Botoșani - Ştiri locale

VIDEO Planul lui Stoican a eșuat! CFR Cluj urcă pe primul loc în Liga 1, după victoria cu Poli Iași, scor 1-0

Gazeta Sporturilor acum 8 minute
CFR Cluj a urcat pe locul 1 în Liga 1 după ce a învins pe propriul teren pe Poli Iași, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 19 de Andrei Mureșan, care a împins mingea în poartă după un corner de pe partea stângă. În ultimul minut al primei reprize, Patrick Petre putea egala, dar șutul jucătorului de la Iași a fost reținut de Arlauskis. Moldovenii au încercat să obțină o lovitură de pedeapsă în minutul 70, dar căderea lui Platini nu l-a impresionat pe arbitrul Cătă

Andone caută răzbunare după ce a "alergat toată vară" după un fotbalist al FCSB: "Trei luni am insistat şi nu am reuşit!"

Pro Sport acum 10 minute
FC Voluntari, cu Ioan Andone pe banca tehnică a reuşit să bifeze prima victorie din acest sezon, pe teren propriu, împotriva Concordiei Chiajna, formaţie antrenată de Dorinel Munteanu. Fosta câştigătoare a Cupei României şi-a spulberat adversara cu 4-0, şi acumulează opt puncte în clasament, dar rămâne pe ultimul loc. După meci, cel poreclit ”Fălcosul” a dezvăluit că şi l-a dorit foarte mult pe Daniel Benzar, atacantul celor de la FCSB, următoarea adversară din campionat a ilfovenilor

Meci usor pentru Sporting Juniorul Vaslui

Vremea Noua acum 15 minute
LEJER… Sporting Juniorul Vaslui are parte de un adversar accesibil în etapa a IV-a a Ligii Elitelor – Under 19. Echipa pregãtitã de Cornel Cracea si Costel Solomon se va deplasa la Miercurea Ciuc, pentru duelul cu penultima clasatã, AFK Csikszereda. Dupã primele trei etape, “galben-verzii” au maximum de puncte, în vreme ce adversarii de duminicã, ora 12.00, n-au reusit sã acumuleze nici mãcar un punct. În etapa precedentã, AFK Csikszereda a suferit o înfrângere usturãtoare, în deplasa

Dorinel Munteanu, supărat pe jucătorii săi după înfrângerea cu FC Voluntari: "Aştept să aibă o altă atitudine!"

Pro Sport acum o ora
Concordia Chiajna a pierdut primul meci cu Dorinel Munteanu pe bancă. Ilfovenii au pierdut cu 4-0 la Voluntari, iar "Neamţul" nu a fost deloc satisfăcut de prestaţia jucătorilor săi şi a anunţat că va lua măsuri. Mai mult, "Munti" a mai spus că vrea să aibă discuţii individuale cu doi dintre jucători, Andrei Marc şi Gabi Matei. Căpitanul Chiajnei, Marc, a fost nemulţumit de faptul că a fost schimbat. "Am făcut o partidă foarte proastă din minutul 1 până în minutul 90, iar rezultatul e

liveTEXT » ACUM se joacă CFR Cluj - Poli Iași

Gazeta Sporturilor acum 2 ore
CFR Cluj și Poli Iași se întâlnesc ACUM într-un meci din etapa a 12-a din Liga 1. Partida a început la ora 21:00 și e în direct la TV Telekom Sport, TV Digi Sport, Look Sport și liveTEXT pe GSP.ro. Vezi meciul liveTEXT! live » CFR CLUJ - POLI IAȘI 0-0 Ardelenii continuă lupta pentru primul loc cu FCSB, în acest moment fiind pe poziția secundă după trupa roș-albastră, cu 20 de puncte, la o lungime în spatele echipei lui Nicolae Dică. De partea cealaltă, Poli Iași vine în Gruia cu un mo

liveTEXT de la 21:00 » CFR Cluj - Poli Iași » Echipele de start

CFR Cluj și Poli Iași se întâlnesc într-un meci din etapa a 12-a din Liga 1. Partida va începe la ora 21:00 și va fi în direct la TV Telekom Sport, TV Digi Sport, Look Sport și liveTEXT pe GSP.ro. Vezi meciul liveTEXT! Ardelenii continuă lupta pentru primul loc cu FCSB, în acest moment fiind pe poziția secundă după trupa roș-albastră, cu 20 de puncte, la o lungime în spatele echipei lui Nicolae Dică. De partea cealaltă, Poli Iași vine în Gruia cu un moral extrem de scăzut. Flavius Sto

VIDEO/Cum a devenit «celebru» directorul Institutului de Psihiatrie Socola în urmă cu 10 ani. A făcut o criză de râs la o emisiune TV în direct, când vorbea despre cancer

Libertatea acum 2 ore
«De rușine, am stat închis în birou câteva săptămâni și am scris un proiect!», spune Gabriel Oprișanu, directorul Institutului de Psihiatrie.

FOTO Parcare din zona centrală a municipiului Botoșani, reabilitată de Primărie. Viceprimarul Murariu a supravegheat lucrările

Botosani News acum 2 ore
O parcare din zona centrală a municipiului Botoșani a fost reabilitată de Primărie. Este vorba de parcarea din imediata vecinătate a Căminului de garnizoană, aflat între Calea Națională și strada Ștefan Luchian. Din cauza stării proaste a acesteia, municipalitatea a fost nevoită să deruleze o investiție de refacere a parcării, înlocuind bordurile și turnând un nou strat de asfalt. „În zona respectivă, societatea Delgaz Grid a înlocuit niște conducte de gaz. Responsabilitatea astupării

335 de milioane de euro cheltuiți până acum de România pentru un megaproiect

Capital acum 3 ore
Aproximativ 500 de muncitori lucrează, în prezent, pe 17 şantiere, pentru proiectul gazoductului BRUA, în lungime de 500 de kilometri.

FOTO Tragedie! Un botoșănean de 28 ani, mort în urma unui accident rutier în Italia

Botosani News acum 3 ore
Ciprian Florin Țurcanu este românul care și-a pierdut viața în accidentul rutier petrecut, luni, 15 octombrie, pe o stradă din Bologna. Tânărul mai avea câțiva metri și ajungea acasă, informează ziarul Agenda Diasporei. Ciprian era din satul Storești, Botoșani, dar trăia la Bologna. Miercuri dimineață, după două zile de agonie, inima lui a încetat să mai bată. Potrivit unor surse, zilele următoare trupul neînsuflețit al tânărului român se va întoarce acasă, la Storești, acolo unde va

VIDEO FC Voluntari, prima victorie în actualul sezonul de Liga 1 » Reușite superbe în umilința administrată Concordiei Chiajna+ Clasamentul actualizat

Gazeta Sporturilor acum 3 ore
FC Voluntari a obținut prima victorie din actuala ediție a Ligii 1, scor 4-0, contra rivalei din Ilfov, Concordia Chiajna. Scorul a fost deschis relativ rapid, în minutul 22, de fundașul moldovean Igor Armaș, care a reluat spectaculos cu capul după o lovitură de colț. Ghanezul Richard Gadze a dublat diferența în minutul 33, după o acțiune colectivă superbă. Ostilitățile nu s-au schimbat nici după pauză. Mihai Căpățână a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri din actualul sezon.

Voluntari - Chiajna 4-0! Dezastru pentru echipa lui Dorinel Munteanu! Gazdele au obţinut prima victorie în acest sezon, iar Căpăţînă a marcat golul etapei

Pro Sport acum 3 ore
Voluntari - Chiajna 4-0 (Armaş 22, Gadze 33, Căpăţînă 46, Kabasele 89) Echipele de start: Minutul 90+4: Final! Minutul 89: GOOOOL FC Voluntari! Kabasele rămâne liber în careul lui Greab şi şutează puternic, iar mingea se opreşte în plasa porţii Concordiei Chiajna. Minutul 46: GOOOOL FC Voluntari! Reuşită superbă a lui Mihai Căpăţînă! Mijlocaşul ilfovenilor trage puternic de la mare distanţă, cu efect, iar mingea se opreşte în vinclul porţii lui Greab. Minutul 46: S-a reluat jocul! Min

MOTIVUL pentru care PSD Botoșani „fuge” de presă :)

Botosaneanul acum 3 ore
S-a găsit explicația, ironică ce-i drept, pentru faptul că Organizația Județeană a PSD Botoșani este din ce în ce mai ermetizată.

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. S-a marcat golul etapei pe stadionul ”Anghel Iordănescu”

Voluntari - Chiajna 3-0 (Armaş 22, Gadze 33, Căpăţînă) Echipele de start: Minutul 46: GOOOOL FC Voluntari! Reuşită superbă a lui Mihai Căpăţînă! Mijlocaşul ilfovenilor trage puternic de la mare distanţă, cu efect, iar mingea se opreşte în vinclul porţii lui Greab. Minutul 46: S-a reluat jocul! Minutul 45: Pauză! Minutul 33: GOOOL FC Voluntari! O primă repriză dezastruoasă pentru echipa lui Dorinel Munteanu! Malfleury trimite mingea în careu, iar Gadze reia din prima din faţa porţii şi

România a deschis 17 şantiere pentru gazoductul BRUA

Adevarul acum 4 ore
La sfârşitul acestei săptămâni, ministrul Economiei, Dănuţ Andruşcă, şi directorul general al Transgaz, Ion Sterian, au vizitat şantierul din zona Nodului Tehnologic Podişor, din judeţul Giurgiu. Pentru proiectul BRUA lucrează acum în jur de 500 de muncitori pe 17 şantiere. Lungimea aproximativă a gazoductului este de 500 de kilometri.

ULTIMĂ ORĂ: Parcările publice cu plată de la Botoșani se pot achita și cu cardul bancar

Botosaneanul acum 4 ore
Reprezentații societății Eltrans care au preluat în gestiune serviciul de blocare – ridicare autoturisme parcate neregulamentar vin cu noi precizări.

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. S-a deschis scorul pe stadionul ”Anghel Iordănescu”

Pro Sport acum 4 ore
Voluntari - Chiajna 1-0 (Armaş 22) Echipele de start: Minutul 22: GOOOL FC Voluntari! Armaş primeşte o centrare în careu, reia cu capul şi îl învinge pe Greab. Minutul 1: A început meciul! Etapa a 12-a se reia după pauza pricinuită de jocurile naţionalei, iar primul meci e cel în care Ioan Andone se întoarce în antrenorat, după o pauză de aproape doi ani. În sezonul 2016 - 2017, "Fălcosul" a pierdut un meci cu Chiajna, 1-2, şi a fost îndepărtat de la Dinamo. Acum, antrenorul îşi poate

Lucrarile pe șantierul BRUA de la Petrișor sunt in grafic, declara Ministrul Economiei

Ziua News acum 4 ore
Ministrul Economiei, Dănuţ Andruşcă, aflat vineri pe şantierul gazductului BRUA de la Podişor, judeţul Giurgiu, a declarat că lucrările sunt în grafic pentru acest proiect de importanţă strategică pentru România. El a fost însoţit de directorul general al companiei de stat Transgaz, Ion Sterian. În cadrul acestei vizite, ministrul s-a întâlnit cu echipa care coordonează lucrările de la Podişor şi a verificat stadiul lucrărilor la staţia de comprimare de Podişor şi la gazoductul BRUA.

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. Derby în Ilfov: Andone vs. Dorinel

Voluntari - Chiajna, de la ora 18:00, în Liga 1 Betano, live text pe ProSport Echipele de start: Etapa a 12-a se reia după pauza pricinuită de jocurile naţionalei, iar primul meci e cel în care Ioan Andone se întoarce în antrenorat, după o pauză de aproape doi ani. În sezonul 2016 - 2017, "Fălcosul" a pierdut un meci cu Chiajna, 1-2, şi a fost îndepărtat de la Dinamo. Acum, antrenorul îşi poate lua revanşa. Până acum era managerul general al ilfovenilor, trupa fiind condusă de Dinu To

FC Voluntari - Concordia Chiajna, liveTEXT ACUM » Debutul etapei cu numărul 12 din Liga 1

Gazeta Sporturilor acum 5 ore
FC Voluntari și Concordia Chiajna deschid etapa cu numărul 12 din Liga 1. Partida este liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi Sport 1 și Look Sport. live » FC Voluntari - Concordia Chiajna 0-0 Urmărește AICI partida liveTEXT echipele de start FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Armaş, Bucurică - Căpăţînă, Laidouni, Belahmeur - I. Gheorghe, Gadze, Malfleury Rezerve: Moldovan - Zgrablic, Hodorogea, Ciucur, Tudorie, A. Vlad, Kabasele Antrenor: Dinu Tudoran

Csikszereda face un nou pas greşit, SR Braşov câştigă la scor. ”Satelitul” Voluntariului l-a umilit pe cel al Astrei. Rezultatele şi marcatorii etapei a 9-a

Liga2 acum 5 ore
16 meciuri sunt programate să se desfăşoare vineri, de la ora 15:00, în deschiderea etapei a 9-a a Ligii 3. În plus, în Seria a 2-a, CS Tunari va sta, fiindcă CSO Bragadiru e deja istorie în acest sezon, după ce a fost exclusă de FRF pentru două neprezentări. Runda din cel de-al treilea eşalon continuă apoi sâmbătă şi duminică. Mâine, de la ora 13:00, se dispută Progresul Spartac - FC FCSB 2, în timp ce de la ora clasică a acestei luni, 15:00, se joacă 20 de meciuri. Avem şi o partidă

Învăţător din Botoşani, cercetat penal după ce a strâns de gât un elev de clasa întâi

HotNews acum 5 ore
Un învățător din localitatea Viişoara, judeţul Botoşani, este cercetat penal pentru purtare abuzivă, fiind acuzat de părinții unui elev că l-a strâns de gât până când copilul ar fi rămas fără aer, relatează Mediafax. Învățătorul este acuzat că a strâns de gât un elev din clasa I, până când copilul ar fi rămas fără aer. Incidentul a avut loc joi, iar părinții elevului au făcut o plângere la Poliție împotriva dascălului. "Am înregistrat o sesizare și polițiștii fac cercetări într-un dos

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna, de la 18:00. Echipele de start alese de Ioan Andone şi Dorinel Munteanu

Pro Sport acum 5 ore

Caz revoltător în Botoșani. Un învățător a fost acuzat că ar fi strâns un copil de gât la ore!

Libertatea acum 5 ore
Agresiunea ar fi avut loc joi dimineață, au acuzat părinții copilului, care au aduăugat că acesta a rămas fără aer! Elevul care a fost agresat de învățător este în clasa I. Părinții au făcut plângeri la Poliție și la Inspectoratul Școlar, pentru ca învățătorul agresiv să fie scos din sistemul de învățământ. Conducerea școlii a fost informată, dar n-a luat nicio măsură! De asemenea, ei au mai precizat că învățătorul Dinu Midoschi ar mai fi lovit și alți copii. Într-o zi, el ar fi plezn

60 de lucrări hidrotehnice de amenajare a paraului Topolog (comuna N. Balcescu)

Amos News acum 5 ore
Peste 90 de localități, inclusiv orașe ca Bacău, Brașov, Sfântu-Gheorghe, Târgu Ocna, Gura Humorului, Rădăuți, Horezu, vor fi apărate împotriva inundațiilor, în urma finalizării a 60 de lucrări hidrotehnice, realizate la nivel național de către Administrația Națională „Apele Române”. Din cele 60 de lucrări, 29 dintre acestea vor fi finalizate prin fondurile de la bugetul de stat și 31 de lucrări vor fi realizate din surse proprii ale ANAR. În vederea protejării populației, a locuințel

Elev de clasa întâi, STRÂNS de gât de învăţător până a rămas fără aer

BusinessMagazin acum 5 ore
Un învăţător din localitatea Viişoara, judeţul Botoşani, este cercetat penal pentru purtare abuzivă, fiind acuzat de părinţii unui elev că l-a strâns de gât până când copilul ar fi rămas fără aer, informează corespondentul MEDIAFAX. Învăţătorul este acuzat că a strâns de gât un elev din clasa I, până când copilul ar fi rămas fără aer. Incidentul a avut loc joi, iar părinţii elevului au făcut o plângere la Poliţie împotriva dascălului. “Am înregistrat o sesizare şi poliţiştii fac cerce

Mediafax acum 6 ore
Învăţătorul este acuzat că a strâns de gât un elev din clasa I, până când copilul ar fi rămas fără aer. Incidentul a avut loc joi, iar părinţii elevului au făcut o plângere la Poliţie împotriva dascălului. “Am înregistrat o sesizare şi poliţiştii fac cercetări într-un dosar penal pentru purtare abuzivă”, a declarat, pentru MEDIAFAX, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Botoşani, Alexandra Dascălu. În acest caz a fost declanşată o anchetă şi de către Inspectoratul Şcolar

SR Braşov are meci la Filiaşi, Csikszereda la Târgu Mureş, iar Alba Iulia are derby cu Sebiş. Programul etapei a 9-a a Ligii 3