Când a venit vorba de împărţitul cadourilor, Moş Crăciun nu i-a ocolit, anul acesta, pe primarii din Capitală. Edilii sectoarelor din Bucureşti s-au bucurat enorm că simpaticul bătrânel nu le-a uitat adresa. Că au primit haine sau obiecte de pus în casă ori pe birou, primarii s-au declarat mulţumiţi de inspiraţia şi dărnicia Moşului. Onţanu a primit bocanci Edilul sectorului 2, Neculai Onţanu, a fost cuminte, o recunoaşte chiar el, astfel că Moşul n Când a venit vorba de împărţitul cadourilor, Moş Crăciun nu i-a ocolit, anul acesta, pe primarii din Capitală. Edilii sectoarelor din Bucureşti s-au bucurat enorm că simpaticul bătrânel nu le-a uitat adresa. Că au primit haine sau obiecte de pus în casă ori pe birou, primarii s-au declarat mulţumiţi de inspiraţia şi dărnicia Moşului. Onţanu a primit bocanci Edilul sectorului 2, Neculai Onţanu, a fost cuminte, o recunoaşte chiar el, astfel că Moşul n
Când a venit vorba de împărţitul cadourilor, Moş Crăciun nu i-a ocolit, anul acesta, pe primarii din Capitală. Edilii sectoarelor din Bucureşti s-au bucurat enorm că simpaticul bătrânel nu le-a uitat adresa. Că au primit haine sau obiecte de pus în casă ori pe birou, primarii s-au declarat mulţumiţi de inspiraţia şi dărnicia Moşului.
Onţanu a primit bocanci
Edilul sectorului 2, Neculai Onţanu, a fost cuminte, o recunoaşte chiar el, astfel că Moşul nu a întârziat să vină şi în casa lui. “Mi-a adus un fular şi o pereche de bocanci foarte frumoşi. Sunt exact ce îmi trebuia pentru iarnă, tocmai buni să ies cu ei la deszăpezire”, ne-a spus Onţanu.
Multe cadouri pentru Poteraş şi Chiliman
Aflat la ţară, cu finii lui, primarul sectorului 6, Cristian Poteraş, a avut parte de multe surprize. “Ne-am făcut cadouri unii altora. Cel mai mult însă mi-a plăcut cel de la soţia mea”, ne-a spus Poteraş, care a insistat să păstreze secret cadoul luat de nevas