Patronul Stelei, Gigi Becali, a comentat înfrângerea din meciul cu Astra. Echipa din Ghencea a pierdut la Ploieşti cu scorul de 1-0, după un gol marcat în prelungirile meciului.
Antrenorul Stelei, Sorin Cîrţu, era extrem de dezamăgit de înfrîngerea echipei sale pe terenul Astrei, declarînd la conferinţa de presă de după meci că rezultatul final este nedrept pentru "militari".
"Este o înfrângere nemeritată. Am întîlnit o echipă foarte bine organizată pe faza defensivă şi motivată, dar care a avut mare noroc. Nici noi n-am făcut o partidă deosebită, e adevărat. S-au distanţat mult adversarele noastre. Nimeni nu se aştepta să vină acest gol. Nu mă mulţumeam cu un egal, dar ca să cîştigăm trebuia să avem cîteva ocazii.
Adversarii s-au organizat bine. Era o şansă pentru locurile 1-2 în funcţie de conjunctura din campionat şi de jocul nostru, dar azi am făcut cea mai nereuşită partidă din ultimele 5 jocuri. Echipa a avut mult mai multă dezvoltare a jocului şi coerenţă prin introducerea lui Ricardo", a spus Cîrţu la conferinţa de presă.
Gigi Becali a desfiinţat iar jucătorii
"Ghinion? Este neputinţă, neştiinţă, cum vreţi voi să-i spuneţi. Ghinion era dacă am fi condus cu 1-0 şi am fi fost egalaţi. Dar noi nu am jucat nimic, nu am avut nici măcar un şut pe poartă în prima repriză. Toată lumea spunea că e blat la pauză, jucătorii Astrei parcă ne invitau să dăm gol.
Sînt fraier că îmi fac duşmani pentru nişte vagabonţi, care habar n-au de fotbal. Să se ducă pe maidan! Singurul jucător care a mai jucat a fost Bicfalvi, dar Cîrţu l-a scos şi l-a băgat pe dică, care a adormit de tot mijlocul terenului. În vară dau 6-5 jucători afară: Burdujan, Dică, Onofraş, Ricardo, Bilaşco şi Marinescu vor pleca sigur. Surdu e cel mai bun jucător al echipei şi probabil o să-i prelungesc contractul
Onofraş nu e jucător de Steaua,