Nicu BADESCU, Pro Sport

516 articole publicate pe Pro Sport 105 in mai 2012
31 mai 2012 Dinamo a descoperit reţeta succesului! Cum parează "câinii" loviturile de milioane ale celor de la Steaua, CFR şi Vaslui
30 mai 2012 Cu trei jucători eliminaţi, România nu a rezistat în faţa Serbiei şi a ratat calificarea la CE Under 19! România U 19 -Serbia U 19 0-3
30 mai 2012 Supercupa mută nunta! Rus îşi fixase data căsătoriei pe 14 iulie
26 mai 2012 Trei zile pentru Kone! Ivorianul sparge banca: oferta făcută de Badea pentru prelungirea contractului
26 mai 2012 De ce nu au ajuns banii la arbitri?
26 mai 2012 Pactul SECRET Becali - Tănase! Dodel le dă "IGNORE" formaţiilor interesate de el: artificiul prin care Steaua poate câştiga o AVERE!
25 mai 2012 "După vacanţă mă decid!" Răspunsul lui Kone i-a alertat pe 'câini': l-au luat pe închizătorul refuzat de Rapid acum un an! Dinamo şi-a luat şi fundaş stânga
25 mai 2012 O cupă şi cinci întrebări! Se anunţă vremuri noi la Dinamo! Analiza clubului din Ştefan cel Mare
24 mai 2012 EXCLUSIV "Câinii" se întăresc la mijlocul terenului! Jucătorul care îl poate înlocui pe Kone în prima echipă a lui Dinamo a evoluat cinci ani în Franţa
24 mai 2012 Primele transferuri ale "câinilor" pentru sezonul viitor! Scutaru şi Axente vin săptămâna viitoare
24 mai 2012 Dinamo a avut la finală un suporter tocmai în Senegal! EXCLUSIV Prima reacţie a lui Issa Ba după ce a semnat cu 'câinii': "Vreau titlul"
22 mai 2012 "Câinii" vând mai bine! Fanii promit o atmosferă de vis la finala Cupei
22 mai 2012 "Câinii" au din nou "creier"! Bonetti a găsit "arma secretă" pentru finala Cupei!
22 mai 2012 Borcea + Bonetti = Love! Situaţia s-a detensionat la Dinamo
21 mai 2012 FOTO Un titlu în 34 de imagini! CFR a luat al treilea titlu din istorie, dar drumul până la performanţă nu a fost simplu
21 mai 2012 Duel de 5 STELE: Răzvan, omul Cupei VS. Bonetti, omul derby! Cine câştigă trofeul?!
19 mai 2012 Grigore se disculpă: "Sunt curat, spălat cu Ariel! Nici nu mă gândesc că pot fi acuzat de blat"
19 mai 2012 Furtună la Dinamo: Borcea şi Badea s-au contrat în şedinţa avută cu Bonetti ! Ce au decis acţionarii "câinilor"
18 mai 2012 Grigore, "al 12-lea jucător" al Stelei! Cum şi-a curăţat fundaşul propria echipă în marele derby
18 mai 2012 Bonetti, înger şi demon! Tehnicianul a mutat câştigător, dar a fost îngropat de Grigore! De ce l-a atacat Borcea doar pe italian
17 mai 2012 Au aşteptat un semn de la Miami, dar au fost puşi cu botul pe labe! 'Câinii' s-au liniştit înaintea derby-ului: ce prime au promise pentru victorie la scor cu Steaua
16 mai 2012 Circul s-a mutat la TAS! Vasluiul a trimis la Lausanne traducerea jignirilor dintre Borcea şi Porumboiu, campioana în Liga I se va cunoaşte abia pe 1 iunie
16 mai 2012 Alarmă de gradul zero în tribune! Cererea mare de bilete a sporit pericolul: fanii Stelei vor sta sub cei ai lui Dinamo pe National Arena
16 mai 2012 31 de motive pentru o victorie în derby! Marius Niculae vrea cadou de ziua lui tristeţea rivalilor: "Ăsta chiar este meci pe viaţă şi pe moarte"
16 mai 2012 Au pus 'FOC' înainte de Derby! Steliştii au dat startul războiului la şedinţa de organizare: "câinii", scandalizaţi
12 mai 2012 "Jumătate de stadion va fi gol!" Preţuri prohibitive pentru biletele de la finala Cupei
11 mai 2012 OFICIAL! Comisia de Disciplină a decis: "U" Cluj - CFR Cluj se REJOACĂ din minutul 1, de la 0-0! CFR va contesta decizia
11 mai 2012 Dezvăluire şocantă a lui Bonetti: avea informaţii că se va întâmpla ceva la meciul U Cluj – CFR! Italianul ştie şi care va fi VERDICTUL Comisiei
10 mai 2012 Tudor are cheia! E vişinie? Dezvăluiri din vestiarul arbitrilor: "Nu negociez!" Am aflat ce a scris observatorul de joc în raport
10 mai 2012 Dinamo termină sezonul în genunchi! Victorie cu şapte fundaşi în faţa Voinţei Sibiu
08 mai 2012 Situaţie incredibilă la CCA! Alexandru Tudor a fost la un pas să arbitreze două meciuri în 24 de ore! A rămas doar la "U" - CFR
07 mai 2012 "Câinii" s-au eliminat singuri din lupta pentru titlu! Badea i-a împăcat pe jucători cu Bonetti după scandalul de la finalul meciului cu CFR
07 mai 2012 Contractul, arma lui Bonetti! Motivul pentru care Dinamo nu poate renunţa la italian
07 mai 2012 'Câinii' au ieşit din lupta pentru titlu, jucătorii sunt chemaţi la raport! El e primul fotbalist anchetat de şefi pentru BLAT! "Domn' preşedinte nu vreau să plătesc amenzi!"
06 mai 2012 'Bombă' în Giuleşti! FCM egalează la ULTIMA fază Rapid - Tg Mureş 1-1! Chiar nu vor titlul
06 mai 2012 Şedinţă de 3 ore la Dinamo! Jucătorii au ieşit în sfârşit pe teren - Bonetti conduce antrenamentul
05 mai 2012 Kaput Dinamo, Kapetanos CFR: Dinamo - CFR Cluj 0-1! Grecul a marcat în minutul 90 şi îşi duce echipa mai aproape de titlu
04 mai 2012 EXCLUSIV Am aflat ce arbitru va conduce derby-ul Dinamo - CFR! Unul dintre cei vechi centrali FIFA vine în Ştefan cel Mare
04 mai 2012 "Câinii", interzişi de UEFA pe Naţional Arena! Dinamo poate juca un singur meci "acasă" pe noul stadion
04 mai 2012 Platini se crede victimă! L-a ignorat total pe Bonetti şi a plecat pretextând că îl doare spatele: "Crede că lumea nu îl mai doreşte"
03 mai 2012 Steaua merge la Chiajna fără unul dintre cei mai importanţi jucători din acest retur
02 mai 2012 Un sac de dolari! Nimeni nu ştie exact suma câştigată de boxerul Floyd "Money" Mayweather după ce a pariat aproape două milioane de dolari pe un meci de baschet