Pe lânga diplomele, laudele si felicitarile primite la sfârsitul clasei a XII, 14 elevi din trei licee târgumuresene, au fost premiati si din partea clubului Rotary, care a fost reprezentat la festivitatile de absolvire de Niculae Havrilet si Bogdan Buda.
Astfel, Cristina Doctor de la Colegiul National „Alexandru Papiu Ilarian”, Sonia Gheorghe de la Colegiul Economic „Transilvania”, Camelia Cuibus, Sonia Blaj, Ruxandra Berde, Claudiu Gheorghita, Anda Gheorghe, Florina Dascal, Bianca Cristian, Cristiana Puni, Catalin Muresan, Sorana Suciu, Sebastian Suteu si Tudor Vasiu de la Colegiul National „Unirea” au primit diplome de merit pentru activitatile desfasurate în cadrul clubului Interact. „Copii de la clubul Interact au sprijinit Rotary Club Târgu-Mures ca si club sponsor în proiectul de caritate „Concert pascal” 2008, cu participarea maestrului Gheorghe Zamfir. Cu aceasta ocazie au fost colectate fonduri pentru doua matching-granturi ale Rotary Club Târgu-Mures, „Atelier protejat” al fundatiei Alpha Transilvana, de 52.000 de euro si „Laborator de terapie activa si pasiva”, a Centrului National de Educatie, în valoare de 10.000 de dolari americani”, ne-a explicat Nicu Havrilet, membrul rotarian care a înmânat diploma elevei Colegiului „Papiu”.
Bogdan Buda s-a aratat de asemenea multumit de activitatea celor 14 membri fondatori ai clubului Interact, el participând la festivitatea de absolvire a Colegiului „Unirea”. „A fost prima promotie a elevilor care au constituit clubul Interact. Am vrut sa le multumim pentru activitatea lor care ne onoreaza si pe noi. Am ales sa îi premiem acum, pentru ca ei termina clasa a XII-a si parasesc Clubul Interact, devenind membri Rotaract”, a mentionat Bogdan Buda.
Pe lânga diplomele, laudele si felicitarile primite la sfârsitul clasei a XII, 14 elevi din trei licee târgumuresene, au fost premiati si din