Cornel Dinu i-a atacat dur pe Zicu, Niculescu, Pulhac şi Adrian Cristea."Procurorul" spune că Dinamo are o problemă de atitudine, iar la meciul cu CFR, "câinii" trebuie să-şi schimbe jocul dacă vor să câştige.
"Ce surpriză această remiză? Nu e nicio surpriză. Ceahlăul are echipă bună, un lot interesant. Nu merită să fie pe ultimul loc. Este inadmisibil ca Dinamo să aibă doar două ocazii de poartă în prima repriză. Chiar şi cu terenul în această stare proastă. Nu se poate să aibă şase ocazii în repriza a doua şi una şi jumătate în prima repriză! Dinamo e Dinamo! Mă doare acest rezultat.
"Pulhac are creierul la spate, a greşit incredibil. Nici Dolha nu a fost în apele lui. Pe mine m-au dezamăgit şi Niculesci şu Zicu. Nu au contat în atac. Jucau spre careul nostru, nu spre al Ceahlăului", a reacţionat Dinu.
Acesta a lansat un atac dur şi la dresa lui Zicu, dar şi a lui Adrian Cristea. "Cum poţi să-i spui Prinţ unui jucător care nu moare pe teren! Păi, prinţii mor, cad pe teren, nu în discoteci. Cum să-l plăteşti pe Zicu cu 500.000 de EURO pe sezon când el e de carnaval. Adrian Cristea este rodul unei educaţii incipiente pe care au avut-o acolo, la Iaşi. Noi nu eram alintaţi cum sunt ei.
Eram alinţaţi cu scaunul. Jucătorii adevăraţi sunt jigniţi de jucătorii rahaţi, pafrazându-l pe Arghezi. Am senzaţia că Pulhac îşi pune un fes în cap şi că se păcăleşte că ar sări femeile pe el. Săracul, el e un copil mic, despre ce să vorbeşti cu el?! Vă daţi seama în ce degradare morală am ajuns?! Ce să vorbeşti cu el? Obligaţia lui era să centreze în careu când erau trei jucători liberi şi Dinamo să câştige cu Ceahlăul", a spus Cornel Dinu la Sport.ro