Reprezentanţii Organiţiei Noua Dreaptă de la Braşov au organizat sâmbătă după-amiază, la biserica din Poiana Braşov, o slubă religioasă în contextul desfăşurării, în Poiana Braşov, a concursului Mr. Gay.
„Trebuie să fie conştienţi că nu toată lumea aprobă ceea ce au făcut, mai ales că au ales să desfăşoare acest concurs cu Miss sau Mister Gay Europe în Postul Paştelui. Noi considerăm că homosexualitatea este o boală şi un păcat, care se pot vindeca. Ne rugăm pentru ei şi sperăm ca slujba religioasă să îi ajute. Îmi pare rău că sâmbătă dimineaţa, când au vizitat castelul Bran, nu ne-am întâlnit cu ei, să-i luăm la Codlea, unde s-a protestat împotriva închiderii spitalului, să vadă şi ei care este, de fapt, realitatea României", a spus liderul Organizaţiei Noua Dreapta de la Braşov, Cristian Grigoraşi.
În timp ce preotul se ruga păcatele homosexulalilor, în Clubul Avalanche din Poiana Braşov se desfăşura finala Mister Gay Europe. Concursul a reunit cei mai frumoşi reprezentanţi ai comunităţilor gay din toată Europa, iar câştigătorul a fost desemnat după miezul nopţii. Concursul a fost urmat apoi de o petrecere care s-a prelungit până spre dimineaţă.
Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!
Pentru ultimele noutăţi din Braşov, click pe poza de mai jos: