Cutremurul a avut loc în zona seismică Vrancea, Buzău, și a avut magnitudinea de 2,4. Seismul a avut loc la adâncimea de 82,4 kilometri, scrie stirileprotv.ro. Cutremurul s-a produs în apropierea următoarelor orașe: 53km V de Focșani, 57km NV de Buzău, 63km SE de Sfântu-Gheorghe, 70km E de Brașov, 83km NE de Ploiești, conform INFP. Ne puteți urmări și pe pagina noastră de Facebook sau pe Google News Ads Ți-a plăcut articolul? Vrem să producem mai multe, însă avem nevoie de susținer