Gigi Becali şi Marius Lăcătuş s-au întâlnit la stadion şi au decis că pentru binele Stelei este mai bine ca antrenorul să plece începând de astăzi din Ghencea.
UPDATE:Antrenorul secund al Stelei, Edi Iordănescu a decis să demisioneze şi el.
UPDATE: Imediat după ce antrenorul Marius Lăcătuş a anunţat că pleacă, managerul Mihai Stoica a discutat cu Gigi Becali, căruia i-a lăsat să se înţeleagă faptul că ar vrea să demisioneze şi el. Totuşi, patronul susţine că l-a convins pe MM să rămână la echipă. "A avut intenşţia asta, dar nu pleacă", a spus Becai.
Citeşte şi:
"O ruşine pentru ţară", un editorial de Eugen Chelemen
UPDATE: Potrivit gsp.ro, noul antrenor al Stelei este Sorin Cîrţu!
UPDATE: www.sport.ro prezintă prima declaraţie a lui Marius Lăcătuş după demisia de la Steaua. "Plec mâine cu avionul în Spania! Îmi iau zborul de aici" a declarat Lăcătuş.
UPDATE: Gigi Becali a vorbit într-o conferinţă de presă despre demisia lui Lăcătuş, despre următorul antrenor al Stelei şi viitoarele mişcări din Ghencea. "Nu are ce să facă Piţurcă la echipă acum. Nu vreau să discutăm despre un antrenor. În vară abia voi aduce un antrenor care să facă performanţă, iar singurul pe care îl vreau este Olăroiu. Dacă el spune că nu vrea să vină, vom rămîne trei luni fără antrenor. Eu nu l-am luat pe Dică să joace, ci să ţină grupul. Vreau să joace Bicfalvi, Tătăruşanu, asta vreau eu. Nu se mai poate, e nevoie de dictatură. Maicon va juca împotriva Brăneştiului pentru că vreau să văd ce poate", a spus Becali.
IATĂ FILMUL MECIULUI CARE A DETERMINAT RENUNŢAREA LA MARIUS LĂCĂTUŞ!
CITEŞTE AICI PĂREREA MANAGERULUI GENERAL MIHAI STOICA DESPRE MECIUL CU FC BRAŞOV
UPDATE: "Anul este compromis şi obiectivul lor va fi să promoveze jucătorii tineri. Noul antrenor asta va avea drept obiectiv, să