Cluj-Napoca - Ştiri locale

Suntem niște terminați! Dar suntem împreună terminați. 1-4 Rapid-CFR Cluj

HotNews acum o saptamana
Să ne lase galeria cu “Demisia! Demisia!”. Și sper că lui Șucu și Angelescu nu le trec prin cap slăbiciuni. Echipa trebuie să-și iasă singură din balamuc. Aseară, pe Giulești, a fost boală. Dar nu e cancer. CFR Cluj ne-a dat 4 goluri și n-am mișcat. Uităm că și noi i-am dat lui Gigi Becali acum o lună 4 bucăți de a turbat. Nu mai suntem Campioni. Nu mai mergem în Europene. Ei, și? Scopul nostru e să fim Rapid. Să trăim între Infern și Paradis. S-o ia dracului de eficiență cu de-a sila

Cod galben de ceaţă în Moldova, Ardeal şi Dobrogea

Ziarul Financiar acum o saptamana
Administraţia Naţională de Meteorologie avertizează că este ceaţă în numeroase localităţi din Moldova, Ardeal şi Doborogea. Specialiştii spun că este ceaţă care determină scăderea vizibilităţii sub 200 m, izolat sub 50 m. Ei au emis avertizări cod galben valabile duminică dimineaţă. În Moldova sunt vizate localităţile Câmpulung Moldovenesc, Vatra Dornei, Broşteni, Vama, Fundu Moldovei, Şaru Dornei, Dorna Candrenilor, Pojorâta, Dorna-Arini, Crucea, Iacobeni, Sadova, Panaci, Poiana Stam

Infotrafic: ceaţa afectează vizibilitatea pe şosele din mai multe judeţe, inclusiv pe A3 şi A0

Ceaţa afectează vizibilitatea pe şosele din mai multe judeţe, inclusiv pe autostrăzile A3 şi A0, avertizează autorităţile.Vizibilitatea este redusă chiar şi sub 50 de metri. Autorităţile le recomandă şoferilor să conducă prudent. Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, sâmbătă dimineaţa „nu sunt semnalate drumuri naţionale sau autostrăzi cu circulaţia oprită ca urmare a vreunui eveniment rutier sau a condiţiilor meteo nefavorabile”. Totuşi, trafi

Rapidul, UMILITĂ în Giulești de CFR Cluj! Săpunaru recunoaște: „La pauză trebuia să ieșim toți 11 să intre alți 11”

Gandul acum o saptamana
CFR Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 4-1 (4-0), sâmbătă seara, în Giuleşti, într-un meci din etapa a treia a fazei play-off a Superligii de fotbal. Cristian Săpunaru, căpitanul echipei Rapid, Cristian Săpunaru, a jucat meciul său cu numărul 200 pentru giuleşteni dar a reprezentat unul dintre cel mai slabe meciuri din carieră. Rapidul, UMILITĂ în Giulești de CFR Cluj! Săpunaru recunoaște: „La pauză trebuia să ieșim toți 11 să intre alți 11” Rapid a pierdut toate cele tre

CFR Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 4-1. Spectaculos. Dor de Mutu?

NapocaNews acum o saptamana
Dor de Mutu? CFR Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 4-1 (4-0), sâmbătă seara, în Giuleşti, într-un meci din etapa a treia a fazei play-off a Superligii de fotbal. CFR a făcut o primă repriză perfectă, dovedind pragmatism şi marcând de patru ori, la doar câteva zile după despărţirea de antrenorul Adrian Mutu, în urma umilinţei suferite în sferturile Cupei României, 0-4 cu Corvinul Hunedoara. Oaspeţii au deschis scorul rapid (4), prin Daniel Bîrligea, după un corner executa

Poetul, prozatorul și diplomatul Vasile Igna, la 80 de ani

Invitatul lui Dan Moșoiu la Serile Radio Cluj este poetul, prozatorul, editorul și diplomatul Vasile Igna. Articol de Bianca Câmpeanu, 6 aprilie 2024, 17:07 Realizator: Dan Moșoiu

Centrul Infotrafic Iată cum se circulă la această oră pe Autostrada A2 București-Constanța

Ziua Constanta acum o saptamana
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, la această oră, nu sunt semnalate drumuri naţionale sau autostrăzi cucirculaţia oprită ca urmare a vreunui eveniment rutier sau a condițiilor meteonefavorabile. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, la această oră, nu sunt semnalate drumuri naţionale sau autostrăzi cucirculaţia oprită ca urmare a vreunui eveniment rutier sau a condițiilor meteonefavorabile. Este

Cod galben de ceaţă densă în localităţi din 12 judeţe, duminică dimineaţa

G4Media acum o saptamana
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis, duminică dimineaţa, mai multe atenţionări nowcasting Cod galben de ceaţă densă în zone şi localităţi din 12 judeţe, valabile în următoarele ore, transmite Agerpres. Potrivit meteorologilor, până la ora 10:00, în zona continentală a judeţului Constanţa şi în zona depresionară a judeţelor Covasna, Braşov şi Harghita, precum şi în localităţi din judeţele Mureş şi Sibiu se va semnala local ceaţă care, determină scăderea vizibilităţii sub 200

Un populist pro-rus a câştigat alegerile prezidenţiale din Slovacia

Mediafax acum o saptamana
Peter Pellegrini, un populist pro-rus, a câştigat alegerile prezidenţiale din Slovacia. El este un aliat al premierului Robert Fico. În urma votului de sâmbătă naţionaliştii de stânga controlează toate instituţiile importante ale Slovaciei, Parlamentul, Guvernul şi Administraţia Prezidenţială.

Superliga – play-off: Umilinţă în Giuleşti, Rapid – CFR Cluj 1-4

Echipa clujeană CFR a dispus sâmbătă seara, în deplasare, scor 4-1, de gruparea bucureşteană Rapid, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Superligii, transmite News.ro. Meciul de pe Giuleşti a început cu o lovitură de teatru: Daniel Bîrligea a reuşit o dublă în primele opt minute ale întâlnirii şi CFR conducea deja cu 2-0. Atacantul clujenilor a deschis scorul în minutul 4, cu capul, dintr-un corner al lui Deac, iar în minutul 8 a înscris superb, după o ieşire greşită a lui A

Chemat la testul doping imediat după Rapid - CFR!

Gazeta Sporturilor acum o saptamana
Cristi Săpunaru (40 de ani), căpitanul lui Rapid, a dezvăluit că a fost chemat la controlul doping după finalul , scor 1-4. Cristi Săpunaru, fundaș Rapid gratuit

Ciprian Deac, mesaj pentru Adrian Mutu: „Imi pare rău!” » Cum vede decarul ardelenilor șansele la titlu pentru CFR Cluj

Ciprian Deac (38 de ani) a anunțat că CFR Cluj încă mai speră să câștige campionatul, după , chiar dacă decarul „feroviarilor” consideră că șansele la titlu sunt în momentul de față mici. Dacă făceam un meci slab și nu câștigam, cred că o luam în jos. Nu s-a pus problema ca Adi să fi fost lucrat (n.r.- în vestiar), a avut o relație foarte bună cu toți jucătorii. gratuit

Șase rapidiști de nota DOI și un jucător de 9 după 1-4 cu CFR Cluj: „Semnal pentru Edi Iordănescu”

în etapa 3 a play-off-ului, scor 4-1, într-o seară de uitat pentru suflarea alb-vișinie. Au mai jucat Au mai jucat:

Bergodi, după ce tot stadionul i-a cerut demisia: „Conducerea evaluează, nu-mi dau eu cu părerea”

Cristiano Bergodi (59 de ani), antrenorul lui Rapid, a comentat , care o lasă pe Rapid la 10 puncte în spatele liderului. Cristiano Bergodi, antrenor Rapid gratuit

6 luni de la atacurile Hamas. 100.000 de israelieni pe străzile din Tel Aviv. Proteste împotriva lui Netanyahu

Manifestaţia are loc la şase luni după atacurile Hamas, din 7 octombrie, şi începutul războiului din Fâşia Gaza. UPDATE Cei mici, marile victime ale războiului UPDATE Editorial Lelia Munteanu În ajunul comemorării tristei zile au fost organizate proteste în diferite oraşe israeliene. ULTIMELE ȘTIRI Mesajul delirant al lui Medvedev la adresa NATO: „Trebuie o recompensă maximă pentru capul fiecărui soldat NATO care luptă în Ucraina. Trebuie uciși, arși, aruncați în aer” O mare tranzacţi

Cristi Săpunaru, dărâmat după Rapid - CFR Cluj 1-4

​CFR Cluj a făcut spectacol în Giulești și a surclasat-o pe Rapid, scor 4-1, în etapa cu numărul 3 a play-off-ului SuperLigii României. La începutul partidei, Cristi Săpunaru fusese felicitat pentru că vineri împlinise 40 de ani și că bifa meciul cu numărul 200 în tricoul Rapidului. Cristian SapunaruFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia >> Programul etapei 4 din play-off / play-out , anunțat de LPF - Când este programat CFR Cluj - FCSB Cristi Săpunaru: „Ne

Săpunaru a găsit problema după 1-4 cu CFR Cluj: „La primul gol era aut de poartă, a dat corner!” + Ce spune despre demiterea lui Bergodi

Cristi Săpunaru (40 de ani), căpitanul lui Rapid, a comentat în etapa 3 de play-off, scor 1-4. Marian Aioani, portar Rapid gratuit

Meciul Rapid-CFR Cluj: Cristian Săpunaru - După prima repriză trebuia să dăm afară 11 şi să intre alţi 11

News.ro acum o saptamana
Cristian Săpunaru, căpitanul echipei Rapid, a fost supărat după înfrângerea suferită de Rapid, acasă, cu CFR Cluj, scor 1-4, declarând prima repriză a meciului a fost cea mai slabă repriză din acest sezon. „Nu am nici o explicaţie pentru prima repriză, sigura chestie pe care pot să o spun e că a fost o prima repriză de coşmar! În a doua am încercat să revenim şi noi pe tabelă, am avut ocazii, dar nu ştiu.... În vestiar nu mai era nimic de spus, singura chestie pe care le-am spus-o a

UNICEF: Peste 13.000 de copii au fost ucişi în Gaza

Peste 13.000 de copii au fost ucişi în Gaza, a declarat directorul executiv al UNICEF, Catherine Russell, potrivit Sky News. Russell a spus că „nenumărate” alte persoane au fost rănite şi a avertizat că foametea din regiune este „iminentă”. „Rapiditatea şi nivelul distrugerii sunt şocante”, a adăugat ea. Catherine Russell a solicitat părţilor să ajungă rapid la un acord pentru încetarea focului. ULTIMELE ȘTIRI Mesajul delirant al lui Medvedev la adresa NATO: „Trebuie o recompensă maxi

O mare tranzacţie, care implică şi două fabrici din România, a fost finalizată

Tranzacţia dintre grupul turc Arçelik şi grupul american Whirlpool, ce vizează operaţiunile din Europa ale celor doi giganţi, a fost finalizată, rezultatul fiind crearea unei noi entităţi - Beko Europe. Aceasta din urmă adună businessul din sectorul electroctrocasnicelor al Whirlpool din Europa şi pe cel de electrocasnice, electronice de consum, aer condiţionat şi electrocasnice mici al Arçelik tot din Europa. Rezultatul este o companie cu peste 20.000 de angajaţi şi 11 unităţi de pro

FOTO Săpunaru, dărâmat într-o zi specială! Cum l-au filmat camerele după 1-4 cu CFR

Într-o zi specială, în meciul cu numărul 200 pentru Rapid, căpitanul Cristi Săpunaru (40 de ani) a suferit un eșec usturător, , înfrângere care l-a afectat serios. gratuit