Apropiati. Dan Nicorescu a stat cateva ore in colonia de pinguini salbatici si le-a urmarit comportamentul RELAXARE. Pe plaja, cu ceasul la mana, ca un om conectat non-stop la realitate Efort. Nicorescu spune ca a suportat cu greu blana de foca, pentru ca este foarte aspraDecizia de a pleca de Anul Nou in Africa de Sud nu a fost spontana, ci face parte dintr-un plan mai vechi al lui Dan Nicorescu: acela de a vedea toata lumea. Pana acum, miliardarul a vizitat 44 de tari si intentia lui este de a vedea cat poate de multe. De altfel, urmatoarea sa destinatie va fi Australia, unde se va afla chiar luna viitoare, de ziua lui.
In Africa, cel mai mult l-a impresionat foca Flo. Plimbata ca un animal de companie, ea are 47 de ani si 547 de kilograme. "Are o blana foarte aspra, desi nu s-ar spune", ne-a povestit Dan Nicorescu experienta sa cu simpatica Flo. A vizitat si colonia de pinguini salbatici, situata la 15 kilometri de Cape Town. "Am vrut sa mangai unul dintre ei si a vrut sa ma muste! Sunt ca niste rate, nu credeam ca pot fi agresivi", mai povesteste miliardarul. "Mi-a placut mult in Africa pentru ca sunt oameni foarte primitori. Dar economic e ca la noi, oameni foarte bogati si foarte saraci. Clasa de mijloc nu au", puncteaza afaceristul. Cat despre costuri, nu sunt extrem de ridicate, dar, cu toate acestea, excursia de o saptamana i-a usurat contul cu aproape zece mii de euro.
Eşti frumoasă? Întoarce lumea capul pe stradă după tine? Urcă-ţi acum pozele pe superfete.cancan.ro şi câştigă premii de excepţie!
Apropiati. Dan Nicorescu a stat cateva ore in colonia de pinguini salbatici si le-a urmarit comportamentul RELAXARE. Pe plaja, cu ceasul la mana, ca un om conectat non-stop la realitate Efort. Nicorescu spune ca a suportat cu greu blana de foca, pentru ca este foarte aspraDecizia de a pleca de Anul Nou in Africa de Sud nu a fos