Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Compania OSF Global Services angajeaza 30 de persoane in urmatoarele doua luni

Publicat in Wall-Street.ro, marți 15 iunie 2010 ·

OSF Global Services, furnizor romano-canadian de servicii si solutii IT infiintat in 2003, vrea sa angajeze in urmatoarele doua luni in jur de 30 de persoane printre care programatori, dar si specialisti in vanzari, a declarat Alin Dorobantu, directorul operational al companiei.

In ultimul an, compania aproape si-a dublat numarul de angajati crescand de la 80 de salariati in octombrie anul trecut la 157 in prezent, dintre care 136 sunt in Romania, la centrele din Iasi, Cluj, Brasov, Suceava si Bucuresti.

In urmatoarele doua luni, OSF Global Services vrea sa mareasca numarul de angajati cu 30 de persoane, printre specialistii cautati fiind cei in tehnologiile Microsoft, PHP, Ruby on Rails si Java, dar si cei in zona de vanzari.

Pentru acest an compania estimeaza afaceri de 5 milioane de dolari (aproximativ 4 milioane de euro), fata de 2,7 milioane de dolari (2 mil euro) in 2009.

In prezent mai putin de 10% din venituri sunt generate de clientii romani, cele mai mari contracte fiind pe piata din SUA (70%), iar restul in Canada, Franta si Australia.

Cei mai multi clienti ai OSF Global Services provin din zona call centerelor si segmentelor de dezvoltare de software, servicii medicale, media si divertisment, resurse umane.

OSF Global Services este prezenta pe piata din Romania prin intermediul SDnet, o solutie de tip ERP (planificarea resurselor intreprinderilor) dedicata distribuitorilor de publicatii tiparite. De altfel, conducerea companiei isi doreste sa furnizeze aceasta solutie si in tari din regiune precum Republica Moldova, Bulgaria si Ungaria.

Printre clientii de pe piata locala ai solutiei SDnet se numara trusturile Intact (publisherul Gazeta Sporturilor si Jurnalul National etc), PubliMedia (editorul Gandul, ProSport sau Ziarul Financiar), Realitatea-Catavencu (Money Express).

Pe langa proiectele pe care le de

Articolul in Wall-Street.ro >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Cum explică PSD absența de la congresul PNL, unde fiecare partid din coaliție e reprezentat / „Menținem o separare clară”

HotNews acum o ora
Reprezentați de la toate partidele din coaliție, inclusiv minorități, sunt prezenți la congresul PNL, cu excepția PSD, care, în ultima săptămână, a criticat măsurile fiscale anunțate de Ilie Bolojan. Partidul social democrat a transmis, pe grupul de

VIDEO Nicușor Dan, în aplauzele liberalilor, la ieșirea de la Congresul PNL. Ce a declarat președintele

HotNews acum o ora
După discursul în care a lăudat PNL-ul care „a mers în direcția corectă” când România a trecut printr-un moment dificil în urmă cu două luni, președintele Nicușor Dan a fost aplaudat la ieșirea din sala unde se desfășoară congresul. Nicușor Dan, car

Csoma Botond la Congresul PNL: Expresia „lasă că merge și așa” nu-și mai are locul

Mediafax acum 26 minute
Csoma Botond, reprezentantul UDMR, a transmis la Congresul Partidului Național Liberal că vechile atitudini nu mai funcționează. Reprezentantul UDMR a recunoscut că relația cu PNL este complexă, cu momente bune, dar și tensionate, variind de la cola

Modificarea Statutului PNL, ratificată la Congresul extraordinar al partidului

Ziua Constanta acum 45 minute
Congresul extraordinar al PNL a ratificat, sâmbătă, modificarea Statutului partidului, informează Agerpres. S-au înregistrat un vot împotrivă și două abțineri privind modificarea Statutului PNL, potrivit secretarului general interimar al liberalilor

Vine din nou canicula. Cod galben în şase judeţe şi în București. Valul de căldură se va extinde şi intensifica

HotNews acum o ora
ANM a emis o atenționare cod galben de caniculă care vizează, duminică, șase județe și Capitala. Meteorologii spun că de săptămâna viitoare căldura extremă va fi resimțită în mai multe zone din țară. Duminică, în intervalul orar 12 – 21, în judeţele

Nicușor Dan, la Congresul PNL: România are un VIITOR tangibil, peste 2-3 ani

Gandul acum o ora
Nicușor Dan le-a transmis mulțumiri liberalilor, pentru că „în urmă cu două luni, România a trecut printr-un moment dificil și PNL a mers pe direcția corectă”. Șeful statului a participat la Congresul Extraordinar al PNL, organizat sâmbătă. În opini

Nicuşor Dan a anunţat o conferinţă de presă, luni, la ora 10

News.ro acum o ora
Preşedintele României, Nicuşor Dan, a anunţat că, luni, la ora 10, va face o conferinţă de presă şi va răspunde la toate întrebările jurnaliştilor.

Ciprian Ciucu, despre o candidatură la Primăria Capitalei: Sper să am partidul cu mine

Gandul acum o ora
Pentru Ciprian Ciucu, susținerea PNL pentru o eventuală candidatură la Primăria Capitalei este „un pas esențial”. Întrebat dacă vicepreședinția PNL ar fi un prim pas către o candidatură la Primăria Capitalei, Ciprian Ciucu recunoaște că are emoții ș

Dacian Cioloș, despre momentul în care a fost refuzat de taximetrist la aeroportul Otopeni: „Situație absurdă”

HotNews acum 5 ore
Fostul premier Dacian Cioloș a reacționat public după ce presa a scris că a fost refuzat de un taximetrist la Aeroportul Henri Coandă, precizând că nu a depus nicio plângere împotriva șoferului și că, din punctul său de vedere, acesta nu este vinova

Congres PNL - Moşteanu (USR): Sunt doi oameni politici în jurul cărora putem construi momentul ăsta. Nicuşor Dan şi Ilie Bolojan au arătat prin tot ce au făcut în anii ăştia şi mai ales în ultimele luni că merită această încredere a populaţiei

News.ro acum 2 ore
Ministrul Apărării Naţionale, Ionuţ Moşteanu (USR), a afirmat, sâmbătă, la Congresul PNL, că sunt doi oameni politici în jurul cărora se poate construi în acest moment şi aceştia sunt preşedintele României, Nicuşor Dan şi premierul Ilie Bolojan. Moş

Vremea

București
acum

28°
sâm.

17°/32°
dum.

19°/35°
lun.

22°/37°
mar.

23°/38°
Iasi
acum

25°
sâm.

15°/30°
dum.

15°/31°
lun.

18°/35°
mar.

20°/33°
Constanta
acum

29°
sâm.

18°/29°
dum.

21°/28°
lun.

22°/29°
mar.

23°/30°
Cluj-Napoca
acum

23°
sâm.

13°/24°
dum.

14°/29°
lun.

18°/32°
mar.

19°/32°
Timisoara
acum

25°
sâm.

15°/29°
dum.

17°/35°
lun.

22°/37°
mar.

21°/36°