Cotidianul britanic "The Daily Mail" a publicat, ieri, un amplu reportaj realizat in Romania, in satul Glod, situat la nord de Bucureşti, unde s-a filmat comedia "Borat". Considerandu-se păcăliţi şi jigniţi de modul în care au fost prezentaţi în pelicula americană, sătenii din Glod au angajat un avocat care le-a mărturisit celor de la ziarul britanic că e pe punctul de a încasa despăgubiri de 30 de milioane de dolari. “Cu toţii îl urâm pe Bo Cotidianul britanic "The Daily Mail" a publicat, ieri, un amplu reportaj realizat in Romania, in satul Glod, situat la nord de Bucureşti, unde s-a filmat comedia "Borat". Considerandu-se păcăliţi şi jigniţi de modul în care au fost prezentaţi în pelicula americană, sătenii din Glod au angajat un avocat care le-a mărturisit celor de la ziarul britanic că e pe punctul de a încasa despăgubiri de 30 de milioane de dolari. “Cu toţii îl urâm pe Bo
Cotidianul britanic "The Daily Mail" a publicat, ieri, un amplu reportaj realizat in Romania, in satul Glod, situat la nord de Bucureşti, unde s-a filmat comedia "Borat". Considerandu-se păcăliţi şi jigniţi de modul în care au fost prezentaţi în pelicula americană, sătenii din Glod au angajat un avocat care le-a mărturisit celor de la ziarul britanic că e pe punctul de a încasa despăgubiri de 30 de milioane de dolari.
“Cu toţii îl urâm pe Borat”, au mărturisit doi dintre liderii locali din Glod. “Ei au făcut milioane pe cârca noastră şi nouă ne-au dat câţiva firfirei pe zi. În plus, ne-au mai şi umilit în film: ne-au făcut rudele curve şi de mine au zis că fac avorturi la femei, dar eu sunt mecanicul satului”, a spus nervos Spiridon.
Țăranii şi-au angajat un celebru avocat american
Pentru a-i face pe producătorii peliculei să plătească, şi astfel să-şi obţină recompensa bănească, sătenii au reuşit să-l angajeze pe Ed Fagan, un cel