Silviu Dumitru, HotNews

1644 articole publicate pe HotNews 210 in apr. 2019
26 apr. 2019 ​WTA Stuttgart: Raluca Olaru și Darija Jurak, eliminate în sferturi după ce au câștigat primul set
26 apr. 2019 Cluj-Napoca va organiza Campionatele Europene de tenis de masă din 2021
26 apr. 2019 ​WTA Stuttgart: Naomi Osaka s-a calificat în semifinale, după ce a revenit de la 1-5 (0-30) în decisiv cu Donna Vekic
26 apr. 2019 Fotbaliştii echipei Bolton refuză să joace ultimele două meciuri din acest sezon pentru că nu şi-au primit salariile
26 apr. 2019 ​ATP Barcelona: Rafael Nadal s-a calificat în semifinale după un meci dificil cu Jan-Lennard Struff
26 apr. 2019 ​Liga 2: Universitatea Cluj vs Ripensia Timișoara 2-3 / Drăghici a adus victoria oaspeților în minutul 90+7
26 apr. 2019 Neymar a fost suspendat trei etape de UEFA, după mesajul de la finalul meciului PSG vs Manchester United
26 apr. 2019 Liga 1: Concordia Chiajna vs Gaz Metan Mediaş 0-2 / Yazalde și Olaru au înscris pe contraatac
26 apr. 2019 ​CM Tenis de masă: Ovidiu Ionescu și Alvaro Robles vor lupta pentru aurul mondial / Victorie în set decisiv
26 apr. 2019 FC Metz și-a asigurat promovarea în Ligue 1
25 apr. 2019 ​CM Tenis de masă: Ovidiu Ionescu și Alvaro Robles s-au calificat în semifinalele probei de dublu masculin
25 apr. 2019 ​Liga 2: Chindia Târgoviște a câștigat duelul primelor clasate (1-0 vs Academica Clinceni)
25 apr. 2019 Raliul Dakar 2020 va începe la Jeddah (Arabia Saudită)
25 apr. 2019 ​Cupa României: Viitorul a câștigat și returul cu CSU Craiova (2-0, 4-1 la general) și va juca finala cu Astra
25 apr. 2019 ​ATP Barcelona: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, eliminați în sferturile probei de dublu
25 apr. 2019 FR Tenis: Nou contract cu Jeno Marky; BRD Bucharest Open, organizat în perioada 13-21 iulie
25 apr. 2019 ​WTA Stuttgart: Karolina Pliskova (campioana en-titre), eliminată de Victoria Azarenka; Kerber, Bertens și Kontaveit, în sferturi (Programul sferturilor)
25 apr. 2019 VIDEO ATP Barcelona: Rafael Nadal s-a calificat în sferturi; Stefanos Tsitsipas, eliminat de Jan-Lennard Struff (Rezultatele zilei)
24 apr. 2019 ​​WTA Istanbul: Irina Bara și Mihaela Buzărnescu, eliminate în primul tur al probei de dublu după ce au condus cu 6-3, 3-1
24 apr. 2019 ATP Barcelona: Campionul rezistă - Rafael Nadal, în optimi după ce a pierdut primul set în fața lui Leonardo Mayer
24 apr. 2019 Federația engleză de fotbal (FA), împotriva consumului de băuturi alcoolice în rândul sportivilor - fără șampanie pentru câștigătoarea Cupei Angliei
24 apr. 2019 Gică Hagi, despre returul cu CSU Craiova din Cupa României: "Pentru noi începe de la 0-0. E un meci total diferit, cu altă încărcătură"
24 apr. 2019 ​CM Tenis de masă: Ovidiu Ionescu, singurul reprezentant al României rămas în competiție (sferturi la dublu mixt)
24 apr. 2019 Banner pro-Mussolini, desfăşurat la Milano înaintea unui meci din semifinalele Cupei Italiei
24 apr. 2019 ​Cupa României: Astra Giurgiu este prima finalistă, după 2-2 cu CFR Cluj (5-3 la general); Deac a ratat un penalty
24 apr. 2019 ​Liga Campionilor (polo): FTC Budapesta vs Steaua București 12-4, în penultima etapă din grupa A
24 apr. 2019 ​WTA Stuttgart: Petra Kvitova, prima jucătoare calificată în sferturi / Bencic, Vekic, Hsieh, Azarenka, Kontaveit și Pavluychenkova, în optimi (Rezultatele zilei)
23 apr. 2019 Kevin Anderson a declarat forfait pentru sezonul pe zgură
23 apr. 2019 ATP Barcelona: Alexander Zverev, învins în trei seturi de Nicolas Jarry după ce a ratat o minge de meci (Rezultatele zilei)
23 apr. 2019 ​WTA Stuttgart: Raluca Olaru și Darija Jurak le-au eliminat pe principalele favorite în primul tur al probei de dublu
23 apr. 2019 ​Liga 2: Petrolul Ploiești revine în lupta pentru promovare (2-1 vs CS Mioveni)
23 apr. 2019 ​​ATP Barcelona: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturile probei de dublu
23 apr. 2019 Pep Guardiola, înaintea meciului cu Manchester United: "Old Trafford nu mai este de speriat, așa cum era în trecut"
23 apr. 2019 VIDEO ​Shane Long (Southampton), cel mai rapid gol din istoria Premier League - A înscris după șapte secunde
23 apr. 2019 CM Tenis de masă: Bernadette Szocs şi Elizabeta Samara, în şaisprezecimi la simplu și optimi la dublu feminin; Ovidiu Ionescu, în optimi la dublu masculin
22 apr. 2019 ​WTA Istanbul: Andreea Mitu s-a calificat în sferturile probei de dublu
22 apr. 2019 Liga 1: Poli Iași vs Concordia Chiajna 1-1 / Gazdele au lovit de două ori transversala în prelungiri
22 apr. 2019 ​WTA Istanbul: Irina Bara și Sorana Cîrstea se vor duela în primul tur
22 apr. 2019 ​Liga 1: Dinamo București vs FC Botoșani 1-0 / N'Diaye a înscris golul victoriei în minutul 88
21 apr. 2019 ​VIDEO La Liga: Barcelona vs Real Sociedad 2-1 / Catalanii, tot mai aproape de titlu
21 apr. 2019 FedCup, semifinale: Australia vs Belarus 2-1 / Asheligh Barty a învins-o pe Aryna Sabalenka
21 apr. 2019 Antrenorul Markus Weinzierl, demis de la VfB Stuttgart
21 apr. 2019 VIDEO Serie A: Inter Milano vs AS Roma 1-1 / Trupa lui Ranieri, la un punct distanță de Champions League
21 apr. 2019 FedCup, semifinale: Australia vs Belarus 2-2 / Victoria Azarenka a dominat-o pe Samantha Stosur - Finalista se decide la dublu
21 apr. 2019 ​FedCup: Australia s-a calificat în finală după 26 de ani (3-2 vs Belarus) - Ashleigh Barty și Samantha Stosur au câștigat meciul de dublu
21 apr. 2019 ​LiveText Caroline Garcia vs Simona Halep (de la ora 14:00)
21 apr. 2019 Liga 2: Dacia Unirea Brăila vs Universitatea Cluj 0-8 / Goga a marcat de patru ori
21 apr. 2019 ​​wTA Istanbul: Irina Bara și Ana Bogdan s-au calificat în turul secund al calificărilor
21 apr. 2019 ​La Liga: Getafe vs Sevilla 3-0 / Meci cu două goluri din penalti şi două eliminări
21 apr. 2019 Simona Halep, după ce a adus al doilea punct al României: "Am putut să câștig deoarece am luptat"
21 apr. 2019 Premier League: Everton, victorie categorică în fața lui Manchester United, scor 4-0
21 apr. 2019 PSG a câștigat titlul în Franţa, după Toulouse vs Lille 0-0
21 apr. 2019 ​Bundesliga: Borussia Dortmund continuă cursa de urmărire (4-0 vs Freiburg)
21 apr. 2019 ​Cupa României (handbal f): CSM București a câștigat competiția după prelungiri (30-29 vs SCM Râmnicu Vâlcea)
21 apr. 2019 Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs Dunărea Călărași 0-0 / Primul meci fără victorie pentru gazde în play-out
21 apr. 2019 VIDEO Premier League: Liverpool câștigă la Cardiff (2-0) și revine pe primul loc
21 apr. 2019 ​VIDEO Spectacol impresionant la stadionul echipei PAOK Salonic, după câştigarea campionatului Greciei
21 apr. 2019 ​VIDEO FedCup: Australia s-a calificat în finală după 26 de ani (3-2 vs Belarus) - Ashleigh Barty și Samantha Stosur au câștigat meciul de dublu
20 apr. 2019 VIDEO ​Ligue 1: Olympique Lyon vs Angers 2-1 (Programul etapei)
20 apr. 2019 ​VIDEO Răzvan Marin a înscris din nou / Standard Liege vs Genk 1-3
20 apr. 2019 FedCup, semifinale: Belarus vs Australia 1-0 / Aryna Sabalenka a învins-o pe Samantha Stosur
20 apr. 2019 ITF Dothan: Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale / Duel cu Lauren Davis
20 apr. 2019 ​FedCup, semifinale: Australia vs Belarus 1-1 / Asleigh Barty a egalat pentru gazde (7-6, 6-3 vs Victoria Azarenka)
20 apr. 2019 Mihai Teja: "Becali mi-a transmis că pot pleca atunci când doresc eu de la FCSB"
20 apr. 2019 ​​Liga 2: Sportul Snagov revine de la 0-2 și câștigă cu Pandurii (3-2; hat-trick Ioniță); Academica Clinceni continuă marșul spre promovare
20 apr. 2019 ​LiveText Kristina Mladenovic vs Simona Halep (de la ora 15:00) - Fanii români invadează Kindarena
20 apr. 2019 Continental Shield (rugby): Timișoara Saracens a ratat calificarea în grupele Cupei Challenge (32-40 vs Enisei STM Krasnoiarsk)
20 apr. 2019 Pomipierii parizieni, invitaţi la PSG vs Monaco / Neymar ar putea reveni pe teren
20 apr. 2019 Marca: Real Madrid, aproape de a încheia cel mai mare contract de sponsorizare din fotbal / Adidas oferă 1,6 miliarde de euro pe 12 ani
20 apr. 2019 ​Challenge Cup (handbal m): HC Neva vs CSM Bucureşti, scor 24-26, în semifinalele competiției
20 apr. 2019 Simona Halep, după meciul cu Kristina Mladenovic: "Cu aşa public este greu să renunţi şi să pierzi"
20 apr. 2019 Preşedinte Beşiktaş: "Avem multe opţiuni pentru a alege noul antrenor. Mircea Lucescu este una dintre ele"
20 apr. 2019 Kristina Mladenovic, după ce a pierdut în fața Simonei Halep: "E dificil pentru mine să accept un scor ca acesta"
20 apr. 2019 Caroline Garcia, despre meciul câștigat în fața Mihaelei Buzărnescu: "Nu a fost unul ușor"
20 apr. 2019 VIDEO Bundesliga: Bayern Munchen câștigă cu greu, însă este tot mai aproape de titlu (1-0 vs Werder Bremen)
20 apr. 2019 Virginia Ruzici: "Mihaela Buzărnescu a fost prea intimidată, ea nu are o experienţă de mari evenimente"
20 apr. 2019 Mihaela Buzărnescu, după ce a fost învinsă de Caroline Garcia: "Am dat tot ce am putut şi am luptat până la ultima minge"
20 apr. 2019 VIDEO Juventus Torino, campioana Italiei pentru a opta oară consecutiv (2-1 vs Fiorentina)
20 apr. 2019 ​VIDEO La Liga: Eibar vs Atletico Madrid 0-1 / Lemar a înscris în minutul 85
20 apr. 2019 ​Liga 1, play-off: Sepsi vs CFR Cluj 0-1 / George Țucudean a revenit cu gol
20 apr. 2019 Cristiano Ronaldo, primul jucător care a câştigat Premier League, LaLiga şi Serie A
19 apr. 2019 Simona Halep: "Trebuie să intru pe teren şi să-mi fac treaba. Nu contează scorul, contează să câştigăm"
19 apr. 2019 Box: Jarrell Miller susţine că nu a luat intenţionat nicio substanţă interzisă
19 apr. 2019 ​​Monte Carlo Masters: Novak Djokovic, învins de Daniil Medvedev în sferturi
17 apr. 2019 Mama lui Ronaldo, după eliminarea fiului său din Champions League: "Cristiano era trist. Mi-a spus <Nu pot să fac minuni>"
17 apr. 2019 Italianul Edoardo Reja este noul selecționer al Albaniei
17 apr. 2019 ​LiveText Manchester City vs Tottenham / Porto vs Liverpool (de la ora 22:00) - Echipele de start
17 apr. 2019 ​Cupa României (baschet m): CSU Sibiu vs CSM Oradea, în finala competiției / Meciul are loc joi, de la ora 19:30
17 apr. 2019 Mohamed Salah a fost inclus de revista TIME în topul celor mai influenţi 100 de oameni din lume
16 apr. 2019 Răzvan Burleanu, despre ideea organizării EURO 2028: "Ne trebuie 10 stadioane"
16 apr. 2019 ​Liga Campionilor (handbal f): Metz vs Rostov Don şi Vipers vs Gyor în Final Four
16 apr. 2019 ​LiveText Barcelona vs Manchester United; Juventus vs Ajax (de la ora 22:00) - Echipele de start
16 apr. 2019 Paul Scholes, acuzat că a pariat pe 140 de meciuri
15 apr. 2019 Liga 2: FC Argeș vs CS Mioveni 2-0 / Golurile au fost înscrise în prelungiri
15 apr. 2019 ​FedCup, semifinale - Simona Halep, inspirată de performanța Virginiei Ruzici din 1973
15 apr. 2019 Nicolas Pépé (Lille), dorit de Inter Milano / Italienii oferă 60 de milioane de euro pentru atacantul ivorian
15 apr. 2019 Liga 1, play-off: Sepsi vs Astra 0-1 / Mike Cestor a marcat în minutul 88
12 apr. 2019 ​VIDEO Arsenal vs Napoli 2-0 / Tunarii, favoriți la calificare
12 apr. 2019 VIDEO Benfica vs Eintracht Frankfurt 4-2 / Hat-trick pentru Joao Felix (19 ani)
12 apr. 2019 ​CE Gimnastică: Nikita Nagornyy, campion european la individual compus
12 apr. 2019 ​Liga 1, play-out: Concordia Chiajna vs Dunărea Călărași 3-0 / Lupta pentru evitarea retrogradării continuă
12 apr. 2019 George Cosac: "De la 5% am ajuns la 95% şanse de a organiza turneul WTA la București"
12 apr. 2019 Ianis Hagi: "Sunt pregătit şi pentru următorul pas, sunt pregătit să joc afară"
12 apr. 2019 WTA Lugano: Sorana Cîrstea şi Andreea Mitu s-au calificat în finala probei de dublu
12 apr. 2019 ​Liga Campionilor (polo): Steaua București vs ZF Eger 11-13 / Campioana României, pe locul 7 în grupa A
12 apr. 2019 CE Gimnastică: Melanie De Jesus Dos Santos, campioană europeană la individual compus; Denisa Golgotă a ocupat locul 17
12 apr. 2019 ​Liga 1, play-out: Poli Iași vs Dinamo 0-1 / Dan Nistor, decisiv din penalti; Ambele echipe au terminat meciul în zece oameni
12 apr. 2019 CE Lupte (București): Kriszta Incze, medalie de argint la categoria 65 kg
11 apr. 2019 ​WTA Bogota: Ana Bogdan, învinsă în trei seturi de Sara Sorribes Tormo
11 apr. 2019 WTA Bogota: Irina Bara și Gabriela Ruse s-au calificat în sferturi pe tabloul de dublu
11 apr. 2019 ​Europa League: Arsenal vs Napoli, meciul serii în sferturile competiției (Programul televizărilor)
11 apr. 2019 ​Imaginea zilei: Lionel Messi, plin de sânge după ce a fost lovit de Chris Smalling
11 apr. 2019 Pele va fi operat la Sao Paulo de un calcul renal
11 apr. 2019 Erik ten Hag, după 1-1 cu Juventus: "Nu este rezultatul pe care-l speram"
11 apr. 2019 Robert Lewandowski și Kingsley Coman s-au bătut la antrenamentul echipei Bayern Munchen
11 apr. 2019 Liga 2: Chindia Târgoviște, la patru puncte în spatele liderului Academica Clinceni (2-0 vs Ripensia Timișoara)
11 apr. 2019 ​CE Lupte (București): Kriszta Incze s-a calificat în finala categoriei 65 de kilograme
11 apr. 2019 ​Preliminarii CE Handbal (m): România, prima victorie în grupa a 6-a (28-23 vs Lituania)
11 apr. 2019 ​WTA Bogota: Irina Bara și Gabriela Ruse, învinse în sferturile probei de dublu
11 apr. 2019 ​CE Gimnastică: Denisa Golgotă s-a calificat în finalele de la sol, bârnă, sărituri și individual-compus
11 apr. 2019 WTA Bogota: Ana Bogdan și Sachia Vickery, eliminate în sferturi
11 apr. 2019 ​Europa League, sferturi: Victorii la două goluri diferență pentru Arsenal și Benfica; Chelsea câștigă în minutul 86, Valencia lovește de două ori în prelungiri
10 apr. 2019 WTA Lugano: Sorana Cîrstea, eliminată în optimi de Polona Hercog​ / Românca a servit pentru meci în setul secund
10 apr. 2019 CE Gimnastică: Nicio finală pentru gimnaștii "tricolori", după calificările de miercuri de la Szczecin
10 apr. 2019 Reinhard Grindel (fost președinte DFB) a demisionat din funcţiile de la FIFA şi UEFA - Motivul: a primit un ceas cadou
10 apr. 2019 CE Haltere: Mădălina Bianca Molie, argint la smuls și bronz la total (categoria 71 kg)
10 apr. 2019 Vincenzo Montella, antrenor la Fiorentina / A mai condus echipa între 2012 și 2015
10 apr. 2019 ​Liga 2: Pași greșiți pentru Sportul Snagov (2-4 vs Luceafărul Oradea) și Petrolul Ploiești (1-2 vs FC Argeș Pitești)
10 apr. 2019 ​LiveScore Manchester United vs Barcelona; Ajax vs Juventus (ora 22:00) - Echipele de start, Cristiano Ronaldo este titular
10 apr. 2019 Vahid Halilhodzic, antrenor Nantes: "Ciprian Tătăruşanu a refuzat prelungirea contractului"
10 apr. 2019 WTA Lugano: Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-au calificat în sferturile probei de dublu / Victorie în fața unor junioare de top
09 apr. 2019 ​Liga 2: Universitatea Cluj a urcat pe locul secund: 6-2 vs Daco-Getica București (Programul etapei)
09 apr. 2019 CE Haltere: Loredana Toma a câștigat trei medalii de aur; Irina Lepșa, două medalii de argint și una de bronz (categoria 64 kg)
09 apr. 2019 Stefano Pioli a demisionat din funcția de antrenor a echipei Fiorentina
09 apr. 2019 Ousmane Dembele, amendat cu 10.000 de euro după ce a transformat fosta locuință din Germania într-un "coș de gunoi"
09 apr. 2019 ​​WTA Bogota: Ana Bogdan a obținut prima victorie după cinci luni (6-2, 6-7, 6-2 vs Chloe Paquet); Irina Bara, eliminată de Sara Errani
09 apr. 2019 ​LiveScore Tottenham vs Manchester City; Liverpool vs FC Porto (de la ora 22:00) - Echipele de start
08 apr. 2019 Lionel Messi, fotbalistul cu cele mai multe goluri din top 5 campionate ale Europei, după reușita din meciul cu Atletico
08 apr. 2019 Nicolas Almagro (33 ani) și-a anunțat retragerea din tenis
08 apr. 2019 CE Haltere: Sorina Hulpan, medalie de bronz la stilul aruncat, categoria 59 kg
08 apr. 2019 Liga 1, play-off: Viitorul strălucește la Giurgiu (4-1 vs Astra) / Dublă pentru George Ganea
08 apr. 2019 WTA Bogota: Ana Bogdan și Sachia Vickery, în sferturile probei de dublu
08 apr. 2019 ​​Liga 1, play-off: FCSB se apropie la trei puncte de CFR Cluj, după 2-0 cu Sepsi Sfântu Gheorghe
08 apr. 2019 CM Scrimă (juniori): Echipa masculină de sabie a României a terminat pe locul 8
07 apr. 2019 ​WTA Monterrey: Ana Bogdan și Gabriela Ruse au pierdut în semifinalele probei de dublu
07 apr. 2019 VIDEO WTA Charleston: Madison Keys, victorie facilă în semifinale (6-4, 6-0 vs Monica Puig) / Duel cu Wozniacki pentru titlu
07 apr. 2019 VIDEO WTA Monterrey: Victoria Azarenka, la prima finală după mai mult de trei ani (6-4, 4-6, 6-1 vs Kerber) / Confruntare cu Garbine Muguruza în ultimul act
07 apr. 2019 ​​VIDEO Serie A: AS Roma speră în continuare la un loc de Champions League (1-0 cu Sampdoria)
07 apr. 2019 Simona Halep, despre problemele de sănătate din 2018: "Corpul meu a început să tremure. Am stat la spital 3-4 ore"
07 apr. 2019 ​Ciclism: Jonathan Hivert, câştigător detaşat al Grand-Prix-ului Miguel Indurain
07 apr. 2019 ​VIDEO Penaltiul zilei: Bara, dispariția din cadru și efectul - Când mingea vrea neapărat să intre în poartă
07 apr. 2019 George Pușcaș nu a ajuns la un antrenament şi a fost scos din lot pentru meciul echipei Palermo cu Verona
07 apr. 2019 ​Liga 2: Academica Clinceni câștigă derbiul ilfovean (2-0 vs Sportul Snagov) și se distanțează la patru puncte de locul secund
07 apr. 2019 ​Rugby în VII: Fiji a învins Franţa (21-7) în finala turneului de la Hong Kong
07 apr. 2019 ​VIDEO Premier League: Everton vs Arsenal 1-0 / Căpitanul Phil Jagielka, decisiv pentru gazde
07 apr. 2019 Moment inedit în liga a patra - Cerere în casătorie pe teren, la începutul partidei
07 apr. 2019 ​Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs FC Botoșani 2-0 / Gazdele revin pe primul loc în play-out
07 apr. 2019 La Liga: Real Valladolid vs Sevilla 0-2 / Golurile au fost marcate după minutul 80
07 apr. 2019 ​LiveScore CSU Craiova vs CFR Cluj (de la ora 20:30) - Echipele de start
07 apr. 2019 Joaquin Caparros (antrenor Sevilla) a anunțat că suferă de leucemie
07 apr. 2019 ​Cupa Angliei: Watford revine de la 2-0, trimite meciul în prelungiri și se califică în finală după 3-2 cu Wolverhampton / Duel cu Manchester City în ultimul act
07 apr. 2019 PAOK continuă parcursul fără înfrângere în campionatul Greciei: 3-0 vs Lamia / Răzvan Lucescu poate câștiga titlul etapa viitoare
07 apr. 2019 ​Premier League: Liverpool întoarce scorul cu Southampton (3-1) și continuă lupta pentru titlu
07 apr. 2019 ​VIDEO WTA Charleston: Caroline Wozniacki, la prima semifinală din 2019; Sloane Stephens și Belinda Bencic au fost eliminate în sferturi
07 apr. 2019 ​WTA Charleston: Madison Keys a câștigat primul său titlu pe zgură (7-6, 6-3 vs Caroline Wozniacki)
06 apr. 2019 VIDEO WTA Monterrey: Victoria Azarenka, Garbine Muguruza, Angelique Kerber și Magdalena Rybarikova s-au calificat în semifinale
06 apr. 2019 Robert Glinţă, inclus în ”FINA Champions Swim Series”, circuit cu premii totale în valoare de 3 milioane de dolari
06 apr. 2019 Ligue 1: Olympique Marseille, învinsă de Bordeaux (2-0) / Programul etapei
06 apr. 2019 VIDEO GP Antalya (judo): Andreea Chiţu a câștigat prima medalie de aur după patru ani
06 apr. 2019 ​CE Gimnastică 2019: Delegația României a plecat spre Polonia
06 apr. 2019 Formula 1: Un scurtcircuit inexplicabil l-a costat victoria pe Charles Leclerc (Ferrari) în Bahrain
06 apr. 2019 ​Cupa Davis: Victorie categorică pentru Horia Tecău și Florin Mergea / România vs Zimbabwe 2-1
06 apr. 2019 ​Liga 2: Energeticianul vs Farul 0-1 / Constănțenii au părăsit zona retrogradării (Rezultatele zilei)
06 apr. 2019 Răzvan Burleanu: "Nu vom avea arbitri străini în Liga 1"
06 apr. 2019 Diego Maradona a anunțat că nu va mai antrena echipa Dorados de Sinaloa după Turneul Clausura
06 apr. 2019 Horia Tecău, după victoria în fața fraților Lock: "Am pregătit foarte bine meciul de dublu"
06 apr. 2019 ​Cupa Davis: Marius Copil l-a învins în două seturi pe Takanyi Garanganga și a adus victoria României (3-1 vs Zimbabwe)
06 apr. 2019 Fanii echipei RC Lens vor să achite o amendă de 10.000 de euro în monede de un euro
06 apr. 2019 Liga 1: Dunărea Călărași vs FC Voluntari 1-1 / Oaspeții au egalat în minutul 90+3, gazdele au terminat partida în zece oameni
06 apr. 2019 ​CE Haltere: Cosmina Pană, medalie de bronz la stilul aruncat, categoria 45 kg
06 apr. 2019 Marius Copil, după confruntarea cu Zimbabwe: "Sunt bucuros că am adus victoria României"
06 apr. 2019 Joao Mendes (14 ani), fiul lui Ronaldinho, contract pe cinci ani cu echipa Cruzeiro
06 apr. 2019 ​VIDEO Golul zilei: Matheus Cunha, numărul de magie braziliană și victoria lui RB Leipzig (4-2 vs Leverkusen)
06 apr. 2019 ​Liga 1: FC Hermannstadt vs Poli Iași 0-1 / Gazdele rămân pe loc de baraj
06 apr. 2019 La Liga: Real Madrid vs Eibar 2-1 / Dublă și două goluri anulate pentru Karim Benzema
06 apr. 2019 ​Serie A: Juventus vs AC Milan 2-1 / Gazdele au întors scorul și sunt aproape de al optulea titlu consecutiv
06 apr. 2019 Bundesliga: Bayern Munchen o zdrobește pe Borussia Dortmund (5-0) și face un pas important spre titlul de campioană
06 apr. 2019 WTA Charleston: Caroline Wozniacki, prima finalistă a competiției (6-3, 6-4 vs Petra Martic)
06 apr. 2019 ​CE Haltere: Elena Andrieș, triplă campioană la categoria 49 kg
06 apr. 2019 George Dragomir, medalie de argint la CM de scrimă pentru cadeți și juniori
06 apr. 2019 ​La Liga: Barcelona vs Atletico Madrid 2-0 / Suarez și Messi au adus victoria catalanilor în ultimele minute; Diego Costa, eliminat în minutul 28
03 apr. 2019 Ligile interne de fotbal nu sunt de acord cu programarea unor meciuri din cupele europene în weekend
03 apr. 2019 Dinamo București a transferat doi jucători: Elvis Kabashi și Facundo Mallo
03 apr. 2019 WTA Charleston: Mihaela Buzărnescu leagă două victorii după o perioadă de opt luni (6-3, 6-2 vs Lauren Davis)
03 apr. 2019 ​Cupa României: CFR Cluj vs Astra 1-3 / Giurgiuvenii, aproape de finală; Dan Petrescu a schimbat nouă jucători față de meciul din campionat
03 apr. 2019 ​Cupa Greciei: PAOK Salonic vs Asteras 2-0 / Răzvan Lucescu, aproape de finală
02 apr. 2019 Toni Nadal: "Rafa nu este un jucător de tenis, este o persoană accidentată care joacă tenis"
02 apr. 2019 Programele antidoping, susținute financiar de organizatorii principalelor competiţii de maraton
02 apr. 2019 Dragan Djukic, despre dubla cu Metz: "Este şlagărul sferturilor de finală. Cred că le putem bate în 120 de minute"
02 apr. 2019 Aleksander Ceferin le cere arbitrilor să oprească meciurile în cazul scandărilor rasiste
01 apr. 2019 Patrice Evra, anchetat pentru afirmații homofobe la adresa jucătorilor echipei PSG
01 apr. 2019 ​​Liga 1: FC Botoșani vs Dunărea Călărași 1-2 / Victorie importantă pentru oaspeți, care au reușit să întoarcă scorul
01 apr. 2019 ​Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs Viitorul 0-0 / Oaspeții au avut un gol anulat pe motiv de offside
01 apr. 2019 ​WTA Monterrey: Elena-Gabriela Ruse, învinsă în ultimul tur al calificărilor
01 apr. 2019 ​VIDEO Fanii lui Hapoel Haifa și-au arătat susținerea față de Gabi Tamaș - Spectacol pirotehnic în fața locuinței românului
01 apr. 2019 ​​WTA Charleston: Mihaela Buzărnescu și Irina Bara, eliminate în primul tur al probei de dublu