Arad - Ştiri locale

Ilie Dumitrescu, în dialog cu Becali: Câţi ani ţi-ai propus să să fii general manager? "Până când am fotbal şi până când mă duc la sicriu, până atunci eu comand banii şi afacerea mea"

Adevarul acum o ora
Gigi Becali a intrat în direct la Digi Sport după meciul cu UTA, scor 1-1, pentru a-i lua apărarea antrenorului Dinu Todoran, criticat pentru faptul că face schimbările la ordinele patronului FCSB. În cadrul discuţiei, Becali a avut câteva schimburi de replici cu fostul internaţional Ilie Dumitrescu, informează news.ro.

Ilie Dumitrescu în dialog cu Becali: Câţi ani ţi-ai propus să să fii general manager? / Până când am fotbal şi până când mă duc la sicriu, până atunci eu comand banii şi afacerea mea

News.ro acum 3 ore
Gigi Becali a intrat în direct la Digi Sport, după meciul cu UTA, scor 1-1, pentru a-i lua apărarea anrenorului Dinu Todoran, criticat pentru faptul că face schimbările la ordinle patronului patronului FCSB. În cadrul discuţiei, Becali a avut câteva schimburi de replici cu fostul internaţional Ilie Dumitrescu. "Nu ştiu cât mai vorbesc cu presa. Cred că anul ăsta va fi o hotărâre că voi termina de tot cu viaţa publică şi nu voi mai vorbi deloc. Dar cât mai vorbesc, să înţelegeţi un luc

Laszlo Balint, supărat că nu a bătut-o pe FCSB: „E dezamăgitor!” Ce mesaj a avut pentru suporteri

sport.ro acum 4 ore
UTA a făcut doar egal cu FCSB, scor 1-1 (1-0), duminică seara, la Arad, într-un meci din etapa a treia a Ligii 1, după ce a fost egalată de trupa lui Todoran în ultimul minut de joc. La finalul partidei, Laszlo Balint, antrenorul lui UTA Arad și-a felicitat fotbaliștii pentru determinare și le-a mulțumit suporterilor pentru spectcolul din tribune. „Este un pic dezamăgitor pentru că practic am scăpat printre degete trei puncte importante, dar vreau să-i felicti pe băieți pentru efortul

Becali îşi smulge părul din cap: FCSB, meci dezolant şi la Arad! Cum arată bilanţul echipei VIDEO

Adevarul acum 4 ore
E clar: cu Dinu Todoran pe post de „marionetă“ şi cu patronul echipei făcând totul, inclusiv schimbările din timpul meciurilor, formaţia bucureşteană se îndreaptă spre un nou sezon de coşmar.

Laszlo Balint, după 1-1 cu FCSB: Trebuie să vedem partea pozitivă a lucrurilor, totuşi este un punct câştigat

News.ro acum 4 ore
Antrenorul echipei UTA, Laszlo Balint, s-a arătat dezamăgit că a pierdut două puncte în meciul cu FCSB, scor 1-1, dar consideră că şi punctul acumulat în clasament este important. "Este un pic dezamăgitor că am scăpat printre degete trei puncte importante, dar ţin să-i felicit pe jucători pentru efortul depus şi pentru jocul pe care am reuşit să-l facem. Eu zic că am produs destule momente de fotbal bun, am reuşit şi să practicăm un joc defensiv destul de eficient, împotriva unor jucă

Dinu Todoran, întrebat despre cele trei schimbări făcute în minutul 34: Nu aţi obosit să mă întrebaţi aşa ceva?

Antrenorul FCSB, Dinu Todoran, nu a vrut să explice cele trei schimbări efectuate în minutul 34, în meciul cu UTA Arad, desfăşurat duminică. "Este un rezultat echitabil, a fost un spectatcol frumos. Noi venim după o depalsare lungă, după ce am jucat 120 de minute. Au avut dorinţă, jucătorii au vrut să câştigăm astăzi. A fost un efort foarte mare. (n.r. - despre cele trei schimbări făcute în prima repriză) Aţi mai pus întrebarea asta. Sincer, nu aţi obosit să mă întrebaţi aşa ceva? (n.

Adevarul acum 5 ore

Dinu Todoran, luat tare la interviuri: „Nu ați obosit? Nu e nicio umilință”

Gazeta Sporturilor acum 5 ore
UTA și FCSB au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 3 a Ligii 1. Dinu Todoran, antrenorul principal al oaspeților, a răbufnit când a fost întrebat despre o eventuală demisie.

UTA - FCSB, scor 1-1, în Liga I. Bucureştenii au egalat în minutul 90

News.ro acum 5 ore
UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I. Au marcat: Ubbink '20 / Ianis Stoica '90. 1-0, min. 20: Ubbink a marcat cu un şut de la 16 metri, balonul fiind uşor deviat de Haruţ şi păcălindu-l pe Straton; 1-1, min. 90: Ianis Stoica a înscris cu un şut în diagonală din colţul stâng al careului mare. Au evoluat următoarele echipe: UTA: Fl. Iacob - Vukcevici, Erico, Medimorec, Şliakov - Antal (Ro

UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I Au marcat: Ubbink '20 / Ianis Stoica '90. 1-0, min. 20: Ubbink a marcat cu un şut de la 16 metri, balonul fiind uşor deviat de Haruţ şi păcălindu-l pe Straton; 1-1, min. 90: Ianis Stoica a înscris cu un şut în diagonală din colţul stâng al careului mare. Au evoluat următoarele echipe: UTA: Fl. Iacob - Vukcevici, Erico, Medimorec, Şliakov - Antal (Rog

Liga 1: UTA Arad vs FCSB 1-1 / Ianis Stoica a egalat pentru oaspeți în prelungiri

HotNews acum 5 ore
Gaz Metan Mediaș vs FC Argeș 2-2 Rapid București vs Farul Constanța 0-0 FC Voluntari vs U Craiova 1948 2-1 CFR Cluj vs Chindia Târgoviște 1-0 CSU Craiova vs FC Botoșani 1-2UTA Arad vs FCSB 1-1. Se mai joacă în această etapă: Sepsi Sfântu Gheorghe vs CS Mioveni / luni, ora 18:30 Dinamo București vs Academica Clinceni / luni, ora 21:30.

A doua zi de incendii devastatoare în Grecia. „Am trăit iadul”

Ziare.com acum 5 ore
Pompierii din Grecia se luptă pentru a doua zi consecutivă să stingă un incendiu forestier care devastează nord-vestul peninsulei grecești a Peloponezului, lângă orașul Patras, relatează AFP. Pompierii au declarat duminica seara, 1 august, că „focul este pe cale să fie adus sub control”. "Există încă câteva focare împrăștiate", au adăugat ei într-un comunicat duminică seara, citat de Hotnews.ro Opt persoane au fost spitalizate cu probleme respiratorii și arsuri, în spitale din regiune

Trei dintr-o lovitură! Gigi Becali n-a mai avut răbdare și i-a scos de pe teren înainte de pauză

sport.ro acum 6 ore
FCSB s-a deplasat în această seară la Arad, acolo unde o întâlnește pe UTA. Meciul a început cum nu se putea mai bine pentru arădeni, care au deschis scorul în minutul 20. Gol marcat de arădeni l-a scos din sărite pe Becali, care a ordonat trei schimbări cu zece minute înainte de finalul primei reprize. Olaru, revenit în lotul FCSB-ului după o accidentare la umăr, a intrat pe teren în locul lui Oaidă. Cristea i-a lăsat locul în teren lui Crețu. În timp ce Cordea l-a înlocuit pe Dumit

UTA - FCSB. Comentatorul Emil Grădinescu a răbufnit în direct, după cele 3 schimbări ordonate de Becali în minutul 34!

Gazeta Sporturilor acum 6 ore
Nemulțumit de cursul jocului, Gigi Becali (63 de ani), patronul de la FCSB, a efectuat 3 schimbări în minutul 34 al meciului cu UTA, la scorul de 1-0 pentru arădeni. Emil Grădinescu, comentatorul partidei de pe postul Look Sport, a avut o reacție acidă după schimbările efectuate de patronul-antrenor de la FCSB.

EXCLUSIV Gigi Becali a pus mâna pe telefon și a sunat în vestiar! Jucătorii l-au ascultat o oră: „Băi Vlade, tu nici muște nu poți să prinzi!”

Andrei Vlad a fost umilit și alungat de la FCSB. „Messi al portarilor” nu a fost nici măcar în lot la Arad, după ce Gigi Becali l-a anunțat de joi seară că nu va mai apăra deloc, într-o ședință cu toată echipa în care finanțatorul a vorbit dintr-un telefon dat pe speaker! „Cătăline, să te apuci să te antrenezi serios când te întorci acasă, numai în plonjoane vreau să fii! De luni tu o să aperi!" Portarul adus de la Dinamo a avut curajul să intervină: „Nea Gigi, și duminică cine o să a

Andrei Vlad a fost umilit și alungat de la FCSB. ”Messi al portarilor” nu a fost nici măcar în lot la Arad, după ce Gigi Becali l-a anunțat de joi seară că nu va mai apăra deloc, într-o ședință cu toată echipa în care finanțatorul a vorbit dintr-un telefon dat pe speaker! "Cătăline, să te apuci să te antrenezi serios când te întorci acasă, numai în plonjoane vreau să fii! De luni tu o să aperi!" Portarul adus de la Dinamo a avut curajul să intervină: "Nea Gigi, și duminică cine o să a

UTA Arad primește vizita FCSB-lui, în această seară, în etapa a treia a Ligii 1. 8500 de suporteri sunt prezenți pe stadion și speră să-și poarte favoriții spre victorie. O victorie pe care UTA Arad nu a mai obținut-o în fața lui FCSB din 2002, pe când Pițurcă era antrenorul „roș-albaștrilor”. FCSB s-au impus în ediţia precedentă în ambele partide, 3-0 pe teren propriu (Dennis Man, Florinel Coman, Darius Olaru) şi 1-0 în deplasare (Olimpiu Moruţan).

live UTA - FCSB 1-0 » Atmosferă încinsă la Arad

Gazeta Sporturilor acum 7 ore
UTA și FCSB se înfruntă ACUM, în etapa cu numărul 3 din Liga 1. Meciul a început la ora 22:00, e liveTEXT pe GSP.ro, televizat de Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport. UTA Rezerve Antrenor FCSB Rezerve Antrenor Stadion: Arbitru: A1: A2:

Test de solidaritate culturală Un scriitor luptă pentru salvarea celui mai vechi teatru din România!

Ziua Constanta acum 7 ore
Gheorghe Schwartz este un redutabil prozator român, cu multe volume publicate - apreciate de critică și distinse cu premii importante - care a colaborat îndeaproape cu reviste de literatură din Dobrogea. Implicat, ca profesor la Universitatea din Arad, în formarea tinerei generații și a unei societăți civile conștiente de rolul culturii în configurarea identității locale sau naționale, Gheorghe Schwarz este un om al cetății, preocupat de supraviețuirea reperelor culturale emblematice.

Exclusiv / Răzvan Oaidă - de la fotbalul din fața blocului, la FCSB

Ziarul Vaii Jiului acum 7 ore
"Tata m-a dus să mă antrenez la Jiul. Când a murit tata mă simțeam atât de pierdut " Răzvan Oaidă este un exemplu pentru mulți dintre copiii din Valea Jiului care merg la fotbal. Are o poveste de viață emoționantă și motivantă, totodată. Nu a renunțat nici atunci când și-a pierdut tatăl, nici când mama sa a avut mari probleme de sănătate. A vorbit despre toate acestea lucruri. Cu emoție și trăiri intense. Fotbalistul lui FCSB a vorbit pentru Ziarul Văii Jiului de câteva aspecte impo

sport.ro acum 8 ore
Vremea nu ține cu echipele din Liga 1 în această perioadă. În timp ce Universitatea Craiova și FC Botoșani au avut de îndurat o arșiță cumplită în Bănie, UTA și FCSB vor avea parte de o vreme în totală contradicție. La Arad, cu o oră înainte de startul meciului dintre UTA și FCSB, asupra stadionului „Francisc Neuman” s-a abătut o furtună puternică. Un geam de la stadion, spart de vântul care suflă cu putere la Arad. Antrenorul gazdelor, Laszlo Balint, nu crede că echipa lui Dinu Todor

VIDEO Liga 1: CSU Craiova vs FC Botoșani 1-2 / Enriko Papa a adus victoria oaspeților cu o foarfecă

HotNews acum 8 ore
​CSU Craiova nu își revine: echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 2-1, împotriva echipei FC Botoșani. Meciul a contat pentru etapa a treia din Liga 1. Acesta este al treilea meci la rând fără victorie pentru gazde, după 1-4, cu FCSB, în etapa a doua, şi după 0-0, cu FC Laci, în Conference League. Gustavo('40)a deschis scorul pentru gazde, însă Ongenda ('49) și Enriko Papa('53, execuție spectaculoasă) au adus victoria oaspeților (click pe n

L-a iertat, dar nu prea » Ce a decis Becali în privința lui Andrei Vlad, după ce s-a contrazis toată ziua

Gazeta Sporturilor acum 8 ore
Andrei Vlad (22 de ani) nu face parte din lotul celor de la FCSB pentru deplasarea de la Arad. - Gigi Becali, la Realitatea Sportivă

Becali nu l-a iertat pe Vlad! Cine apără poartă lui FCSB în meciul de la Arad

Patronul FCSB a anunțat că Andrei Vlad nu vrea să semneze cu Universitatea Craiova, motiv pentru care va continua să apere poarta FCSB-ului până când va fi transferat la o echipă din străinătate. „Am auzit și eu că nu vrea să plece la Craiova. El vrea în străinătate. Era treaba Craiovei să-l convingă să accepte. Vlad mai are contract cu noi, iar eu nu oblig pe nimeni să facă ceva! Va juca el, va fi titular. E portar de națională. O să apere și poate îl vând în străinătate. Ce am spus

Singurul candidat înscris pentru un post de director de instituție a lăsat-o mai moale cu politica și s-a apucat de învățat