839 articole publicate pe Ziarul Evenimentul 92 in dec. 2015
28 dec. 2015 Noul Opel Astra este „Maşina Anului” 2016 în România
28 dec. 2015 Mazda a fabricat trei milioane de automobile din noua generaţie
28 dec. 2015 Un strop de bucurie pentru copii
23 dec. 2015 Echipe din primele ligi din Cehia şi Ungaria printre adversarele din Antalya
22 dec. 2015 Punctele cu Craiova au adus o vacanţă liniştită la CSMS Iaşi
22 dec. 2015 Premieră amară la stabilirea ierarhiilor celor mai buni sportivi ieşeni
21 dec. 2015 Infiniti prezintă noile versiuni ale modelelor Q50 şi QX60
21 dec. 2015 Noul Mercedes-Benz SLC - Versiune îmbunătăţită pentru renumitul SLK
21 dec. 2015 Noi detalii despre Hyundai Ioniq - Design şi performanţe aerodinamice remarcabile
21 dec. 2015 Lexus va promova SUV-ul RX cu ajutorul actorului britanic Jude Law
21 dec. 2015 O ultimă impresie de trei puncte
21 dec. 2015 Phoenix II Galaţi - Politehnica Iaşi 70-72, după prelungiri, în Liga I de baschet
19 dec. 2015 Şi ultima impresie contează
19 dec. 2015 Iaşul a egalat în clasamentul provizoriu ocupanta ultimului loc ce asigură prezenţa în play-off şi încheia anul cu 8 meciuri consecutive fără înfrângere!
19 dec. 2015 Echipele de start în CSMS Iaşi - CS „U” Craiova. Fluieră cel mai bun arbitru român
19 dec. 2015 Iaşul a egalat în clasamentul provizoriu ocupanta ultimului loc ce asigură prezenţa în play-off şi încheie anul cu 8 meciuri consecutive fără înfrângere!
19 dec. 2015 Sport pe scurt
19 dec. 2015 CSMS Iaşi - CS „U” Craiova 1-0. Ciucă deschide scorul în minutul 55!
19 dec. 2015 CSMS Iaşi - CS „U” Craiova 0-0 la pauză. Iaşul putea obţine mult mai mult de la situaţiile de gol pe care şi le-a creat
18 dec. 2015 Sperietoarea din Copou
17 dec. 2015 Ieşeanul Lucian Popa rămâne cel mai bun din lume!
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 1-1. V. Gheorghe egalează în minutul 77
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 1-2. Belek înscrie în minutul 83
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 1-2 rezultat final. Iaşul ratează calificarea în semifinalele Cupei României
16 dec. 2015 Echipele de start în CSMS Iaşi - CFR Cluj, meci din sferturile Cupei României
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 1-2 rezultat final. Trupa lui Napoli ratează calificarea în semifinalele Cupei României, după ce şi din Cupa Ligii a fost eliminată tot de CFR şi tot în Copou!
16 dec. 2015 O altă revanşă de luat
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 0-1. Păun deschide scorul în minutul 55
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 0-0 la pauză, în sferturile Cupei României. V. Gheorghe ratează două bune situaţii de gol
16 dec. 2015 CSMS Iaşi - CFR Cluj 0-0 în minutul 30
15 dec. 2015 Final trist de an la Penicilina Iaşi
15 dec. 2015 Napoli: „Vrem să câştigăm toate meciurile, în toate competiţiile”
15 dec. 2015 Ieşeni la „Cupa de iarnă”
14 dec. 2015 Hyundai Ioniq - Primul autovehicul din lume disponibil în trei variante de propulsoare electrice!
14 dec. 2015 Mercedes-Benz a publicat primele fotografii oficiale cu interiorul noului Clasa E
14 dec. 2015 Ştiinţa Bacău - Penicilina Iaşi (ora 17:00)
14 dec. 2015 Baschet feminin: Politehnica-Naţional Iaşi - KSE Tg. Secuiesc 55-72
14 dec. 2015 Baschet masculin: Agronomia Bucureşti - Politehnica Iaşi 61-85
14 dec. 2015 CSMS Iaşi începe să arate a echipă de play-off
14 dec. 2015 Noul Genesis G90 a fost dezvăluit oficial
12 dec. 2015 ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi 1-1 rezultat final. Iaşul a trecut milimetric pe lângă o mare victorie şi rămâne neînvins de 7 etape, dar şi la 3 puncte de play-off!
12 dec. 2015 Ultimele apariţii din acest an
12 dec. 2015 Ultima apariţie din acest an
11 dec. 2015 ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi 1-1 rezultat final. Iaşul a trecut milimetric pe lângă victorie şi rămâne la trei puncte de play-off!
11 dec. 2015 ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi 1-1 rezultat final
11 dec. 2015 ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi 1-1 rezultat final. Iaşul a trecut milimetric pe lângă o mare victorie şi rămâne la trei puncte de play-off!
11 dec. 2015 Echipele de start în ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi. Creţu şi Mitic joacă în centrul apărării ieşene
11 dec. 2015 ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi 0-1 la pauză. Gol Golubovic în minutul 45 după o fază de manual!
11 dec. 2015 ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi 0-1 în minutul 75. Gol Golubovic în minutul 45 după o fază de manual!
11 dec. 2015 Ultimul meci al anului
11 dec. 2015 La „spital” sunt destui, dar poate e rost de un „bal”...
11 dec. 2015 Echipele de start în ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi. Creţu intervine salvator în minutul 36!
10 dec. 2015 Napoli are două-trei variante pentru criza de fundaşi centrali
10 dec. 2015 Primii care intră în vacanţă
09 dec. 2015 Vlăduţ Simionescu este cel mai bun sportiv al CS Politehnica Iaşi
09 dec. 2015 Găsim şi noi un Bărcăuan...
08 dec. 2015 Revanşă binemeritată
08 dec. 2015 Nici faţă de lider n-aţi fost cu nimic mai prejos!
07 dec. 2015 O competiţie de toată lauda
07 dec. 2015 Al şaselea meci consecutiv fără înfrângere
07 dec. 2015 Politehnica-Naţional Iaşi - Sepsi II Sf. Gheorghe 71-72 în Liga I Tineret feminină de baschet
07 dec. 2015 Meci atractiv în Polivalentă
07 dec. 2015 Penicilina Iaşi a picat pe un ruşinos loc 9!
07 dec. 2015 Renault revine în Formula 1 cu propria echipă
07 dec. 2015 Toyota a livrat un milion de modele cu sistem hibrid de propulsie în Europa
07 dec. 2015 Politehnica Iaşi - Atletico Alexandria 33-14 (14-5) în Divizia A la handbal
07 dec. 2015 Volvo şi-a îmbogăţit gama de modele cu S90
06 dec. 2015 CSMS Iaşi - Astra Giurgiu 0-1. Alibec deschide scorul în minutul 7
06 dec. 2015 Echipele de start în CSMS Iaşi - Astra Giurgiu. Ceaţă deasă în Copou!
06 dec. 2015 Echipele de start în CSMS Iaşi - Astra Giurgiu 0-1. Alibec deschide scorul în minutul 7
06 dec. 2015 CSMS Iaşi - Astra Giurgiu 1-1 rezultat final. Iaşul nu este mai prejos nici decât liderul Ligii I şi a ajuns la al şaselea meci consecutiv fără înfrângere!
06 dec. 2015 CSMS Iaşi - Astra Giurgiu 1-1 la pauză. Rezultat echitabil, Iaşul nu este mai prejos nici decât liderul Ligii I!
05 dec. 2015 „Shuttle Time” a ajuns la ediţia a V-a
05 dec. 2015 Penicilina Iaşi - CSM Bucureşti 0-3 (23-25, 19-25, 9-25)
05 dec. 2015 Politehnica Iaşi - Atletico Alexandria (duminică, ora 12:00) în Divizia A de handbal
05 dec. 2015 Ne place să numărăm, nu vă opriţi!
04 dec. 2015 Adversară de calibru
04 dec. 2015 Parchet în Sala Polivalentă!
04 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0 rezultat final. Iaşul n-a fost cu nimic mai prejos decât Dinamo şi poate spera la un loc în play-off!.Clasamentul dupa etapa a 20-a
03 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0 la pauză
03 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0 în minutul 33. Meciul s-a reluat după opt minute!
03 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0. Situaţie bună şi pentru Bole, în minutul 61
03 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0 rezultat final. Iaşul n-a fost cu nimic mai prejos decât Dinamo şi poate spera la un loc în play-off!
03 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0. Ocazie bună ratată de Grigorie în minutul 47, intră Gnohere.
03 dec. 2015 Sunteţi de toată lauda dacă scăpaţi fără gol primit
03 dec. 2015 Dinamo - CSMS Iaşi 0-0 în minutul 33. Arbitrul opreşte jocul din cauza scandărilor galeriei dinamoviste. Jucătorii sunt trimişi la vestiare!
03 dec. 2015 Echipele de start în Dinamo - CSMS Iaşi. Nu joacă Gnohere!