Ziarul Vaii Jiului
acum 3 zile
Echipa de fotbal Jiul Petroșani s-a reunit săptămâna trecută și se pregătește pentru sezonul 2024-2025 din Liga 3. Conducerea tehnică este formată din Gabriel Radu - antrenor principal, Damian Militaru - antrenor secund, Sorin Ghițan - antrenor cu portarii, Cosmin Kandut - team-manager și Octavian Fage - maseur. Au avut loc schimbări majore și la nivel de jucători. Au plecat Torkos, Ciubotariu, Geangălă, Gaspar, Velici, Batchabi, Peia, Pocioian, Noel, Assi, Pencea, Lupuleț și Fage. Au