Echipa de tenis de masă CS Universitatea Craiova I a debutat în forţă în Divizia A. Experimentatul Cristian Ţol, revenit la club în această vară, împreună cu mai tinerii săi colegi Robert Geantă, Daniel Simulescu şi Radu Oprescu, au obţinut victorii pe linie în cele două etape de campionat desfăşurate weekend-ul trecut la Mioveni.
Elevii lui Dan Băluţă au înregistrat următoarele rezultate: 9-0 şi 9-1 cu Spartac Bucureşti; 9-0 şi 9-0 cu Pristavu Câmpulung; 9-1 şi 9-2 cu Dacia Mioveni. Meciurile au contat pentru prima etapă, restantă din luna septembrie, şi pentru a doua. Oltenii au ca obiectiv promovarea în Superliga Naţională.
Şi echipa a doua a Universităţii, care face parte din altă grupă a Diviziei A, a jucat în weekend, pe teren propriu. În componenţa Cătălin Geantă, Cătălin Gherghe, Paul Glogogeanu şi Dan Zărnescu, echipa craioveană a obţinut două victorii, 9-5 cu CSM Buzău şi 9-1 cu Poli Iaşi, pierzând, la limită, doar disputa cu Farul Constanţa, 9-8. Formaţia CS Universitatea II, antrenată tot de Dan Băluţă, este alcătuită numai din jucători tineri, iar obiectivul fixat este evitarea retrogradării, lucru realizabil având în vedere rezultatele înregistrate în etapa de la Craiova.
În următoarea rundă, programată în perioada 15-16 noiembrie, CS Universitatea I va juca acasă, iar CS Universitatea II, la Iaşi. Echipa de tenis de masă CS Universitatea Craiova I a debutat în forţă în Divizia A. Experimentatul Cristian Ţol, revenit la club în această vară, împreună cu mai tinerii săi colegi Robert Geantă, Daniel Simulescu şi Radu Oprescu, au obţinut victorii pe linie în cele două etape de campionat desfăşurate weekend-ul trecut la Mioveni.
Elevii lui Dan Băluţă au înregistrat următoarele rezultate: 9-0 şi 9-1 cu Spartac Bucureşti; 9-0 şi 9-0 cu Pristavu Câmpulung; 9-1 şi 9-2 cu Dacia Mioveni. Meciurile au contat pentru prima etapă, restantă din