Voleibalistele de la SCM-U Craiova au parte de un nou meci tare, urmând să întâlnească astăzi, în deplasare, pe Dinamo Bucureşti, vicecampioana României în sezonul trecut. Antrenoarea SCM-U, Daniela Mincă, va fi adversara echipei pentru care a evoluat ultima oară.
Oltencele sunt într-o situaţie delicată, necâştigând nici un set în primele trei partide din Divizia A1, dar este puţin probabil că vor reuşi acest lucru în întâlnirea cu Dinamo.
În Divizia A2 masculină, seria est, voleibaliştii din Bănie, pregătiţi de italianul Senatore Vincenzo, vor juca în deplasare, cu CSU-CSS Galaţi. Craiovenii sunt neînvinşi în primele trei runde. Voleibalistele de la SCM-U Craiova au parte de un nou meci tare, urmând să întâlnească astăzi, în deplasare, pe Dinamo Bucureşti, vicecampioana României în sezonul trecut. Antrenoarea SCM-U, Daniela Mincă, va fi adversara echipei pentru care a evoluat ultima oară.
Oltencele sunt într-o situaţie delicată, necâştigând nici un set în primele trei partide din Divizia A1, dar este puţin probabil că vor reuşi acest lucru în întâlnirea cu Dinamo.
În Divizia A2 masculină, seria est, voleibaliştii din Bănie, pregătiţi de italianul Senatore Vincenzo, vor juca în deplasare, cu CSU-CSS Galaţi. Craiovenii sunt neînvinşi în primele trei runde.