La data de 24 iulie 2024, Poliția Română a adus în țară 4 persoane, ce aveau emise pe numele lor mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Printre acestea se află și un bărbat din Constanța, condamnat la închisoare pentru infracțiuni rutiere. Potrivit Poiliției Române, a fost adus un bărbat, de 55 de ani, din Maramureș, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere. Acesta a fost adus din Marea Britanie, având emis de către Judecătoria Baia Mare, pe numele lui,