Victoria superbă din Giuleşti a CFR-ului a fost recompensată cu o masă la restaurant şi promisiuni de salarii, astfel că „feroviarii“ merg la Praga cu un moral excelent, mai ales că o victorie le va aduce şi sume considerabile de bani. Antrenorul clujenilor, Toni Conceicao , a trecut printr-un nou examen extreme de dificil. Pus din nou la zid înaintea întâlnirii, portughezul a trecut cu bine de persiunea mediatică şi a răpus Rapidul, tocmai într-un moment când giuleştenii erau pe val şui pe prima treaptă a clasamentului. Victoria categorică a elevilor săi a fost recompensată de patronul Arpad Paszkany, care deşi nu a participat la eveniment, a sponsorizat o masă la restaurant, unde preşedintele Iuliu Mureşan i-a felicitat pe jucători pentru victoria obţinută şi le-a promis că o victorie la Praga le va umple buzunarele cu restanţele la salarii.
Pentru că au apărut voci în vestiar care s-au plans de întârzierea remuneraţiei, patronul a decis să-şi răsplătească jucătorii, impresionat fiind de maniera în care au cucerit cele trei puncte în Giuleşti. Jucătorii s-au relaxat şi au promis că sunt mai montaţi ca niciodată să învingă joi, la Praga.
Nei, în graţiile suporterilor
Claudinei Aparecido „Nei” a fost foarte criticat de o parte a galerie vişinii pentru ineficacitatea din primele etape, iar aceştia şi-au postat nemulţumirea pe forumuri, atacând conducerea pentru campania de transferuri: „Cine e Nei ăsta că nu are nicio treabă cu fotbalul. De unde l-au luat, sigur de pe internet”, a fost unul dintre mesajele care-l atacau pe brazilian. Cele două goluri din Giuleşti i-au făcut însă pe aceştia să-şi schimbe complet părerea despre el. Impresarul care a avut o contribuţie decisivă la aducerea sa în Gruia, Marcel Popescu, se felicită pentru alegerea făcută şi le transmite celor care consideră că jucătorii aduşi de el la CFR sunt de