Poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Techirghiol au fost sesizaţi vineri cu privire la plecarea voluntară a minorilor Gelil Şaip, de 7 ani, Serdal Şaip, de 9 ani, Baran Şeip, de 10 ani şi Ezen Memet, de 12 ani, toţi din localitatea Mereni, judeţul Constanţa. Copiii au plecat împreună, de marţi, în mod voluntar, de la adresa de domiciliu, fără a reveni până în prezent. Gelil Şaip are 1,10 m înălţime, 20 de kilograme, ochi căprui, păr blond. Acesta purta, la momentul plecării, tricou