Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Luceafărul Oradea şi Bihorul Beiuş evoluează pe teren propriu

Publicat in Bihoreanul, vineri 22 aprilie 2011 ·

După înfrângerea de la Timişoara, echipa orădeană de fotbal Luceafărul pregăteşte acum jocul de vineri, de pe teren propriu, cu Naţional Sebiş, din cadrul etapei a XXIII-a din Seria a V-a a Ligii a III-a.

Elevii antrenorului Florin Fărcaş nu mai doresc să facă paşi greşiţi în campionat şi să întâmpine, pe final de sezon, probleme cu promovarea. Tocmai în acest scop, tehnicianul orădean acordă o atenţie sporită jocului din vinerea mare, adversarul, Naţional Sebiş, anunţându-se o echipă incomodă şi prin prisma poziţiei din clasament, unde ocupă locul VII.

Meciul Luceafărul Oradea - Naţional Sebiş este programat la Borş, cu începere de la ora 17, şi, în cazul unui succes al orădenilor, îi poate distanţa pe aceştia la 11 puncte în clasament, faţă de ocupanta poziţiei secunde, Autocatnia Caransebeş.

Şi cealaltă formaţie din judeţul Bihor din Seria a V-a a Ligii a III-a, CF Bihorul Beiuş, va evolua în faţa propriilor suporteri vineri, de la ora 17, în cadrul etapei a XXIII-a. Adversara beiuşenilor în acest joc va fi Unirea Sânnicolu Mare, o echipă situată pe locul 8 înintea acestei etape.

În scopul de a scăpa cât mai curând de ultima poziţie din clasament, CF Bihorul Beiuş nu poate spera decât la o victorie în acest meci. După înfrângerea de la Arad, din cadrul etapei precedente, un succes s-ar impune de această dată şi-n dreptul beiuşenilor...

Dintre celelte jocuri ale etapei din săptămâna mare a ligii a III-a, se mai remarcă disputa de la Hunedoara, dintre echipa locală, FC, şi CFR Simeria, două fruntaşe ale ierarhiei la zi. Autocatania Caransebeş, în schimb, are liber în această rundă.

Liga a III-a, Seria a V-a:

Etapa 23, 22 aprilie

Bihorul Beiuş - Unirea Sannicolau Mare, ora 17

ACS Recaş - Milenium Giarmata, ora 17

CSM Şcolar Reşiţa - Timişoara II, ora 17

Luceafărul Oradea - Naţional Sebiş, ora 17

FC H

Articolul in Bihoreanul >>

Citeste si top 10 stiri de azi

SuperLiga: Dinamo, doar remiză cu FC Botoșani. Un gol al „câinilor” a fost anulat

HotNews acum 3 ore
Dinamo Bucureești și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat luni, pe stadionul „Arcul de Triumf”, în etapa a doua din SuperLiga. Dinamo – FC Botoșani 0-0 Toate ocaziile din prima repriză le-au aparținut „câiniilor”: Musi (‘5

Emisiunile zilei marţi, 22 iulie 2025

Ziarul Financiar acum 2 ore
Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Video A murit actorul Malcolm-Jamal Warner, Theo din „The Cosby Show”. S-a înecat în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica

Adevarul acum 2 ore
Malcolm-Jamal Warner, actorul cunoscut mai ales pentru rolul Theo Huxtable din serialul The Cosby Show, a murit. Warner, care avea 54 de ani, s-a înecat duminică, în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica.

Percheziții pe scară largă în rândul agenției anticorupție din Ucraina. SBU vânează „cârtițe” ale Rusiei

HotNews acum 2 ore
Serviciile de securitate ucrainene au arestat luni mai mulți oficiali din principala agenție anticorupție a țării și au efectuat zeci de percheziții, într-o acțiune pe care instituția vizată o consideră exagerată și care, potrivit acesteia, i-a bloc

Programul SGR-RetuRO se va extinde. Ministrul Mediului a anunțat noile ambalaje care vor intra pe listă

Adevarul acum 2 ore
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat că analizează extinderea Sistemului de Garanție-Returnare (SGR) și la alte tipuri de ambalaje, precum borcanele sau cartoanele de lapte.

Nicușor Dan, despre interferențele Rusiei: „NATO, UE şi Marea Britanie confirmă. Statul român trebuie să vină cu noi probe”

HotNews acum 8 ore
Președintele Nicușor Dan a transmis luni un mesaj în care afirmă că NATO, Uniunea Europeană și guvernul britanic au confirmat, prin declarații oficiale, că Rusia a desfășurat acțiuni de dezinformare și manipulare, precum și agresiuni ciberbetice în

Datoria publică a României a depăşit pragul psihologic de 1.000 de miliarde de lei

Ziarul Financiar acum 2 ore
♦ În doar primele patru luni din an, datoria publică a depăşit pragul psihologic de 1.000 mld. lei. Datoria publică a sărit, în aprilie, de 1.000 mld. lei, potrivit datelor Finanţelor publicate ieri. Nu este de mirare. Deficitul bugetar, care a atin

Ghinion teribil pentru CFR Cluj » Cine e posibila adversară din turul 3: traseu infernal în Europa League

Gazeta Sporturilor acum 11 ore
Dacă trece de Lugano în turul 2 preliminar Europa League, în al treilea tur. Portughezii sunt mari favoriți împotriva bulgarilor.

Ilie Bolojan: „Cât timp voi fi premierul României, voi căuta nu să creez FALII în COALIȚIE”

Gandul acum 4 ore
Premierul Ilie Bolojan este ferm convins că actuala Colaliție nu este una de conjunctură și va trece testul politic, inclusiv pe pachetul doi posibil asumat. Pe timpul mandatului său, Premierul promite să nu creeze noi falii între PNL și PSD, în spe

Ilie Bolojan spune că doar 35% dintre proiectele programului Anghel Saligny ar urma să continue: „Am cheltuit mai mult decât ne-am angajat”

Adevarul acum 5 ore
Premierul Ilie Bolojan a explicat că doar 35% dintre proiectele pe Anghel Saligny ar urma să continue în acest an. Autoritățile și constructorii au fost anunțați să-și pună lucrările în siguranță.

Vremea

București
acum

26°
mar.

23°/41°
mie.

23°/37°
joi

21°/39°
vin.

23°/42°
Iasi
acum

22°
mar.

21°/37°
mie.

18°/33°
joi

20°/34°
vin.

19°/36°
Constanta
acum

23°
mar.

22°/34°
mie.

23°/26°
joi

24°/28°
vin.

23°/29°
Cluj-Napoca
acum

22°
mar.

20°/31°
mie.

18°/31°
joi

19°/33°
vin.

18°/34°
Timisoara
acum

26°
mar.

17°/33°
mie.

21°/35°
joi

22°/39°
vin.

22°/38°