Silviu Dumitru, HotNews

1644 articole publicate pe HotNews 221 in feb. 2020
28 feb. 2020 Cristiano Ronaldo, convins că Juventus se va califica în sferturile Champions League
28 feb. 2020 ​WTA Doha: Petra Kvitova a învins-o pe Ashleigh Barty în semifinale / Meci pentru titlu cu Aryna Sabalenka
28 feb. 2020 ​Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs Poli Iași 1-1, în primul meci din play-out
28 feb. 2020 ATP Dubai: Novak Djokovic, în finală după ce a salvat trei mingi de meci în fața lui Gael Monfils / Duel cu Stefanos Tsitsipas
28 feb. 2020 ​Atletism: Recordul Gabrielei Szabo la 5.000 metri indoor, doborât după 21 de ani
28 feb. 2020 ​Europa League: Eintracht Frankfurt, ultima echipă calificată în optimi
28 feb. 2020 ​Liga 1, play-out: Dinamo București vs Academica Clinceni 0-1 / Buziuc a adus victoria oaspeților
28 feb. 2020 ​VIDEO Zeci de fani au aşteptat echipa CFR Cluj la aeroport: "Suntem mândri de voi!"
27 feb. 2020 TAS a anulat suspendarea pe patru ani pentru dopaj a lui Filippo Magnini
27 feb. 2020 WTA Doha: Svetlana Kuznetsova, în semifinale după ce a eliminat-o pe Belinda Bencic / Duel cu Aryna Sabalenka
27 feb. 2020 FIFA va limita şi mai mult împrumuturile de jucători
27 feb. 2020 ​LiveText Sevilla vs CFR Cluj (de la 22:00) - Echipele de start
27 feb. 2020 ​VIDEO ATP Dubai: Novak Djokovic, Stefanos Tsitsipas și Gael Monfils, în semifiinale / Rublev, eliminat de Evans
27 feb. 2020 Europa League: AS Roma, Basel, Bayer Leverkusen, LASK Linz, Wolfsburg și Wolverhampton s-au calificat în optimi
27 feb. 2020 Scrimă: Sabrera Ilinca Pantiş, medaliată cu bronz la Europenele de juniori din Croaţia
27 feb. 2020 ​Europa League: Arsenal și Ajax, eliminate / Getafe, Șahtior, Copenhaga, Inter și Manchester United, în optimi
26 feb. 2020 ​Champions League: Real Madrid vs Manchester City, finala din optimi / Lyon, misiune dificilă cu Juventus
26 feb. 2020 ​JO 2020: Organizatorii nu iau în calcul anularea competiţiei din cauza coronavirusului
26 feb. 2020 WTA Doha: Kiki Bertens, eliminată în optimi de Saisai Zheng
26 feb. 2020 Dan Petrescu, înaintea returului cu Sevilla: "Sunt convins că şansele noastre sunt mici"
26 feb. 2020 VIDEO ATP Dubai: Novak Djokovic, Stefanos Tsitsipas și Gael Monfils, în sferturi / Benoit Paire, eliminat
26 feb. 2020 VIDEO Ianis Hagi, pasă superbă de gol și penalti ratat / Glasgow Rangers, în optimi (1-0 vs Braga)
26 feb. 2020 ​LiveScore Real Madrid vs Manchester City / Lyon vs Juventus (de la 22:00) - Echipele de start
26 feb. 2020 ​WTA Doha: Karolina Pliskova, învinsă de Ons Jabeur / Barty, Bencic, Kvitova și Sabalenka, în sferturi (Rezultatele zilei)
26 feb. 2020 VIDEO Dele Alli (Tottenham), vizat de o procedură a FA, după ce s-a amuzat pe Snapchat în privinţa coronavirusului
26 feb. 2020 Steven Gerrard, după ce Ianis Hagi a ratat un penalti: "Pe următorul îl bat eu"
25 feb. 2020 Coronavirus: Ferrari şi-a închis fabrica de la Maranello pentru vizitatori, parteneri şi clienţi
25 feb. 2020 ​ATP Dubai: Stefanos Tsitsipas, în optimi / Fabio Fognini, Marin Cilic și Hubert Hurkacz au părăsit competiția
25 feb. 2020 ​Liga 2: Rapid vs Turris Turnu Măgurele 0-0 / Fanii giuleștenilor au aruncat cu obiecte în teren și l-au lovit pe propriul căpitan
25 feb. 2020 LiveScore Napoli vs Barcelona / Chelsea vs Bayern Munchen (de la 22:00) - Echipele de start
25 feb. 2020 ​WTA Doha: Elise Mertens, deținătoarea trofeului, eliminată / Barty, Pliskova, Bencic, Kvitova, Sabalenka și Muguruza, în optimi
25 feb. 2020 ​Scrimă: Echipa feminină de sabie a României, locul al patrulea la Europenele de cadeţi
24 feb. 2020 VIDEO ​ATP Dubai: Novak Djokovic, calificare ușoară în optimi (Rezultatele zilei)
24 feb. 2020 ​LiveScore Sorana Cîrstea vs Elena Rybakina 2-0
24 feb. 2020 ​Liga 2: UTA Arad, spectacol în deplasare (6-0 vs Csikszereda Miercurea Ciuc)
24 feb. 2020 ​WTA Doha: Zi grea pentru favorite - Elina Svitolina, Petra Martic, Marketa Vondrousova și Donna Vekic, eliminate (Rezultate)
24 feb. 2020 Copiii sub 12 ani nu mai au voie să lovească mingea cu capul la antrenamente în trei țări europene
24 feb. 2020 VIDEO Preliminarii EuroBasket 2021: România a pierdut al doilea meci din Grupa A (63-87 vs Israel)
24 feb. 2020 Liga 1: FC Botoșani vs Poli Iași 2-1, în ultimul meci al sezonului regulat (Clasamentul final)
24 feb. 2020 ​Liga 1: Programul complet al meciurilor din play-off și play-out
24 feb. 2020 ​WTA Doha: Perechea formată din Patricia Țig și Magda Linette, eliminată în primul tur
24 feb. 2020 VIDEO Kobe Bryant, omagiat la Staples Center din Los Angeles
23 feb. 2020 ​Serie A: Trei meciuri au fost amânate din cauza coronavirusului
23 feb. 2020 VIDEO Levante vs Real Madrid 1-0 / Echipa lui Zinedine Zidane a pierdut primul loc
23 feb. 2020 VIDEO NBA: Victorii pentru Milwaukee Bucks și Houston Rockets (Rezultatele zilei)
23 feb. 2020 Box: Tyson Fury, campion mondial la categoria grea, versiunea WBC / Victorie în fața lui Deontay Wilder
23 feb. 2020 Dan Petrescu, nemulțumit de formatul Ligii 1: "Noi ieșim din Europa"
23 feb. 2020 ​CM Biatlon: Alexander Loginov nu va mai lua parte la proba de mass-start
23 feb. 2020 NHL: Alex Ovechkin (Washington Capitals) a ajuns la 700 de reuşite
23 feb. 2020 Coronavirus: Jucătorii FC Barcelona, testaţi la sosirea la Napoli pentru a se vedea dacă au febră
23 feb. 2020 Stefanos Tsitsipas și-a apărat titlul de la Marsilia / Al cincilea trofeu din cariera grecului
23 feb. 2020 ​Liga 1: Gaz Metan Mediaș și Astra Giurgiu s-au calificat în play-off / FC Viitorul va evolua în play-out
23 feb. 2020 ​ATP Delray Beach: Yoshihito Nishioka și Reilly Opelka se vor duela pentru titlu
23 feb. 2020 ​VIDEO Anthony Martial, număr de magie vs Watford / Victorii pentru Manchester United, Wolves și Arsenal
23 feb. 2020 ​VIDEO AS Roma, victorie categorică vs Lecce / Lazio rămâne aproape de liderul Juventus
23 feb. 2020 ​VIDEO Sevilla câștigă înaintea returului cu CFR Cluj (3-0 vs Getafe)
23 feb. 2020 ​Liga 1: CSU Craiova vs CFR Cluj 0-2 / Ardelenii termină sezonul regulat pe primul loc
23 feb. 2020 VIDEO WTA Doha: Garbine Muguruza și Elise Mertens s-au calificat în turul al doilea (Rezultatele zilei)
22 feb. 2020 ​VIDEO Bayern Munchen vs Paderborn 3-2 / Liderul câștigă în minutul 88
22 feb. 2020 VIDEO Olympique Lyon, victorie obținută în prelungirile celor două reprize (2-0 vs Metz)
22 feb. 2020 ​VIDEO Atletism: Yulimar Rojas a stabilit un nou record mondial la triplusalt / Andreea Panţuroiu, locul 5
22 feb. 2020 ​VIDEO Brescia vs Napoli 1-2 / Oaspeții au întors scorul în doar patru minute
22 feb. 2020 ​VIDEO NBA: Victorie pentru Los Angeles Lakers / Utah Jazz, învinsă de San Antonio Spurs
22 feb. 2020 ​​VIDEO ATP Marsilia: Daniil Medvedev, pincipalul favorit, și Denis Shapovalov au fost eliminați în sferturi
22 feb. 2020 ​WTA Dubai: Simona Halep vs Elena Rybakina, meciul pentru titlu (de la ora 17:00)
22 feb. 2020 Copilul care i-a cerut lui Jurgen Klopp ca Liverpool să nu mai câştige a fost invitat pe Old Trafford
22 feb. 2020 CM Biatlon: Percheziţii la hotelul în care este cazată delegaţia Rusiei la Antholz
22 feb. 2020 ​Liga 2: Victorie pentru Petrolul Ploiești / CS Mioveni, învinsă de Viitorul Pandurii
22 feb. 2020 ​WTA Doha: Simona Halep s-a retras / Aryna Sabalenka îi ia locul pe tabloul principal
22 feb. 2020 ​WTA Doha: Simona Halep s-a retras / Aryna Sabalenka îi ia locul în turul secund
22 feb. 2020 ​LiveText Simona Halep vs Elena Rybakina (de la 17:00)
22 feb. 2020 ​Liga 1: FC Voluntari vs Hermannstadt 2-0 / Eric l-a depășit pe Wesley și a devenit cel mai bun marcator străin
22 feb. 2020 ​VIDEO Chelsea, victorie importantă în fața lui Tottenham, scor 2-1
22 feb. 2020 WTA: Kim Clijsters a fost supusă la şase controale antidoping înainte de a reveni pe teren
22 feb. 2020 ​VIDEO Barcelona vs Eibar 5-0 / Lionel Messi a înscris patru goluri
22 feb. 2020 ​Sărituri cu schiurile: Stefan Kraft a câştigat la Râşnov şi şi-a consolidat poziţia de lider al Cupei Mondiale
22 feb. 2020 VIDEO Simona Halep, după ce a câștigat titlul de la Dubai: "Acum sunt aproape moartă"
22 feb. 2020 ​VIDEO Simona Halep, defensiva de fier și spectacolul oferit împreună cu Elena Rybakina - Cele mai frumoase lovituri ale finalei
22 feb. 2020 ​VIDEO Leipzig, dominantă pe terenul lui Schalke / Victorii pentru Dortmund, Koln și Dusseldorf
22 feb. 2020 Liga Campionilor (handbal f): Remiză între Krim Ljubljana și SCM Râmnicu Vâlcea
22 feb. 2020 Liga 1: FCSB vs Chindia Târgoviște 1-1 / Oaspeții au egalat în minutul 89
22 feb. 2020 Liga Campionilor (handbal m): Sporting vs Dinamo 25-26 / "Dulăii", victorie uriașă în turul barajului optimilor
22 feb. 2020 ​VIDEO Spal vs Juventus 1-2 / Încă un gol pentru Cristiano Ronaldo; Portughezul a bifat meciul cu numărul 1000
22 feb. 2020 ​ATP Marsilia: Stefanos Tsitsipas, duel cu Felix Auger-Aliassime pentru apărarea titlului
19 feb. 2020 ​Champions League: Tottenham, confruntare dificilă cu Leipzig / Duel între surprizele Atalanta și Valencia
19 feb. 2020 Acuzaţiile aduse lui Manchester City sunt neîntemeiate, susţine un oficial al clubului
19 feb. 2020 Răzvan Burleanu și obiectivul naționalei U23 la JO / Cum crede că ar trebui să arate prima ligă a României
19 feb. 2020 Simona Halep, după calificarea în sferturi: "Poate că am avut și noroc azi"
19 feb. 2020 ​WTA Dubai: Programul zilei de joi - Când va avea loc meciul Simonei Halep cu Aryna Sabalenka
19 feb. 2020 Julen Lopetegui, încrezător înaintea meciului cu CFR Cluj / Ce a declarat antrenorul Sevillei
19 feb. 2020 ​WTA Dubai: Simona Halep, Karolina Pliskova și Garbine Muguruza s-au calificat în sferturi (Rezultatele zilei)
19 feb. 2020 ​​ITF Cairo: Irina Begu s-a calificat în optimi, după o victorie în două seturi
19 feb. 2020 ​Champions League: Atalanta, cu un pas în sferturi (4-1 vs Valencia) / Victorie în deplasare pentru Leipzig (1-0 vs Tottenham)
19 feb. 2020 ​ATP Marsilia: Campionul Stefanos Tsitsipas s-a calificat în sferturi / Paire și Hurkacz au părăsit competiția (Rezultatele zilei)
18 feb. 2020 ​Liga Campionilor (volei f): Volei Alba Blaj câștigă cu Vassas Budapesta, dar ratează calificarea în sferturi
18 feb. 2020 Portarul Iker Casillas se retrage, anunță președintele clubului FC Porto
18 feb. 2020 WTA Dubai: Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur de Anett Kontaveit
18 feb. 2020 Cristina Neagu și-a prelungit contractul cu CSM București: "Continuăm să ne bucurăm de magia ei"
18 feb. 2020 Antrenorul Per Johansson revine la CSM București / Ce poziție va ocupa suedezul
18 feb. 2020 ​LiveScore Atletico Madrid vs Liverpool / Borussia Dortmund vs PSG - Echipele de start (de la ora 22:00)
18 feb. 2020 ​WTA Dubai: Favoritele cad pe capete - Elina Svitolina, Belinda Bencic și Sofia Kenin, eliminate (Rezultatele zilei)
17 feb. 2020 VIDEO ​Liga Campionilor Asiei: Încă o victorie pentru Al-Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu
17 feb. 2020 Slavko Perovic: "Nu îmi amintesc prea multe despre ce s-a întâmplat la meciul cu FCSB"
17 feb. 2020 WTA Dubai: Garbine Muguruza, Marketa Vondrousova și Elise Mertens, în optimi / Kim Clijsters, eliminată (Rezultatele zilei)
17 feb. 2020 OFICIAL Adrian Petre, noul jucător al celor de la FCSB
17 feb. 2020 ​Liga 1: Hermannstadt vs Astra 2-2 / Gazdele au egalat în minutul 88 - Giurgiuvenii continuă lupta pentru play-off
17 feb. 2020 VIDEO Vitezistul Alex "Mina de Aur" a împlinit 21 de ani - Cele mai spectaculoase puncte câștigate de australian
14 feb. 2020 ​WTA Hua Hin: Elina Svitolina și Qiang Wang au fost eliminate în sferturi
14 feb. 2020 Liga 1: Chindia Târgoviște vs FC Voluntari 1-2 / Țîră, gol în minutul 90+3
14 feb. 2020 Fotbal: Amicalul dintre Anglia și România se va disputa pe stadionul Villa Park (Birmingham)
14 feb. 2020 UEFA: Manchester City, interzisă din Champions League pentru două sezoane
14 feb. 2020 Bob 2: Andreea Grecu şi Ioana Gheorghe au câștigat medalia de argint la Campionatul European
14 feb. 2020 ​Liga 1: CFR Cluj vs Viitorul 0-0 / Meci fără goluri între Dan Petrescu și Gheorghe Hagi
14 feb. 2020 VIDEO WTA Sankt Petersburg: Belinda Bencic și Petra Kvitova au părăsit competiția / Jucătoarele calificate în semifinale
14 feb. 2020 CE Lupte: Cătălina Axente a câștigat medalia de bronz / Albert Saritov, în finală la lupte libere
14 feb. 2020 ​ATP Rotterdam: Andrey Rublev a fost eliminat / Krajinovic, Monfils, Auger-Aliassime și Carreno-Busta, în semifinale
13 feb. 2020 ​ATP Rotterdam: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, eliminați în sferturi
13 feb. 2020 WTA Hua Hin: Elina Svitolina, calificare lejeră în sferturi (Rezultatele zilei)
13 feb. 2020 Mirel Rădoi: "Pe ce pun cel mai mult accent este disciplina" / Ce spune selecționerul despre meciul cu Islanda și care sunt jucătorii indispensabili
13 feb. 2020 VIDEO ​WTA Sankt Petersburg: Kiki Bertens și Petra Kvitova, în sferturi / Donna Vekic, eliminată (Rezultatele zilei)
13 feb. 2020 ITF Cairo: Irina Begu s-a calificat în sferturi, după ce a învins o adversară în vârstă de doar 14 ani
13 feb. 2020 Liga 1: Apelul formulat la TAS de Astra a fost respins / Giurgiuvenii rămân depunctați
13 feb. 2020 ​Cupa Italiei: AC Milan vs Juventus 1-1 / Cristiano Ronaldo a egalat în prelungiri
13 feb. 2020 ATP Rotterdam: Stefanos Tsitsipas, eliminat în optimi / Monfils și Rublev merg mai departe (Rezultatele zilei)
12 feb. 2020 Liga 1: ​Mihai Teja, suspendat două etape de Comisia de Disciplină după meciul FC Voluntari vs Dinamo
12 feb. 2020 Modestul Pep Guardiola - Care consideră antrenorul că a fost cheia succesului său
12 feb. 2020 ​CE Lupte: Alina Vuc şi Andreea Ana au fost învinse în sferturile de finală
12 feb. 2020 ​Cupa CEV (volei m): Arcada Galați câștigă returul cu Galatasaray, dar ratează calificarea în sferturi
12 feb. 2020 Nadia Comăneci: "Cred că Marian Drăgulescu are șanse la finală la JO / Am câştigat la bob şi eu nu ştiam că avem aşa ceva în România"
12 feb. 2020 ​VIDEO Cupa Franței: PSG s-a calificat în semifinale / Echipa lui Tuchel a făcut spectacol la Dijon
12 feb. 2020 ​WTA Sankt Petersburg: Belinda Bencic și Elena Rybakina, în sferturi / Konta, Ostapenko și Kuznetsova, eliminate (Rezultatele zilei)
12 feb. 2020 ​ATP Rotterdam: Daniil Medvedev, principalul favorit, Roberto Bautista și Grigor Dimitrov au fost eliminați (Rezultatele zilei)
11 feb. 2020 ​Gimnastică artistică: Marius Urzică, acuzat că face selecția pe prietenii / Răspunsul antrenorului coordonator al lotului naţional masculin
11 feb. 2020 Jucătorii neplătiți de cluburile lor vor fi ajutați financiar de FIFPro și FIFA
11 feb. 2020 Ousmane Dembele a fost operat / Francezul va rata Campionatul European din vară
11 feb. 2020 Coronavirus: Toate meciurile de fotbal care trebuiau să se joace în estul Asiei au fost amânate
11 feb. 2020 ​VIDEO Formula 1: Ferrari și-a prezentat noul monopost SF1000: "Este complet diferit"
11 feb. 2020 ​CE Lupte: Alin Alexuc-Ciurariu a câștigat medalia de aur la greco-romane (categoria 130 kg)
11 feb. 2020 FedCup: S-au stabilit grupele turneului final - Franța, deținătoarea trofeului, dueluri cu Rusia și Ungaria
11 feb. 2020 WTA Sankt Petersburg: Svetlana Kuznetsova, în turul doi pe teren propriu / Marketa Vondrousova, eliminată (Rezultatele zilei)
11 feb. 2020 ATP Rotterdam: Stefanos Tsitsipas, revenire în fața lui Hubert Hurkacz / Fognini, eliminat de Khachanov (Rezultatele zilei)
10 feb. 2020 ​ATP Rotterdam: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturi
10 feb. 2020 Liga 1: FC Botoșani vs Hermannstadt 2-1 / Gazdele au întors scorul - Golul victoriei, marcat în minutul 81
10 feb. 2020 Căpitanul echipei Watford, despre cum a devenit alcoolic: "Trei persoane care m-au crescut au dispărut"
10 feb. 2020 Tenis: Robert Farah (lider mondial la dublu) poate reveni în competiţii în ciuda acuzaţiilor de dopaj
10 feb. 2020 U BT Cluj a câștigat Cupa României la baschet masculin
10 feb. 2020 Liga 1: FCSB, încurcată de Academica Clinceni pe Arena Națională (Clasament)
10 feb. 2020 ​CE Lupte: Alin Alexuc-Ciurariu, în finala categoriei 130 kg, la greco-romane
10 feb. 2020 Pele, problemele de sănătate și depresia: "El este Regele, mereu impozant, şi azi nu poate merge corect"
09 feb. 2020 Irina Fetecău a câştigat turneul ITF de la Nonthaburi, după abandonul Patriciei Ţig
09 feb. 2020 VIDEO Hellas Verona vs Juventus 2-1 / Cristiano Ronaldo, al zecelea meci consecutiv cu gol marcat
09 feb. 2020 VIDEO Atletico Madrid vs Granada 1-0 / Angel Correa, decisiv pentru gazde
09 feb. 2020 ​​FedCup: SUA s-au calficat la turneul final, după meciul de dublu / Letonia, aproape de surpriză
09 feb. 2020 ​VIDEO NBA: Toronto Raptors, a 14-a victorie consecutivă / Minnesota Timberwolvles, surpriza zilei (Rezultate)
09 feb. 2020 ​WTA Dubai: Kim Clijsters revine mai repede pe teren (17-22 februarie)
09 feb. 2020 ITF Trnava: Laura Ioana Paar, campioană în proba de dublu
09 feb. 2020 Bob: Mihai Tentea şi Ciprian Daroczi, campioni mondiali Under-23 la bob-2
09 feb. 2020 Premier League: Meciul Manchester City - West Ham, amânat din cauza furtunii Ciara
09 feb. 2020 ​Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs Poli Iași 1-0 / Safranko a adus victoria în minutul 85
09 feb. 2020 VIDEO Judo: Teddy Riner a pierdut pentru prima oară după 154 de meciuri / Ultima înfrângere, în septembrie 2010
09 feb. 2020 Ana Bogdan, după confruntarea din FedCup: "Am luptat cu sufletul. Nu s-a sfârşit, ci cred ca este doar începutul"
09 feb. 2020 Cupa României (baschet m): CSM Oradea, prima finalistă (76-72 vs Dinamo București)
09 feb. 2020 ATP: Gael Monfils a câștigat turneul de la Montpellier / Al nouălea trofeu din carieră
09 feb. 2020 Liga 1: FC Voluntari vs Dinamo București 2-1 / Ilfovenii au întors scorul în ultimul sfert de oră, în superioritate numerică
09 feb. 2020 ​VIDEO Real Madrid, victorie categorică după ce a fost condusă cu 1-0 de Osasuna
09 feb. 2020 FedCup: Raluca Olaru a clarificat situația - De ce nu a jucat în meciul de dublu
09 feb. 2020 Cupa EHF (handbal f): Gloria Bistrița, calificare dramatică în sferturi
09 feb. 2020 VIDEO Marco Mancosu, lovitură liberă de senzație (Napoli vs Lecce 2-3) / Lazio, la un punct în spatele liderului
09 feb. 2020 ​Liga 1: FC Viitorul vs CSU Craiova 1-2 / Mihăilă, decisiv în minutul 82
09 feb. 2020 ​Bundesliga: Remiză fără goluri între Bayern Munchen și RB Leipzig, primele două clasate
08 feb. 2020 ​VIDEO AS Roma, învinsă acasă de Bologna într-o partidă cu cinci goluri / Programul etapei 23
08 feb. 2020 VIDEO Record de asistență la demonstrativul dintre Roger Federer și Rafael Nadal / Cu cine au făcut echipă în meciul de dublu
08 feb. 2020 VIDEO NBA: Houston Rockets, învinsă de Phoenix Suns - Record personal pentru Kelly Oubre Jr.
08 feb. 2020 FedCup: SUA vs Letonia 2-0 / Sofia Kenin și Serena Williams, victorii la simplu
08 feb. 2020 Enigmaticul Marcelo Bielsa: "Am intrat în vestiar și l-am găsit complet dezbrăcat"
08 feb. 2020 Motoarele elicopterului în care și-au pierdut viața Kobe Bryant și fiica lui nu au avut defecțiuni tehnice
08 feb. 2020 ​LiveText Ana Bogdan vs Ekaterina Alexandrova (de la ora 14:00)
08 feb. 2020 Amanda Anisimova a renunţat la colaborarea cu antrenorul Carlos Rodriguez
08 feb. 2020 Premier League: Cluburile solicită modificări în privința VAR-ului
08 feb. 2020 Gheorghe Hagi, despre fiul Ianis: "Sunt bucuros că joacă. I-am spus că tot ce i se întâmplă îl va face mai bun"
08 feb. 2020 Liga Campionilor (handbal f): SCM Râmnicu Vâlcea vs Gyor 20-29 / Înfrângere clară pentru campioana României
08 feb. 2020 ​Challenge Cup (handbal m): Alingsas HK vs CSM Bucureşti 28-29, în optimi
08 feb. 2020 Rugby Europe Championship: România a pierdut și al doilea meci al anului (11-22 vs Portugalia)
08 feb. 2020 Roxana Mărăcineanu, după ce a fost acuzată de o "dictatură ministerială": M-am născut în România, ştiu ce este aceea dictatură
08 feb. 2020 ​Liga Campionilor (handbal f): Vipers Kristiansand vs CSM București 23-25 / Cristina Neagu a înscris 14 goluri
08 feb. 2020 Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs CFR Cluj 0-0 / George Țucudean a revenit pe teren
08 feb. 2020 VIDEO Bayer Leverkusen vs Borussia Dortmund 4-3 / Gol superb marcat de Emre Can (Rezultatele zilei)
08 feb. 2020 ​FedCup: Rusia, Belarus, Germania, Spania, Elveția, Belgia și Slovacia s-au calificat la turneul final (Rezultate)
08 feb. 2020 ​FedCup: Florin Segărceanu și alegerea echipei de dublu din meciul cu Rusia: "Raluca Olaru a spus că nu este 100% aptă"
08 feb. 2020 VIDEO ATP Montpellier: Gael Monfils și Vasek Pospisil, duel pentru titlu / Lovituri superbe ale canadianului în semifinala cu David Goffin
05 feb. 2020 Margaret Court, despre Federația Australiană de Tenis: "M-au arătat cu degetul şi au încercat să discrimineze tot ce am făcut"
05 feb. 2020 Tibi Ușeriu: "Dacă mă opresc, îmi vine să o iau la fugă"
05 feb. 2020 Liga Campionilor (volei f): Victorie pentru Volei Alba Blaj (3-1 vs Nantes VB)
05 feb. 2020 Atletul etiopian Abadi Hadis a murit la vârsta de 22 de ani
05 feb. 2020 ​FIBA Europe Cup (baschet m): U BT Cluj s-a calificat în sferturi / CSM Oradea a părăsit competiția
05 feb. 2020 VIDEO Se întâmplă în Jamaica / Cu cine a fost confundată Simona Halep în timpul unui concurs între licee
05 feb. 2020 FedCup: Mihaela Buzărnescu, operația la umăr și absența din echipa României: "Mi-aş fi dorit enorm să ajut"
05 feb. 2020 Mundo Deportivo: Eric Abidal rămâne în funcţie la FC Barcelona
05 feb. 2020 ​ATP Montpellier: Denis Shapovalov și Grigor Dimitrov au fost eliminați în turul al doilea (Rezultatele zilei)
04 feb. 2020 Gabriel Torje, transfer în Grecia / Pentru ce echipă va evolua mijlocașul român
04 feb. 2020 CFR Cluj vs Sevilla: Dan Petrescu a anunțat lotul pentru "dubla" din 16-imi / Jucători importanți, în afara listei UEFA
04 feb. 2020 "Nu este adevărat" - Ce spune Adrian Mutu despre o posibilă interdicție de a intra în Japonia
04 feb. 2020 Simona Halep, impresionată de Cori Gauff: "În curând va câștiga un turneu de Grand Slam"
04 feb. 2020 ​Challenge Cup (volei f): CSM Lugoj a ratat calificarea în sferturile de finală
04 feb. 2020 Tibi Ușeriu mai are 150 de kilometri până la finalul Yukon Arctic
04 feb. 2020 Scandal între președintele echipei Atletico Madrid și familia lui Edinson Cavani: "Încearcă să ne jefuiască"
03 feb. 2020 ​VIDEO NBA: Victorie categorică pentru liderul din Est - Milwaukee Bucks vs Phoenix Suns 129-108 (Rezultatele zilei)
03 feb. 2020 ​Clasamentul ATP: Novak Djokovic a revenit pe primul loc mondial / Ce poziție ocupă Marius Copil
03 feb. 2020 Gianni Infantino: Suporterii vinovaţi de incidente rasiste vor primi sancţiuni penale / Mulți și-au dat seama că fotbalul feminin ''este un sport adevărat''
03 feb. 2020 ATP Montpellier: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturi
03 feb. 2020 Liga 1: Dinamo vs FCSB se va disputa pe Arena Națională
03 feb. 2020 Tibi Ușeriu, pe locul 2 la Yukon Arctic după patru zile de concurs la Cercul Polar
03 feb. 2020 Liga 1: Poli Iași vs Viitorul 1-2 / Trupa lui Hagi întoarce scorul în ultimele minute și urcă pe loc de play-off
03 feb. 2020 Preliminarii CM Futsal: România vs Cehia 0-4, în al doilea meci din Grupa D
03 feb. 2020 Iasmin Latovlevici a semnat cu echipa Kisvarda FC (Ungaria)