Craiova - Ştiri locale

U BT Cluj – Steaua Bucuresti, scor 67-71, in derbiul etapei a III-a a Ligii Nationale de baschet masculin

Ziua News acum o ora
Echipa de baschet masculin U Banca Transilvania Cluj a fost învinsă vineri, pe teren propriu, de vicecampioana Steaua Bucureşti, cu scorul de 71-67 (38-36), în derbiul etapei a III-a a grupei valorice A din Liga Naţională, informează news.ro Principalii marcatori ai partidei au fost Washburn 22 puncte, Moldoveanu 11, Rasici 11, pentru U BT Cluj, respectiv Durici 21, Delas 15, pentru Steaua. În urma victoriei, Steaua adună 4 puncte (un meci mai puţin disputat), iar U BT Cluj are 5, dup

LIVETEXT CFR Cluj - Poli Iaşi, 0-0, min. 10

Ziarul de Iasi acum o ora
Meci in etapa a XII-a a Ligii I de fotbal. '7 - prima mare ocazie apartine Iasului. Petre recupereaza un balon de la Djokovic, reuseste o diagonala perfecta pentru Sanoh care patrunde si trage de la 10 m lateral dreapta pe langa poarta Formaţiile de start CFR: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovic, Hoban, Culio – Ioniţă, Ţucudean, Moutinho. Antrenor: Sergio Conceiçao. Poli: Rusu – Rus, Mihalache, Cioinac, Sin – Qaka, Flores – Sanoh, Petre, Enoh – Bekui. Antrenor: Fla

LIVETEXT CFR Cluj - Poli Iaşi, echipele de start

Meci in etapa a XII-a a Ligii I de fotbal. Formaţiile de start CFR: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovic, Hoban, Culio – Ioniţă, Ţucudean, Moutinho. Antrenor: Sergio Conceiçao. Poli: Rusu – Rus, Mihalache, Cioinac, Sin – Qaka, Flores – Sanoh, Petre, Enoh – Bekui. Antrenor: Flavius Stoican. Arbitru: Cătălin Popa. LIVETEXT REALIZAT DE ZIARUL DE IASI .............. După întreruperea generată de acţiunile echipelor naţionale, Liga I de fotbal revine în atenţia microbişt

Ce facea Mangia ultima data cand Craiova a invins Steaua: "Eram student la drept!" Bancu: "Asa, din gura, am fost mereu pregatiti!"

sport.ro acum o ora
La ultima victorie a Craiovei cu stelistii, Mangia era la facultate si visa sa devina avocat. "Eram la facultatea de drept si antrenor de juniori", isi aminteste Mangia, care avea 28 de ani in 2002. Bancu si Mitrita nu isi mai aduc aminte de ultima victorie a Craiovei in fata Stelei. "Pregatiti, asa, din gura, am fost tot timpul. Dar pe teren s-a intamplat altceva", a spus Bancu la conferinta de presa. Mitrita si Bancu vor sa plece de la Craiova, dar doar in strainatate, nu la FCSB. "

liveTEXT de la 21:00 » CFR Cluj - Poli Iași » Echipele de start

Gazeta Sporturilor acum 2 ore
CFR Cluj și Poli Iași se întâlnesc într-un meci din etapa a 12-a din Liga 1. Partida va începe la ora 21:00 și va fi în direct la TV Telekom Sport, TV Digi Sport, Look Sport și liveTEXT pe GSP.ro. Vezi meciul liveTEXT! Ardelenii continuă lupta pentru primul loc cu FCSB, în acest moment fiind pe poziția secundă după trupa roș-albastră, cu 20 de puncte, la o lungime în spatele echipei lui Nicolae Dică. De partea cealaltă, Poli Iași vine în Gruia cu un moral extrem de scăzut. Flavius Sto

Fotbal / CSO Filiași, în regres? Doljenii au pierdut și cu „stegarii“

GAZETA de SUD acum 2 ore
Oprită de Atletic Bradu după un șir de cinci victorii, CSO Filiași a încercat să-și îndrepte greșeala cu Municipal Brașor, dar planurile nu s-au realizat. „Stegarii“ s-au impus vineri cu 4-2 pe stadionul „Chimia“ din Ișalnița, la capătul unui joc nebun. Oaspeții au deschis scorul prin Alexandru Avram, care l-a văzut ieșit pe Bobonete din poartă și l-a executat cu un șut de la 30 de metri (’18, 0-1). Oltenii au replicat imediat, Claudiu Ghighilicea a restabilit egalitatea de la patru m

Dică îşi face temele pentru evaluarea lui Becali! FOTO | Unde a fost surprins antrenorul FCSB înaintea meciului de la Craiova

Pro Sport acum 2 ore
Nicolae Dică (37 de ani) a fost prezent, vineri seară, pe stadionul "Anghel Iordănescu", la FC Voluntari - Concordia Chiajna, derby-ul Ilfovului. Dacă împotriva echipei lui Dorinel Munteanu FCSB a pierdut acasă, 1-0 în etapa trecută, împotriva formaţiei lui Ioan Andone va juca FCSB în ultima etapă a sezonului regulat, la finalul căreia munca antrenorului roş-albaştrilor va fi evaluată de Gigi Becali. Până atunci, FCSB joacă la Craiova, duminică, de la ora 21:00, în Bănie, şi abordează

Dică, dezamăgit de cei care-l critică și vorbește despre demisie + Care au fost cele mai grele momente la FCSB: ”Acei oameni îmi cer demisia din minutul 1”

Nicolae Dică, 38 de ani, a vorbit despre oamenii din fotbal care-l critică pentru felul în care joacă FCSB și spune că e foarte dezamăgit de atitudinea lor. ”Sigur că sunt dezamăgit de critici, probabil acei oameni care vorbesc întotdeauna negativ despre mine...unii dintre ei au jucat și ei fotbal și știu ce înseamnă să lucrezi la o echipă atât de mare precum e Steaua. Dar eu voi încerca să îmi fac treaba și să le schimb părerea. Acei oameni care mi-au cerut demisia o fac de vreo cinc

Salman Khan, Amy Winehouse, Jason Derulo, Toto Cutugno, Aretha Franklin urcă pe scena de la „Te cunosc de undeva!”

Jurnalul acum 2 ore
Scena transformărilor posibile și imposibile de la “Te cunosc de undeva!” a pregătit pentru sâmbătă, 20 octombrie, de la ora 20.00, la Antena 1, noi personaje pline de strălucire, într-o nouă ediție prezentată de Alina Pușcașși Cosmin Seleși și jurizată de Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Cristi Iacob și Aurelian Temișan. Romică Țociu se va transforma în megastarul bollywoodian Salman Khan și va aduce ritmurile indiene pe scena de la „Te cunosc de undeva!”, Jean de la Craiova va îmbră

VIDEO FC Voluntari, prima victorie în actualul sezonul de Liga 1 » Reușite superbe în umilința administrată Concordiei Chiajna+ Clasamentul actualizat

FC Voluntari a obținut prima victorie din actuala ediție a Ligii 1, scor 4-0, contra rivalei din Ilfov, Concordia Chiajna. Scorul a fost deschis relativ rapid, în minutul 22, de fundașul moldovean Igor Armaș, care a reluat spectaculos cu capul după o lovitură de colț. Ghanezul Richard Gadze a dublat diferența în minutul 33, după o acțiune colectivă superbă. Ostilitățile nu s-au schimbat nici după pauză. Mihai Căpățână a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri din actualul sezon.

Dică, dezamăgit de cei care-l critică + Care au fost cele mai grele momente la FCSB

Gazeta Sporturilor acum 3 ore

Jurnalul acum 3 ore

Dică, dezamăgit de cei care-l critică + Care au fost cele mai grele momente la FCSB: ”Acei oameni îmi cer demisia din minutul 1”

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. S-a marcat golul etapei pe stadionul ”Anghel Iordănescu”

Pro Sport acum 3 ore
Voluntari - Chiajna 3-0 (Armaş 22, Gadze 33, Căpăţînă) Echipele de start: Minutul 46: GOOOOL FC Voluntari! Reuşită superbă a lui Mihai Căpăţînă! Mijlocaşul ilfovenilor trage puternic de la mare distanţă, cu efect, iar mingea se opreşte în vinclul porţii lui Greab. Minutul 46: S-a reluat jocul! Minutul 45: Pauză! Minutul 33: GOOOL FC Voluntari! O primă repriză dezastruoasă pentru echipa lui Dorinel Munteanu! Malfleury trimite mingea în careu, iar Gadze reia din prima din faţa porţii şi

Bancu, înaintea unui nou derby Craiova - FCSB. ”Am fost pregătiţi mereu să batem, dar numai din gură. Pe teren am pierdut”. Ce spune despre oferta de la Becali şi conflictul cu fanii

Pro Sport acum 4 ore
Nicuşor Bancu (26 de ani) speră ca, în sfârşit, el şi colegii săi să rupă seria fără victorie în faţa FCSB, duminică, pe ”Ion Oblemenco”, de la ora 21:00, atunci când are loc un nou meci între U Craiova şi actualul lider al Ligii 1 Betano. „Va fi un meci foarte dificil. Ei vor veni să câştige, ca de obicei, iar noi, tot ca de obicei, sperăm să spargem gheaţa împotriva lor. Pregătiţi, din gură, am fost tot timpul, dar pe teren a fost altceva, am pierdut mereu. Sper ca de data asta să f

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. Surpriză pe stadionul ”Anghel Iordănescu”. S-a marcat din nou

Voluntari - Chiajna 2-0 (Armaş 22, Gadze 33) Echipele de start: Minutul 33: GOOOL FC Voluntari! O primă repriză dezastruoasă pentru echipa lui Dorinel Munteanu! Malfleury trimite mingea în careu, iar Gadze reia din prima din faţa porţii şi punctează pentru 2-0. Minutul 22: GOOOL FC Voluntari! Armaş primeşte o centrare în careu, reia cu capul şi îl învinge pe Greab. Minutul 1: A început meciul! Etapa a 12-a se reia după pauza pricinuită de jocurile naţionalei, iar primul meci e cel în

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. S-a deschis scorul pe stadionul ”Anghel Iordănescu”

Voluntari - Chiajna 1-0 (Armaş 22) Echipele de start: Minutul 22: GOOOL FC Voluntari! Armaş primeşte o centrare în careu, reia cu capul şi îl învinge pe Greab. Minutul 1: A început meciul! Etapa a 12-a se reia după pauza pricinuită de jocurile naţionalei, iar primul meci e cel în care Ioan Andone se întoarce în antrenorat, după o pauză de aproape doi ani. În sezonul 2016 - 2017, "Fălcosul" a pierdut un meci cu Chiajna, 1-2, şi a fost îndepărtat de la Dinamo. Acum, antrenorul îşi poate

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna se joacă ACUM. Derby în Ilfov: Andone vs. Dorinel

Voluntari - Chiajna, de la ora 18:00, în Liga 1 Betano, live text pe ProSport Echipele de start: Etapa a 12-a se reia după pauza pricinuită de jocurile naţionalei, iar primul meci e cel în care Ioan Andone se întoarce în antrenorat, după o pauză de aproape doi ani. În sezonul 2016 - 2017, "Fălcosul" a pierdut un meci cu Chiajna, 1-2, şi a fost îndepărtat de la Dinamo. Acum, antrenorul îşi poate lua revanşa. Până acum era managerul general al ilfovenilor, trupa fiind condusă de Dinu To

FC Voluntari - Concordia Chiajna, liveTEXT ACUM » Debutul etapei cu numărul 12 din Liga 1

Gazeta Sporturilor acum 4 ore
FC Voluntari și Concordia Chiajna deschid etapa cu numărul 12 din Liga 1. Partida este liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi Sport 1 și Look Sport. live » FC Voluntari - Concordia Chiajna 0-0 Urmărește AICI partida liveTEXT echipele de start FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Armaş, Bucurică - Căpăţînă, Laidouni, Belahmeur - I. Gheorghe, Gadze, Malfleury Rezerve: Moldovan - Zgrablic, Hodorogea, Ciucur, Tudorie, A. Vlad, Kabasele Antrenor: Dinu Tudoran

Anunţul care pune pe jar derby-ul U Craiova - FCSB: "Nu vă e dor?!". Vestea primită de Dică şi jucătorii vicecampioanei

Motive de bucurie pentru jucătorii şi staff-ul FCSB! Preluza Roş-Albastră a anunţat că va face deplasarea la Craiova şi îi va susţine pe elevii lui Nicolae Dică, deşi anunţaseră că vor boicota partidele favoriţilor din cauza lui Gigi Becali. Anunţul a fost făcut pe pagina de Facebook a facţiunii roş-albastre. PRA anunţase în trecut nu va mai fi alături de echipa din cauză că Gigi Becali a lăudat galeria lui Dinamo, dar acum au revenit la sentimente mai bune şi sunt gata să meargă în B

FC Voluntari - Concordia Chiajna, liveTEXT de la 18:00 » Debutul etapei cu numărul 12 din Liga 1

Gazeta Sporturilor acum 5 ore
FC Voluntari și Concordia Chiajna deschid etapa cu numărul 12 din Liga 1. Partida este liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi Sport 1 și Look Sport. live de la 18:00 » FC Voluntari - Concordia Chiajna Urmărește AICI partida liveTEXT echipele de start FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Armaş, Bucurică - Căpăţînă, Laidouni, Belahmeur - I. Gheorghe, Gadze, Malfleury Rezerve: Moldovan - Zgrablic, Hodorogea, Ciucur, Tudorie, A. Vlad, Kabasele Antrenor: Dinu

LIVE TEXT | Voluntari - Chiajna, de la 18:00. Echipele de start alese de Ioan Andone şi Dorinel Munteanu

Pro Sport acum 5 ore

Cine sunt profesorii care au băgat Rusia în Universitatea Craiova pe uşa din dos. „Pot să semneze şi să organizeze orice“

Adevarul acum 5 ore
Profesorul Sorin Liviu Damean, decanul Facultăţii de Ştiinţe Sociale de la Universitatea Craiova, şi lectorul universitar Florin Păsătoiu, din cadrul aceleiaşi instituţii, sunt acuzaţi că au băgat numele instituţiei într-o poveste de care rectoratul nu avea habar. Mai exact, cei doi profesori sunt membrii fondatori ai unei asociaţii care ar fi semnat din partea României un memorandum de colaborare cu Rusia.

Csikszereda face un nou pas greşit, SR Braşov câştigă la scor. ”Satelitul” Voluntariului l-a umilit pe cel al Astrei. Rezultatele şi marcatorii etapei a 9-a

Liga2 acum 5 ore
16 meciuri sunt programate să se desfăşoare vineri, de la ora 15:00, în deschiderea etapei a 9-a a Ligii 3. În plus, în Seria a 2-a, CS Tunari va sta, fiindcă CSO Bragadiru e deja istorie în acest sezon, după ce a fost exclusă de FRF pentru două neprezentări. Runda din cel de-al treilea eşalon continuă apoi sâmbătă şi duminică. Mâine, de la ora 13:00, se dispută Progresul Spartac - FC FCSB 2, în timp ce de la ora clasică a acestei luni, 15:00, se joacă 20 de meciuri. Avem şi o partidă

Intră în istorie cu cea mai tare amendă plătită de un jucător de la CSU Craiova » Ce e obligat să facă Bancu

Nicușor Bancu s-a certat cu ultrașii de la peluza lui CSU Craiova la finalul meciului cu Hermannstadt, scor 1-1, și a fost amendat de club într-un mod incredibil. Pe lângă suma care a fost obligat s-o achite formației din Oltenia, fundașul va fi nevoit să cumpere bilete pentru întreaga peluză a Craiovei la un meci din Liga 1. "Am trecut peste problemele cu suporterii. Aveam ceva cu unul dintre ei, nu cu toată peluza. Am discutat, ne-am împăcat până la urmă și totul e OK. Am plătit ame

liveTEXT de la 21:00 » CFR Cluj - Poli Iași » Ardelenii trag la primul loc, în timp ce moldovenii au doi absenți importanți

BRAȘOV. LIGA 3. LIVESCORE. ACS „SR” Municipal a câștigat cu Filiași și e lider în Seria a 3-a

Transilvania Expres acum 5 ore
Cu 19 p, ACS „SR” Municipal Brașov a urcat pe prima poziție, unde va sta cal puțin până mâine, când se joacă meciurile Flacăra Horezu (17 p) - Turris Oltul Turnu Măgurele (18 p) și Unirea Bascov (18 p) - FC „U” Craiova (11 p). FINAL: ACSO FILIAȘI - ACS „SR” MUNICIPAL BRAȘOV 2-4 (Ghighilicea '19, Unguru '29 / Avram '17, '41, Damian '74, H. Popa '83) ACS „SR” Municipal Brașov joacă, de la ora 15.00, la Işalniţa, cu ACSO Filiași. Cele două formații sunt la egalitate de puncte, 16, înving

Primarul Genoiu, slalom printre străzile de pământ ale Craiovei

GAZETA de SUD acum 5 ore
Toată floarea cea vestită a Primăriei Craiova s-a adunat vineri, pe strada Ogorului din cartierul Brestei, pentru a arăta primul drum de pământ care va fi asfaltat în baza acordului cadru de modernizare a străzilor din municipiu în valoare de aproape 20 de milioane de euro, contract pe patru ani atribuit în vară firmelor Erpia SA și Construcții Erbașu SA. Primarul Mihail Genoiu a trecut în revistă, cu această ocazie, şi celelalte străzi din Bănie care vor avea norocul să intre în reab