Cadavrul bărbatului a fost descoperit azi dimineaţă, la aproape o zi după dispariţie. Citeşte şi:
Hunedoara: Cadavrul unui sinucigaş a fost găsit în lac
Timp de o noapte întreagă un vârstnic de 72 de ani, din Petroşani, a fost căutat de familie şi poliţişti, după ce ieri, la orele prânzului, a plecat la cumpărături şi nu a mai revenit la domiciliu.
„Din declaraţiile membrilor familiei, a rezultat faptul că bărbatul a cărei dispariţie a fost sesizată suferea de boli cardiace şi avea asupra sa, în momentul plecării, actul de identitate, suma de 340 de lei şi mai multe cupoane de transport local maxi-taxi. Înainte de a merge la cumpărături, acesta i-a declarat soţiei că se va deplasa şi în zona mtelului Gambrinus din Petroşani pentru a culege afine”, a precizat subinspectorul Bogdan Niţu , de la Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Hunedoara.
Azi dimineaţă, în zona motelului din Petroşani, poliţiştii au descoperit cadavrul vârstnicului. Trupul neînsufleţit nu prezenta urme de violenţă.