Chiar dacă sexul este încă un subiect tabu, interesul pentru această temă este maxim. Dovadă stau numeroasele studii realizate în acest domeniu.tă-le şi tu pentru a afla şi părerea altora despre joaca în aşternut. 1. Est-europenii, cei mai activi sexual
Te-ai gândit vreodată că faci parte dintr-un popor campion în ceea ce priveşte numărul nopţilor de iubire? Ei bine, statisticile actuale confirmă că noi, bulgarii, ruşii şi ungurii facem sex de 150 de ori pe an, în timp ce media la nivel mondial este de 127 de partide sexuale anual.
Cel mai puţin interesate de sex sunt persoanele din Suedia (102), urmate de cele din Malaezia (100) şi din Singapore (96).
Aceleaşi date arată că, dacă trăieşti în concubinaj, te bucuri de clipele de intimitate de 146 de ori pe an, în timp ce, dacă eşti căsătorit, dorinţa scade la un nivel de 98 de partide sexuale pe an. Cei singuri au o medie anuală de 49 de nopţi de amor.
2. Jucăriile sexuale te scapă de inhibiţii
Cercetătorii au observat că femeile care folosesc vibratorul sunt mai puţin inhibate, au mai multe orgasme şi manifestă mai puţine dureri în timpul actului sexual.
De asemenea, ele fac mai frecvent controale ginecologice şi, în peste 70 la sută din cazuri, nu apar efecte secundare asociate cu folosirea vibratorului.
Un studiu pe această temă a fost realizat recent în America şi a reieşit că 52,5 la sută din femei folosesc vibratorul ocazional, în timp ce una din patru a făcut acest lucru în ultima lună.
3. Bărbaţii albi, cei mai dotaţi
Bărbaţii ar trebui să se relaxeze: mitul bărbaţilor de culoare a fost dărâmat. Datele statistice arată că în spaţiul european media dimensiunii penisului este de 17 cm, bărbaţii de culoare fiind surclasaţi, deci, de caucazieni.
Potrivit statisticilor, d