30 iul. 2014 Preşedintele Asociaţiei Argentiniene de Fotbal, Julio Grondona, a încetat din viaţă
30 iul. 2014 Nadal, accidentat, nu va participa la turneele de la Toronto şi Cincinnati
30 iul. 2014 Rezultate din turul trei preliminar al Ligii Campionilor
30 iul. 2014 CM-2022: Muncitorii de la stadionul Al-Wakrah din Qatar sunt plătiţi cu 57 eurocenţi pe oră
29 iul. 2014 Zamfir: Massone a venit să cumpere Rapidul doar cu vorbe, şi eu îi pot face plângere pentru şantaj
29 iul. 2014 Tatăl lui Carlos Tevez a fost răpit în Argentina
29 iul. 2014 Massone va face plângere penală pentru fraudă împotriva Cristinei Andronache şi a lui Adrian Zamfir
28 iul. 2014 Schweinsteiger îşi cere scuze după ce a insultat Borussia Dortmund - VIDEO
28 iul. 2014 Simona Halep se menţine pe locul 3 WTA, Raluca Olaru a urcat 14 poziţii la dublu
27 iul. 2014 Falcao va reveni pe teren la Emirates Cup
27 iul. 2014 Raluca Olaru a pierdut finala de dublu de la Baku
27 iul. 2014 Rummenigge: Bayern Munchen nu-l va demite niciodată pe Guardiola
27 iul. 2014 Shakira este din nou însărcinată. Artista şi Pique vor fi părinţi în ianuarie
26 iul. 2014 Contractul lui Ganea poate fi reziliat unilateral dacă Rapid nu obţine 17 puncte în primele 10 etape
26 iul. 2014 Programul partidelor din turul trei preliminar al Ligii Campionilor
26 iul. 2014 Rezultate din Liga I
26 iul. 2014 Valerii Moraru s-a întâlnit cu jucătorii rapidişti la vestiare înainte de derbiul cu Steaua
26 iul. 2014 Moraru: Avem pregătite pentru Rapid contracte de împrumut de 550.000 şi 1,5 milioane de euro . Dacă Massone vine cu 5 milioane de euro suntem dispuşi să colaborăm
26 iul. 2014 Steaua a învins Rapid, scor 3-1, în prima etapă a Ligii I
26 iul. 2014 Moraru: Avem pregătite pentru Rapid contracte de împrumut de 550.000 şi 1,5 milioane de euro
25 iul. 2014 Brazilia: Cheltuieli record pentru turiştii străini în timpul Cupei Mondiale
25 iul. 2014 Alexandru Tudor arbitrează derbiul Rapid - Steaua
25 iul. 2014 Rezultate din Liga I
25 iul. 2014 Ramunas Navardauskas a câştigat etapa a 19-a a Turului Franţei
25 iul. 2014 Astra Giurgiu a învins Concordia Chiajna, scor 2-0, în primul meci al sezonului din Liga I
25 iul. 2014 CS Universitatea Craiova - Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, în Liga I
23 iul. 2014 Steaua va întâlni echipa FK Aktobe, dacă se califică în turul trei preliminar al Ligii Campionilor
23 iul. 2014 Rafal Majka a câştigat etapa a 17-a a Turului Franţei
23 iul. 2014 Low rămâne selecţionerul Germaniei până la Euro-2016
23 iul. 2014 Steaua a învins Strømsgodset IF, scor 2-0, şi s-a calificat în turul trei preliminar al LC
23 iul. 2014 Rezultate din turul doi preliminar al Ligii Campionilor
22 iul. 2014 James Rodriguez a semnat un contract pe şase sezoane cu Real Madrid
22 iul. 2014 Bornescu a semnat un contract valabil un an cu FC Rapid
22 iul. 2014 Carlos Dunga este noul selecţioner al Braziliei
22 iul. 2014 Rezultate din turul doi preliminar al Ligii Campionilor
22 iul. 2014 Şahtior Doneţk a câştigat Supercupa Ucrainei
22 iul. 2014 Michael Rogers a câştigat etapa a 16-a a Turului Franţei
21 iul. 2014 Dinamo a învins Concordia Chiajna, scor 3-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii
21 iul. 2014 Germania a câştigat titlul mondial la sabie, la Campionatele Mondiale de scrimă
21 iul. 2014 Pandurii a învins Gaz Metan, scor 1-0, după prelungiri, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii
21 iul. 2014 Rezultate complete din optimile Cupei Ligii
21 iul. 2014 Steven Gerrard şi-a anunţat retragerea din naţionala Angliei
20 iul. 2014 CUPA LIGII: Rezultate din optimile de finală
20 iul. 2014 Caroline Wozniacki a câştigat turneul de la Istanbul
20 iul. 2014 Ana Maria Brânză a fost eliminată în optimi la spadă, la CM de scrimă
20 iul. 2014 Universitatea Cluj a învins Petrolul, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii
20 iul. 2014 Alexander Kristoff a câştigat etapa a 15-a a Turului Franţei
19 iul. 2014 Polonezul Rafal Majka a câştigat etapa a 14-a a Turului Franţei
19 iul. 2014 STEAUA a învins Rapid, scor 2-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Antrenorul brazilian Ze Maria a asistat la partidă
19 iul. 2014 RAPID - STEAUA, în optimile de finală ale Cupei Ligii. Antrenorul brazilian Ze Maria asistă la partidă
18 iul. 2014 FIFA a ridicat suspendarea federaţiei din Nigeria
18 iul. 2014 Adrian Cojocaru va arbitra meciul Rapid - Steaua din optimile Cupei Ligii
16 iul. 2014 Tony Gallopin a câştigat etapa a 11-a a Turului Franţei
16 iul. 2014 FRF: Astra riscă depunctarea dacă nu plăteşte datoria către Rapid în cinci zile
16 iul. 2014 Steaua învinge Stromsgodset, scor 1-0, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor
16 iul. 2014 Rapid a învins CSU Craiova, scor 1-0, şi s-a calificat în optimile Cupei Ligii
15 iul. 2014 Fabian Cancellara s-a retras din Turul Franţei
15 iul. 2014 Prima campioană olimpică de culoare, Alice Coachman Davis, a murit la 90 de ani
14 iul. 2014 Contador a suferit o fractură de tibie şi va fi operat
14 iul. 2014 Papa Francisc nu a urmărit finala Cupei Mondiale pentru o "chestiune de neutralitate"
14 iul. 2014 Joachim Loew, fascinat de aplauzele brazilienilor pentru naţionala Germaniei
13 iul. 2014 Messi a fost desemnat cel mai bun jucător al Cupei Mondiale
13 iul. 2014 Germania a învins Argentina, scor 1-0, şi A CÂŞTIGAT CUPA MONDIALĂ pentru a patra oară - FOTO
12 iul. 2014 Alejandro Sabella va pleca de la naţionala Argentinei după finala Cupei Mondiale
12 iul. 2014 Arjen Robben, jucătorul meciului Brazilia - Olanda
12 iul. 2014 Olanda a învins Brazilia, scor 3-0, şi a încheiat Cupa Mondială pe locul trei
12 iul. 2014 Simona Halep joacă finala la BRD Bucharest Open duminică, în jurul orei 17.30
12 iul. 2014 Halep: Ca stil de joc cred că mâine cu Vinci va fi mai uşor decât azi cu Niculescu
12 iul. 2014 Monica Niculescu: Pot spune că am încălzit-o pe Simona pentru finala cu Vinci
12 iul. 2014 Finala mică a Cupei Mondiale 2014: BRAZILIA - OLANDA. Echipele de start - LIVE SCORE
12 iul. 2014 Programul de sâmbătă de la Cupa Mondială
12 iul. 2014 Cupa Mondială: 170 de goluri marcate în 63 de meciuri, un gol până la recordul din 1998
12 iul. 2014 Finala mică a Cupei Mondiale 2014: BRAZILIA - OLANDA, scor 0-2 - LIVE SCORE
12 iul. 2014 Elena Bogdan şi Alexandra Cadanţu, în finală la dublu la BRD Bucharest Open
11 iul. 2014 Astra a învins Steaua, scor 6-4, la loviturile de departajare şi a CÂŞTIGAT Supercupa României
11 iul. 2014 STEAUA-ASTRA, Supercupa României 1-0 LIVE
11 iul. 2014 STEAUA-ASTRA, Supercupa României 0-0 LIVE
11 iul. 2014 Monica Niculescu s-a calificat în semifinale la BRD Bucharest Open
11 iul. 2014 Italianul Nicola Rizzoli va arbitra finala Cupei Mondiale
11 iul. 2014 STEAUA-ASTRA, Supercupa României 1-1 LIVE
11 iul. 2014 Matteo Trentin a câştigat etapa a şaptea a Turului Franţei
10 iul. 2014 Presa braziliană după calificarea Argentinei în finala CM: Coşmarul continuă
10 iul. 2014 Robben, după eliminarea Olandei în semifinala Cupei Mondiale: Am dat totul şi sunt mândru de această echipă
10 iul. 2014 Germania - Argentina, FINALA Cupei Mondiale, duminică, pe Maracana
10 iul. 2014 Antrenorul Argentinei, după calificarea în finala Cupei Mondiale: Vom da totul în finală
10 iul. 2014 Programul partidelor de sâmbătă şi duminică de la Cupa Mondială
10 iul. 2014 Neymar va merge la Brasilia pentru a fi alături de coechipierii săi la meciul cu Olanda
10 iul. 2014 Antrenorul Olandei, după eliminarea în semifinalele CM: Este o mare dezamăgire după un turneu fantastic
09 iul. 2014 Preşedintele Federaţiei Germane: Este o zi istorică pentru fotbalul german şi mondial
09 iul. 2014 Scolari, după înfrângerea din semifinalele CM: Este un rezultat catastrofal, sunt principalul responsabil. E cel mai dureros moment al vieţii mele
09 iul. 2014 Argentina a învins Olanda, scor 4-2 la lovituri de departajare, şi s-a calificat în finala Cupei Mondiale
09 iul. 2014 Raluca Olaru, în sferturi la dublu la BRD Bucharest Open
09 iul. 2014 Scolari va lua o decizie în privinţa viitorului la naţionala Braziliei după meciul pentru locul trei
09 iul. 2014 Simona Halep s-a calificat în turul doi la BRD Bucharest Open. Românca a învins-o pe Indy de Vroome cu 6-0, 6-4
09 iul. 2014 Preşedinta Braziliei spune că este "foarte, foarte tristă" după înfrângerea echipei de către Germania
09 iul. 2014 Cupa Mondială: 167 de goluri marcate în 61 de meciuri la această ediţie, patru goluri până la recordul din 1998
09 iul. 2014 Joachim Low, după victoria din semifinalele CM: Ne-am folosit de imensa presiune pusă pe naţionala Braziliei
09 iul. 2014 Klose, după victoria Germaniei: "Suntem un grup unit şi s-a văzut". Atacantul german a devenit cel mai bun marcator din istoria CM. Preşedintele FIFA: "Jos pălăria!"
09 iul. 2014 Thomas Muller: În prima repriză am fost extraordinari, am spart toate ghinioanele
09 iul. 2014 Portarul Braziliei: Este foarte complicat să explici ceea ce nu poate fi explicat
09 iul. 2014 Moment de reculegere în memoria lui Alfredo Di Stefano la semifinala Olanda-Argentina
09 iul. 2014 Programul de miercuri de la Cupa Mondială
09 iul. 2014 Căpitanul reprezentativei Braziliei, după înfrângerea din meciul cu Germania: Cer iertare poporului brazilian
09 iul. 2014 Lars Boom a câştigat etapa a cincea a Turului Franţei, cea în care a abandonat Froome
08 iul. 2014 Novak Djokovici se căsătoreşte miercuri, în Muntengeru, cu Jelena Ristici
08 iul. 2014 Germania s-a calificat în finala Cupei Mondiale pentru a opta oară
08 iul. 2014 Germania a învins Brazilia, scor 7-1, şi s-a calificat în finala Cupei Mondiale
08 iul. 2014 Hernan Crespo sau Alessandro Birindelli, posibili antrenori la Rapid
08 iul. 2014 Rezultate din primul tur preliminar al Ligii Campionilor
07 iul. 2014 Alfredo Di Stefano a încetat din viaţă la 88 de ani
07 iul. 2014 Steaua a remizat cu AEL Limassol, scor 1-1, într-un meci amical
07 iul. 2014 FIFA respinge criticile presei germane privind arbitrajul permisiv de la CM
07 iul. 2014 Programul de marţi de la Cupa Mondială
07 iul. 2014 Năstase: O finală şi o semifinală de Grand Slam reprezintă un început bun pentru Simona Halep
07 iul. 2014 Marcel Kittel a câştigat etapa a treia a Turului Franţei
07 iul. 2014 Blatter deplânge moartea lui Di Stefano: "A fost jucătorul meu preferat"
07 iul. 2014 Di Stefano, omagiat de jucători şi de antrenori din întreaga lume. Mourinho: "A murit un pic din istoria fotbalului"
07 iul. 2014 Platini: Nu-l vom uita niciodată pe Alfredo Di Stefano
06 iul. 2014 Medic: Neymar va reveni pe teren în 40 de zile
06 iul. 2014 Programul partidelor din semifinalele Cupei Mondiale
06 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Olanda învinge Costa Rica, 4-3, la loviturile de departajare, şi se califică în semifinale
06 iul. 2014 Van Gaal: Am considerat că Tim Krul este cel mai potrivit la loviturile de departajare, nu am greşit
05 iul. 2014 Alfredo Di Stefano a suferit un infarct. Fostul fotbalist al echipei Real Madrid este în comă
05 iul. 2014 Ronaldo: Golul lui Cahill din meciul cu Olanda este cel mai frumos de la CM
05 iul. 2014 Sara Errani şi Roberta Vinci au câştigat proba de dublu feminin de la Wimbledon
05 iul. 2014 Neymar, accidentat, nu va mai evolua la Cupa Mondială
05 iul. 2014 Willian, una dintre variantele pentru înlocuirea lui Neymar, s-a accidentat la spate
05 iul. 2014 Alfredo Di Stefano a suferit un infarct. Fostul fotbalist al echipei Real Madrid este în stare gravă
05 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Argentina a învins Belgia, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinale
05 iul. 2014 Programul partidelor de sâmbătă de la Cupa Mondială
05 iul. 2014 Sabella, după victoria Argentinei din sferturile CM: Messi este ca apa în deşert
05 iul. 2014 Marcel Kittel a câştigat prima etapă a Turului Franţei
05 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Gonzalo Higuain, jucătorul meciului Argentina-Belgia
05 iul. 2014 Vasek Pospisil şi Jack Sock au câştigat proba masculină de dublu de la Wimbledon
04 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ - Antrenorul Germaniei, după victoria din sferturi: Cred că putem merge până la capăt
04 iul. 2014 Halep, la revenirea în România: A fost un rezultat frumos la Wimbledon. Îmi doresc foarte mult să ajung şi mai sus în tenis. Vreau să fiu numărul 1 - FOTO
04 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Brazilia - Germania, prima semifinală a competiţiei
04 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Brazilia a învins Columbia, scor 2-1, şi s-a calificat în semifinale
04 iul. 2014 Victorie pentru Petrolul Ploieşti în ultimul amical din Slovenia, scor 1-0 cu Partizan Belgrad
04 iul. 2014 Violenţa conjugală creşte cu 200 la sută în Costa Rica atunci când naţionala joacă la Cupa Mondială
04 iul. 2014 Jucătoarea de tenis Victoria Duval, în vârstă de 18 ani, are cancer
04 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Germania a învins Franţa, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinale
04 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ - Antrenorul Franţei, după înfrângerea din sferturi: Germania are mai multă experienţă şi a gestionat bine avantajul
04 iul. 2014 Roger Federer s-a calificat în finală la Wimbledon
04 iul. 2014 Mats Hummels, jucătorul meciului Franţa - Germania
03 iul. 2014 Simona Halep-Eugenie Bouchard, în semifinalele turneului de la Wimbledon. LIVE după ora 16:30
03 iul. 2014 Rezultate din primul tur preliminar al Ligii Campionilor
02 iul. 2014 Novak Djokovici s-a calificat în semifinale la Wimbledon
02 iul. 2014 CUPA MONDIALĂ: Belgia a învins SUA, scor 2-1, după prelungiri, şi s-a calificat în sferturi
02 iul. 2014 Roger Federer s-a calificat în semifinale la Wimbledon
02 iul. 2014 Arbitrii partidelor de vineri din sferturile Cupei Mondiale
02 iul. 2014 Bogdan Ionuţ Apostol şi Nicolae Frunză, eliminaţi în primul tur la dublu juniori la Wimbledon
02 iul. 2014 Eugenie Bouchard: Va fi greu cu Halep, joacă foarte bine
02 iul. 2014 Programul partidelor din sferturile Cupei Mondiale
02 iul. 2014 Andy Murray, deţinătorul titlului, eliminat în sferturi la Wimbledon
02 iul. 2014 Horia Tecău şi Sania Mirza, în optimi la dublu mixt la Wimbledon
02 iul. 2014 Wimbledon: Jacqueline Adina Cristian şi Elena Gabriela Ruse, în optimi la dublu junioare
02 iul. 2014 Florin Mergea, calificat în optimi la dublu mixt la Wimbledon
02 iul. 2014 Horia Tecău, eliminat în optimi la dublu la Wimbledon
02 iul. 2014 CFR Cluj a învins echipa Puskas FC, scor 2-0, într-un meci amical
02 iul. 2014 Simona Halep-Eugenie Bouchard se joacă joi, după ora 16.30, în semifinalele turneului de la Wimbledon
02 iul. 2014 Cine este Eugenie Bouchard, adversara Simonei Halep în semifinale la Wimbledon
01 iul. 2014 Rezultate din primul tur preliminar al Ligii Campionilor
01 iul. 2014 Steaua a pierdut meciul amical cu Ludogoreţ Razgrad, scor 2-4
01 iul. 2014 Nicolae Frunză, eliminat în turul doi la juniori la Wimbledon
01 iul. 2014 Moldovan pune condiţii pentru a rămâne la Rapid: Vreau un buget echilibrat şi achitarea restanţelor
01 iul. 2014 Antrenorul Elveţiei: Ştiam că Messi poate schimba un meci într-o secundă
01 iul. 2014 WTA: Serena Williams a abandonat la dublu la Wimbledon ''din cauza unui virus"
01 iul. 2014 CM 2014: Argentina a învins Elveţia, scor 1-0, după prelungiri, şi s-a calificat în sferturi
01 iul. 2014 Germania a învins Algeria, scor 2-1, după prelungiri, şi s-a calificat în sferturile CM