În urma Finalei Naţionale de Tineret la Pescuit Staţionar, desfăşurată în acest weekend la complexul piscicol Doripesco, cadetul Orosz Ervin a avut captura cea mai mare, un exemplar de crap de 6,5kg .
Competiţia a reunit 30 de sportivi din toată ţara grupaţi pe două categorii de vârste (cadeţi şi tineret).
În prima zi de competiţie, cadetul Orosz Ervin a avut captura cea mai mare, un exemplar de crap de 6,5kg.
La finalul manşei întâi, fetele au fost cele care au înregistrat cea mai mare cantitate de peşte: 9,95kg în două ore.
În a doua zi de competiţie cea mai mare cantitate de peşte s-a înregistrat însă la băieţi, şi anume, 12,5kg de peşte în două ore.
La categoria de cadeţi fete campioană a fost Lavinia Niţu, iar la tineret s-au numărat printre campioni: Carolina Mateescu şi Andrei Cordea.
Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!
Pentru ultimele noutăţi din Braşov, click pe poza de mai jos: