Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Porsche Panamera va fi lansat pe 10 septembrie in Romania

Publicat in Wall-Street.ro, luni 7 septembrie 2009 ·

Porsche Romania va lansa pe plan local pe 10 septembrie modelul Panamera, primul coupe cu patru usi din istoria Porsche, la un pret de pornire de 97.738 euro cu TVA.

Panamera va fi disponibil pe piata romaneasca cu doua motorizari, 4,8 litri benzina 400 CP si 4,8 litri bi-turbo 500 CP.

Modelul Panamera S de 400 CP cu tractiune spate va costa in Romania 82.133 euro fara TVA, in timp ce varianta cu tratiune integrala Panamera 4S va costa 105.297 euro cu TVA.

Panamera Turbo de 500 CP va dispune de tractiune integrala si va avea un pret de 138.000 euro cu TVA pentru piata romaneasca.

Automobilul de 400 CP accelereaza de la 0 la 100 km/h in 5,4 secunde, atingand o viteza maxima de 283 km/h. Consumul combinat de combustibil pentru standardul EU5 este de 10,8 litri/100 km, iar emisiile de CO2 ajung la 253 g/km.

Panamera 4S este echipat cu motor V8 de 4,8 ce dezvolta o putere de 400 CP, puterea fiind transmisa catre toate cele patru roti prin intermediul cutiei de viteze cu sapte trepte si ambreiaj dublu (PDK). Acest model accelereaza de la 0 la 100 km/h in 5,0 secunde, viteza maxima fiind de 282 km/h. Consumul de combustibil pentru standardul EU5 este de 11,1 litri/100 km, iar emisiile de CO2 sunt de 260 g/km.

Modelul de top este Panamera Turbo, echipat cu motor V8 biturbo de 4,8 litri, ce dezvolta o putere maxima de 500 CP, aceasta fiind transmisa catre roti de cutia de viteze cu sapte trepte si ambreiaj dublu (PDK). Modelul dispune de tractiune integrala si accelereaza de la 0 la 100 km/h in 4,2 secunde, atingand o viteza maxima de 303 km/h. Consumul de combustibil pentru ciclul EU combinat este de 12,2 litri/100 km, iar emisiile de CO2 sunt de 286 g/km.

Gran Turismo are peste 5 metri lungime si circa 1.800 kg. Portbagajul are o capacitate de 445 litri pentru modelele Panamera S si 4S si de 432 litri pentru modelul Panamera Turbo –

Articolul in Wall-Street.ro >>

Citeste si top 10 stiri de azi

CCR: Au fost înregistrate contestaţii privind deciziile de înregistrare a candidaturilor lui George Simion şi Victor Ponta/ Acestea vor fi soluţionate duminică

News.ro acum 8 ore
Curtea Constituţională a României (CCR) a anunţat că au fost înregistrate, sâmbătă, două contestaţii privind deciziile Biroului Electoral Central de înregistrare a candidaturilor la alegerile prezidenţiale ale lui George Simion şi Victor Ponta. Aces

Cine și-a depus candidatura la BEC în ultima zi, fără semnături

Libertatea acum 6 ore
Remus Pricopie, rectorul SNSPA, a anunțat sâmbătă seară, 15 martie, că și-a depus candidatura la alegerile prezidenţiale chiar dacă dosarul său nu are liste de semnături, iar acest lucru va atrage automat invalidarea din partea BEC.

Miting EuRo Manifest în Piaţa Victoriei pentru susținerea apartenenţei la UE. Fanii lui Călin Georgescu, identificați de jandarmi

Libertatea acum 10 ore
Peste 1.000 de oameni au fost prezenți sâmbătă, 15 martie, la mitingul „EuRo Manifest” din Piaţa Victoriei din Bucureşti. În zonă au fost găsiți și susţinători ai lui Călin Georgescu, iar jandarmii au făcut apel la oameni să nu răspundă provocărilor.

UPDATE - Mesaj RO-Alert transmis în Bucureşti, după ce un băiat de 14 ani a plecat de acasă, vineri/ Adolescentul a fost găsit

News.ro acum 7 ore
Autorităţile din Bucureşti au transmis, sâmbătă după-amiază, un mesaj RO-Alert prin care solicită sprijinul populaţiei pentru găsirea unui adolescent de 14 ani care vineri a plecat de acasă. Băiatul a fost găsit.

VIDEO Elena Lasconi: Avem un proiect de lege prin care putem să facem un pic de curățenie pe TikTok / Cei de la CNA ar trebui să fie și mai fermi. Există cel puțin două televiziuni unde oamenii își fac de cap

HotNews acum 6 ore
Elena Lasconi, liderul și candidata USR la alegerile prezidențiale, a declarat sâmbătă pe B1 TV că partidul său a elaborat un proiect lege pentru moderarea conținutului de pe platforma TikTok, astfel încât „fake news-ul să fie dat jos în maximum 15

Papa Francisc se simte mai bine. Va rămâne totuși în spital, deși este internat de peste o lună

HotNews acum 6 ore
Papa Francisc, care este internat la Roma de peste o lună din cauza unei duble pneumonii, trebuie să rămână în spital pentru a-şi continua tratamentul, deşi starea sa de sănătate s-a ameliorat treptat, a anunţat Vaticanul sâmbătă seara, potrivit AFP

Trump spune că este în curs o acţiune militară „decisivă” împotriva rebelilor Houthi

News.ro acum 5 ore
Preşedintele american Donald Trump a declarat că a ordonat o acţiune militară „decisivă” împotriva rebelilor houthi din Yemen, declanşând o nouă ofensivă împotriva grupului susţinut de Iran, care a vizat căile maritime din Marea Roşie, relatează CNN

De ce a fost respinsă candidatura Dianei Șoșoacă la alegerile prezidențiale. BEC a publicat motivarea

Libertatea acum 8 ore
Biroul Electoral Central a transmis sâmbătă, 15 martie, un document de patru pagini în care explică motivele pentru care i-a invalidat candidatura la prezidențiale Dianei Șoșoacă.

Superliga: Farul a remizat cu Poli Iaşi, scor 0-0, în prima etapă a play-out-ului

News.ro acum 9 ore
Formaţia Farul Constanţa a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Poli Iaşi, în prima etapă a play-out-ului Superligii. Farul: Buzbuchi – Sîrbu (Gustavo ’60), Larie, Bălaşa (Baptista ’80), Cr. Ganea – Vînă, Dican (N. P

Planul lui Macron pentru Ucraina: Trupe de pace, câteva mii de soldați pentru ”fiecare țară participantă”, plasate ”în puncte-cheie”

Ziare.com acum 5 ore
Președintele francez, Emmanuel Macron, preconizează că o ipotetică forță de menținere a păcii în Ucraina ar fi formată din ”câteva mii de oameni pentru fiecare țară” și nu ar avea nevoie de aprobarea Rusiei, transmite EFE. Într-un interviu publicat

Vremea

București
acum

dum.

9°/18°
lun.

4°/11°
mar.

1°/6°
mie.

1°/8°
Iasi
acum

dum.

4°/11°
lun.

1°/8°
mar.

-2°/5°
mie.

1°/9°
Constanta
acum

10°
dum.

8°/16°
lun.

4°/10°
mar.

1°/5°
mie.

1°/7°
Cluj-Napoca
acum

dum.

5°/10°
lun.

-1°/6°
mar.

-3°/2°
mie.

-1°/6°
Timisoara
acum

dum.

6°/11°
lun.

1°/8°
mar.

-1°/6°
mie.

-0°/8°