E elegant, are curea din piele, arată ora cu precizie şi mai are ceva, ce-l diferenţiază de orice ceas obişnuit: cu el poţi intra fără probleme la metrou şi poţi călători legal în autobuze. Aşa arată ceasul-bilet, care, de anul viitor, ar putea fi o alternativă la cartelele magnetice care se folosesc acum în mijloacele de transport în comun. De la anul, bucureştenii ar putea circula cu mijloacele RATB şi cu met E elegant, are curea din piele, arată ora cu precizie şi mai are ceva, ce-l diferenţiază de orice ceas obişnuit: cu el poţi intra fără probleme la metrou şi poţi călători legal în autobuze. Aşa arată ceasul-bilet, care, de anul viitor, ar putea fi o alternativă la cartelele magnetice care se folosesc acum în mijloacele de transport în comun. De la anul, bucureştenii ar putea circula cu mijloacele RATB şi cu met
E elegant, are curea din piele, arată ora cu precizie şi mai are ceva, ce-l diferenţiază de orice ceas obişnuit: cu el poţi intra fără probleme la metrou şi poţi călători legal în autobuze. Aşa arată ceasul-bilet, care, de anul viitor, ar putea fi o alternativă la cartelele magnetice care se folosesc acum în mijloacele de transport în comun.
De la anul, bucureştenii ar putea circula cu mijloacele RATB şi cu metroul cu un altfel de abonament. Angajaţii firmei care au instalat şi cititoarele de carduri din autobuze propun un ceas-bilet. Acesta ar urma să fie vândut în mai multe modele şi culori, pentru cei care sunt mai pretenţioşi şi vor să şi-l asorteze cu ţinuta de zi cu zi. "Are un cip integrat, pe care îl recunosc validatoarele de la metrou şi din autobuze", ne-a spus Alina Darie, reprezentanta firmei UTI. Dacă RATB va accepta această alternativă la cartelele magnetice, ceasurile ar urma să coste între 60 şi 120 de lei.