Pe o vreme capricioasă, peste 500 de constănţeni, majoritatea elevi, au fost prezenţi la startul tradiţionalului Cros 1 Decembrie, organizat cu ocazia Zilei Naţionale a României.
Startul crosului a fost dat din faţa statuii Victoriei din parcul Prefecturii, chiar de către prefectul Claudiu Palaz. Atleta Cristina Neagu, de la LPS Nicolae Rotaru şi Bogdan Ofiţeru, de la CS Farul, s-au clasat pe primele locuri la secţiunea profesionişti. La categoria amatori, locurile întâi au fost ocupate de Ramin Chaar şi Ion Hanganu, respectiv de Nicoleta Zăvelcă şi Cezar Vîjlănescu. Pentru sportivii de performanţă ajunşi primii la linia de sosire a fost acordat câte un premiu în valoare de 200 de lei, în timp ce ocupanţii primului loc din rândul elevilor, băieţi şi fete, vor fi recompensaţi cu o excursie în Turcia. Evenimentul a fost organizat de Liceul Internaţional de Informatică, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, Consiliul Judeţean Constanţa, Primăria Municipiului Constanţa, Instituţia Prefectului, Asociaţia Judeţeană de Atletism Constanţa, Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa, Poliţia Rutieră Constanţa şi Inspectoratul de Jandarmi Constanţa. Comentarii (0) Scrie comentariu (va rugam aveti rabdare pana acesta va fi moderat)
Nume
Comentariumicsoreaza | mareste
Am citit si accept Regulile pentru postarea comentariilor.
Adauga comentariu
Va rugam activati JavaScript pentru a posta un comentariu
» Vezi galerie Pe o vreme capricioasă, peste 500 de constănţeni, majoritatea elevi, au fost prezenţi la startul tradiţionalului Cros 1 Decembrie, organizat cu ocazia Zilei Naţionale a României.
Startul crosului a fost dat din faţa statuii Victoriei din parcul Prefecturii, chiar de către prefectul Claudiu Palaz. Atleta Cristina Neagu, de la LPS Nicolae Rotaru şi Bogdan Ofiţeru, de la