La Steaua nu este linişte nici după numirea lui Mihai Stoichiţă. Demiterea surprinzătoare a lui Bergodi şi instalarea lui "Lippi" în postura de antrenor principal nu calmează spiritele în Ghencea. Suporterii Stelei ar putea asista la o întorsătură spectaculoasă de situaţie: Gheorghe Hagi să preia echipa înainte de finalul turului!
"Mi-a trecut in cap sa-l sun pe Hagi in seara asta. Vroiam o impacare, dar nu vreau sa se zica ca-l injosesc, ca asa si pe dincolo. Hagi va reveni la Steaua curand, dupa ce voi face o echipa buna. Dupa ce echipa va merge ceas, ii voi oferi postul de antrenor principal. Ca sa-i demonstrez ca eu nu sunt rautacios" , a declarat Gigi Becali la Telesport.
De când verii Becali s-au împăcat, în lumea fotbalului se zvoneşte că Giovani ar fi încercat în mai multe rânduri să-i împace pe Gigi Becali şi Gheorghe Hagi. Ultimul a plecat umilit din Ghencea în 2007, după numai doua luni la Steaua. Acum, mai ales că Mutu a semnat din nou cu firma de impresariat a fraţilor Becali, Giovani doreşte şi o împăcare între Gigi şi Hagi şi l-a propus pe Rege pentru postul de antrenor al Stelei. Mutarea s-ar fi vrut a se face chiar de joi seară, însă Hagi nu s-a lăsat înduplecat. Se pare că varianta numirii lui Hagi nu a fost abandonată iar dacă acesta va accepta, Giovani se va implica în campania de transferuri a roş-albaştrilor.
Care ar fi condiţiile lui Gică Hagi:
- Gigi Becali să nu se amestece în alcătuirea echipei
- întărirea lotului cu transferuri de jucători valoroşi
- un salariu consistent
- un proiect care să se întindă pe durata a 5 ani
- dacă va fi demis, să i se dea banii pentru restul perioadei de contract, in jur de 3 milioane de euro
- să îşi aducă propriul staff
- Giovani să fie preşedintele Stelei
Dacă toate aceste condiţii ar fi îndeplinite, Hagi garanteaz