Foto: Arhivă personală Andrei Partoș O amintire frumoasă din griul sumbru al anilor ’70 – ’80, păstrată de tinerii de atunci, este Costineștiul, cu tot ce însemna el în vremea aceea: Serbările Mării, Radio Vacanța Costinești, Vox Maris, Ring, Divertis, concursurile de frumusețe. Unul dintre oamenii care au resprezentat, ani de zile, sufletul acelei stațiuni a tineretului este Andrei Partoș, vocea Radio Vacanța Costinești, un reper muzical şi cultural al acelor timpuri, și disc-jockey