Botoșani - Ştiri locale

Ilie Dumitrescu, în dialog cu Becali: Câţi ani ţi-ai propus să să fii general manager? "Până când am fotbal şi până când mă duc la sicriu, până atunci eu comand banii şi afacerea mea"

Adevarul acum o ora
Gigi Becali a intrat în direct la Digi Sport după meciul cu UTA, scor 1-1, pentru a-i lua apărarea antrenorului Dinu Todoran, criticat pentru faptul că face schimbările la ordinele patronului FCSB. În cadrul discuţiei, Becali a avut câteva schimburi de replici cu fostul internaţional Ilie Dumitrescu, informează news.ro.

Ilie Dumitrescu în dialog cu Becali: Câţi ani ţi-ai propus să să fii general manager? / Până când am fotbal şi până când mă duc la sicriu, până atunci eu comand banii şi afacerea mea

News.ro acum 4 ore
Gigi Becali a intrat în direct la Digi Sport, după meciul cu UTA, scor 1-1, pentru a-i lua apărarea anrenorului Dinu Todoran, criticat pentru faptul că face schimbările la ordinle patronului patronului FCSB. În cadrul discuţiei, Becali a avut câteva schimburi de replici cu fostul internaţional Ilie Dumitrescu. "Nu ştiu cât mai vorbesc cu presa. Cred că anul ăsta va fi o hotărâre că voi termina de tot cu viaţa publică şi nu voi mai vorbi deloc. Dar cât mai vorbesc, să înţelegeţi un luc

Sepsi OSK - CS Mioveni » Covăsnenii vor să răzbune eliminarea din Conference League. Echipe probabile + Cote

Gazeta Sporturilor acum 4 ore
Sepsi OSK și CS Mioveni se întâlnesc de la ora 18:30, într-un meci care contează pentru etapa 3 a Ligii 1. Partida va putea fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și la TV pe DigiSport, Telekom Sport și Look Sport. SEPSI OSK (4-2-3-1) REZERVE ABSENȚI ANTRENOR CS MIOVENI (4-4-1-1) REZERVE ABSENȚI ANTRENOR Stadion Arbitru

Laszlo Balint, supărat că nu a bătut-o pe FCSB: „E dezamăgitor!” Ce mesaj a avut pentru suporteri

sport.ro acum 5 ore
UTA a făcut doar egal cu FCSB, scor 1-1 (1-0), duminică seara, la Arad, într-un meci din etapa a treia a Ligii 1, după ce a fost egalată de trupa lui Todoran în ultimul minut de joc. La finalul partidei, Laszlo Balint, antrenorul lui UTA Arad și-a felicitat fotbaliștii pentru determinare și le-a mulțumit suporterilor pentru spectcolul din tribune. „Este un pic dezamăgitor pentru că practic am scăpat printre degete trei puncte importante, dar vreau să-i felicti pe băieți pentru efortul

Becali îşi smulge părul din cap: FCSB, meci dezolant şi la Arad! Cum arată bilanţul echipei VIDEO

Adevarul acum 5 ore
E clar: cu Dinu Todoran pe post de „marionetă“ şi cu patronul echipei făcând totul, inclusiv schimbările din timpul meciurilor, formaţia bucureşteană se îndreaptă spre un nou sezon de coşmar.

Laszlo Balint, după 1-1 cu FCSB: Trebuie să vedem partea pozitivă a lucrurilor, totuşi este un punct câştigat

News.ro acum 5 ore
Antrenorul echipei UTA, Laszlo Balint, s-a arătat dezamăgit că a pierdut două puncte în meciul cu FCSB, scor 1-1, dar consideră că şi punctul acumulat în clasament este important. "Este un pic dezamăgitor că am scăpat printre degete trei puncte importante, dar ţin să-i felicit pe jucători pentru efortul depus şi pentru jocul pe care am reuşit să-l facem. Eu zic că am produs destule momente de fotbal bun, am reuşit şi să practicăm un joc defensiv destul de eficient, împotriva unor jucă

Dinu Todoran, întrebat despre cele trei schimbări făcute în minutul 34: Nu aţi obosit să mă întrebaţi aşa ceva?

Antrenorul FCSB, Dinu Todoran, nu a vrut să explice cele trei schimbări efectuate în minutul 34, în meciul cu UTA Arad, desfăşurat duminică. "Este un rezultat echitabil, a fost un spectatcol frumos. Noi venim după o depalsare lungă, după ce am jucat 120 de minute. Au avut dorinţă, jucătorii au vrut să câştigăm astăzi. A fost un efort foarte mare. (n.r. - despre cele trei schimbări făcute în prima repriză) Aţi mai pus întrebarea asta. Sincer, nu aţi obosit să mă întrebaţi aşa ceva? (n.

Laszlo Balint, dezamăgit că nu a învins-o pe FCSB: „Am scăpat punctele printre degete”

Gazeta Sporturilor acum 5 ore
Laszlo Balint (42 de ani), antrenorul celor de la UTA, a comentat egalul cu FCSB, scor 1-1. Laszlo Balint, antrenor UTA Ioan Hora, atacant UTA

Dinu Todoran, luat tare la interviuri: „Nu ați obosit? Nu e nicio umilință”

UTA și FCSB au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 3 a Ligii 1. Dinu Todoran, antrenorul principal al oaspeților, a răbufnit când a fost întrebat despre o eventuală demisie.

UTA - FCSB, scor 1-1, în Liga I. Bucureştenii au egalat în minutul 90

UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I. Au marcat: Ubbink '20 / Ianis Stoica '90. 1-0, min. 20: Ubbink a marcat cu un şut de la 16 metri, balonul fiind uşor deviat de Haruţ şi păcălindu-l pe Straton; 1-1, min. 90: Ianis Stoica a înscris cu un şut în diagonală din colţul stâng al careului mare. Au evoluat următoarele echipe: UTA: Fl. Iacob - Vukcevici, Erico, Medimorec, Şliakov - Antal (Ro

UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I Au marcat: Ubbink '20 / Ianis Stoica '90. 1-0, min. 20: Ubbink a marcat cu un şut de la 16 metri, balonul fiind uşor deviat de Haruţ şi păcălindu-l pe Straton; 1-1, min. 90: Ianis Stoica a înscris cu un şut în diagonală din colţul stâng al careului mare. Au evoluat următoarele echipe: UTA: Fl. Iacob - Vukcevici, Erico, Medimorec, Şliakov - Antal (Rog

Liga 1: UTA Arad vs FCSB 1-1 / Ianis Stoica a egalat pentru oaspeți în prelungiri

HotNews acum 5 ore
Gaz Metan Mediaș vs FC Argeș 2-2 Rapid București vs Farul Constanța 0-0 FC Voluntari vs U Craiova 1948 2-1 CFR Cluj vs Chindia Târgoviște 1-0 CSU Craiova vs FC Botoșani 1-2UTA Arad vs FCSB 1-1. Se mai joacă în această etapă: Sepsi Sfântu Gheorghe vs CS Mioveni / luni, ora 18:30 Dinamo București vs Academica Clinceni / luni, ora 21:30.

„Nu pot trece asta cu vederea!” Reghecampf, supărat pe jucătorii săi după înfrângerea cu Botoșani

sport.ro acum 6 ore
Universitatea Craiova a pierdut duelul cu FC Botoşani, scor 2-1 (0-1), disputat, duminică, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a treia a Ligii 1. "Două reprize total diferite. Am avut o primă repriză foarte bună, în care am controlat jocul, am şi marcat, În repriza a doua intrăm şi avem zece minute foarte slabe, în care adversarul marchează două goluri, ceea ce n-ar trebui să se întâmple la o echipă de nivelul acesta. Le-am spus jucătorilor după meci că nu am cum să trec cu ved

A comis-o și Straton!

Gazeta Sporturilor acum 7 ore
GIgi Becali l-a exclus pe Andrei Vlad din lotul pentru UTA - FCSB, dar nu a fost inspirat. Cătălin Straton, titular din poartă, a încasat un gol parabil în minutul 20. Desley Ubbink

Croitoru, după 2-1 cu Craiova: Ideea a fost să ducem meciul în a doua repriză, când prospeţimea şi-a spus cuvântul

News.ro acum 7 ore
Antrenorul echipei FC Botoşani, Marius Croitoru, a declarat că se aştepta ca CS Universitatea Craiova să nu aibă prospeţime şi să cadă fizic în meciul de duminică, după ce joi a evoluat în Conference League. "Înainte veneam cu capul plecat şi plecam cu coada între picioare, am luat bătaie de fiecare dată când am venit aici. Ultimele două meciuri au fost meciuri frumoase, chiar dacă unul s-a desfăşşurat pe timp de pandemie, fără suporteri. Acum a fost o atmosferă frumoasă. Îmi felicit

„Pap, Papa, pa pa!” Mihai Mironică, după victoria echipei lui Croitoru în fața Craiovei lui Reghecampf

sport.ro acum 7 ore
După ce Mihai Rotaru a anunțat cu voce plină că echipa sa are ca țintă titlul în acest sezon, Craiova a legat o serie înfricoșătoare de insuccese care deja a ciobit destul de rău imaginea actualei stagiuni. Magia a dispărut și din tribune, acolo unde media de spectatori s-a prăbușit. Universitatea riscă să piardă și singurul titlu pe care îl cucerea în fiecare sezon, cel la suporteri în tribune. Bine, „suporteri” e un termen pretențios, mai fidel e cel de „nuntași” pe care l-am lansat

Exclusiv / Răzvan Oaidă - de la fotbalul din fața blocului, la FCSB

Ziarul Vaii Jiului acum 7 ore
"Tata m-a dus să mă antrenez la Jiul. Când a murit tata mă simțeam atât de pierdut " Răzvan Oaidă este un exemplu pentru mulți dintre copiii din Valea Jiului care merg la fotbal. Are o poveste de viață emoționantă și motivantă, totodată. Nu a renunțat nici atunci când și-a pierdut tatăl, nici când mama sa a avut mari probleme de sănătate. A vorbit despre toate acestea lucruri. Cu emoție și trăiri intense. Fotbalistul lui FCSB a vorbit pentru Ziarul Văii Jiului de câteva aspecte impo

Marius Croitoru, dezarmat de căldura mare de la Craiova! Ce spune despre 'surpriza' Edjouma

Unul dintre cei mai constanți și buni ai antrenori ai Ligii 1, Marius Croitoru nu a putut să nu remarce lipsa de prospețime a ambelor echipe, în principal din cauza căldurii incredibile pe care s-a jucat meciul, dar și a faptului că este start de sezon iar formațiile nu sunt la cel mai bun nivel fizic. "Prospețimea și-a spus cuvântul în partea a doua, e incredibil să joci fotbal pe 40 de grade, dar asta e, astea sunt condițiile. Ne da Dumnezeu înțelepciune să facem alegerile cele mai

Reghecampf, după 1-2 cu FC Botoşani: Suntem poeţi în apărare

Antrenorul Laurenţiu Reghecampf s-a plâns de compartimentul defensiv al echipei Universitatea Craiova după înfrângerea suferită în meciul cu FC Botoşani. "Două reprize total diferite. Am avut o primă repriză foarte bună, în care am controlat jocul, am şi marcat, În repriza a doua intrăm şi avem zece minute foarte slabe, în care adversarul marchează două goluri, ceea ce n-ar trebui să se întâmple la o echipă de nivelul acesta. Le-am spus jucătorilor după meci că nu am cum să trec cu ve

Avantaj Universitatea Craiova! Primele observații despre schimbul de jucători cu FCSB

Ionuț Vînă a fost titular la Universitatea Craiova în meciul cu FC Botoșani, scor 1-2, primul de la transferul său. Fotbaliștii care au mers în direcția opusă, Andrei Burlacu și Ivan Mamut, nu au prins locul la UTA - FCSB. Ionuț Vînă, după Universitatea Craiova - FC Botoșani 1-2

Interviul lui Reghecampf, întrerupt de scandalul de la vestiare » „Le-am spus deja, nu pot să trec cu vederea”

FC Botoșani a câștigat pe „Ion Oblemenco”, 2-1 cu CSU Craiova, și a urcat pe locul 3 în Liga 1. Laurențiu Reghecampf (45 de ani) și-a certat elevii imediat după meci și anunță noi transferuri.

„Marius, unde îi găsești?” » Croitoru dezvăluie cum a procedat cu ultima perlă descoperită de Botoșani: „Am preferat să îl plătesc degeaba”

Gazeta Sporturilor acum 8 ore
Marius Croitoru (40 de ani), antrenorul de la FC Botoșani, a comentat victoria cu CSU Craiova, scor 2-1. Marius Croitoru, antrenor FC Botoșani Eduard Florescu, FC Botoșani

Ionuț Vînă, după debutul la CSU Craiova: „Mă simt rău acum, din foarte multe puncte de vedere”

FC Botoșani a revenit spectaculos după pauză și a câștigat pe „Ion Oblemenco”, 2-1 cu CSU Craiova, și a urcat pe locul 3 în Liga 1. Ionuț Vînă (26 de ani) a fost titular în premieră sub comanda lui Laurențiu Reghecampf.