Este mărturisirea făcută de Cristi Munteanu şefilor şi colegilor, veteranul "cîinilor" urmînd să-i ia locul lui Dolha între buturi
Ema Dolha va fi pedepsit drastic după gafele de la CFR - Dinamo 2-2. În primă fază, pierde locul de titular şi ratează Derby de România, de miercuri. Apoi, la vară, "cîinii" se vor dispensa de serviciile lui. Gazeta a aflat că Dolha era luat în colimator de şefi încă de la meciul cu U Craiova, 2-1, iar erorile de sîmbătă seara i-au pus capac. Contra Stelei, între buturi va fi Cristi Munteanu (35 de ani)!
Vezi rezumatul meciului CFR Cluj - Dinamo 2-2! (video)
Chiar dacă în cărţi mai rămîne şi vărul său, George Curcă, lui "Babicu'"i s-a transmis: "Pregăteşte-te ca lumea că eşti prima soluţie! E vreo problemă? Nu? Atunci vezi ce faci!". Munteanu n-a făcut deplasarea la Cluj din cauza unor dureri la spate, dar ieri s-a antrenat normal, alături de secundul Claudio Bozzini. Evită să vorbească despre meci, dar mărturisirea făcută prietenilor spune totul: "Sînt în stare să-mi dau şi inima ca s-o batem pe Steaua miercuri!".
"Dolha e impecabil la antrenamente, are o viaţă extrasportivă exemplară, a fost doar o întîmplare că a greşit. Eu aş merge pe mîinile lui pe mai departe"
Florin Prunea, manager sportiv Dinamo
"Nu mai vreau să vorbesc despre Dolha la cald, vreau să mă liniştesc, apoi mai vedem!"
Cristi Borcea, preşedinte executiv Dinamo
"Dolha trage prea mult la sală şi nu e în stare să prindă o minge care oricum ieşea în aut de poartă! Lobonţ n-a tras în viaţa lui la sală, dar e gigant, cel mult a ridicat geanta cu bani după victorii"
reacţia şefilor după eroarea de la golul doi
Au vorbit cu Lobonţ!
Şefii se gîndesc deja la ce vor face din vară. Dolha va fi vîndut, Munteanu are 35 de ani, iar Curcă revine la Farul. Aşa că acţionarii, în frunte