olaru şi Franko Skugor, în turul doi la dublu mixt
01 sept. 2019 US Open: Rusul Daniil Medvedev, amendat cu 9.000 de dolari pentru comportament nesportiv şi gesturi obscene
01 sept. 2019 VIDEO Alexandru Mitriță și lovitura liberă de PlayStation - Românul a marcat un gol fabulos pentru New York City
01 sept. 2019 ​VIDEO Meci nebun la Torino - Juventus a condus Napoli cu 3-0, a fost egalată, dar a câștigat grație unui autogol în minutul 90+2
01 sept. 2019 "Telenovela" Neymar, ajunsă la sfârșit? Brazilianul ar fi anunțat că va rămâne la PSG (Presă)
01 sept. 2019 Liga 2: CSM Reșița - Rapid 1-2 / Gazdele, în inferioritate numerică din minutul 25; Rapid a înscris golul victoriei pe final de meci
01 sept. 2019 Liga Campionilor, polo: Steaua Bucureşti (8-7 cu Barcelona) şi CSM Oradea (13-5 cu Galatasaray) s-au calificat în turul al doilea
01 sept. 2019 Euro 2020, preliminarii: George Puşcaş, mesaj pentru fani înaintea meciurilor cu Spania şi Malta: Hai să luptăm iar împreună!
01 sept. 2019 CM Canotaj: Ancuța Bodnar și Simona Radis, medaliate cu argint în proba de dublu vâsle; România a calificat şapte echipaje la JO 2020
01 sept. 2019 Formula 1, MP al Belgiei: Charles Leclerc, prima victorie a carierei
01 sept. 2019 CE Volei feminin: România, învinsă de Serbia în optimi (scor 3-0)
01 sept. 2019 Rennes, viitoarea adversară a CFR-ului, a suferit prima înfrângere în actualul sezon din Ligue 1
01 sept. 2019 US Open: Qiang Wang, prima jucătoare calificată în sferturi - Victorie clară cu Ashleigh Barty (2 WTA)
01 sept. 2019 US Open: Raluca Olaru și Zhaoxuan Yang, eliminate în turul doi la dublu
01 sept. 2019 Turul Spaniei: Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) a câștigat etapa a noua; Nairo Quintana (Movistar), noul purtător al tricoului roșu
01 sept. 2019 US Open: Roger Federer, calificat în sferturi - Elvețianul a cedat doar patru game-uri în meciul cu David Goffin
01 sept. 2019 Primele semne de revenire - FCSB, victorie cu FC Viitorul (scor 2-1)
01 sept. 2019 US Open: Serena Williams s-a calificat în sferturi; Karolina Pliskova, eliminată de Johanna Konta