Târgoviște - Ştiri locale

Reacţia Ministerului Fondurilor Europene în cazul nefinanţării centrului pentru militarii veterani

Adevarul acum o ora
Veteranii militari care construiesc, lângă Mănăstirea Dealu, singurul centru de recuperare din România dedicat exclusiv foştilor participanţi în teatrele de operaţiuni din străinătate sunt supăraţi că actualii guvernanţi le-ar fi retras fondurile necesare

Gestul minunat pe care l-a făcut Denis Alibec după victoria cu Chindia. Imaginile surprinse sunt superbe FOTO

sport.ro acum 3 ore
Denis Alibec a ajuns la CFR Cluj, după ce a fost împrumutat timp de un sezon de la Kayserispor. Atacantul român a jucat în partida câștigată cu Chindia Târgoviște, grație golului pe care l-a marcat la începutul celei de-a doua reprize. După meci, Alibec a făcut un gest minunat pentru unul dintre suporterii care au fost prezenți pe stadion, oferindu-i tricoul său de joc, spre bucuria băiatului. Denis Alibec a jucat în a doua parte a meciului cu Academica Clinceni, în etapa a doua a cam

Românii fug de canicula arzătoare la munte

Romania Libera acum 4 ore
Aglomerație duminică pe DN 1 Braşov - Ploieşti. Românii fug la munte din cauza caniculei. Poliţiştii recomandă rute alternative și atenție la drum.

Coloane de maşini pe Valea Prahovei, în zona staţiunilor montane

Ziarul Financiar acum 5 ore
Circulaţia rutieră se dessfăşoară în condiţii de aglomeraţie, duminică, pe DN 1 Braşov - Ploieşti şi sunt formate coloane în mişcare în special în zona staţiunilor montane. Poliţiştii recomandă rute alternative. Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, la ora transmiterii ştirii, se înregistrează valori ridicate de trafic pe DN 1 Braşov-Ploieşti. Astfel, la Comarnic traficul este intens pe sensul de mers Bucureşti către Braşov, fiind formată coloa

Video VIDEO Aglomeraţie la munte. Coloane de maşini pe Valea Prahovei

Mediafax acum 5 ore
Circulaţia rutieră se desfăşoară în condiţii de aglomeraţie, duminică, pe DN 1 Braşov - Ploieşti şi sunt formate coloane în mişcare în special în zona staţiunilor montane. Poliţiştii recomandă rute alternative. Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, la ora transmiterii ştirii, se înregistrează valori ridicate de trafic pe DN 1 Braşov-Ploieşti. Astfel, la Comarnic traficul este intens pe sensul de mers Bucureşti către Braşov, fiind formată coloan

Denis Alibec, debut cu gol la CFR Cluj

Radio Mures acum 5 ore
Campioana en-titre, CFR Cluj, a obținut, sâmbătă seara, cea de-a treia victorie consecutivă în noua ediție a Ligii I de fotbal, 1-0 pe teren propriu cu Chindia Târgoviște. Unicul gol al partidei a fost marcat, în minutul 51, de Denis Alibec, jucător transferat zilele trecute de CFR Cluj sub formă de împrumut de la gruparea turcă Kayserispor. Tot sâmbătă, FC Voluntari a învins, pe teren propriu, pe FC Universitatea Craiova 1948 cu 2-1, după ce vineri, în primele jocuri ale rundei, Gaz

Astăzi: CS Universitatea Craiova- FC Botoșani

Botosani News acum 10 ore
FC Botoșani joacă, duminică, cu CS Universitatea Craiova, în etapa a treia a Ligii 1 de fotbal. Partida se va disputa de la ora 19.15 pe stadionul din Craiova. Botoșaniul vine după un egal cu FCSB (0-0) și o victorie cu la Voluntari (1-0), în timp ce CS Universitatea Craiova a înregistrat o victorie (1-0) cu FC Argeș și o înfrângere (4-1) cu FCSB. În această etapă s-au mai disputat meciurile: Gaz Metan Mediaș 2-2, Rapid- Farul 0-0, FC Voluntari- FC U Craiova 1948 2-1 și CFR- Chindia T

CFR 1907 Cluj - Chindia Târgovişte, scor 1-0, în Liga 1

Adevarul acum 16 ore
Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a treia a Ligii 1. Golul a fost marcat de Alibec, în minutul 52.

Șumudică, mulțumit de jocul echipei sale! Cine sunt jucători de la care așteaptă mai mult

sport.ro acum 18 ore
Marius Șumudică s-a declarat mulțumit de jocul prestat de echipa sa în compania Chindiei și nu a uitat să menționeze că decizia de a schiba sistemul în repriza secundă i-a adus victoria. „Sunt mulțumit că am câștigat. Menținem linia. Suntem pe primul loc. Am fost un pic supărat în prima repriză, după care am schimbat sistemul și a doua repriză și practic am dominat jocul. M-am uitat pe statistică... au avut un singur șut pe poartă. Mă bucur că l-am făcut pe Alrla să șomeze. Am întâlni

Denis Alibec a marcat primul gol la CFR și a explicat de ce a ales campioana: „E cea mai mare echipă din țară”

Gazeta Sporturilor acum 18 ore
CFR Cluj a învins-o pe Chindia Târgoviște, scor 1-0, în etapa 3 a Ligii 1. Denis Alibec (30 de ani) a marcat primul gol în tricoul „feroviarilor” și este pregătit pentru duelul cu Young Boys Berna, din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. - Denis Alibec

Marius Șumudică, savuros după ce a urcat pe 1 în Liga 1: „L-am făcut șomer pe Arla. Îmi place să avem 5 buline verzi pe Flash” + Young Boys, „o forță”

Marius Șumudică (50 de ani), antrenorul lui CFR Cluj, a comentat victoria cu Chindia Târgoviște, scor 1-0. Marius Șumudică, antrenor CFR Cluj

Şumudică: Am fost un pic supărat prima repriză, am schimbat sistemul şi a doua repriză am dominat / Săndoi: Am făcut nişte greşeli la care nu mă aşteptam

News.ro acum 18 ore
Tehnicianul echipei CFR Cluj, Marius Şumudică, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu Chindia Târgovişte, scor 1-0, că formaţia sa a dominat după ce a schimbat sistemul şi s-a arătat surprins de forma foarte bună a lui Ciprian Deac. “Sunt mulţumit că am câştigat, menţinem linia, suntem pe primul loc. Am fost un pic supărat în prima repriză, după care am schimbat sistemul şi a doua repriză am dominat jocul. Au avut un singur şut pe poartă dintr-o centrare. Mă bucur că l-am făcut pe A

Emil Săndoi n-a înțeles o fază din CFR Cluj - Chindia Târgoviște: „N-am făcut niciodată asta. Nici nu o voi face”

CFR Cluj a învins-o pe Chindia Târgoviște, scor 1-0, în etapa 3 a Ligii 1. Emil Săndoi (56 de ani) crede că detaliile au făcut diferența la meciul din Gruia. - Emil Săndoi, despre eliminările echipelor românești din Conference League

"Schimbările au făcut diferența!" Săndoi, resemnat după înfrângere. Acuze la adresa arbitrajului

Chindia Targoviste s-a prezentat onorabil pe terenul campioanei României, însă o inspirație a lui Dennis Alibec a făcut diferență, iar băieții pregătiți de Emil Sandoi au plecat fără puncte din ardeal. Totuși, tehnicianul are semne de întrebare cu privire la corectitudinea golului, acuzând un faut la faza premergătoare. "Că să caracterizez jocul de astăzi zic că au fost două reprize total diferite. O primă repriza în care am avut ceva șanse, am dus mingea bine în banda dar nu am fost

3 din 3 pentru CFR Cluj! Alibec, primul gol în tricoul campioanei

Monitorul de Cluj acum 18 ore
CFR Cluj a obținut al treilea succes din acest sezon și este pe primul loc în Liga 1.

News.ro acum 19 ore
Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a treia a Ligii 1. Golul a fost marcat de Alibec, în minutul 52. CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Graovac, D. Ciobotariu, Camora – Fofana (Hoban ’71), Tahiri (Păun ’46) – Petrila, C. Deac (Costache ’87), Omrani (Chipciu ’62) – D. Alibec (Debeljuh ’62). Antrenor: Marius Şumudică Chindia Târgovişte: D. Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu – Neguţ, S. S

Liga 1: FC Voluntari, prima victorie a sezonului (2-1 vs U Craiova 1948)

HotNews acum 22 ore
​FC Voluntari a obținut prima victorie din noul sezon de Liga 1, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, în fața echipei U Craiova 1948. Meciul a avut loc în etapa a treia. Pentru FC Voluntari au marcat Lopes ('47) și Armaș ('78), în timp ce Bălan ('87) a înscris pentru U Craiova 1948. Au evoluat echipele: FC Voluntari: Rîmniceanu – Ricardinho, G. Tamaş, Armaş, Briceag – M. Ilie (R. Ion ’74), V. Raţă, N. Roşu (Achim ’58) – L. Fulop (Tavares ’59), Nemec (Paraschiv ’46), Lopes (Vlad ’81).

FOTO Burlacu și Mamut, prezentați oficial la FCSB. Primele declarații ale noilor achiziții pentru echipa lui Todoran

sport.ro acum o zi
În urmă cu două zile, Gigi Becali a anunțat schimbul dintre Ionuț Vînă și Andrei Burlacu și Ivan Mamut. Cei doi jucători au fost prezentați astăzi, în mod oficial, la FCSB, urmând ca Burlacu să poarte numărul 20 pe tricou, iar Mamut numărul 31. "Sunt foarte fericit că am ajuns la acest club mare, care se luptă mereu pentru titlu. Sper să contribui la atingerea obiectivelor clubului și să înscriu cât mai multe goluri.", a declarat Mamut. De cealaltă parte, Burlacu a explicat că: "Sunt

Cea de-a 3-a rundă a Ligii I a debutat cu două remize

Radio Mures acum o zi
În Liga I de fotbal, vineri, s-au disputat primele două jocuri din cea de-a treia etapă a noului sezon: Gaz Metan Mediaș -FC Argeș Pitești 2-2 (foto) și Rapid București-Farul Constanța 0-0. Runda continuă sâmbătă, 31 iulie, cu jocurile FC Voluntari-FC Universitatea Craiova 1948 (ora 19.15) și CFR Cluj-Chindia Târgoviște (ora 22.00). Duminică, 1 august, vor avea loc meciurile Universitatea Craiova-FC Botoșani (ora 19.15) și UTA Arad-FCSB (ora 22.00), urmând ca etapa să se încheie luni,

Începe noul sezon de Liga 2 | Petrolul – Poli Iași, primul derby. Alte cinci partide au loc de la ora 11:00

Pro Sport acum o zi
Așteptarea a luat sfârșit! După circa două luni de pauză, Liga 2 se află la startul unui nou campionat, acum ediția 2021-2022. 20 de echipa s-au aliniat pentru lupta pentru play-off, primul finish, cel al sezonului regular, urmând a avea loc după 19 etape, în jurul datei de 12 martie 2022, după ce în 2021 se vor juca 16 runde, până la data de 4 decembrie. Petrolul – Poli Iași, meciul vedetă al primei etape, chiar primul joc televizat din noul sezon Astăzi, 31 iulie 2021, nu mai puțin

Biletul Zilei: Tripla pentru profit vine din fotbal »»

Cancan acum o zi
Biletul Zilei de astăzi conține trei selecții din fotbal cu ajutorul cărora țintim să ne dublăm investiția. Prima selecție de pe Biletul Zilei vine de la duelul din Belgia dintre Seraing – Mechelen. Se anunță un meci spectaculos iar noi vom paria pe minim două schimbări ale tabelei de marcaj. A doua selecție de pe Biletul Zilei vine de la confruntarea din Scoția dintre Rangers și Livingston. Campioana este mare favorită în acest duel, diferența de vaaloare dintre cele două formații f

Remiză albă pe „Național Arena” între Rapid și Farul!

Rapid Bucureşti a terminat nedecis, scor 0-0, cu Farul Constanța, într-un meci contând pentru runda a treia a Ligii 1. Partida a fost echilibrată, remiza mulțuumind ambele tabere la final. Înaintea meciului, suporterii rapidişti i-au oferit lui Gheorghe Hagi, antrenorul Farului, un buchet mare de trandafiri albi, precum şi un tricou al echipei Rapidului, inscripţionat cu numele său, şi un fular. „Le mulțumesc celor de la Rapid pentru respectul arătat, unchiul meu e rapidist, s-a uitat

liveTEXT de la 22:00 CFR Cluj - Chindia Târgoviște » Campioana caută a 3-a victorie consecutivă în Liga 1! Echipe probabile + cote

Gazeta Sporturilor acum o zi
CFR Cluj și Chindia Târgoviște se întâlnesc sâmbătă, de la ora 22:00, în etapa cu numărul 3 a Ligii 1. Partida poate fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV pe Telekom Sport 1, Digi Sport 1 și Look Sport+. CFR Cluj: Rezerve: Antrenor: Chindia: Rezerve: Antrenor: Stadion Arbitru A1 A2 - Marius Șumudică - Emil Săndoi, antrenor Chindia

Liga 1: Rapid București vs Farul Constanța 0-0 / Gheorghe Hagi a primit un cadou din partea giuleștenilor

HotNews acum o zi
Rapid București și Faru Constanța au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, vineri, pe Arena Naţională, în etapa a treia a Ligii I. Înaintea partidei, Gheorghe Hagi (antrenorul echipei Farul) a primit un cadou din partea rapidiştilor: un tricou vişiniu cu numele său şi numărul 10, dar şi un mare buchet de flori. Au evoluat echipele: Rapid București: H. Moldovan - Belu Iordache, Săpunaru, Dandea, J. Morais - Crepulja, Al. Albu, R. Ilie (Pănoiu '65) - N. Carnat (Goge '88), Ad

VIDEO Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs FC Argeș 2-2 / Oaspeții au egalat în minutul 90+2

Gaz Metan Mediaş și FC Argeș au oferit un meci spectaculos, vineri, în etapa a treia a Ligii 1. Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 2-2. Pentru Gaz Metan au marcat Filip ('25) şi Matricardi ('72), în timp ce Tănase ('7) şi Viana ('90+2) au înscris pentru FC Argeş (click pe numele marcatorilor pentru a vedea reușitele). Au evoluat echipele: Gaz Metan Mediaş: Oc. Vâlceanu - R. Romeo (Deaconu '64), Matricardi, I. Filip, Lima Santos (Izata '15), Trif (Velisar '46)- Horşia (Lix