Mesajul a fost trimis. Multumesc!

După ce a fost dat afară de la Urziceni, Mihai Stoica se duce la Vaslui?

Publicat in Libertatea, duminică 8 august 2010 ·

Şoc la Urziceni. Managerul general al echipei, Mihai Stoica (45 de ani), a fost concediat, după o discuţie în contradictoriu cu patronul Unirii, Dumitru Bucşaru. “MM” ar putea ajunge la FC Vaslui.

Pe blogul personal, “MM” a lăsat să se înţeleagă că el ar fi renunţat, notând: “Cel mai frumos capitol din cariera mea a luat sfârşit. A fost o despărţire tristă, dar simplă, fără reproşuri, neobişnuită pentru fotbalul românesc”. Se pare însă că Stoica a fost forţat să-şi ia în scurt “la revedere” de la echipă, după ce Bucşaru, sătul de discuţiile “tari” cu angajatul său pe tema restanţelor financiare către jucători, a decis să-l destituie.

Şi antrenorul Unirii vrea să plece

Cutremurul din curtea Unirii ar putea fi şi mai devastator, ştiut fiind faptul că majoritatea staffului administrativ al clubului a fost adus la Urziceni de proaspătul demis. De altfel, antrenorul Ronny Levy a lăsat deja să se înţeleagă că va renunţa, declarând: “Am fost adus la Urziceni de MM Stoica şi voi pleca o dată cu el”.

În ceea ce priveşte viitoarea destinaţie a fostului manager al Unirii în Liga I, aceasta ar putea fi FC Vaslui. “MM Stoica este o persoană pe care o respect foarte mult. E foarte bun în ceea ce face”, ne-a declarat, ieri, patronul Vasluiului, Adrian Porumboiu. Stoica mai e dorit şi de Târgu Mureş.

Talcioc pentru jucători

Acest scandal din curtea Unirii a picat ca o mană cerească pentru unele dintre echipele din Liga I care vor să transfere jucători de la Urziceni. Astfel, Brandan, Apostol şi Bilaşco sunt doriţi de Steaua, Galamaz de Dinamo, Maftei de Rapid, iar Arlauskis, de mai multe grupări.

Se pare că şi preţurile au fost fixate, cel mai mult costând Brandan, 1,5 milioane de euro Argentinianul e urmat în “clasament” de Apostol, de Bilaşco (foto) şi de Galamaz, cu câte un milion de euro.

Articolul in Libertatea >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Ilie Bolojan este acuzat de un sindicat că a încasat, în 2007, „71 de salarii medii lunare” ca membru al unui comitet din Eximbank. „Asta alimentează acuzațiile de dublu standard”

HotNews acum 4 ore
Sindicatul Angajaților din Aparatul de Lucru al Guvernului susține că Ilie Bolojan, pe vremea când era secretar general al guvernului Tăriceanu, ar fi încasat aproape 74.000 de lei ca indemnizații primite în calitate de membru al Comitetului Intermi

FOTO-VIDEO. Incendiu la AFI Palace Cotroceni. Terasa mall-ului, cuprinsă de flăcări!

Ziua Constanta acum 5 ore
Un incendiu de proporții a izbucnit sâmbătă, 05 iulie, pe terasa mall-ului AFI Palace Cotroceni, situat pe Bulevardul Timișoara, Sector 6. Flăcările deschise și degajările dense de fum, vizibile la nivelul acoperișului de tip terasă, au alertat de u

Ministrul Daniel David vrea reducerea a 900 de posturi de directori de școli și clase cu mai mulți elevi: „Ei nu rămân pe drumuri”

Adevarul acum o ora
Ministrul Educației, Daniel David, a anunțat o serie de măsuri ce vizează restructurarea școlilor din România, cu scopul de a reduce fragmentarea sistemului educațional și de a eficientiza cheltuielile.

Alba: Doi bărbaţi, reţinuţi după ce s-au luat la bătaie pe terasa unui hotel. Au distrus mobilier şi au ameninţat un angajat al unităţii turistice

News.ro acum 30 minute
Doi bărbaţi din Cugir, judeţul Alba, au fost reţinuţi, după ce au făcut scandal pe terasa unui hotel din oraş, bătându-se cu scaunele şi distrugând mobilier. Poliţiştii au anunţat că cei doi vor fi prezentaţi procurorilor, care urmează să decidă dac

FCSB și CFR Cluj luptă pentru Supercupa României. Un meci cu Bet Builder, pe Betano!

Gazeta Sporturilor acum o ora
Ce este Bet Builder? O selecție, cinci pariuri, un singur bilet cu Bet Builder FCSB vs. CFR Cluj Ai și MegaCote MC

Primarul interimar Stelian Bujduveanu: „Primăria Capitalei, prin STB, pune în aplicare un proiect important dedicat persoanelor cu deficienţe de vedere”

Gandul acum o ora
Stelian Bujduveanu, primarul interimar al Municipiului București, a anunțat că începând de sâmbătă – 5 iulie 2025 -, Primăria Capitalei, prin STB, pune în aplicare un proiect important dedicat persoanelor cu deficienţe de vedere. Potrivit informații

Radu Burnete, consilier prezidenţial: Din cei apţi de muncă doar 64% dintre angajaţi lucrează

Ziarul Financiar acum 28 minute
Radu Burnete, consilier prezidenţial, a fost întrebat, la Prima TV, dacă sunt prea mulţi angajaţi în sistemul bugetar, notează gandul.ro. Acesta e prezentat câteva date şi a explicat că avem şi probleme precum evaziunea fiscală şi economia gri. Cons

Primul cod roșu de caniculă. Anunțul de ultimă oră de la meteorologi

HotNews acum 8 ore
Administrația Națională de Meteorologie a emis sâmbătă dimineață o serie de coduri de caniculă pentru acest weekend. Valul de caniculă va acoperi aproape toată țara până duminică, zi în care va fi valabil și un cod roșu de caniculă în trei județe di

Daniel David: Încercăm să creştem numărul de copii, pentru o unitate şcolară ca să aibă personalitate juridică, de la 300 la 500 / Dacă facem asta, eliberăm în jur de 900 de poziţii de director

G4Media acum o ora
Dimensiune text Dimensiune text Mică Normală Mare Ministrul Educaţiei, Daniel David, anunţă că una dintre măsurile pe care le susţine şi care va duce la reduceri de cheltuieli este reducerea numărului de unităţi de învăţământ cu personalitate juridi

Scrisoarea de adio a lui Mihai Leu, publicată post-mortem pe rețelele de socializare: „Dacă citiți aceste rânduri, înseamnă că drumul meu pe acest pământ s-a încheiat”

Gazeta Sporturilor acum 6 ore
La o zi după ce Mihai Leu, fostul mare campion al României, a fost înmormântat la Hunedoara, pe pagina sa de socializare a fost publicată post-mortem o scrisoare pentru fanii lui. A contat enorm și înseamnă că drumul meu pe acest pământ a contat. Aț

Vremea

București
acum

32°
sâm.

20°/32°
dum.

19°/36°
lun.

23°/38°
mar.

22°/38°
Iasi
acum

28°
sâm.

17°/28°
dum.

21°/34°
lun.

19°/38°
mar.

19°/38°
Constanta
acum

28°
sâm.

20°/30°
dum.

19°/28°
lun.

22°/27°
mar.

21°/27°
Cluj-Napoca
acum

31°
sâm.

14°/31°
dum.

19°/33°
lun.

18°/37°
mar.

18°/35°
Timisoara
acum

32°
sâm.

16°/32°
dum.

20°/39°
lun.

20°/40°
mar.

18°/39°