"Hollywood Reporter". Starul australian a detronat-o astfel pe Reese Witherspoon, cel mai "scump" star feminin, anul trecut, care s-a clasat anul acesta pe locul al doilea, cu 15 milioane de dolari pe "Hollywood Reporter". Starul australian a detronat-o astfel pe Reese Witherspoon, cel mai "scump" star feminin, anul trecut, care s-a clasat anul acesta pe locul al doilea, cu 15 milioane de dolari pe film.
Nicole, care este şi imaginea mărcii de ceasuri elveţiene Omega, nu poate să se plângă că ar sta rău cu banii. Ea a participat, miercuri, la deschiderea unui nou magazin al celebrei firme, în Geneva. Kidman este preferata marilor companii de publicitate, care spun că figura actriţei poate fi comparată cu "Yin&Yang", pentru că degajă echilibru şi respect.
Angelina Jolie, Kirsten Dunst şi Jennifer Aniston, la coada clasamentului
Renee Zellweger, starul seriei "Jurnalul lui Bridget Jones", s-a situat pe poziţia a treia în acest clasament, la egalitate cu Witherspoon, 15 milioane de dolari pe film. Vedetele din "Îngerii lui Charlie", Drew Barrymore şi Cameron Diaz, ocupă locurile al patrulea şi, respectiv, al cincilea, tot cu 15 milioane de dolari pe film. Ele sunt urmate în clasament de alte câştigătoare de Oscar, americanca Halle Berry, cu 14 milioane de dolari, şi sud-africana Charlize Theron, cu 10 milioane de dolari. Pe locul al optulea s-a situat Angelina Jolie, cu 10 milioane de dolari. Clasamentul se încheie cu Kirsten Dunst şi Jennifer Aniston, cu salarii între 8 şi 10 milioane de dolari.
Julia Roberts, pe tuşă
Pentru prima dată în istoria celor cinci ani de clasament al publicaţiei, Julia Roberts nu a intrat în acest top. Kidman nu a reuşit să doboare recordul de 20 de milioane pe film, atins de "Frumuşica" în anii săi de glorie, şi deţinătoare a unui Oscar pentru rolul din "Erin Brockovich".