Rectorul Ştefan Drăgulescu refuză să discute despre crima de la Medicină dar trimite mesaje cu conţinut religios. Prorectorul responsabil de cămine, Dan Poenaru, aruncă vina depravării din universitate pe umerii întregii societăţi.
Citiţi povestea celei mai crunte crime din Banat
ASTĂZI:
Feţele crimei de la Medicină: gelozie sau foame de bani
SĂPTĂMÂNA ACEASTA:
Arad: Vecinii fetei acuzate de crima de la Medicină: "De ce să se căsătorească, să mai încalce odată Biblia?"
Minţi criminale: el – imatur, ea – frivolă
Timişoara: Studenta acuzată de crima de la Medicină a mai făcut o victimă, avocata ei a cedat şi s-a retras
Arad: Familia Bejan ar putea cere strămutarea procesului crimei de la Medicină de la Timişoara
Universitatea de Medicină, sex şi şpagă de la Timişoara
Rectorul de la Universitatea de Medicină şi Farmacie "Victor Babeş" din Timişoara a căzut în misticism, căutând alţi vinovaţi pentru decăderea morală în care a ajuns instituţia pe care o conduce din 1992 cu mici întreruperi.
S-a lăsat în mâna Domnului
Mişcat de campania Adevărul care scoate la iveală depravarea din Medicină, culminată cu o crimă, Drăgulescu a transmis prin SMS cine crede el că trebuie să decidă vinovaţii morali. Rectorul lasă totul în seama lui Dumnezeu. „Dumnezeu este cel în măsură să facă o judecată dreaptă. Eu cred în El. Şi în acest caz şi în diferitele afirmaţii. El este singurul Drept şi Neinfluenţabil şi să fim supuşi judecăţii Lui, aşa cum acţionăm, afirmăm şi gândim”, a spus rectorul în SMS.
Prorectorul Poenaru este arătat cu degetul
Imediat după ce a transmis mesajul cu conţinut mistic, rectorul a transmis redacţiei „Adevărul” din Timişoara un comunicat de presă în care spune că persoana