Fostul vicepreşedinte al echipei Dinamo, Vasile Turcu, a anunţat că este dispus să preia formaţia FC Argeş, retrogradată în Liga a II-a în urma deciziei Comisiei de Disciplină a LPF, în cazul în care finanţatorul Cornel Penescu, aflat în arest preventiv, va decide să o vândă, anunţă Realitatea TV citând agenţia NewsIn. "FC Argeş este prima mea opţiune de a investi în fotbal. Sunt argeşean prin alianţă încă din 1984. Vrea Fostul vicepreşedinte al echipei Dinamo, Vasile Turcu, a anunţat că este dispus să preia formaţia FC Argeş, retrogradată în Liga a II-a în urma deciziei Comisiei de Disciplină a LPF, în cazul în care finanţatorul Cornel Penescu, aflat în arest preventiv, va decide să o vândă, anunţă Realitatea TV citând agenţia NewsIn. "FC Argeş este prima mea opţiune de a investi în fotbal. Sunt argeşean prin alianţă încă din 1984. Vrea
Fostul vicepreşedinte al echipei Dinamo, Vasile Turcu, a anunţat că este dispus să preia formaţia FC Argeş, retrogradată în Liga a II-a în urma deciziei Comisiei de Disciplină a LPF, în cazul în care finanţatorul Cornel Penescu, aflat în arest preventiv, va decide să o vândă, anunţă Realitatea TV citând agenţia NewsIn.
"FC Argeş este prima mea opţiune de a investi în fotbal. Sunt argeşean prin alianţă încă din 1984. Vreau să preiau clubul piteştean, asta dacă Penescu este dispus să îmi vândă echipa. Dacă el va ridica mâna că vrea să vândă, mă pun imediat la masa negocierilor", a declarat Turcu.
Turcu a mărturisit că în cazul reuşitei acestei tranzacţii are planuri mari cu echipa argeşeană.
"Vin la Piteşti să luptăm pentru cupele europene, să facem performanţă. Voi aduce jucători de valoare, nu vom sta să ne zbatem în mediocritate", a declarat fostul acţionar dinamovist, care a adăugat că dacă va veni la Piteşti îl va păstra antrenor pe Ionuţ Badea despre care are o părere excelentă.